Hamileyken terkedildim

5. Eger ben yazmadan "yok boyle olmustur yok soyle olmustur" diyip hayalen yargilanacaksam benim yazmama hic gerek yok. Birileri benim hayatimi kurgulayip konuyu devam ettirebilir.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

mihri hamilesin seni üzmek istemiyorum ama
biz burda çok gördük barışınca veya yaptıkların desteklenmeyince burdan kaçanları
bi de öğlen girmişsin bişey yazmadan çıkmışsın burda anne babanın yaptıklarını ister istemez eleştirenler oldu
çünkü kimi insana doğal kimine ters geldi.. sende yazmayınca işine gelmediğini düşünüyoruz doğal olarak
dediğim gibi böyle konular çok gördüğümüz için seni de tanımadığımız için
"işine gelmedi kaçtı" modunda oluyo.. ister istemez..

mihri hamilesin seni üzmek istemiyorum ama
biz burda çok gördük barışınca veya yaptıkların desteklenmeyince burdan kaçanları
bi de öğlen girmişsin bişey yazmadan çıkmışsın burda anne babanın yaptıklarını ister istemez eleştirenler oldu
çünkü kimi insana doğal kimine ters geldi.. sende yazmayınca işine gelmediğini düşünüyoruz doğal olarak
dediğim gibi böyle konular çok gördüğümüz için seni de tanımadığımız için
"işine gelmedi kaçtı" modunda oluyo.. ister istemez..

katılıyorum. en başından beri mihriban'a destek veriyordum, onu takdir ediyordum. ama kocası eve dönünce işin rengi değişti, o yüzden ben de yazmadım.
yani mihriban doğru düzgün sevişemediği, ona saygı duymayan, aşık olmayan ve evi terk edip gitmiş (nerde kalmış bu arada?) adamla evliliğinden vazgeçmeyecek.
adam da mihriban'ın ailesiyle evlenmiş resmen, evlilik 2 kişiliktir ya çok acayip.

kizlar yorumlarinizi okuyorum. Suan cok kalabalik ve surekli "bizimle muhabbet et" diye akrabalarimin icinde olmama ragmen burdaki bazi ifrita ve ithamlara cevap vermek zorunda hissediyorum.

1. Burda benim fikirlerimi destekleyenler beni "pohpohlamis" olmuyor. Benim pohpoha ihtiyacim olmadigi gibi burdaki pohpohlayanlarinda benle herhangi bir cikar iliskisi yok. Burada gercek hayatta iletisim icinde oldugum tek bir kisi bile yok.

2. Barismadim. O da agirdan aliyor, ben daha agirdan. Barismadigim halde buraya yazmadim. Barismak ya da barismamak burayi yazmama engellemez. Beni gunluk hayattaki yogunlugum buraya yazmami engeller.
Ayrica yazmadim da degil. Allah sahit belki 5 kere uzun uzun yazmama ragmen program kendini kapadi. Yazdiklarimi da kaybetti. Bunu da soyliyeyim.

burada seni suçlayanlara hiç mi hiç katılmıyorum
senin yaşadıklarına benzer bir durum yaşayan seni anlar ancak
derler ya damdan düşenin halini damdan düşen anlar
sen boşver, o eleştirileri okuduğumda beni de eleştiriyorlar gibi üzerime alınıyorum çünkü seni anlamıyorlar, çünkü yaşamadılar

emin ol çok daha iyi olacaksınız
ama ailenden uzak bir eve taşının bir süre sonra
o da şunun için eşinin tedirginliği, kıskançlığı ortadan kalksın diye

bir de kk programını kullanma
google dan gir buraya
yada telefondaki internet tarayıcından arattırıp gir

burada seni suçlayanlara hiç mi hiç katılmıyorum
senin yaşadıklarına benzer bir durum yaşayan seni anlar ancak
derler ya damdan düşenin halini damdan düşen anlar
sen boşver, o eleştirileri okuduğumda beni de eleştiriyorlar gibi üzerime alınıyorum çünkü seni anlamıyorlar, çünkü yaşamadılar

emin ol çok daha iyi olacaksınız
ama ailenden uzak bir eve taşının bir süre sonra
o da şunun için eşinin tedirginliği, kıskançlığı ortadan kalksın diye

bir de kk programını kullanma
google dan gir buraya
yada telefondaki internet tarayıcından arattırıp gir

Cok sagol canim. Bu sabah bunu dusundum.
Hayat matematik gibi degil.
Yani boyle olursa boyle yapilir. Soyle olursa soyle diye bir sey yok.
Dogrular da cok yanlislar da. Ve insan ne yaparsa sonucu ne olur kesinlikle emin olamiyor.

