Hamileyken terkedildim

Mihribancigim, saatlerdir konunu okuyorum. En sonunda son sayfaya kadar gelebildim. Sen cok sakin, akilli ve masum bir kadinsin. Ben buna kanaat getirdim.
Benim sana soylemek istediklerim var. Akil vermek gibi degil, yanlis anlama lutfen. Iyi olmaniza katki saglayacagini dusundugum birkac sey soylemek istiyorum.

Bir kere burada ailen isin icine cok girmis, haksizsin diyenleri hic anlayamadim. Nasil bir yorum kabiliyetidir bu, bilemedim. Annenin, esin varken evine gelemedigini ancak 3 kere gelebildigini soyluyorsun. Ailenin hicbir seye karismadigi babanin ve annenin o zor gunlerdeki yapici tavirlarindan zaten belli. Ben annene ve babana saygilarimi sunuyorum. Bir yuvanin kolay kurulamayacagini bilen akli basinda insanlarmis.
Esine gelince, o kadar yanlis bir karakterde insan ki ne diyecegimi bilemedim. Ben senin yerinde olsam cok daha fevri davranip bu isi coktan sonlandirmistim.
Ama benim yapacagim sey dogru olurdu demiyorum kesinlikle. Bak canim, baban esinle konusmus ki esin biraz yola gelmis. Fakat benim anladigim esin nasil davranmasi gerektigini kestiremeyen, nasil ozur dilemesini bilemeyen ve bunun icin aslinda kendine sinirlenip sana patlayan bir insan. Aile duzeni gormemis ve senin ailenle olan bagini kiskanmis bir insan. Madem sen artik onunla berabersin, bosanma fikrini rafa kaldirdin lutfen canim esini karsina al konus. Cok saglam dur karsisinda ve sinirlenmeden ilk gunden beri yaptiklarini anlat. Ve ne istedigini ona soyle. Esinin annesi esini dolduran bir insan belki ki. Sen bunlarin hepsini soyle, ikimiz bir aile olacaksak boyle boyle istiyorum de. Sonra da onun isteklerini dinle. Ve orta yolu bulup kurallarinizi madde madde yazin ve yatak odaniza asin. Goreviniz o maddelere uymak olsun. Daha sonra aliskanliginiz olacak o maddeler.
Esin nasil konusulacagini bilmeyen bir insan canim. O nedenle evde hala sessizlik hakim. Senden bekliyor. Sen onu yonlendirebilirsin. Sende bu anlayis ve sabir oldugu surece eger evliligini yurutmek istiyorsan onu duzgun karakterli bir adama cevirebilirsin.
Allah yardimcin olsun arkadasim, dualarim seninle.

Son düzenleme:

