Hayatımın hatasını yaptım.

Milamila9494

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2019
321
341
İster cahilliğime verin ister gerizekalı diyin neden yaptım bilmiyorum inanın bilmiyorum. Yeni evliyim. Nişanlıyken şimdiki eşimin mesajlarını yakaladım bi erkek arkadaşına yazmış bi kızla ilgili pis mesajlar. inkar etti arkadaşıma hava atmak için yazdım öyle bi kızı tanımıyorum cart curt dedi inandımmı? zerre inanmadım tabiki. ayrıldım ortalık ayağa kalktı annesi devreye girdi o yazmaz eminim dedi ve ben o kadar gerizekalıyımki o kadına inandım bu kadar canla başla savunuyosa ağlıyosa demekki bi bildiği vardır dedim..

nişanı atmayı çok düşündüm anneme söyledim kesin bi şekilde. aldığım cevap elalem ne der oldu. o zaman hiç nişanlanmıcaktın oldu.. bu konuda asla affedemiyorum annemi keşke kızım gel nolursa olsun herşey hallolur ama bu yara içinde kalır at nişanı ben senin arkandayım deseydi..

Herneyse şu an evlliyim ama diken üstündeyim geçer sandım hiçbişey geçmedi geçmicek biliyorum. ben beni üzen bi adamla evlenip hayatımın hatasını yaptım. Nişanlıyken çaışıyodum özel sektörde şimdi de bi yandan iş bakıyorum bi yandan kpss ye hazırlanıyorum.. bilmiyorum sonrasında değişir mi düşüncem ama şu an boşanmak istiyorum kendıme bi hayat kurmak istiyorum arada bi ailemi gördüğüm hiçkimsenin beni yaralamasına izin vermediğim kendi kendime yaşadğım işimde gücümde olduğum küçük bi ev küçük bi hayat.. bu yüzden asla çocuk da düşünmüyorum. tabiki anne olmak isterdim ama bu adamla hiçbişeyden emin değilken hayatımın ikinci hatası olur.

kabul edip niye evlendin niye şimdi boşanıcam diyosun derseniz sebebi ailemin yanına dönemem nişanlıyken bile o diyaloglar olmuştu boşansam sahip çıkmaz kimse çıksa da sürekli başıma kakar. en iyisi kendi ayaklarımın üzerinde durup kimseye eyvallah dememek. iş bulamıyorum şu an tek engel bu.

eşim yeminler etti evlenmeden önce söz veriyorum asla üzmücem dedi tamam en azından su an ihanet yok ailesiyle ilgili konularda arkamda duruyo ama yetmiyo. mesela normalde sevgililer gününe falan asla takılmam ama bu adam rahat davranıyo üzdüm gönlünü almalıyım kafasında değil. ben olsam ben bu kadını geçmişte yeterince yıprattım bundan sonra mutlu etmem lazım diyip her fırsatı değerlendiririm kasttettiğim maddi hediye falan değil. beni yaşayan kadınlar anlamıştır bence.

tavsiyeleriniz varsa alırım. sürekli bu ruh halinde değilim zaman zaman kendimi kandırıyorum geçmişte bırak bi kere evlendin unut kendini üzme evliliğine bak diyorum. bazen de hazmedemiyorum düşündükçe mahvoluyorum Allah seni kahretsin dünyanın en gurursuz kadınısın sen seni üzen bi adama muhtac yasıyosun diyorum..

Özellikle iş konusunda tavsiye verirseniz sevinirim işsizlik var biliyorum ama yüksek mühendisim aslında garsonluk falan da düşündüm geçici olarak ama beceremem gibi gelio bugüne kadar hep kendi alanımla ilgilendim ne bileyim..

Benden küçükler varsa da şunu yazayım ders alın. Mehmet aslantuğun bi sözü varya; "Hiçbir kadın üretimden çekilip bütün istikbalini bir adamın vicdanına, aşkına, günün sonunda bir gün aklının karışmasına bırakmamalı.” dünyanın en güzel cümlesi.

