Hayatımın hatasını yaptım.

inşallah bundan sonra çook mutlu bi evliliğin olur.. işte evet o eşinin yanına gitmeme ailenin yanına da dönememe aşaması çok berbat insan kendini ortada kalmış hissediyo.. ailesi de umarım kenara cekilmeyi öğrenmiştir..

Şüphe ilişkiyi yiyip bitiren bir şey. Böyle bir olay olduysa ve unutamayacağınızı sezdiyseniz orada bırakmalıydınız. Adamın söyledikleri mantıklı gelmiş, inanmak istemişsiniz ki inanmışsınız. Bu olay artık kapanmalı. Kabuk bağlamış yarayı tekrar kanatırsanız izi kalır, boşanmasanız bile ilişkiniz bir daha eskisi gibi olmaz. İlişkinizde bir kırılma noktası oluyorsa bunu o anda çözmelisiniz ve o konuyu çözüme ulaştırdıktan sonra bir daha açılmamak üzere kapatmalısınız.

Öğrendiler canım çok şükür ama ben tedbir amaclı ne olursa olsun ders çalışmaya devam ediyorum sende yap

Bence her şeyi bir tarafa bırakıp derslere asılın. Kafanızda yalnız evde oturduğunuz için, mutsuz olduğunuz için kurup durursunuz. Siz iş olayını vs hallettiğinizde tekrar oturur, her şeyi gözden geçirirsiniz. Hayat geç değil, hiç bir şey için. Öpüyorum sizi.

Konu nedir bir tek ben mi anlamadim?

Bence bu da bir 'elalem ne der' şekli. Hemcinsleriniz tarafından taşlanmaktan korktuğunuz için 'bu hatayı yapmış bir adamla nasıl devam ederim' huzursuzluğu bence :)

Devam edin, şans verin ya da vermeyin diyemem ben. Ama kendinizi elalem için sıkmayın. Bakın kimse size 'boşan bence' dememiş. Ve diyecek olan olursa onlara da hesap vermek zorunda değilsiniz :)

evlendikten sonra guveninizi sarsmadiysa bir sansi daha vermisseniz artik kafayi takamayin, hayati zindan etmeyin.

cocuk yapmayin en az 4-5 yil.

Iki karpuz bir kolda tasinmaz. atanmak istiyorsaniz tam olarak ona odaklanin kafanizi bosaltin ve atanin.

para kazanayim atanmak suan zor kadro acilmiyor derseniz bir is bulup girin. Ben de suan alanimla ilgili olmayan bir iste calisiyorum. Hizmet sektorundeyim. Ama yeterki para kazanayim, ureteyim, aktif olayim, ayaklarim uzerinde olayim.. calismak utanilacak bir sey degil garson olun, sekreter olun, kasiyer olun..
herkes dar bogazdan geciyor simdilerde. ipin ucunu bir yerden tutan calisiyor.

Kocanizla ilgili beklentilerinizi dusurun. size bir kabahati oldu diye kul kole olacak sanmayin, olmaz. Normalde takmayacaginiz konulara falsosu var diye takmaya baslamissiniz. Ama sizin ruh halinize zarar..

Tetikte olun sezdirmeden takip edin hep. Inanmis gibi davranin rahat olsun saklamasin silmesin ne varsa.

annenize de takmayin. O boyle biri demek ki.. kabul edin gecmis de birakin. Kader konusu devreye girmis agziniz baglanmis evlenmissiniz. Onunuze bakin.

Ben şeyi hiç anlamadım, kendi ayakları üzerinde duranlar evlenemiyor mu? Evliliği kendinize baktırmak olarak mı görüyorsunuz?
umuyorum yanlış anlamışımdır..

Kuzum eşinizle şuanki sorununuz nedir? Bana sorun yok gibi geldi de.. ilişkiniz bir yana siz çalışın, üretin o ayrı ama yuva yapmak kolay değil kolay kolay bozmayın.. sevgililer günü, hediye.. boş şeyler bu kadar da takılmayın..

Arkana bakarak yürümeye çalışırsan ne kadar yol alabilirsin bunu bir düşün derim.. Bir hata ve affetmiş sen.. Madem affedemeyeceksin niye evlendin ki gördüğüm kadarıyla aldatma da yok.. Siz hiçbir kz arkadaşınızın erkek arkadaşı hakkında ona iyi veya kötü yorumda bulunmadınız mı ? Ne farkı var ? Sizin hayatnz da hiç hatanız olmadı mı ? Pişirip pişirip önünüze getirseler mutlu mu olursunuz ? Yapmayın Allah aşkına evlenmişsiniz artk boşanmak kolay mı sanki ?!