Esime kirginim. Dun gece isi sebebiyle saat 1 gibi geldi. Yatiyorum. Geldi karnimi sevdi. Ogluyla konustu. Optu.
Tamam ona kirginim hatta kizginim ama karnimdaki onun da cocugu.
Tekme atip dokunma ona diyebilecek biri degilim. Yapamam. O da insan. Esim diye degil belki ama insan oldugu icin merhameti hakediyor.

Biraz sular durulsun. Su tasinma isini oturup dusuncem insallah.

Bugun kandil. Rabbim gonullerinizden gecen hayirli dualari kabul etsin insallah.
Muslumanin muslumana dua etmesi cok makbulmus. Birbirimize dua edelim :)

Cok karmasigim. Bi yandan yarin abim evleniyor mutluyum cunku cok iyi bir kizla evleniyor ve birbirlerini cok seviyorlar, bi yandan huzunluyum, sonucta evde cok boslugu olacak.
Bi taraftan da esimle olan durum kafami bulandiriyor.
Hamilelikte ustune eklenince resmen bi dakikam bi dakikama uymuyor duygu olarak.

Buarada kandillerde mutlaka kayinvalidem kayinpederim gorumcemi arardim.
Bu durumda kp yi ararim da onlari aramak icimden gelmiyor. Ama "bak bizi aramadi gordun mu" gibi kozlar da vermek istemiyorum.
Napsam bilmiyorum.
Abimin dugune gelecekler mi onu da bilmiyorum. Ben cagirdim sonucta. Zahmet edip gorumcem cevap bile vermedi. Neyse sorun degil.
Aramiycam herhalde ya. Ama iste arasam mi dogru olur onu da bilmiyorum. Yine karistim. Of.

Bugun kandil. Rabbim gonullerinizden gecen hayirli dualari kabul etsin insallah.
Muslumanin muslumana dua etmesi cok makbulmus. Birbirimize dua edelim :)

Cok karmasigim. Bi yandan yarin abim evleniyor mutluyum cunku cok iyi bir kizla evleniyor ve birbirlerini cok seviyorlar, bi yandan huzunluyum, sonucta evde cok boslugu olacak.
Bi taraftan da esimle olan durum kafami bulandiriyor.
Hamilelikte ustune eklenince resmen bi dakikam bi dakikama uymuyor duygu olarak.

Buarada kandillerde mutlaka kayinvalidem kayinpederim gorumcemi arardim.
Bu durumda kp yi ararim da onlari aramak icimden gelmiyor. Ama "bak bizi aramadi gordun mu" gibi kozlar da vermek istemiyorum.
Napsam bilmiyorum.
Abimin dugune gelecekler mi onu da bilmiyorum. Ben cagirdim sonucta. Zahmet edip gorumcem cevap bile vermedi. Neyse sorun degil.
Aramiycam herhalde ya. Ama iste arasam mi dogru olur onu da bilmiyorum. Yine karistim. Of.

Kandilin mübarek olsun canım..zor günler geride kaldı inşallah..
Bugün kandil,bırak kim ne yaparsa ne yapacaksa yapsın..ister düğünlerine gelsinler,ister gelmesinler..sen onların varlığıyla fazlalaşmaz,yokluğuyla eksilmeZsin..
Sen allah katında hayırlı bir insan olmal için sadece kendi hayrın için akrabalarını aramakla yükümlüsün..
Bence ara,unutma herkes kendi yaptığından sorumlu bu hayatta..

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Ben gelişmeleri güzel buluyorum.inşallah böyle devam eder.geçmişte seni üzdüğü şeyleri bir daha yapmaz umarım.belki de gerçekten çok pişman oldu ve değişti zaman gösterecek

Kandilin mübarek olsun canım..zor günler geride kaldı inşallah..
Bugün kandil,bırak kim ne yaparsa ne yapacaksa yapsın..ister düğünlerine gelsinler,ister gelmesinler..sen onların varlığıyla fazlalaşmaz,yokluğuyla eksilmeZsin..
Sen allah katında hayırlı bir insan olmal için sadece kendi hayrın için akrabalarını aramakla yükümlüsün..
Bence ara,unutma herkes kendi yaptığından sorumlu bu hayatta..