Affetmişsiniz artık, bundan sonra önünüze bakın. Eğer şu an bu konuda bir sıkıntı yoksa, evliliğiniz sizin kafanızdakiler dışında yolunda gidiyorsa artık peşini bırakın bu olayın. Anlattığınız kadarıyla eşiniz normal, ideal sayılabilecek bir adam.
Siz yine iş bulun ya da sınava odaklanın, çalışın, mesleğinizi yapın, garantiniz olsun. Ama bu olayın peşini bırakın artık. Bırakın ki evliliğiniz yoluna girsin. Bir daha hata yaparsa o zaman bakarsınız çaresine. Yapmazsa evliliğiniz yolunda gider. Bu süreçte de siz hayatınızı düzene sokarsınız.

Bir kere şunu kabul edin, hiçbir erkek mükemmel değildir. Her erkek karısını mutlaka üzmüştür. Geçmişi bir kenara koyun. Kimse sürekli eski konuları duymak istemez. Siz evlenerek bu durumu affetmişsiniz. Kararınızın arkasında durun. Yeniden kimse gönlümüzü almayacak. Erkekleri bu kadar düşünceli canlılar sanmayın. Ve isteklerinizi eşinize söylemekten çekinmeyin. Ben 14 şubatı kutlamayı isterim hediye almak istersen de beni mutlu edersin dedim ben açıkça. Bekleyerek mutlu olamazsınız. Istıyorsanız onu elde edin. Bu sene bi anlamı kalmadı evet ama gelecek senelerde kendi alıp gelecek.

Bir de kendini size affettirmek zorunda değil. Çoktan affetmişsiniz. Mantıklı olan bu üzgünüm. Mutlu olmak istiyorsaniz geçmişe bir sünger çekin ve sevin, sevilin. Sizi sevmesine izin verin. Şimdi gidip sarılın mesela. Size değer veriyor ki ailesine karşı arkanızda. Buna sahip bir erkek bulmak ne kadar zor biliyor musunuz? Bence hic fikriniz yok. Insan elindekinin değerini kaybetmeden anlamıyor.

Hiçbir şey için geç değilken gidin ve mutlu olun. Allaha emanet olun

Canım merhaba öncelikle yaşadıgım herşeyi bende yaşadım.Belki burdaki milyonlarca kadın yaşamıştır.Evliliğin ilk zamanları sıkıntılı geçiyor.nişan döneminde yüzük atacak noktaya gelip evlenenler sayısıda cok fazla.ama bunun sonucunda devam ettirende var ettiremeyense.yalnız bunun kararını bu kadar cabuk verme.sınavın haziranda yada temmuzda sanrm lisanssın.önce bi hiç birşeyi önemsemeden sınava odaklan.ders çalış.kendimi ona adarsan eşinden beklentinde azalacak ve sonunda belki onu öyle kabul edeceksin belki eşin degişecek.bende aynıları ı yaşadım nişandan evlenene kdr.Nefes alması bile batıyordu.ailesi konusunda arkamda duruyor demişsin benimki durmadı durmadı son dk boşanma noktasna gelince durdu.ama unutulmuyo malesef hiç birşey..sonra bende kpss hazırlanıyordum kendimi derslere verdim.hiç ama hiç birşey beklemedim.tabi bu süre zarfında dünyalarıda önüne sermedim.dershaneye haftanın beş günü gittim.ders olsada olmasada gittim.ve geç geldigim için akşam benden yemek bekleyemedi bazen kendi yaptı yedi bazen dışrdan hallettik derken bir baktımki biz birbizimize alışıyoruz.o bana destek oluyo kendi ayaklarımn üzerinde durabileyim diye artısını görmeye basladım.yemek konusunda sıkmıyo dedim bi artısını daha gördm derken derken alıştık.sende öyle olacaksın.sadece ilişkine biraz zaman tanı ve evliliğini düşünme irdeleme baskalarıyla kıyaslama.
Ve her sıkıldıgında arada aç burada bir derdim var konularını oku.Ben bunu yapmaya başladıgımda eşimin herşeyimi şükrettim alkolü yok küfrü yok dövmüyo evden kovmuyor cocugum olsa alıp kaçacak biri degil vs vs insanlar öyle sıkıntılar çekiyor ki.yapacagın tek şey birbirinze alışmak için sabretmek ve geçmişe sünger çekmek.senin annende cok cekti onun anneside onun anneside yani herkes azda olsa çekmiştir.Ben yuvayı gerçekten dişi kuşun kurduguna emin oldum.herşey benim elimde yürütmekte bitirmekte ve bu senin içinde geçerli.umarım dogru kararı verirsin

Ya madem sineye çekemeyecektin neden evlendin derim bekarken ağlar sızlar aileni ikna ederdin. Evlenince boşanmak dünyanın en zor meselesi.... Hele ki yıllar içinde düzenim bozulmasın mantığı gelirse.... Bide cidden unutamaz mısınız? İnsanlar ilişkilerin de neler yaşıyor seviyor veya başka sebepleri varsa bir şekilde sineye çekilip üstü kapatılıyor.... Sürekli düşünmek insana hayatı zehir eder.

