Hamileyken terkedildim

mihri hamilesin seni üzmek istemiyorum ama
biz burda çok gördük barışınca veya yaptıkların desteklenmeyince burdan kaçanları
bi de öğlen girmişsin bişey yazmadan çıkmışsın burda anne babanın yaptıklarını ister istemez eleştirenler oldu
çünkü kimi insana doğal kimine ters geldi.. sende yazmayınca işine gelmediğini düşünüyoruz doğal olarak
dediğim gibi böyle konular çok gördüğümüz için seni de tanımadığımız için
"işine gelmedi kaçtı" modunda oluyo.. ister istemez..

katılıyorum. en başından beri mihriban'a destek veriyordum, onu takdir ediyordum. ama kocası eve dönünce işin rengi değişti, o yüzden ben de yazmadım.
yani mihriban doğru düzgün sevişemediği, ona saygı duymayan, aşık olmayan ve evi terk edip gitmiş (nerde kalmış bu arada?) adamla evliliğinden vazgeçmeyecek.
adam da mihriban'ın ailesiyle evlenmiş resmen, evlilik 2 kişiliktir ya çok acayip.

burada seni suçlayanlara hiç mi hiç katılmıyorum
senin yaşadıklarına benzer bir durum yaşayan seni anlar ancak
derler ya damdan düşenin halini damdan düşen anlar
sen boşver, o eleştirileri okuduğumda beni de eleştiriyorlar gibi üzerime alınıyorum çünkü seni anlamıyorlar, çünkü yaşamadılar

emin ol çok daha iyi olacaksınız
ama ailenden uzak bir eve taşının bir süre sonra
o da şunun için eşinin tedirginliği, kıskançlığı ortadan kalksın diye

bir de kk programını kullanma
google dan gir buraya
yada telefondaki internet tarayıcından arattırıp gir

Cok sagol canim. Bu sabah bunu dusundum.
Hayat matematik gibi degil.
Yani boyle olursa boyle yapilir. Soyle olursa soyle diye bir sey yok.
Dogrular da cok yanlislar da. Ve insan ne yaparsa sonucu ne olur kesinlikle emin olamiyor.

Esime kirginim. Dun gece isi sebebiyle saat 1 gibi geldi. Yatiyorum. Geldi karnimi sevdi. Ogluyla konustu. Optu.
Tamam ona kirginim hatta kizginim ama karnimdaki onun da cocugu.
Tekme atip dokunma ona diyebilecek biri degilim. Yapamam. O da insan. Esim diye degil belki ama insan oldugu icin merhameti hakediyor.

Biraz sular durulsun. Su tasinma isini oturup dusuncem insallah.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Bugun kandil. Rabbim gonullerinizden gecen hayirli dualari kabul etsin insallah.
Muslumanin muslumana dua etmesi cok makbulmus. Birbirimize dua edelim :)

Cok karmasigim. Bi yandan yarin abim evleniyor mutluyum cunku cok iyi bir kizla evleniyor ve birbirlerini cok seviyorlar, bi yandan huzunluyum, sonucta evde cok boslugu olacak.
Bi taraftan da esimle olan durum kafami bulandiriyor.
Hamilelikte ustune eklenince resmen bi dakikam bi dakikama uymuyor duygu olarak.

Buarada kandillerde mutlaka kayinvalidem kayinpederim gorumcemi arardim.
Bu durumda kp yi ararim da onlari aramak icimden gelmiyor. Ama "bak bizi aramadi gordun mu" gibi kozlar da vermek istemiyorum.
Napsam bilmiyorum.
Abimin dugune gelecekler mi onu da bilmiyorum. Ben cagirdim sonucta. Zahmet edip gorumcem cevap bile vermedi. Neyse sorun degil.
Aramiycam herhalde ya. Ama iste arasam mi dogru olur onu da bilmiyorum. Yine karistim. Of.

Kandilin mübarek olsun canım..zor günler geride kaldı inşallah..
Bugün kandil,bırak kim ne yaparsa ne yapacaksa yapsın..ister düğünlerine gelsinler,ister gelmesinler..sen onların varlığıyla fazlalaşmaz,yokluğuyla eksilmeZsin..
Sen allah katında hayırlı bir insan olmal için sadece kendi hayrın için akrabalarını aramakla yükümlüsün..
Bence ara,unutma herkes kendi yaptığından sorumlu bu hayatta..