Ben gelişmeleri güzel buluyorum.inşallah böyle devam eder.geçmişte seni üzdüğü şeyleri bir daha yapmaz umarım.belki de gerçekten çok pişman oldu ve değişti zaman gösterecek

Allah razi olsun kizlar. Rabbim her seyin hayirlisini versin.
Sabahtan beri dugun kosusturmacasiyla ugrasiyorum.
Hala aramadim kp ve kv yi.
Gorumcem hic bisey olmamis gibi yine canimli cicimle mesaj atmis.
Iyi olmak cok zor. En azindan suan benim icin.
Icimden hic gelmiyor ne aramak ne cevap yazmak ama abim kötü olma düsman yaratma dedigi icin ariycam sanirim.

kadınlar numaradan ağlar, kadınların ağlaması umrumda değil ne demek?eşiniz kadınları insan yerine koymuyor demek ve siz de bir kadınsınız.ayrıca hamileyken size vurması bile size ve çocuğunuza ne kadar değer verdiğini(!) gösterir.size robotmuşsunuz gibi davranıyor, sizin de bir insan olmanız ve duygularınızın olması hiç umrunda değil.ve bir evlilikte bir taraf diğer taraftan daha baskın olmamalı, o size kurallar koyabiliyorsa(ayrıca koyduğu kurallar için de ÇÜŞ demek istiyorum) siz de ona koyabilmelisiniz.siz onun kölesi değil eşisiniz.böyle giderse daha çoook üzüleceksiniz.

hamile hamile bunlar yapılır mı bi insana bende aramazdım sizin gibi.
Öncelikle rabbim düşmanımın başına vermesin. Bunu okuyunca halinize şükredeceksiniz.
5 aylık hamileyimve eşim evi terketti.
Sebep: ondan izin aldığım halde annemlere gitmem. (O izin verse de gitmeyecekmişim)

Çok zor günler geçiriyorum.

Eşimle düğün gecesi tutunda balayı balayı sonrası evliliğin birinci ay dönümü ikinci ay dönümü ve nihayet aralıklarla 1.5 sene sonrası hep kavga ve tartışmalarla yürüttük.

Evliliğin ilk gecesi korktum ve korkmama kızdı. Trip ata ata yattı. Evliliğin 4 günü arka komşumuz olan annemlere değil de 30km ötedeki kayınvalidemlere önce gitme sebebine yine beni ağlattı. hiç oralı bile olmadı. Balayında cinsel bir sorunumuz oldu üzüldüm o bana ben ona trip attık. Balayının yarısında konuşmadık. Birinci ay dönümündeki kavgayı hatırlamıyorum ama barışmak için yemek yaptım burun kıvırdı döndü yine arkasını gitti yattı, 2 ay dönümünde beni alışveriş merkezinde tıpkı bir çocuk gibi hüngür hüngür ağlattı. Umursamadı.

Neymiş? Kadınlar hem numaradan hem acitasyından ağlarmış. Kadınların ağlaması umrunda değilmiş.
Zaman zaman kavga ettiğimiz de evi terketmek istedi, ev terlikleriyle arkasından koştum bırakmadım.

Bazen beni boşayacağını ayrılacağını söyledi. Çıldırdım. Bir kere elini çizdim. Bir kerede hamileliğin başındaydım ve yüzünü çizdim.

Önceki konumu okuyan bilir. Twitterda siyasi basit bir soru sordum diye beni gece vakti uyandırdı ve bağırmaya yanağımı sertce sıkmya başladı. Yapma bırak dedim ittirdim ve sonunda tokat attım. O da bana okkalı bi tokat attı.
Pişman oldu.hamileydim barıştık.

