tüp bebek sürecinde sizi bekleyen seyler (testler, opu, transfer süreci)

Merhaba, Malatyadayim ben de. Doktorunuz kim? Bugün muayene oldum, yarın başlayacağım gonalf 300 ile. Benim doktorum genetik vs demedim yaşım 29
Merhaba bende malatya da tedavi oluyor m ulaş uçarın yanında transfer ı bekli-yorum. Siz kimin yanına gittiniz

Hmm anladım tabi olgun ve kaliteli olması gerekiyor ben de beş tane tek gelişmişti beşi alındı bekliyorum transfer gununu
hepsı guzel sonuclaarla sıze gerı donsun ınsallah .
benım 26 toplandı ama işte 4u döllenebıldı 2tek 1i çift olmak üzere

İnşallah sizin için de ,🙏transfer ınız ne zaman
2.trasferımı olamadım canım rahım duvarım kalınlaşmadı ne kadar ılaç kullandıysak olmadı 1-2 kendım bekleyıp ılaçların etkısınden bıraz olsun kurtulunca oyle baslayacagım ustu sute vucudum yoruldu sanırım

trasferımı olamadım canım rahım duvarım kalınlaşmadı ne kadar ılaç kullandıysak olmadı 1-2 kendım bekleyıp ılaçların etkısınden bıraz olsun kurtulunca oyle baslayacagım ustu sute vucudum yoruldu sanırım
Biraz kaderci olcak belki ama nasip vakti gelince olur ben bunu düşünerek üzülmüyor m sizde stres yapmayın inş Rabbim yüzünüzü güldür dün🙏

Merhaba bende malatya da tedavi oluyor m ulaş uçarın yanında transfer ı bekli-yorum. Siz kimin yanına gittiniz
Benim doktorum Gözde hastanesinde Zercan Kalı. Tüp bebeğe karar verdik ve bütün tüp bebekle ilgili işlemleri doğu fertilde Uğraş Uçar ile birlikte yapiyor oranin lab ı kullanarak

Transfer gününüz ne zaman? Sürecin ne kadar süreceğini merak ediyorum da. Opu dan ne kadar sonra transfer oluyor tahminu
Adetli gidiyorsun ilaca baslııosn sekiz ön günlük bi süre opu dan sonra zaten döllenme beş altı gün sürüyor bi adet ya da ıkı adet donemı bekliyorlar duruma göre bence bana net bir şey demedi 20 temmuz adetım adet olunca haber ver dedi rahım ve emrıyonun uyumlu olduğu dönem varmıs kontrol edip tranfer yapıyorlar sanırım. Ayrıca genetik tarama istedim ben o da on beş gün sürüyor genetik sen istersen yapıo eşim yapmak istedi. Opu dan sonra Ikıncı adet en geç tahmini gün olarak düşünebilirsin

Benim ilk denemem kendisi ile şahsen yeni tanıştım ama çevremden duyduğum hatta burada okuduğum kadarıyla malatyada çok tutulan bir doktor
Bende yeni taşındım Malatya'ya hiç bir doktor halkında bilgim yok burdaki yorumlardan gördüm internette baktım instagram da takıp etmeyen başladm yanına gittik eşimle güven verdı bakalım gerisi Allah'ta inş emekler boşa çıkmaz Rabbim bekleyen herkese nasip etsin

Adetli gidiyorsun ilaca baslııosn sekiz ön günlük bi süre opu dan sonra zaten döllenme beş altı gün sürüyor bi adet ya da ıkı adet donemı bekliyorlar duruma göre bence bana net bir şey demedi 20 temmuz adetım adet olunca haber ver dedi rahım ve emrıyonun uyumlu olduğu dönem varmıs kontrol edip tranfer yapıyorlar sanırım. Ayrıca genetik tarama istedim ben o da on beş gün sürüyor genetik sen istersen yapıo eşim yapmak istedi. Opu dan sonra Ikıncı adet en geç tahmini gün olarak düşünebilirsin
Hmm anladım teşekkür ederim, benimki taze transfer olacak. Süreçlerimiz farklı o zaman