Allah razi olsun canim benim. Cok guzel anlatmissin. Sabirla da basligimi okumussun. Cok tesekkur ederim.
Evet tespitlerinin cogu dogru. Esim nasil davranacagini ne konusacagini bilmiyor ayrica da beni ve aile baglarimizi muthis kiskaniyor.
Okuduysan gormussundur mutlaka bana tasinma konusu konusulurken "seni su akraba cevresinden kurtaricam" demisti.
Oysa benim akrabalarimdan tek bir kisi bile aksam yemegine gelmedi bile. He annem ve babam kp ve kv ile iftara gelmislerdi. O haric tabi.
Esimle oturup konusmak icimden gelmiyor.
Cunku iliskimiz icin bisey yapmak istemiyorum. O ayri dunyada ben ayri dunyada yasayayim diyorum artik.
Abimin dugunu olacakti ya. Oldu cok sukur. Gelinimiz melek gibi. Ailesi dogulu. Baba arap anne kürt. Bwn kimsenin irkini memleketini yargilamam ama dogunun erkeklerine karsi bi onyargi vardi ya. Gelinimizin ailesini taniyinca yikildi. Kadin istedigi zaman ailesine gidiyor. Ailesi istedigi de onun evine gidebiliyor. Aileye damatlar muthis hurmet ediyor.
Dogudan biriyle evlenseydim.eminim bi cok kisi "aaa cok baski uygular onlar" diyecekti.
Benim esim karadenizli. Ama iste medeniyetin gorgunun hele de ahlakin meleketi kesinlikle yok.
Dugunde ben tek basima tum masalari dolastim. Hos geldiniz dedim. Herkesi optum ayakustu muhabbet ettim. Esim kalkip arka masadaki teyzemler dayimlara bile selam vermedi.
Dugun bitmeye yakin dedimki bak teyzem dayim yanina gidelim. Oyle goturdum. Kuzenlerimi tanimiyor. Ilgilwnmiyor da.
Ama bana "benim aileme yakin olacaksin akrabalarima gideceksin" diyordu.
Bi tane halasi var. Ev adresini bilmiyor.
Cok acıklı.
Bizim ailede de husumet olmusur ama annem babam hep yatistirir toparlar.
Dugune benim uzun zamandir konusmadigim abimin samimi oldugu uzaktan bi akrabamiz geldi.
Miaafirimizdir dedim gecmis gundur dedim. Gittim sarildim hosladim. Gonullerini aldim. Ve bundan sonra da arada gorusmeye devam edicem insallah. Zor bisey degil ki. Hersey su dilimizin ucunda. Bi tatli soz tum kapilari aciyor.
Fakat maalesef esimde ailesinde bu yok. Muthis kibir var.
Ya bunu da soylemek istemiyorum. Ama neye kibir yapiyolar anlamiyorum. Yani neden yuksekten bakiyorlar cozemedim.
Hani cok maddiyat olur da kendi statusundeki insanlarin haricinde kimseye bakmaz bazilari. Ama o da yok ki.
Canim bi de maddeler yazip uyun demissin.
Ben de aynisini dusundum.
Abimin esiyle konustum. Kiz daha nisanliydi o zaman.
Bana dedi ki "canim dedi sevgi birlikteki iliski kurallarla olmaz..kurallar sunilestirir her seyi. Kurallar beyninizde olmali. Esim sunu sevmez o zaman boyle yapayim. Esim bunu sever o zaman bunu yapayim demeli ciftler."
Ama biz hele de ben onu memnun edeyim mutlu edeyim kaygimi yitirdim. Varsa yoksa tek dusuncem oglum.
Esimin yuzunu goresim yok. Ama maalesef ayni evdeyiz.
Neyseki pazartesi is basi yapiyorum yine.
Iyi ki isim var. Iyi ki gelirim var.
Oglum icin daha umutlu oluyorum.
Kiz cocuklarini sirf ezilmemek icin bile okutmak lazim. Bu iki iki dört. Bunu da yazmistim ama yine soyliycem. Esim beni bi gun arayip 2000 tl para istemisti. Tamam veriyim ama neden demistim. Nedenini sordugum icin tartismistik aksam geldiginde. Direkt vermeliymisim. Sonra bana tartisma sirasinda "ben maas kartini alip sana harclik da verebilirim" demisti.
Ah o zaman kaynarsular dokuldu basimdan asagiya "cok beklersin" dedim.
He sonra demisti ki "iste bu yuzden senden bana kari olmaz"

Laflari esimin kocaman.

Ama karakteri kucucuk.

On kere terketcem dedi sonunda beni ve oglunu terketti. Noldu 1 hafta sonra dondu.
1 hafta icerisinde kac kere bana hadi eyvallah selametle diye mesaj atti. Telefonda soyledi. Hic cevap vermedim. Cunku umrumda degildi..bitsin istiyordum.
Noldu? Duramadi o buyuk laflaribin arkasinda.

Aslinda kisilikli olsa ayagini saglam bassa belki hayran bile olucaktim. Adamin bi cizgisi var diycektim Ozguvenli karakterli diycektim
Ama yine de bosanicaktim.

Gozumde degeri sifir.
Benle evin icinde konusmuyor ya daha da sifir. Sanki ben terkettim sonra geldim.

Uyuya kalmisim. Daha yemek yemedim.
Usenmessem.aile piknigine gidicem.
O da ne yaparsa yapsin.

Annem iyi davran diyor. Yani "piknige gidebilir miyim" diye sormami istiyor ama yapamiyorum.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Ah canim benim ya. Guzel yazmissin.
Ama suan hem benim onun ailesi birlikte olmamiz icin cok baski yapiyorlar
Sirf ailem ve kp hatrina su evde onunla birlikteyim.
Terkedip gitti ya benden rahati yoktu. Tek bir gozyasi akitmadim ardindan.
Bosanmayi hayal edince hep diyordum ki "oh cocugum mutlu insanlarin arasinda buyur. Onu alip yazin babamin memleketine gider denize gireriz. Sıkılirsak anneannemelere gider köyde gezeriz."
Ama o geldi simdi. Yine beni evham sardi. Birakin memlekete gitmeyi cocugum olursa teyzeme gidersem sorun olur diye dusunmeye basladim.