En son kavgamız, ve evi terketme noktasına gelme olayını da anlatayım. Geçen hafta işi gereği eğitimi vardı. Ben de o gün yengem ve abimle kahvaltı planı yaptım. Eşime de bunu söyledim. Tamam dedi.
Ertesi gün uyanamadı eğitme geç gideceğini söyledi. Ben de kalktım hazırlandım abimlerle buluştum. Saat 3 te onu aradım. Evdeyim dedi. Eğitime gitmemiş. Ben de daha fazla oyalanmadan eve gideyim dedim.
Ertesi gün annesine gittik. Ben dedi gribim yiğenime hastalık bulaştırmıyım(iyileşmişti halbuki neyse) sen annemlerle oturursun dedi. Tamam dedim. Kayınvalideme gittik. Görümcem oğlunu uyutmuş. Bu sefer evdekilere grip bulaştırmıyım dedi, babamın dükkana gideyim dedi. çıktı 3 saat gelmedi. Aradım. Geliyorum dedi. Arkadaşıylaymış. Neyse.
Yolda dedimki ben babama gdiyorum desem de arkadaşımla çıksam sen bana laf edersin ama ben takmıyorum. Kem küm etti.
"Sen de dedi bana abinle buluşurken niye izin almadın" dedi. Dedimki niye izin alacaktım eğitimin vardı zaten. "Olsun en azından plan yapıcam uygun mu diye sor" dedi. Huzursuzluk çıkmasın diye tamam dedim.
Salı günü psikoloğumla görüştüm o da "onu terapi edemiyorum ama mutlu olmak istiyorsan sor gitsin" dedi. Zor değildi benim için.
Çarşamba günü sabah kalkmış, işim var sen taksi tut dedi. Bunu da işime 20 dakika kala söyledi. Bu ilk değildi. Bi çok kez böyle son anda söyledi ve onun yüzünden hep işe geç kaldım hamile hamile işe koşturmam da cabası. Birazda hamile psikolojimden ona söyledindim. Hakkımı helal etmiyorum dedim.eğer bugün başına bişey gelirse benden bile bilirsin dedim. Kafanı kırarım dedi. Çıktım geldim işe.
Sonra bana havadan sudan mesaj attı. Bişey yazmadım. Annemler bize yakın oturuyorlar. Amcamlar gelecekmiş. Uzun zamandır da görmedim.akşam 9da geleceğini yazmış. 9.30da aradım şimdi çıktım dedi. Gönlümü almak için espiriler yaptı telefonda. Bişey demedim. Annmlere amcamlar gelecekmiş gidebilir miyim dedim sadece. Git dedi. Yine espiriler yaptı beni sevdiğini söyledi. Dedimki sen de buraya gel beraber döneriz. Her zamanki gbi "bakarız" dedi. Gelmiyceğini anladım. Önemsemedim. Annemlere gittim.1.5 saat oturdum. Eşimi aradım. Eve gelmiş. Amcamların arabası yok ve uzaktalar bırakabilir misin dedim. Tamam dedi. Amcaları bıraktık. Yol boyunca yine her zamanki gibi soğuktu. Ben amcama belli etmemek için espiriler yaptım.
Amcamı bıraktık.
Suratı asık. Konuşmuyor. Bana 2 saat önce espiri yapan adam yok.
Kusura bakma dedim Allah razı olsun zahmet ettin dedim.(iğneliyici konuştum galiba burda hatalıyım)
Bu açtı ağzınıyumdu gözünü.
Ben sziin şöförünüz müyüm dedi. Dedim arayıp sordum emretmedim ki.
Sen dedi akşam akşam nasıl annenlere gidersin. Gittin madem onlar seni niye geri göndermediler. Dedim izin verdin ya.nasıl izin vermiycekmişim. O izin verse de ben gitmiycrkmişim.dedimki ses tonun çok iyiydi evet derken hayır dediğini anlayamadım. Bu bana bağırıyor. Dedim dengesizsin. Bu daha da bağırdı. Ben de sakin sakin cevap verirken bi bağırdım bağırmam da şu "izin almadım mı?"
Yanağıma bir tokat yapıştırdı, saçımı çekti. Ve ağır bi küfür etti.
Dedi babanın evine bırakıyorum seni.
Deli gibi ağlam krizim tuttu. duramıyorum. 5.5 aylık hamileyim. Babama gerekçeni de söyle dedim.
Sen anlat dedi.
Babamların arka sokağındayız evin önüne geldik. Ağlayarak dedim babamlara bırakcaktın beni hani dedim. Yok dedi. Aradım babamı annemi gelin dedim. Kötüyüm. Onlarda yarım saat önce görmüşlerdi beni şaşırdılar. Eşim eve çıkmıştı. Onlarda geldi ben de çıktım.
Yine bizimki bavulunu toplamış. Annem dur dedi gitme ben de öyle dedim. Yokdedi kızınız anlatsın size.

Neyse oturduk annem babamla konuştu. Ben duramıyorum. Neden bunlar başıma geldi diyorum. Tamam kapris yaptım.
Ama anneme giderken izin aldım. Amcqmları götürür müsün diye sordum. Ben hakedecek ne yaptım diyorum.

Annemle babam bana aşırı düşkün olmalarına rağmen eşimle çok sakin ve güzel konuştular. Yargılamadılar. Bana vurduğunu vsaçımı çektiğiniküfür ettiğini en son söyledim. Benim o sabırsız babam damadına hiç bişey dşyemedi. Sırf barışırız diye.

Onlar işi tatlıya bağlamaya çalıştı. Neyse eşim biz hllederizdedi. Mecbur gittiler.

Sonra geldi özür diledi. Parçalandı ruhum resmen.

Onunhep kuralları vardı.