Bende yeni taşındım Malatya'ya hiç bir doktor halkında bilgim yok burdaki yorumlardan gördüm internette baktım instagram da takıp etmeyen başladm yanına gittik eşimle güven verdı bakalım gerisi Allah'ta inş emekler boşa çıkmaz Rabbim bekleyen herkese nasip etsin
Ben de eylülde 1 yıl olacak burda yaşayali . Ya bu Gonalf 300 bende aşırı kasık ağrısı yaptı yasayan var mi

Herkese merhaba çocuk üzerine bı suru konu baslıgım var kafaya taktı gıbı gozukebılırım lakın oyle değil takmadım ama içimden bı ses hep bıraz daha gıtmem gereken bı yol oldugunu soyluyordu :)
sebepsiz infertilite tanısı konmuştu bıze yanı sızde sorun gorunmuyor ama neden olmadıgını bulamıyoruz dıyorlardı.
Bız de kendımızde sorun olmadıgını düşünüyorduk cünkü yumurta gelısımı süper tüpler açık rahım şekli iyi kan degerlerı ıyı esımın sprem değerleri normal bu sebeble cocuk olmamasına sebepsız ınfertılıte dedıler yanı açıklanamayan kısırlık.
İlk etapta devlette aşılamam oldu her sey cok guzel gozukuyordu ama sonuc olumsuz oldu sebebını bulamadılar
ikinci aşılamam yine olumsuz oldu sebebını bulamadılar
En son iyi bi infertilite uzmanına gıtmek ıstedım sebep ne dıye Tolga Ecemiş hoca ile anlaştık.Çok tatlı sevecen ınsanın ıcını ısıtan bı doktor. Sızı her konuda bılgılendırıp gereksız umut tacirliği de yapmıyor.

Tüp bebeğe başlamak ıstıyorsanız sızı bekleyen ılk sey reglının 2.veya 3. gunu gıdıp kontrol olmanız gerekıyor cunku kan verıyorsunuz değerlerinize ve yumurtalarınıza bakılıyor sonra yumurta gelıstırıcı ıgne serüvenınız baslıyor
Gonal F 900 Ml den gunluk dozum 225 ml idi iki kutu ılaca raporsuz 12.000 TL ödeme yaptık
birde duphaston verdı her gun sabah 9 öğlen 4 akşam 10da onu kullanıyordum
erkeğin sprem degerlerı 3 ay oncesının oluyor zaten dedıgı ıcın ona bır sey vermedı
bana et tavuk balık yeme bol bol sebze beslen çikolata seker hıc tuketme opu oncesı yumurtaların kalıtesı acısından bunlara dıkkat et dedı
4 gun gectı 1. kutum bıttı kontrol gunum gelmıstı gıttıgmızde yumurta gelısımı cok guzel dedı cok yumurta vardı super deyıp ılaca devam ettık

4 gun sonra tekrar gıttık kutum bıtıgınde çatlatma ıgnemı aldım 980 tlye. ve opu işlemınden 36 saat once vurmamı soyledıler opu oncesı de kan alımı oldu
opu işlemine kadar kasık ağrısı cok çektım çok yumurta oldugu ıcın normal dendı esımde sprem ornegı verdı
Anestezi altında yumurtalarım toplandı 26 yumurta toplandı. Çıktığımda hıc bı sey hıssetmedım hafıf regl agrısıydı. Gozunuzu korkutmayın dıyecegım ama benım acı eşiğim çok yuksek bu sebeble kımseyı yanlıtmıyım sımdı. Çünkü şöyle soylıyım rahım rontgenını cekıldıgımde anestezısız yapmıslardı cıglık bıle atmamısımdır he agrım tabıkı oldu ama oyle konularda kendıme hakım olurum acıyı sindirebiliyorumm. bu sebeple bu agrı bana yokmuscasına gelmıstı. Neyse 2 gun rapor alıp evde dınlendım esımde hep yanımdaydı butun sureçte
1.3.5 gunlerde haber vereceklerını soyledıler işlemden sonrakı 1 gun bılgılendırme ıcın bizı aradılar ve bingoo!
Benım yumurtalarım buyuyor gelısıyor ama işi boş çoğunun!