Neden evlendin o zaman demeye gelmedim. Konu sahibi zaten farkında her şeyin. Ben bir şeyler için geç olduğunu da düşünmüyorum. Daha yolun çok başındasınız. Eşinize büyük bir sevgi veya aşk duyduğunuzu sanmıyorum (iyi ki de öyle, umarım öyledir). Genelde biz kadınlar duygusal düşünüp bazı hataları görmeyebiliyoruz çünkü. Burdaki asıl mesele eşinizin yaptığı hata değil. Sizin duygularınız bu hatayı tolere edebilecek kadar güçlü değil. Bu olayla değilse ilerde başka bir durumla boşanmak isteyeceksiniz. O halde ufaktan kendinize yolunu yapın. Birikim yapın ve korunun. Bu süre zarfında bir de hamile kalmayın.

Ben başkasıyla nişanlandım sevgilimden ayrılınca. Beni sevdiğini ve barışmak için yanıp tutuştuğunu bile bile! Salaklığa bakar mısın! Ama sevgilimle evlendik artık. Bitti gitti. Çok güzel evliliğim var. Çünkü çok seviyorum. Seviliyorum. Kendimi eşinin yerine koyarak yazıyorum. Yazık edersin evliliğine. Bir şans ver. Kendini sal. O aklına gelipte vazgeçtiğin her şeyi yap. Bir de öyle dene. Baktın hala olmuyor ayrılığı o zaman düşün. Eşim iki de bir benim hatalarımı hatırlasa ve sevgisinden, sıcaklığından mahrum bıraksa kahrolurdum. Bence hayat sadece sana değil eşine de zor.

Ama bunları eşinin tamamen geçmişi kapatıp gerçekten sadık bir şekilde yeni hayatınıza başladığını varsayarak yazıyorum. Sen de buna inanıyorsan evliliğini sıcak tut.

Kendinize bir iş bulun bu düşüncelerin hepsi geçecek gercekten , ben 9 aylık evliyim ve nişanlılık evliliğin ilk dönemleri berbat geçti hala da sorunlar bitmiş değil sınava hazırlanıyordum ve herşeyi bırakıp işe girdim ruh sağlığımı korumak için evde durdukca hersey ustume ustume gelıyordu cunku sizinki de geçecek evliliğin ilk zamanlarında sorunlar olduğunda insan kaçıp kurtulmak istiyor herşeyden ama bu bir çözüm değil malesef zamana bırakın bazı şeyleri evlilik dizilerdeki gibi dört dörtlük ilerlemiyor ve eşiniz ailesine karşı sızın arkanızda duruyormus benım gozumde bu cok buyuk bır artı durmaması cok kotu bırsey bnm gorumcem kapıma dayanıp bana saldırmaya kalktı ve esım arkamda durmadı ne kadar zor seyler yasadım tahmın edemezsınız ama ıse gırdım dusunmemeye ve para bırıktırıp aıle apartmanından cıkmaya bakıyorum gercekten kolay degıl kafanızda eskı olayları kurup kurup hayatı zından etmeyın kendınıze hasta olursunuz genclıgınıze yazık

Bir yanlışı hiç yapmayan bir insan o yanlışı asla yapmaz diye bir şey yok, başka bir insan da bir hata yaptı diye ömür boyu aynı hatayı yapacak diye bir şey yok. Eğer ki evlendikten sonra yanlış yapmadıysa boş yere kendini doldurma.

Aklına geldıkce evet kotu olabılırsın bunun ıcın yardım al bence belkı gercekten yapmamıstır sadece yazmıstır arkadasına. Bıde sımdı her olayı acıklıyor demıssın yanlıs anlama dıye bence bu cok gızel bısey burdada cevremdede gordum aldatan erkekler affedılınce yıne yapıyor ve asla acıklama yapmayıp ustune daha cok yapıyor ve arrık arsızca yapıyor bu adam sana yanlıs anlama dıye ugrasıyorsa senı kaybetmekten korkuyordur. Cogu erkek aldatmasa bıle karısı oyle bı ımadan bahsedınce he yapıom napcam modunda yapmadıgı halde kımse esı yanlıs anlamasın dıye ugrasmıyor bıle. Bence sans ver dene sonra pısman olma en azından denedım yapamadım dersın

Ben sizi eleştirecek bir konu bile bulamıyorum doğrusu. Sizi tebrik ediyorum. Hayata bakış açınız ve bundan sonra yapmanız gerekenleri bu kadar net görebildiğiniz için. İş konusunda kpss ye hazırlanıp devlet memuru olmak mantıklı fakat eş zamanlı özel sektörde de iş arayabilirsiniz.
Devlet memurluğun her zaman daha iyi bir opsiyon olduğunu düşünmüyorum doğrusu. Özel sektörde de iyi iş fırsatları çıkabilir karşınıza.
Bence güçlü ve önünüzü net görebilen birisiniz dolayısıyla er ya da geç kendiniz için doğru yolu bulacaksınız.

Neden evlendin demiyeceğim artık olmuşla ölmüşe çare yok. Kafana taktığın eskiler mi yoksa şu anda da aynı davranışlara devam ediyor mu.
Öncelik olarak bir iş arayıp bul biryerden başla. Gerisine zamanla karar verirsin.

Aptal o nişanı atmalıydın aptal
(Aşkı memnu izleyenler beni anlamıştır)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…