Annemle her gün konuşuyorsam annesiyle de konuşacaktım. Tamam dedim.
Haftada bir gün mutlaka annesine gidecektik. Tamam dedim.
Annesine giderken şık giyinecektim. Tamam dedim.
Anneme giderken akrabalarıma giderken izin alacaktım. Tamam dedim.
Bu evden annemlere yakın olduğumuzdan taşınacaktık. Tamam dedim.

Ben ondan 2 şey istedim. Sigarayı bırakması ve tatile gitmek. Olmadı.

Sonra eski halimi düşündüm. Ne özgür büyümüştüm.

....

Birbirimize dokunmadan o bir uçta ben bir uçt uyuduk.

Ertesi gün 2 saatlik uykuyla işe gittim. O uyumaya devam etti. Gözlerim şiş enerjim düşük. Millete bingir yalan söyledim.
6 sayfa eşime mektup yazdım masamda. Rapor aldım doktordan. Eve gelip mektubu bıraktım annemlere geldim.

Annem perişandı. Babam eve gelince ağlamıştı.

Düşündüm. Hatam vardı. Kapris yapmam. Ama o sadece akşama kadar görüşemediğimiz ana kadardı. Onu görünce yumuşayacaktım.
Sonra bir de çaresiz kaldığımda ona sinirlenip vurmam. Çok olmadı. Zaten karşılığını gördüm.

Ben onun istediği kişi olamayacaktım. Anladım. Bir küsüpbir barışmaya hele de hamileyken kaldıramayacaktım bunuda anlamdım. Bizim ilişkimiz zaten bitmişti bunuda anladım.

Aradı beni. Napalım dedi. Sen bilirsin dedim. Ben sadece özgür bırakılmak istiyorum. Sen de özgürsün zaten.
Özgürlük ne dedi? Misal 10 metre ötedeki snneme giderken izin almamak dedim. Olmayacak böyle gibisinden tamam diyip kapadı telefonu.

Ben annemlerdeyken eve gelmiş. Aradı nerdesin dedi. Annemlerdeyim dedim.tamam dedi takıl orda. Dedim izin mi veriyorsun, yok dedi takıl orda.

(Annem babam gerilmişti. 10 metre ötede 1.5 senedir oturuyorum, toplasanız 5 kere gelemiştirler eşimin gerilim yaratma korkusuna. Anneme ben de sırf eşim bişey diycek diye rahat gidememişimdir.)

Onlar yine hadi dedi evine gşt huzursuzluk olmasın. Evime geldim.

Toplamış eşyalarını gitmiş.

İnanır mısınız? Rahatladım. Çünkü belki 10 defa gidiecem diye toparlandı kapıdan dönmüştü.

Rahat rahat uyudum.

Aramadı, aramadım.

Bu olay geçen çarşamba akşamı olmuştu. Perşembe akşamı evi terketti.

10 gün sonra baimin düğünü var. Eşim yok. Onu tanımasam ya bu tesadüf diyeceğim sma tanıyorum. Sırf zor durumda kalmamız için yaptı.

Babamın iyi bir çevresi var ve rezil olmamzıı istedi.

Buaraya içimi dökmek için yazdım bunları. Ama yine de sorucam siz olsanız ne yapardınız?

Okuyanlardan Allah razı olsun.

Kizlar cok sukur dugunu anlattik. Zamanim eskisine gore insallah daha fazla olacak.
Dugune kp ve kv de geldiler. Ben yine hurmetimi yaptim. Esim de geldi. Misafir gibi oturdu oyle. Annemi gorunce napicani bilemedi. Annecim gulumsedi elini uzatti. Esimde optu. Ama annemi gorunce heyecanlandi. Ne de olsa bi cok sucu onda buluyorsu. Ah annem oysa onun hakkinda hep iyi seyler soylerdi. Hala da oyle.
Neyse detayli anlaticam her seyi biraz dinlenmem lazim

Yuvasina sahip cikmayan, dakka da bir gidecegim bilmem ne deyip, evi terk eden adamdan aile babasi veya koca olmaz..

Yine de siz bilirsiniz. Hayal kirikliginizi anliyorum.

Kizlar cok sukur dugunu anlattik. Zamanim eskisine gore insallah daha fazla olacak.
Dugune kp ve kv de geldiler. Ben yine hurmetimi yaptim. Esim de geldi. Misafir gibi oturdu oyle. Annemi gorunce napicani bilemedi. Annecim gulumsedi elini uzatti. Esimde optu. Ama annemi gorunce heyecanlandi. Ne de olsa bi cok sucu onda buluyorsu. Ah annem oysa onun hakkinda hep iyi seyler soylerdi. Hala da oyle.