Icimi karartiyor. Boyle kangrenli parmak gibi. Kesse bitse. Benden rahati olmayacak.

Peki kendi ailenle konuşsan mutsuz olduğunu anlatsan ki zaten biliyolardır istemediğini sölesen onlara kabul etmezler mi?

Canim benim seni cok iyi anliyorum. Cok da haklisin bu duygulari tasimakta.
Ben bir seyleri duzeltmek icin hala o evde yasadigini, onunla yasadigini dusundum.
Gercekten bu yazdiklarindan eminsen ailenle konusman lazim canim. Yoksa su yazdiklarin gibi bir evliligi cocugun varken yurutemezsin. Anneyle babanin iletisimde bulunmadigi, kus oldugu bir yerde cocuk saglikli buyur mu?
Cocugum icin, evliligim icin bu adami duzeltmeye calisacagim diyorsan o evde onunla olmaya devam etmelisin canim. Baska turlu degil. Gercekten kafanda bitirdiysen ailene soyle ve bosan. Bu duygularla bir evlilik olmaz.
Biraz daha mantikli dusun canim, anlayacaksin o zaman. Desen ki, ben bu adami yola getirecegim, olurdu. Ama bu sekilde gitsin olmaz ki. Sen cocugunu ve bence once kendini dusunmelisin. Sen bu adamla omur boyu ayni evde yasayabilecek misin bu duygularla? Sagligini korumayi ve saglikli bir cocuk yetistirmeyi basarabilecek misin? Yapamazsin canim, sen cok guclu olsan da o cocuk o kadar guclu olmayacak ve boyle bir aileye dogdugu icin kahredecek. Ne sana ne babasina saygi duyacak.
O evde kalacagim ve bu adami duzeltene kadar ugrasacagim diyorsan bosanma. Yok kararinda kesinsen bosanmalisin.
Biraz daha kafani dinle canim. Sonra tam olarak duygularindan emin olduktan sonra harekete gec. Allah yardimcin olsun.

Son düzenleme:

Peki kendi ailenle konuşsan mutsuz olduğunu anlatsan ki zaten biliyolardır istemediğini sölesen onlara kabul etmezler mi?

Kizlar ailem diyor ki biz seni cok nazladik. Sen de bu yuzden yine nazlaniyorsun alttan almiyorsun.
Ama ben eminim hakli olsam dahi alttan cok aldim.
Yine o benden bunu bekliyor.
Esimle en azindan cocuk dogana kadar ayri kalsak keske. Ben de hem ruhumu hem duygylarimi dinlendirsem.
Bu adamla basedebilecek miyim bilmiyirum.
Ona gore her sey normal bence suan.
Cunku kendi ailesinde anneyle baba karikoca gibi degil. Ayrintiya girmiyim. Sadece sunu soyliyim. Annesi babasinin kullandigi arabanin yan koltuguna bile oturmaz.
Babasinim dukkani var. Gece cok gec gelir.
Ne sorunlari var bilmiyorum. Esim ailesindeki sorunlari sirmis gibi saklar.
Bizim her seyimiz aciktadir.
Her neyse kendi ailesindeki duruma aliskin benden de buna alismami istiyor.
Karsima alip konussam anlamiycak.
Ben sinirlenicem belki o sinirlenecek. Bunlari gectim olan karnimdaki masuma olacak. Tum gerilimi hissedecek.
Gerci suanda bile rahat olnaya calisuyorum ama geriliyorum.
Onunla ayni evdeyken rahat olamiyorum.
Isi varmis bi yere gitti. Ben de annemlere gecicem simdi.
Canim cok sıkkın kizlar.
Ben bu adamla iyiyken bile gecinemeyecegimi dusunurdum.
Of of bekarligim sultanlikmis. Sirf oglum bana moral veriyor su hayatta.
Napim nerelere gidiyim ne diyim? Hangi soz hangi davranis bu adamin aklini basina getirir ki? Mucadeleden biktim.
Oglum icin ne hayirliysa o olsun.

konunu uzun zamandır takıp edıyorum buguneymıs yorum yazmak bak canım senı anlayabılıyorum ama ne bılım ya keske dıretseydın oyle bı adamla bır omur gecmez Rabbım yardımcın olsun işin o adamla çok zor...