26 yumutanın sadece 10 tanesıne işlem yapabılmısler ve bunun da sadece 7 tanesı işleme cevap vermıs yanı sadece 7 tanesı döllenmeye baslamıs. Diğer foliküllerin içleri boşmuş
Ben tabı ılk duydugumda yıkıldım :KK42:doktor ıyı kı aşılama ıle vakıt kaybetmemıssın spermın bu kadar yumurta arasından bulup döllenmesı cok zor olurdu dedı. Sabırlı olmamı umutsuz olmamamı artık embriyolarımızdan guzel haber beklememızı soyledıler.
Ben tabı uzuldum ama kendımı cok hırpalamadım cunku benım elımde olan bır sey değildi bunu soyledım hep kendıme.
Ertesi gün işe gıdebıldım agrım bı mıktar vardı ama verdıklerı ılacla onu da hıısetmıyordum gıbı
3. gun benı aradılar
7 embryonun 4u cok ıyı kalıteymıs 3u orta kalıte takıbe devam dedıler.
Reglıme daha 10 gun vardı ama erken reglı olursun dedıler ve oyle de oldu

5. gun 4 embriyoyu dondurduklarını 3 unu bekleyeceğini sağlıksız olurlarsa dondurmayacaklarını soyledıler tamam dedık

3 embriyo ımha edılmıs gelısımlerı sağlıklı degıl dendı sadece 4 embriyo kaldı 5A kalıteydı sanırım.
3ü tek embriyo biri çift embriyo hazırlanmıs. görüntülerini eklıyorum bana çok tatlı gelmıslerdı :)

reglim hafıf agrılı ama az kanamalı gecıyor benım normalde cok yogun gecer

reglımın 3.gunu bugün oluyor tekrar gıdecegız kontrole rahım duvarı kalınlığına ve kan değerlerime bakılacak

bakalım bundan sonrakı sureç nasıl olacak guncelleme geçerim

opu işlemi ve transfer işlemi olmak üzere toplamda ıkı ödeme yapacagız fıyatı belırtımıyım ama ortlama tup bebek merkezlerıyle aynı fıyattı
opu işleminde embrıyoların dondurulmasına kadar tek ucret odedık dondurma işlemi için ekstra ucret ödemedık

sımdı transfer kısmı nasıl olacak ne zaman baslayacagız hangı ılacları kullanacagım bılmıyorum sureç hakkında elımden geldıgınce guncelleme geçerim.

son kontrolumu oldum
rahım kalınlığım guzel gozukuyordu endometrıum kalınlıgı 9 mm patternim de 3 çizgi şeklinde gozukuyordu transferı onayladı doktorum.
Kontızon hapı verdı + progestan fıtıl + progestan iğne + estroferme aynı sekılde devam dedi.
Bu ılaçlar ıle transfer gunune kadar devam edecegız .

Çarşamba sabah transfer günüm kabız olmamak ıcın bol bol su tüket dedı

30/ 04 ilk kontrol
03/ 05 yumurta gelıstırıcı ılaçlara başlama tarıhım
13/ 05 opu işlemi
18/ 05 opu sonrası ılk reglmi oldum baska ilaçlara da basladık (estroferm ve ımom ilaç)
28/ 05 transfer öncesi muayene ve kan alımı
05/ 06 her sey yolunda gıderse transfer tarıhım

tüp bebek öncesi değerlerimi de ekliyorum
amh2.3
tsh 1.3
fsh 6.8
Benim yumurta toplama işlemim bile gerçekleşemedi yumurta çıkmadı:KK43:

4 yumurta yeter mi kızlar ya 5 gün nasıl bekliycem şimdi neyle sınanıyorum valla sürekli merak heycan bekleme sabır şükür kafam narkozlu ne dediğimide bişmiyorum
Sayısı değil kalitesi önemli canım benim. Tek yumurta da yeter eğer kalitesiyse. Allah güzel sonuç almayı nasip etsin herkese hepimize inşaallah 🤲

Sayısı değil kalitesi önemli canım benim. Tek yumurta da yeter eğer kalitesiyse. Allah güzel sonuç almayı nasip etsin herkese hepimize inşaallah 🤲
4 taneden bir tanesi 5.güne geldi genetikten sağlıklı geldi şimdi transferi bekliyorum canım. Şimdide korkum çözülürken bozulmaz insallah sağlıkla koyarlar umarım

O kadar güzel sakin ve akıcı anlatmışsın ki..Dilerim kendini vücut ve beyin olarak dinlendirdikten sonra daha dinç stressiz güzel sonuclarla yoluna devam eder mutlulugunuza mutluluk katarsiniz 🥰🥰

X