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Ben gelişmeleri güzel buluyorum.inşallah böyle devam eder.geçmişte seni üzdüğü şeyleri bir daha yapmaz umarım.belki de gerçekten çok pişman oldu ve değişti zaman gösterecek

Allah razi olsun kizlar. Rabbim her seyin hayirlisini versin.
Sabahtan beri dugun kosusturmacasiyla ugrasiyorum.
Hala aramadim kp ve kv yi.
Gorumcem hic bisey olmamis gibi yine canimli cicimle mesaj atmis.
Iyi olmak cok zor. En azindan suan benim icin.
Icimden hic gelmiyor ne aramak ne cevap yazmak ama abim kötü olma düsman yaratma dedigi icin ariycam sanirim.

kadınlar numaradan ağlar, kadınların ağlaması umrumda değil ne demek?eşiniz kadınları insan yerine koymuyor demek ve siz de bir kadınsınız.ayrıca hamileyken size vurması bile size ve çocuğunuza ne kadar değer verdiğini(!) gösterir.size robotmuşsunuz gibi davranıyor, sizin de bir insan olmanız ve duygularınızın olması hiç umrunda değil.ve bir evlilikte bir taraf diğer taraftan daha baskın olmamalı, o size kurallar koyabiliyorsa(ayrıca koyduğu kurallar için de ÇÜŞ demek istiyorum) siz de ona koyabilmelisiniz.siz onun kölesi değil eşisiniz.böyle giderse daha çoook üzüleceksiniz.

hamile hamile bunlar yapılır mı bi insana bende aramazdım sizin gibi.

Kizlar cok sukur dugunu anlattik. Zamanim eskisine gore insallah daha fazla olacak.
Dugune kp ve kv de geldiler. Ben yine hurmetimi yaptim. Esim de geldi. Misafir gibi oturdu oyle. Annemi gorunce napicani bilemedi. Annecim gulumsedi elini uzatti. Esimde optu. Ama annemi gorunce heyecanlandi. Ne de olsa bi cok sucu onda buluyorsu. Ah annem oysa onun hakkinda hep iyi seyler soylerdi. Hala da oyle.
Neyse detayli anlaticam her seyi biraz dinlenmem lazim

Yuvasina sahip cikmayan, dakka da bir gidecegim bilmem ne deyip, evi terk eden adamdan aile babasi veya koca olmaz..

Yine de siz bilirsiniz. Hayal kirikliginizi anliyorum.

Hadi bakalım...Bekliyoruz, yaz mutlaka...Cok da fena degil gelişmeler, simdi önemli degil ama, senle yalnız kalınca nasıl davranacagı önemli sana. Annenler vardı sonucta yanında, etrafında insanlar...Annen cok olgun bir kadın gibi bu arada, söylemeden edemeyecegim.

Çok sevindim canım..herşey düzelicek inşallah...

Cok olgun cok iyidir.
Cok sevilir annem masallah. Hic dusmani yoktur.
Iste maalesef bi esim anlmiyor ya neyse.
Oglen 17den beri beraberiz evde esimle.
Tek kelime etmedik birbirmize. A pardon pilav koyayim mi tabagina-evet gibi bir diyalog gecti. Hakkini yemiyim :)
Almis eline laptopu. Biraz is yapiyo biraz oyun oynuyor. Ben de biraz ev isi yaptim. Simdi tv izliyorum.
Napicani bilmiyor herhalde. Ayni evde boyle olmak canimi sıkıyor.
Ben yalnizken daha mutluydum. Oglumla konusuyordum. Filmi izliyordim buraya daha sık yaziyordum. O olunca yapamiyorum.
Iyice sogudum.
Gecen aksam yazdim ya buraya oglunu seviyor falan. Sonra yatarken sariliyor. Aciyorum. Ama icimde sevgi ask yok gibi.
Boyle omur nasil gececek bilmiyorum.