Daha evvel açıkçası su meselesi yüzünden seni haksız bulmuştum . Eşini özellikle sindirmeye , önemsiz olduğunu hissettirmeye çalışıyorsun diye düşünmüştüm . Fakat az evvel okuduklarım beni çileden çıkardı . Ne demek maaş kartını alıp sana harçlık vermediğime şükret , para istersem sormadan direkt vereceksin , kendi akrabana gitmen sorun olsun , eşinde kendini uzak tutsun ama sen onun ailesiyle iyi geçinmip , akrabalarına gidecekmişsin... Oldu başka emri varmıymış beyefendinin .

Şu son sayfada okuduklarından anladım ki bu iş çok zor . Eğer zorlanırım ama en sonunda gerçekleri görür , aile gibi aile oluruz diye içinde umut varsa zor ama biraz de bakalım . Yok eğer umudun dahi yoksa sana da yazık , bebeğine de yazık .
Aileni anlıyorum , yuvanın bozulmasını istemiyor ama bu gidişle senin psikolojin bozulacak , seni kaybedecekler maalesef .
Sen güçlü dur , dirayetli ol amaç seni yıldırmak. Eşin seninle de yapamıyor sensiz de.
Önünde en hayırlı kapılar açılsın inşallah .

Edit : Şiddette varmış ya ,
Değer mi bu yaşadıklarına , yaşayacaklarına iyi düşün .

Son düzenleme:
O kadar şeyden sonra adam pazar gününü sizinle geçirmek yerine arkadaşlariyla kahvalti planliyor. Hani evde kahvaltilik yok demistiniz ya cok merak ettim, sabah kalkinca sen ne yapacaksin diye sordu mu.

Canım bak bu adamı yola getiremessin ömrünü boş yere çürütürsün! Biliyorum bende evliyim boşanmak evlenmekten çok çok daha zor ama bu adamla yaşlanmaktan daha kolay inan bana bence ailene dayaklardan bahset hamile karısına vurduğunu anlat! Durumun çok zor anlayabiliyorum ve senin için gerçekten çok üzüldüm ama aileni bi şekilde ikna et boşanmak istediğine!

Allah sabır versin sonuna kadar okuyamadım çok uzundu ama halinden anladım zor durumdasın keşki böyle şeyler olmasa herkes mutlu mesut yaşasa

Allah sabır versin sonuna kadar okuyamadım çok uzundu ama halinden anladım zor durumdasın keşki böyle şeyler olmasa herkes mutlu mesut yaşasa

O kadar şeyden sonra adam pazar gününü sizinle geçirmek yerine arkadaşlariyla kahvalti planliyor. Hani evde kahvaltilik yok demistiniz ya cok merak ettim, sabah kalkinca sen ne yapacaksin diye sordu mu.

Kizlar sagolun desteginiz icin.

Simdi annemlerdeyim.
Yorumlarinizi anneme de okudum.
Annem dugun yorgunlugunu atmak icin salı gunu sehirdisina gidiyor.
Bana diyor ki mutlu olmak elinde. Sen bilirsin.
Annemle babam cok iyi insanlar. Ama maalesef esim farkinda degil.
Babam kp yi de esimi de herhangi bir sebep olur arar sorar.
Kp de iyidir. Bugun aradim. Babalar gununu kutladim.
Esimin babalar gununu kutlamayi dusunmuyorum.
Icimden gelmiyor.
Bu evlilikte kalmak mi zor gitmek mi bilmiyorum.
O yokken iyiydim. Varken geriliyirum. Psikolojik herhalde.
Haftaici kv ye gidip kalmayi dusunuyorum.
Bi de sorunlarimizdan konusayim diyorum.
Gerci kv ogluna hic toz kondurdugunu gormedim. Bana ters bisey derse buyuk ihtimalle susup alttan alirim. Cevap veremem. Herhangi buyuk biriyle tartisamam. Uzulmesin diye.
Benim derdim ogullariyla onlarla degil.
Ama tabi onu da yetistiren onlar.
Dugun boyunca yerinden kalkmadi esim. Annesi babasi yanindaydi. Benim annemle babam olsalar. Ayaga dikerlerdi oglunu sen damatsin yapilcak bisey vardir bi sor diye.

Anneme gore o adam olur da en az bi 10-20 yili varmis.

10-20 yila kadar tukenmezsem gorurum insallah.

