Hamileyken terkedildim

Çok haklısın canım bir keresinde is yerinde bir kız vardı, erkek dediğin Dövmeli yoksa ona koca demem ağırlığı olmali demişti kızin sevgilisi saymadiği küfür kalmamışti ama kız çok mutluydu birden aklıma geldide

Terapistim dediki herkesin iliskiden beklentisi baska. Misal bazisi kiskanilmak ister emir altina alinmak ister.
Ama bazisi da senin gibi saygi ve ozgurluk ister.
Yani biz aslinda evlilik mantigi olarak baska yonlere bakiyoruz.
Birbirimize uygun degiliz.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Dün gece konunun başından sonuna kadar okudum mihri senin haklı olduğun konularda var ama eşinin haklı olduğu konularda var sen yazdıklarını başından beri okursan hatalarınıda görebilirsin benim amacım seni yargılamak yada burda seni rencide etmek değil burda olumlu yada olumsuz yorum yazanları bi abla bi kardeş gibi gör dışardan gözlemci olarak ve tamamen senin anlattıklarına istinaden yazıyorum. İlk olarak sen ailene çok düşkünsün tabiki düşkün olacaksın fakat sen eşinin ailesi ve eşini tüm aranızda olanları ailenle paylaşmışsın senede 3 kez bile gelseler ailen herşeyini biliyo bu yanlış gece 12 de abinden su istiyorsun yanlış kavgalıda olsan hatalı 100 de yüz kocan ama sen ona şu izlenimi veriyorsun seni ben hiçbirşey yerine koymuyorum bak benim ailem var der gibi olmuş hata sen ne kadar ben herşeyi anlatıyorum ikimizinde yaptığını diyosun ama birde eşinide dinlenek lazım emin ol onunda en az senin kadar sıkıntısı vardır cinsel anlamda sorun olduğunu yazmışsın kızgınlık anındada onu vurgulamışsın bu çok çok yanlış çünkü biz kadınlar bazı şeyleri duygusal bazılarıda mantığımızla çözeriz eşine bu tepkin ona çok ağır gelmiştir ve ne kadar belli etmesede bu çok büyük güven eksikliği o yüzden senin üzerinde bu kadar emir kipi himaye altına alma seni ezme bu burdan kaynaklı ve o psikolojile de eşini resmen dışarı yönlendirmişsin hayatında 3. Kişiler mutlaka olmuştur çünkü kendini birilerine ıspatlamAsı gerekiyordu. Eşinle konuşmayarak değil aksine isteklerini ondan beklentilerini eksisiyle artısıyla bi kağıda yaz oda yazsın beklentilerinizide yazın ve bir sayfa açın tarih atın göreceksin eskisinden çok çok farklı olcak birde evini annenlerin ordan mutlaka taşımalısın eğer mutlu bir yuva çocuğuna iyi bir gelecek istiyorsan anneni babanı 2. Plana eşini çocuğunu 1.planda tutmalısın eşine tekrar güvenemesin ama ona güveniyormuş hissi vermelisin

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Canim guzel yazmissin.
O beni cok ezdi.
Ben son noktaya gelene kadar aileme anlatmadim.
Dedim ya gece kaldirdi beni sirf kendi siyasi ideolojisi hakkinda bi soru (yorum bile degil) onun icin bir suru laf saydi sonra da tokadi yedim.
Ertesi gun yine anneme soylemedim (annemle beraber bebegi kontrole gittik)
Cok sabrettim canim.
O benden annemi babami hice saymami bi tek o ve onun ailesinin olmasini istiyor.
Tamam dedim oyle de denedim.
Anneme babama gitmedim gelmediler.
Iste ta ki amcam annemlere gelene kadar..gitmek icin izin istedim.askimli canimli cicimli tabi gidebilirsin dedi. En kucuk ses tonunda bi tavir yoktu. Rahat rahat gittim ama sonunda ne oldu. Yine sacim cekildi tokadi yedim. Kufur isittim. Sebep ne o izin verse de gitmiycekmisim. E ben nerden bilebilirim bunu?
Herneyse.
Ben bu adam bunlarin uzerine terketti gitti. Geri dondu. Yine ben yemegini yaptim. Camasirini yikadim. Az once meyvesini getirdim.
Daha napim canim ben bu adama?
Ustelik kizginim haliyle kirginim.
Hamileligimi öne bile surmuyorum.
Abimin dugunu oldu. Burnumuzdan getirdi.
Dunyanin en kotusu olsam dunyanin en kotu ailesi olsa ailem. Insan ya dugunleri var ya hamile diyip bi hafta sabretmez mi?
Ama merhameti yok.
Ogluma nasil merhamet edecek onu da bilmiyorum.
Yani anliycagini yazili kural vs herhangi bir cozum ona suan luks.
Ben bi sekilde ciksin hayatimdan diye bekliyorum dort gozle.