Bilinicli ama bilincsizsin.Bunu bana mudur yardimcim soylemisti.Hic bir kadin kendini bir erkegin vicdanina birakmamali diye.Keske herkes evlenmeden biseyleri anlasa bende dahil once ayaklar yere saglam basacak ki emin adimlarla yurunebilsin.Cok gec artik cok..Ama bak cocuk yokmus ve sansin var nerdeyse yanlis manevra yap kendini mutlu et cevrende mutlu olsun

Madem böyle kendi ayaklarınızın üstünde durabilecektiniz ne diye evlendiniz?
Bana sadece kafanızda kurduğunuz için böyle konu açmışsınız gibi geliyor.
Annen o zaman elalem ne der dedi, şimdi dul kadın mı olacaksın başımıza, ailenin yüzünü yere eğdirme der. Kesinlikle boşanamazsın, bu adam naptı? İçkisi, kumarı yok. Karıya kıza mı gitti diyecek. Aynılarını eşinin ailesi de gelip söyleyecek.
O zaman tek kelimeyi kaldıramayıp evlenmişsiniz, şimdi onca lafı kaldırıp boşanmazsınız.
Size tavsiyem psikiyatr.

Surekli kendini doldurusa getirme ama saf olupta hata yapmayacagini da dusunme.En azindan suan kendi ayaklarinin uzerinde durmaya calis,is bulmaya bak,kendini gelistir,farkli alanlarla ilgili beceriler edinmeye calis ve para gectikce birikim yapmaya bak.Bunun disinda da adamin yuzune hatasini her Allahin gunu kakma,takinti haline getirme yani."essegin aklina karpuz kabugu dusurme"diye bir tabir vardir,aklina farkinda olmadan yanlis seyler sokma.

Evlendikten sonra güvenini sarsacak hareketlerde mi bulundu?
İç huzurunuzun olmaması, aldatıldığınızı düşündüğünüz ve affedemediğinizden mi kaynaklı?
Evlendikten sonra öyle bi hareketi olmadı aksine her hareketini açıklıyo yanlış anlamaya mahal vermemeye çalışıyo.
evet iç huzurum olmaması aldatıldığımı düşünmem ve affedemememden kaynaklı... yediremiyorum kendime bu kadar basit bi insan mısın dyorum adam herseyi yapıp özür dlicek sende affetceksin bu kadar kolay olmamalı diyorum.
ya en basitinden cinsel anlamda bile bazen yeni evliyiz sonuçta aklıma bişey geliyo şöyle sürpriz yapiyim mutlu olsun derken aklıma birden o yazışmalar geliyo gözlerim doluyo buz gibi soğuyorum vazgeçiyorum sürprizden falan.

Bakın evlenmişsiniz ve hayatınızda temiz bir sayfa açtınız.
Evlilik öncesi mevzuları rafa koyun.
Burada çoğu ilişkide evlilik öncesi yenen naneler mevcuttur, yalan vs illa olmuştur ama onlar biter, artık yasal en yakınıdır insanın eşi.
Unutmata gayret gösterin, sıcaklık gösterin ki daha kolaylaşsın işler.
Hayatınıza tabi ki devam edin, iş bulun.
Ama geçmişi orada bırakın.

Ben çok tasrif etmesemde yinede sineye çekerdim bekarken ve nişanlıyken yapılan bu tarz hataları.cünkü erkeklerin evllkten korkusu var.ömür boyu seninle olacağı için son dk tutuşum kaçamak yapanlar olbiliyor.Bunu malesef başta benim abim yaptı.Kız istemeye gideceğimiz günden birgün önce bir kızla mesajlaşmış.ben kardeşi olarak konştgmda cok netti.Korktum dedi.yani bu işin artık hiç bir özgürlüğü yok tamamen bir insana baglı olcaksın cocuklarn olacak onları koruyup kollayacaksın.son dk bagımsız hissetmek istedim kendimi dedi.ki böyle zamanlarda görüşülenlerde genelde ciddi degil günü birlil oluyor.bence önemli olan evlendkten snrası.nişanlıyken cinsel birliktelgnz oldumu bilmiyorum ama cinsel birliktelikten snra bunu yaşasan daha agır olurdu.o mevzuya cahillik de geç eşininde önüne ısıtıp ısıtp koyma amaa elinide altına verme mutlaka bu konularda bi sınırın olcagıno bilsin.bu sadece senin eşin için degil hepmzn eşi için geçerli.Erkekler bu konuda bi taviz gördümü anında giderler