Dun aksam dedimki icimden belki benden bisey bekliyordur en azindan havadan sudan konusayim. Dedim evde kahvaltilik yok. Sabah kahvaltiyi disarda yapalim dedim. Benim dedi disarda arkadaslarla kahvalti programim var dedi. (Ben desem boyle, onceden herhalde kahvalti yerine birbirimizi yerdik)
Sabah zor hal kalkti kahvaltiya gitti. Bisey demedim. Ben de annemlere gittim.
Neyse yarin akraba piknigi var.
Annem diyoki gelme sen esinle kahvlati yapin.
Ama esim daha bugun kendi kendine plan yapti gitti.
Eee? Napim simdi? Piknige gidebilir miyim mi diyim? Kahvalti yapalim mi diyim? Yoksa ben piknige gidiyorum mu diyim?
Of ya onunla az once yedigim aksam yemeginden bile bi tat alamadim. Beraber kahvaltiya gitmek ya da yemek istemiyorum.
Beraber bisey yapmak istsmiyorum onunla.
Suan 2 metre otemde.
Ama ruhen aramizda okyanuslar var.
7 saattir elinde laptopla yasiyor.
Koskoca 33 yasinda adam.

Çok sevindim canım..herşey düzelicek inşallah...

Sagol canim ya. Ama bu adam duzelmeden nasil bisey duzelcek.
Bi aksam.geliyo karnimi oglunu seviyo sariliyor. Baska gece parmagini bile degdirmiyor.
Beni biliyosunuz. Ben artik sirtimi donup yatiyorum.
Eger tavirliysa tavirli gibi olsun. Degilse onun gibi.
Ama denge yok.
Ben ona kanaat getirdim.

Senin tavrın mı bu adamı böyle yapıyor dersin?yani anladığım kadarıyla biraZ nerde ne yapılması gerektiğini bilemeyen biri eşin,yönlendirilmeye ihtiyacı var sanırım.sen çok hassassın şimdi onunla,ona karşı bu kadar soğukken uğraşmak zor geliyor anlıyorum ama başka da çare gelmiyor aklıma..yuva dağılsın istemez kimse...

Karsına al konus, seninle beraber bir seyler yapmak istiyorum de. O seni böyle tek bırakınca sen de annenlere kayıyorsundur haliyle...Sonra da bu durumdan sikayet ediyor. Burdan tasınırsak, beni böyle tek mi bırakacaksın diye sor. Aramızdaki buzları eritmemiz lazım, bunun için de ikimizin de cabalaması lazım de...

Allah hamile halinizle sabır versin size. Nedense ülkemiz kadınları kendisini savunmayı bir türlü beceremiyor. Kendisine gereken değeri veremiyor, ezdiriyor. Evlilik; kölelik değildir. Sözlerim yanlış anlaşılmasın. Evlilik bir paylaşımdır. Aşkın, tutkunun, mutluluğun, hüznün, sağlığın, hastalığın.. Kısacası hayatın paylaşılmasıdır. Okuduğum kadarıyla bu evlilikte paylaşım sıfır. Tek taraflı bir liderlik söz konusu ve köle pozisyonundaki kişi sizsiniz. Hep kendi kurallarını geçirtiyor adam ve anlayışsız. Saygısız. Saygı yoksa o ortamda bulunmak anlamsızdır. Eğer bir kural konuluyorsa o sizinkine uyacak, siz de onunkine. İki taraflı olmalı. Tek taraflı olunca onun adı "kocasının sözünden çıkmamak" değil "kölelik" oluyor benim fikrimce. Ben size boşanın veya evli kalın diyemem. Ama bu yaşadığınız şeyler ve ortam hiç hoş değil. Sağlıklı değil.. Ki bir de evladınız olacak.. Allah yardımcınız olsun.

Anladığım kadarıyla çalışan ve ayakları üzerinde durabilen bi kadınsın ve yazını baştan sona kadar okudum ama senin zerre kadar kusurunu bulamadım! Ben sana söliyim afedersin ama eşinin bence gerçekten psikolojik sorunları var! Demişsinki hatalıydım kapris yaptım,evet yapacaksın sen kadınsın ve o da karnında bebeğini taşıyan kadının kaprisini bile baş tacı edecek mecbur! Bırak arkadaşım bırak yaaa git babanın evine mis gibi yaşa sen neden çekeceksin ki bu adamın kaprislerini suratını dayağını? Ya da düzelsin diye neden yıllarını veresin? İlk ayrılan sen değilsin olmayacaksın ve ilk babasız bebek büyütende sen olmayacaksın hatta sana bişey diyim ne güsel bebeğinde annanesiyle dedesinin yanında musmutlu büyür en azından babasının sana nasıl davrandığını görmez!

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…