Mihri bu son yazddıklarını yeni okudum ve şimdi sana daha çok kızdım bana hiç darılma gücenme sürekli annenlerdesin herkez herşeyi biliyo bu çok saçma eşinle oturup senin bazı şeyleri konuşup çözmen gerek sen her fırsatta anneme eskiden toplasan bir yılda 3 kez gitmişimdir dedin şimdi her gün ordasın sen sadece kendini kandırıyorsun kendini oyalıyorsun sana çok hak veriyordum ama şuan çok kızıyorum

Canım bak bazı şeyleri geçmişte bırakman gerek geçmişlle yaşarsan hiçbir şekilde o evlilik yürümez bizim sanki evliliklerimiz dört dörklük mü sanıyorsun değil tabiki bizdede tartışmalar var kavgalar var ama bunu saygı çerçevesinde bırakmak lazım

Ben sizide masum bulmadım..
Ama kendinizi suçlu bulduğunuz konular yüzünden değil tabiiki ,
Böyle bir insanla nasıl evlenilir? Nasıl çocuk yapılır ? Bunlar sadece eşinizin hatası olamaz, bence bu durumda olmanızın en büyük sebebi sizsiniz,
Sizi üzmek istemem tabi ama böyle konular okuyunca ben bir türlü sadece karşı tarafı hayatı zehir eden taraf olarak göremiyorum, bence asıl suçlu böyle dengesiz ve ruh yapısı hasta olan insanlarla evlilik yapan taraf..

Canim senim nezdinde tum "bu kiz bu adamla niye evlendi madem" diye soranlara cevap vereyim.

Acik acik yazicam.
Esimden onceki iliskimdeki adam tam bir cocuktu. Ailesinin iteklemesiyle yasiyordu. Ailesi is buluyordu. Ailesi napicani soyluyordu. Ailesi de iyiydi aslinda. Ama sonra dusundum bu adam surekli pispisla yuruyecek yapmam dedim. O da zaten vazgecme asamasindaydi. (Sebebini hala bilmiyorum. Belki uzak mesafe iliskisindendir)
Bitirdim.
Sonra bi arkadasim "mihri ayni senin gibi guleryuzlu sinemaya merakli arkadas canlisi" diyip tanistirdi.
Ama arkadasim da cok iyi tanimamis. Zaten tanistiriyorum ama bendeki izlenimi bu. Cok iyi bilmiyorum. Begenirsen devam edersin dedi.
Yani arkadasimin hic bi gunahi yok.
Megersem esimin guleryuzlulugu sadece belli kesime ve belli insanlaraymis. Arkadas canliligi da oyle. Sinema meraki hala var. Onda yanilmamis. Bi de sorumluluk sahibi ayaginin ustune basiyor.
Beni de sadece bu etkilemisti.
Bu adam calisir evine bakar. Cok da iyi baba olur dedim.
Biz martin basinda tanistik mayisin birinde evlilik teklifi aldim mayisin sonunda soz oldu.
Haziranda nişan oldu. Nisandan sonra biraz yakinlastik. Hayatimda ilk defa bu heyecani yasadim ama ileri gitmedik kesinlikle.
Sorumlarimiz nisanliyken belli etti kwndini.
Ama bana evlilik hakkinda tek gorusunu soyle diyordu "evde son sozu ben soylerim o da peki karicim" ben de safim ayagim yerden kesilmis bunu ciddiye aldim sanirim.
Ama sorunlari da hep evlilik stresi dedim.
Bazen sorunlari dusununce derdim ki herhalde yapamiycam.
Ama yakinlastik o kadar dedim. Sonra dedimki ileride evlenecegim adamin yuzune rahat bakamam. Bu adam iyi iste kendime bahaneler buldum.
Ah kafam ah.
O kadar pismanimki. Bi insan nasil gormek isterse dunyayi oyle goruyor.
Bu yuzden mutluluk icin kalbin sesi falan hikaye aklin sesini dinlemek lazimmis.

Mihri bu son yazddıklarını yeni okudum ve şimdi sana daha çok kızdım bana hiç darılma gücenme sürekli annenlerdesin herkez herşeyi biliyo bu çok saçma eşinle oturup senin bazı şeyleri konuşup çözmen gerek sen her fırsatta anneme eskiden toplasan bir yılda 3 kez gitmişimdir dedin şimdi her gün ordasın sen sadece kendini kandırıyorsun kendini oyalıyorsun sana çok hak veriyordum ama şuan çok kızıyorum

Canım bak bazı şeyleri geçmişte bırakman gerek geçmişlle yaşarsan hiçbir şekilde o evlilik yürümez bizim sanki evliliklerimiz dört dörklük mü sanıyorsun değil tabiki bizdede tartışmalar var kavgalar var ama bunu saygı çerçevesinde bırakmak lazım