Keske biraz umudum olsa uzlasmak icin. Bir isik olsa bu adama sabretmek icin bi sebep.
Bi tek oglum var.
Onunla tartismak bile istemiyorum. Enerji harcamak istemiyorum.

Sevgi aşk bir yere kadar, böyle şeylere nasıl tahammül edilir ki?
Bir insanın ailesine giderken izin alması nedir yahu? Nasıl hastalıklı bir zihniyetin getirdiği noktadır bu nokta?

Saygının s si kalmamış..Zaten sanırım hiç yokmuş..İlk gecenden tut, şu ana kadar yaşadıkların bunu gösteriyor..Lütfen kusura bakma ama eşinde zerre kadar insanıyet yokmuş..

Ama sana da çok kızdım..Hala kendini hatalı görme, suçlama gibi durumların var..Ne münasebet? Bunca olaya, bunca lafa, söze, tavra taş olsa çatlar.

Bilemiyorum ama düzelecek gibi görünmüyor, böylesi de çekilecek dert değil..Hayatını bu şahısla heba etme derim..
Bir de çocuğun olacak, Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin..O bebe böyle saçma sapan bir ortamda büyümesin..

Bosuna ugrasma bu adam seni birakmadan senin onu birakmaya niyetin yok
kendine birakmak icin bahane arayip duruyosun yok ailem yok bebek uok su yok bu
adamin senin ailene zere deger verdigi yok sen hala anasinin babasinin pesinde kosuyosun
yok yuzunu goreseim yok diyosun aksam adamain yatagina giriyorsun

adam evde hamile kasrisi birakip arkadaslariyla kahvaliya gidiyor sen piknige gitmek icin izinmi alsam diyosun

kendini kandirmaktan baska bisey yapmiyosun

ilk baslarda esini suclu bulmustum ama artik esin kadar sende suclusun

Esinin cehaleti karsinda olucana onun bu cahaketine goz yumuyorsun

emin ol orta da bir yuva yok
adam seni sayip gonlunu alcana arkadaslariyla kahvaltiya gezmelere gidiyor sende sus pus oturup

bide ailesine kalmaya gidiyorsun

kendi dusen aglamaz cnm

Bu durumda madem eve döndün , biraz daha zaman ver kendine . En azından ailene tekrar denedim diyebilirsin .

Aynı zaman da bu amaçsız , bıkkın , kendinden geçmiş halinden de bir an evvel kurtulmaya bak lütfen . Sen iyi ol ki meleğin de iyi olsun . Her şer de vardır bir hayır . Bakalım bu son durumlar seni nereye götürecek .

Esim " nasil olsa ailesine kahvaltiya gider ac kalmaz" diye dusundu herhalde. Bilemiyorumki.
Aksam buraya size yazdiktan sonra aradi.
Geleyim yemege gidelim dedi.
Abimle gelinimiz geldiler yemege.
Yemek yiycez buraya gel istersen dedim.
Burda da ikram var gelemiycem dedi vazgecti.
Annemlere gelmek istemiyor. Eyvallah.
Ben onun gibi olsam kendime saygim olmaz.
Ayrilirsam da beni ben gibi bilsin herkes diyorum. Hatasiz degilim. Hata aramiyorum kendimde, ama var. Bi soz duymustum, bir iyiyle bir kotu kirk yil yasamislar diye. Demek ki ben de yeterince iyi olsam gecinirdim.
Ama gerci iyilik nedir onu cozemedim.
Zaten bi cok seyine evet dedim. Daha ne yapabilirdim ki.
Surasi gercek ki, aile ve akraba bagimi kiskandi.
Cunku kendilerinde hic yok. Iki dayisi var bir halasi. Evlerinin yolunu bilemiyor.
Annemler 7 babamlar 6 kardes. Ve bazisi da sehirdisinda ben hepsini avucumun ici gibi bilirim.
Onemsiyorum hepsini. Canim kanim.
Ama onlarda oyle degil.
Evliligim beni cok olgunlastirdi. Cevremin kiymetini anladim.
Ne kadar ozenle buyutuldugumu kimin gercek deger verdigini anladim.
Goz yasimin ne kadar kiymetli oldugunu anladim.
Aglamayi azalttim.
Daha az duygusal daha fazla mantikli olmaya basladim.

Evliligim bu yuzden cok faydasi oldu.