Hadi bakalım...Bekliyoruz, yaz mutlaka...Cok da fena degil gelişmeler, simdi önemli degil ama, senle yalnız kalınca nasıl davranacagı önemli sana. Annenler vardı sonucta yanında, etrafında insanlar...Annen cok olgun bir kadın gibi bu arada, söylemeden edemeyecegim.

Çok sevindim canım..herşey düzelicek inşallah...

Hadi bakalım...Bekliyoruz, yaz mutlaka...Cok da fena degil gelişmeler, simdi önemli degil ama, senle yalnız kalınca nasıl davranacagı önemli sana. Annenler vardı sonucta yanında, etrafında insanlar...Annen cok olgun bir kadın gibi bu arada, söylemeden edemeyecegim.

Cok olgun cok iyidir.
Cok sevilir annem masallah. Hic dusmani yoktur.
Iste maalesef bi esim anlmiyor ya neyse.
Oglen 17den beri beraberiz evde esimle.
Tek kelime etmedik birbirmize. A pardon pilav koyayim mi tabagina-evet gibi bir diyalog gecti. Hakkini yemiyim :)
Almis eline laptopu. Biraz is yapiyo biraz oyun oynuyor. Ben de biraz ev isi yaptim. Simdi tv izliyorum.
Napicani bilmiyor herhalde. Ayni evde boyle olmak canimi sıkıyor.
Ben yalnizken daha mutluydum. Oglumla konusuyordum. Filmi izliyordim buraya daha sık yaziyordum. O olunca yapamiyorum.
Iyice sogudum.
Gecen aksam yazdim ya buraya oglunu seviyor falan. Sonra yatarken sariliyor. Aciyorum. Ama icimde sevgi ask yok gibi.
Boyle omur nasil gececek bilmiyorum.

Dun aksam dedimki icimden belki benden bisey bekliyordur en azindan havadan sudan konusayim. Dedim evde kahvaltilik yok. Sabah kahvaltiyi disarda yapalim dedim. Benim dedi disarda arkadaslarla kahvalti programim var dedi. (Ben desem boyle, onceden herhalde kahvalti yerine birbirimizi yerdik)
Sabah zor hal kalkti kahvaltiya gitti. Bisey demedim. Ben de annemlere gittim.
Neyse yarin akraba piknigi var.
Annem diyoki gelme sen esinle kahvlati yapin.
Ama esim daha bugun kendi kendine plan yapti gitti.
Eee? Napim simdi? Piknige gidebilir miyim mi diyim? Kahvalti yapalim mi diyim? Yoksa ben piknige gidiyorum mu diyim?
Of ya onunla az once yedigim aksam yemeginden bile bi tat alamadim. Beraber kahvaltiya gitmek ya da yemek istemiyorum.
Beraber bisey yapmak istsmiyorum onunla.
Suan 2 metre otemde.
Ama ruhen aramizda okyanuslar var.
7 saattir elinde laptopla yasiyor.
Koskoca 33 yasinda adam.

Çok sevindim canım..herşey düzelicek inşallah...

Sagol canim ya. Ama bu adam duzelmeden nasil bisey duzelcek.
Bi aksam.geliyo karnimi oglunu seviyo sariliyor. Baska gece parmagini bile degdirmiyor.
Beni biliyosunuz. Ben artik sirtimi donup yatiyorum.
Eger tavirliysa tavirli gibi olsun. Degilse onun gibi.
Ama denge yok.
Ben ona kanaat getirdim.

Sagol canim ya. Ama bu adam duzelmeden nasil bisey duzelcek.
Bi aksam.geliyo karnimi oglunu seviyo sariliyor. Baska gece parmagini bile degdirmiyor.
Beni biliyosunuz. Ben artik sirtimi donup yatiyorum.
Eger tavirliysa tavirli gibi olsun. Degilse onun gibi.
Ama denge yok.
Ben ona kanaat getirdim.

Senin tavrın mı bu adamı böyle yapıyor dersin?yani anladığım kadarıyla biraZ nerde ne yapılması gerektiğini bilemeyen biri eşin,yönlendirilmeye ihtiyacı var sanırım.sen çok hassassın şimdi onunla,ona karşı bu kadar soğukken uğraşmak zor geliyor anlıyorum ama başka da çare gelmiyor aklıma..yuva dağılsın istemez kimse...

Karsına al konus, seninle beraber bir seyler yapmak istiyorum de. O seni böyle tek bırakınca sen de annenlere kayıyorsundur haliyle...Sonra da bu durumdan sikayet ediyor. Burdan tasınırsak, beni böyle tek mi bırakacaksın diye sor. Aramızdaki buzları eritmemiz lazım, bunun için de ikimizin de cabalaması lazım de...