çok sağolun ikiniz de çok güzel şeyler yazmışsınız zaten söylediğiniz gibi eğer bu mesele olmasaydı ben hep çevreme anlatırken doğu insanı bulunca anlıyosunuz diyodum. ben böyleyken bu olay olunca şok geçirdim tabi. hiç hissetmedim nasıl bi sinsilikti o.
bu mesele dışında bi sorun yok genel olarak evet ailesine karşı yanımda durması önemli farkındayım cevremde çok örnek var.
Hayır işte ayakalrımın üzerinde durmuyodum o zaman işten yeni çıkmıştım.eğer bi işim olsaydı eminim kimseyi dinlemezdim anneme de dönüp elalem ne derse desin ben ayrılcam der çeker giderdim iki oda bi ev kiralardım kimseyi çekmezdim. ama maddiyat olmayınca öyle olmuyo işte o laflar zehir gibi geliyo.
ben bi ekonomik özgürlüğümü elime alayım kimseyi dinlememki.

Rica ederim canım

Böyle düşünen kadınların olmasına şaşırdım genelde herkes taşlarya sen nasıl affedersin gurursuzmusun diye..bende kendim yaşamadan önce asla affetmem derdim ayrıldığım dönem başka isteyenler de oldu hatta. ama kısmet bağlanmasımı dersiniz ne drsiniz bilmiyorum döndüm işte gittim evlendim.
biraz tabi abiniz en yakınınızda yaşayınca bakış açınız değişmiş sanırım

Abimden kaynaklı degil canım bende yeni evliyim.eşimin ailesinden dolayı boşanma eşigine geldim 2. Ayda ve o kadar zor dönemlerdiki alttan almayı idare etmeyi ögrendim.cnkü o zamanlar hep kendimi suçladım.biraz alttan alabilirdim biraz olayları büyütmeyebilirdim diye.boşanmak gerçekten cok zor.Allah kimseye yaşatmasın.ama her kadın kendi ayakları üzerinde durmalı.sende atanır memur olur iyi bir maaş alırsan zaten aldatılmayı sineye cekecek degilsin o zaman boşanmada cok koymaz.Benim ailem herşekilde arkandayız dedi eşimde Boşanmayı kabul etti.sonra kendi aramızda ailemle konusurken bana ee nolcak şimdi dediler.meger onlarda beklemiyormus eşimin kabuk edecegini.Hayatımda hiç bir zaman kendimi öyle ortada hissetmedim.Ne babamın evnde kalmak istedm ne kendi evime dönmek.Ama ailemn o lafı bile eşimle yaşadıgım ev daha iyiymiş dedirtebildi bana.neyse cok detaya inmeyim.Sen baba evine gitmeden su kpss işini hallet biryere atan.sonrası Allah büyük

Bence çok abartmışsınız olayı. Mesaj diyorsunuz siz de o an ciddiye almamışsınız ki ayrılmamışsınız. Bitirmek isteseniz kimse engel olamazdı. Anneniz de dediğinde haksız değil. Ülke Norveç değil sevgilisi olana potansiyel o....pu gözüyle bakıyor insanlar. Annenizin penceresi de bu olabilir. Yargılamayın o bunu görmüş. Dayak yoksa bitmeye gerek yok diyor yaşlılar. Şimdi de madem evlisiniz, adamın yanlışı yok sahip çıkın biraz evliliğinize tutunmayı deneyin. Eşi savunan kaç kişi var acaba şurada kendisini? Adam değer veriyor demek ki sana. Sevgililer günü de kutlamak istiyorsan söyleyebilirsin. Zor değil bu. Beklentini ifade et. Mutlu olmak için iste ama bırak affetmeyi. Affetmişsin ki evlendin. Adam her dk özür dileyip ayağının altını öpemez. Bu zihniyetle hiçbir zaman mutlu olamazsın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…