Canim annem bana uc kere geldi dedim. Ben anneme gidiyorum. Ama onceden gidemiyordum. Soyleki isten donuste esim gelmeden ugruyordum. Son zamanlarda sorun olmasin diye gitmedim bile. Ta ki iste amcam gelene kadar.
Simdi esim beni takmiyor ben esimi.
Ozgurum elbette. Istedigimde gisiyorum.
Hatta simdi annem sali gunu sehirdisinda gidiyor. Salidan sonra babami her aksam yemege cagircam ac kalmasin diye.
Onceden olsa yapmazdim. Ama simdi esimi yok sayiyorum. Ki zaten yok benim icin.

Canım tabiki çağırcaksın adam açmı kalsın ama şunuda unutma bir yuvayı yapmak çok zor yıkmaksa beş dk evliliklerde fedakar olan hep biziz buda bazen bizi yıpratıyo şuan eşinin tek sorunu aslında kendiyle güven problemi var sen kafanı topla herşeyi bi kenarı koy ve eşine kırgın ve kızgınsın ama onlarıda bi kenarı koy bak görceksin çocunla çok mutlu olcaksın bu arada hamilesin allah bizde bir evlat nasip etsin sağlıklı hayırlı duanı bekliyom

Canım tabiki çağırcaksın adam açmı kalsın ama şunuda unutma bir yuvayı yapmak çok zor yıkmaksa beş dk evliliklerde fedakar olan hep biziz buda bazen bizi yıpratıyo şuan eşinin tek sorunu aslında kendiyle güven problemi var sen kafanı topla herşeyi bi kenarı koy ve eşine kırgın ve kızgınsın ama onlarıda bi kenarı koy bak görceksin çocunla çok mutlu olcaksın bu arada hamilesin allah bizde bir evlat nasip etsin sağlıklı hayırlı duanı bekliyom

Ah canim rabbim sana da nasip etsin insallah.
Inan cok sukrediyorum.
Evlat bi nimet. Ama kiymet bilene. Benim de 4 ay sonra oldu. Pko vardi odum kopuyordu olmiycak diye. Ama sekeri biraktim. Saglikli beslendim. Bi de kafami dagattim. Birden oldu.
Onda hastayim esim bana tavirli. Acile gittim. Serum takalim mi dedi. Hamileysen olmaz dedi. Ben de bilmem ki dedim. Bi bakti kan testine tam sinirda.
Iki gun sonra tekrar test yaptirdim. Hamileymisim.
Bana ilk dedigi su "hadi gozu aydin". Sanki tek basima eşeysiz bölünerek cogaldim.
Resmen hayatimin imtihaniymis esim.

Bende pkoluyum 1 aşılama 2 tüp bebek negatif sonra kendiliğimden hamile kaldım öğrendim 2 gün sonra düştü 5 yıllık evliyim eşimden yana allaha şükür çok aman aman problem yaşamadım ama tabi ufak tefek sorunlar oldu ben de eşinde çok üstünde durmadık

Bende pkoluyum 1 aşılama 2 tüp bebek negatif sonra kendiliğimden hamile kaldım öğrendim 2 gün sonra düştü 5 yıllık evliyim eşimden yana allaha şükür çok aman aman problem yaşamadım ama tabi ufak tefek sorunlar oldu ben de eşinde çok üstünde durmadık

Olsum canim tek derdiniz pko olsun. Allah gecim versin. Inan gerisi gelir.
Tip cok ilerledi.
Ugrasirsin ugrasirsin olmaz. Sonra bi bakmissin iste dedigin gibi bebis gelmis.
Canim istanbuldaysan bahceci fulya hastanesinde erbil yagmur'u tavsiye ederim. Bi arkadasim agrida. Evlendiginden beri esi de kendi de cocuk istiyodu. 4 sene olmadi bebekleri. Artik psikolojisi bozulmustu. Sirf telefonla saglikli beslen spor yap diyerek, reglidir yumurtlama donemidir takip ederek basari sagladi doktor. Tatlimi tatli bi bebisleri oldu. Ben de arkadasima verdigi tavsiyelere uyup hamile kaldim desem yeridir.

İzmirdeyimm canım ben şimdi klomen + iğne bu ayda olmadı ramazandan sonra üçüncü tüp bebek durmak yok yola devamm işte rabbim herkezi farlı farklı imtihan ediyo bizde sabrediyoruz dua ediyoruz :)

İzmirdeyimm canım ben şimdi klomen + iğne bu ayda olmadı ramazandan sonra üçüncü tüp bebek durmak yok yola devamm işte rabbim herkezi farlı farklı imtihan ediyo bizde sabrediyoruz dua ediyoruz :)

Canim benim rabbim yardimciniz olsun. Hayirlisiyla bebisinizi kucaginiza almayi nasip etsin.
Hakkaten imtihanlar cesit cesit.
Seninki de zor benimki de.
Rabbim yuzunuze gulsun. En kisa zamanda doktordan istediginiz haberi alin.