Allah hamile halinizle sabır versin size. Nedense ülkemiz kadınları kendisini savunmayı bir türlü beceremiyor. Kendisine gereken değeri veremiyor, ezdiriyor. Evlilik; kölelik değildir. Sözlerim yanlış anlaşılmasın. Evlilik bir paylaşımdır. Aşkın, tutkunun, mutluluğun, hüznün, sağlığın, hastalığın.. Kısacası hayatın paylaşılmasıdır. Okuduğum kadarıyla bu evlilikte paylaşım sıfır. Tek taraflı bir liderlik söz konusu ve köle pozisyonundaki kişi sizsiniz. Hep kendi kurallarını geçirtiyor adam ve anlayışsız. Saygısız. Saygı yoksa o ortamda bulunmak anlamsızdır. Eğer bir kural konuluyorsa o sizinkine uyacak, siz de onunkine. İki taraflı olmalı. Tek taraflı olunca onun adı "kocasının sözünden çıkmamak" değil "kölelik" oluyor benim fikrimce. Ben size boşanın veya evli kalın diyemem. Ama bu yaşadığınız şeyler ve ortam hiç hoş değil. Sağlıklı değil.. Ki bir de evladınız olacak.. Allah yardımcınız olsun.

Öncelikle rabbim düşmanımın başına vermesin. Bunu okuyunca halinize şükredeceksiniz.
5 aylık hamileyimve eşim evi terketti.
Sebep: ondan izin aldığım halde annemlere gitmem. (O izin verse de gitmeyecekmişim)

Çok zor günler geçiriyorum.

Eşimle düğün gecesi tutunda balayı balayı sonrası evliliğin birinci ay dönümü ikinci ay dönümü ve nihayet aralıklarla 1.5 sene sonrası hep kavga ve tartışmalarla yürüttük.

Evliliğin ilk gecesi korktum ve korkmama kızdı. Trip ata ata yattı. Evliliğin 4 günü arka komşumuz olan annemlere değil de 30km ötedeki kayınvalidemlere önce gitme sebebine yine beni ağlattı. hiç oralı bile olmadı. Balayında cinsel bir sorunumuz oldu üzüldüm o bana ben ona trip attık. Balayının yarısında konuşmadık. Birinci ay dönümündeki kavgayı hatırlamıyorum ama barışmak için yemek yaptım burun kıvırdı döndü yine arkasını gitti yattı, 2 ay dönümünde beni alışveriş merkezinde tıpkı bir çocuk gibi hüngür hüngür ağlattı. Umursamadı.

Neymiş? Kadınlar hem numaradan hem acitasyından ağlarmış. Kadınların ağlaması umrunda değilmiş.
Zaman zaman kavga ettiğimiz de evi terketmek istedi, ev terlikleriyle arkasından koştum bırakmadım.

Bazen beni boşayacağını ayrılacağını söyledi. Çıldırdım. Bir kere elini çizdim. Bir kerede hamileliğin başındaydım ve yüzünü çizdim.

Önceki konumu okuyan bilir. Twitterda siyasi basit bir soru sordum diye beni gece vakti uyandırdı ve bağırmaya yanağımı sertce sıkmya başladı. Yapma bırak dedim ittirdim ve sonunda tokat attım. O da bana okkalı bi tokat attı.
Pişman oldu.hamileydim barıştık.