Dun aksam canim deli gibi dondurma istedi. Arabayi alip cikmaya usendim. Esime de bisey demedim.
3 aylik hamileyken bi kere soylemistim dondurma almasini, ayrildigimizda "ona ''''hep'''' dondurma aliyorum" demis babama.
Gerek yok boyle konusturmaya dedim.
Ama bu aksam usenmeden gidip yiycem. Belki ben degil oglum istiyodur. Ne olur ne olmaz.

Kizlar icimden oyle bi of demek geliyor ki. Hani boyle bi oflasam cidden karsiki daglar yikilmasa da sallanir sanki. Oyle canımı sıkıyor.
Abimle gelinimizi gordum iyi geldi. Simdi evimdeyim. Surekli kadinlar kulubu uygulamasi kapandigindan basini annemlerde yazdim sonunu evimde.
Her neyse siz beni nasilolsa anliyorsunuz. Sorun yok.
Terapistim mail adresini vermisti. Canin sıkılinca yaz diye.
Ama inanin hic aramiyorim onu siz varken.

Bu adamdan ne köy olur ne kasaba boşanın gitsin adam olmaz sürekli üzülmektense 1 kere üzülün bence bilemiyorum

Ben sizide masum bulmadım..
Ama kendinizi suçlu bulduğunuz konular yüzünden değil tabiiki ,
Böyle bir insanla nasıl evlenilir? Nasıl çocuk yapılır ? Bunlar sadece eşinizin hatası olamaz, bence bu durumda olmanızın en büyük sebebi sizsiniz,
Sizi üzmek istemem tabi ama böyle konular okuyunca ben bir türlü sadece karşı tarafı hayatı zehir eden taraf olarak göremiyorum, bence asıl suçlu böyle dengesiz ve ruh yapısı hasta olan insanlarla evlilik yapan taraf..

Dün gece konunun başından sonuna kadar okudum mihri senin haklı olduğun konularda var ama eşinin haklı olduğu konularda var sen yazdıklarını başından beri okursan hatalarınıda görebilirsin benim amacım seni yargılamak yada burda seni rencide etmek değil burda olumlu yada olumsuz yorum yazanları bi abla bi kardeş gibi gör dışardan gözlemci olarak ve tamamen senin anlattıklarına istinaden yazıyorum. İlk olarak sen ailene çok düşkünsün tabiki düşkün olacaksın fakat sen eşinin ailesi ve eşini tüm aranızda olanları ailenle paylaşmışsın senede 3 kez bile gelseler ailen herşeyini biliyo bu yanlış gece 12 de abinden su istiyorsun yanlış kavgalıda olsan hatalı 100 de yüz kocan ama sen ona şu izlenimi veriyorsun seni ben hiçbirşey yerine koymuyorum bak benim ailem var der gibi olmuş hata sen ne kadar ben herşeyi anlatıyorum ikimizinde yaptığını diyosun ama birde eşinide dinlenek lazım emin ol onunda en az senin kadar sıkıntısı vardır cinsel anlamda sorun olduğunu yazmışsın kızgınlık anındada onu vurgulamışsın bu çok çok yanlış çünkü biz kadınlar bazı şeyleri duygusal bazılarıda mantığımızla çözeriz eşine bu tepkin ona çok ağır gelmiştir ve ne kadar belli etmesede bu çok büyük güven eksikliği o yüzden senin üzerinde bu kadar emir kipi himaye altına alma seni ezme bu burdan kaynaklı ve o psikolojile de eşini resmen dışarı yönlendirmişsin hayatında 3. Kişiler mutlaka olmuştur çünkü kendini birilerine ıspatlamAsı gerekiyordu. Eşinle konuşmayarak değil aksine isteklerini ondan beklentilerini eksisiyle artısıyla bi kağıda yaz oda yazsın beklentilerinizide yazın ve bir sayfa açın tarih atın göreceksin eskisinden çok çok farklı olcak birde evini annenlerin ordan mutlaka taşımalısın eğer mutlu bir yuva çocuğuna iyi bir gelecek istiyorsan anneni babanı 2. Plana eşini çocuğunu 1.planda tutmalısın eşine tekrar güvenemesin ama ona güveniyormuş hissi vermelisin

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Çok haklısın canım bir keresinde is yerinde bir kız vardı, erkek dediğin Dövmeli yoksa ona koca demem ağırlığı olmali demişti kızin sevgilisi saymadiği küfür kalmamışti ama kız çok mutluydu birden aklıma geldide

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…