Benim icinse dua bile edemiyorum. Ne birlesmek ne ayrilmak icin. Cunku ne hayirli bilmiyorum. Tek duam oglumla benim icin hayirlisi neyse o olsun.

Canım çok dua et rabbim hayırlısı neyse onu versin ama bazı şeyleri zamana bırak dedim gibi kırgınlığını ve kızgınlığını bir kenarı koy ailemi 2. Planda tut eşine biraz daha ılımlı ve o sinirli olduğunda sende hemen sinirlenme bırak konuşsun sen zamanını bekle ve o zamn konuş yoksa gerçekten olmaz o onu dedi ben bunu dedim o oöle oldu bu böle yürümez evlilik duygulardan önce mantık ve empati çok önemli bak görürsün kazanan sen olcaksın

Çok haklısın canım bir keresinde is yerinde bir kız vardı, erkek dediğin Dövmeli yoksa ona koca demem ağırlığı olmali demişti kızin sevgilisi saymadiği küfür kalmamışti ama kız çok mutluydu birden aklıma geldide

Vallahi o kizda biraz sadomasojism var o zaman. Küfürden zevk alan birini psikolojisi gerçekten yerinde degil.

Ömür boyu mutsuz olup, sorunlu çocuklar yetiştirmektense, bir sefer üzül, boşa kurtul. İşin de var, kimseye muhtaç olmazsın.

O kadar şeyden sonra adam pazar gününü sizinle geçirmek yerine arkadaşlariyla kahvalti planliyor. Hani evde kahvaltilik yok demistiniz ya cok merak ettim, sabah kalkinca sen ne yapacaksin diye sordu mu.

sorar mı o hiç?
adam burnundan kıl aldırmıyor.. istiyo ki mihri koşsun peşinden
nasıl düzelecek ki bu adam? inşallah düzelir..

sorar mı o hiç?

Hakkaten Mihri, ben bunu düsünemedim..Bu adam evde bir sey yok, sen hamilesin, ailısverise cıkayım ben demedi sana! Ben arkadaslarımla yicem, sen de ne halin varsa gör gibi yapmıs. Ondan sonra da kalkıp suyu ailenden istiyorsun, benden isteyeceksin diyor.

Hakkaten Mihri, ben bunu düsünemedim..Bu adam evde bir sey yok, sen hamilesin, ailısverise cıkayım ben demedi sana! Ben arkadaslarımla yicem, sen de ne halin varsa gör gibi yapmıs. Ondan sonra da kalkıp suyu ailenden istiyorsun, benden isteyeceksin diyor.

E canim benim o kesin nasil olsa ailesi var dedi. Oraya gider. Dun de oyle cumartesi de oyle. Cikti gitti. Ben de napim alisveris yapsam haftaici calisiyoruz tum kahvaltilik kalacak. Disarda tek basima kahvalti yapmak istemem. Mecbur anneme gittim.

Buarada kizlar. Ben de uzak bi yere tasinmaya karar verdim. Ona degil evliligime sans veriyorum.
Ama babam da annem de diyor ki uzaga git tamam. Ama kilina zarar verirse kapi cek gel. Bi daha da baris demeyiz dediler.

Yeni gelismeyi de soyliyim. Kv ve kp yarin aksam yemege gelmek istediler. Gelin buyrun dedim.
Gelelim hem de oturup konusalim dedi.
Annen abine ev kurmus ben de sana kurayim.dedi kv. Biraz annenler ozlesin seni uzaklasin dedi.
Ben ne dicemi bilemedim.
Sanki tum sorun her sey ailemden kaynaklaniyor.

Yok ama yarin konusunca ne kendimi ne ailemi ezdiricem.

Ben buyuklere saygisizlik olmasin diye hic zir bisey soylemem normalde. Susarim. Evet der gecerim.
Ama ailemin de benim de ezildigimiz yeter gibime geliyor

sorar mı o hiç?

Cunku husumet olmasin iyi bir hamilelik gecireyim diye cok alttan aldim..hakli olsam da ozur diledim.
Ama noldu. Babama diyo ki kiziniz tum.kavgalarda o kadar haksiz ki hep ozur diledi. Babacim bu lafa cok sinirlendi.
Cunku kendi de bilir ben sirf huzursuzluk olmasin diye cok alttan alirim.
Ama artik yok.
Simdi tasinmayi da dusunuyorum ama yok hele bi burdaki gibi davransin.
En ufak biseyi i affetmiycem.
Madem tum sorun aileye yakin olmakmis gorucez bakalim.

X