En son kavgamız, ve evi terketme noktasına gelme olayını da anlatayım. Geçen hafta işi gereği eğitimi vardı. Ben de o gün yengem ve abimle kahvaltı planı yaptım. Eşime de bunu söyledim. Tamam dedi.
Ertesi gün uyanamadı eğitme geç gideceğini söyledi. Ben de kalktım hazırlandım abimlerle buluştum. Saat 3 te onu aradım. Evdeyim dedi. Eğitime gitmemiş. Ben de daha fazla oyalanmadan eve gideyim dedim.
Ertesi gün annesine gittik. Ben dedi gribim yiğenime hastalık bulaştırmıyım(iyileşmişti halbuki neyse) sen annemlerle oturursun dedi. Tamam dedim. Kayınvalideme gittik. Görümcem oğlunu uyutmuş. Bu sefer evdekilere grip bulaştırmıyım dedi, babamın dükkana gideyim dedi. çıktı 3 saat gelmedi. Aradım. Geliyorum dedi. Arkadaşıylaymış. Neyse.
Yolda dedimki ben babama gdiyorum desem de arkadaşımla çıksam sen bana laf edersin ama ben takmıyorum. Kem küm etti.
"Sen de dedi bana abinle buluşurken niye izin almadın" dedi. Dedimki niye izin alacaktım eğitimin vardı zaten. "Olsun en azından plan yapıcam uygun mu diye sor" dedi. Huzursuzluk çıkmasın diye tamam dedim.
Salı günü psikoloğumla görüştüm o da "onu terapi edemiyorum ama mutlu olmak istiyorsan sor gitsin" dedi. Zor değildi benim için.
Çarşamba günü sabah kalkmış, işim var sen taksi tut dedi. Bunu da işime 20 dakika kala söyledi. Bu ilk değildi. Bi çok kez böyle son anda söyledi ve onun yüzünden hep işe geç kaldım hamile hamile işe koşturmam da cabası. Birazda hamile psikolojimden ona söyledindim. Hakkımı helal etmiyorum dedim.eğer bugün başına bişey gelirse benden bile bilirsin dedim. Kafanı kırarım dedi. Çıktım geldim işe.
Sonra bana havadan sudan mesaj attı. Bişey yazmadım. Annemler bize yakın oturuyorlar. Amcamlar gelecekmiş. Uzun zamandır da görmedim.akşam 9da geleceğini yazmış. 9.30da aradım şimdi çıktım dedi. Gönlümü almak için espiriler yaptı telefonda. Bişey demedim. Annmlere amcamlar gelecekmiş gidebilir miyim dedim sadece. Git dedi. Yine espiriler yaptı beni sevdiğini söyledi. Dedimki sen de buraya gel beraber döneriz. Her zamanki gbi "bakarız" dedi. Gelmiyceğini anladım. Önemsemedim. Annemlere gittim.1.5 saat oturdum. Eşimi aradım. Eve gelmiş. Amcamların arabası yok ve uzaktalar bırakabilir misin dedim. Tamam dedi. Amcaları bıraktık. Yol boyunca yine her zamanki gibi soğuktu. Ben amcama belli etmemek için espiriler yaptım.
Amcamı bıraktık.
Suratı asık. Konuşmuyor. Bana 2 saat önce espiri yapan adam yok.
Kusura bakma dedim Allah razı olsun zahmet ettin dedim.(iğneliyici konuştum galiba burda hatalıyım)
Bu açtı ağzınıyumdu gözünü.
Ben sziin şöförünüz müyüm dedi. Dedim arayıp sordum emretmedim ki.
Sen dedi akşam akşam nasıl annenlere gidersin. Gittin madem onlar seni niye geri göndermediler. Dedim izin verdin ya.nasıl izin vermiycekmişim. O izin verse de ben gitmiycrkmişim.dedimki ses tonun çok iyiydi evet derken hayır dediğini anlayamadım. Bu bana bağırıyor. Dedim dengesizsin. Bu daha da bağırdı. Ben de sakin sakin cevap verirken bi bağırdım bağırmam da şu "izin almadım mı?"
Yanağıma bir tokat yapıştırdı, saçımı çekti. Ve ağır bi küfür etti.
Dedi babanın evine bırakıyorum seni.
Deli gibi ağlam krizim tuttu. duramıyorum. 5.5 aylık hamileyim. Babama gerekçeni de söyle dedim.
Sen anlat dedi.
Babamların arka sokağındayız evin önüne geldik. Ağlayarak dedim babamlara bırakcaktın beni hani dedim. Yok dedi. Aradım babamı annemi gelin dedim. Kötüyüm. Onlarda yarım saat önce görmüşlerdi beni şaşırdılar. Eşim eve çıkmıştı. Onlarda geldi ben de çıktım.
Yine bizimki bavulunu toplamış. Annem dur dedi gitme ben de öyle dedim. Yokdedi kızınız anlatsın size.

Neyse oturduk annem babamla konuştu. Ben duramıyorum. Neden bunlar başıma geldi diyorum. Tamam kapris yaptım.
Ama anneme giderken izin aldım. Amcqmları götürür müsün diye sordum. Ben hakedecek ne yaptım diyorum.

Annemle babam bana aşırı düşkün olmalarına rağmen eşimle çok sakin ve güzel konuştular. Yargılamadılar. Bana vurduğunu vsaçımı çektiğiniküfür ettiğini en son söyledim. Benim o sabırsız babam damadına hiç bişey dşyemedi. Sırf barışırız diye.

Onlar işi tatlıya bağlamaya çalıştı. Neyse eşim biz hllederizdedi. Mecbur gittiler.

Sonra geldi özür diledi. Parçalandı ruhum resmen.

Onunhep kuralları vardı.

Annemle her gün konuşuyorsam annesiyle de konuşacaktım. Tamam dedim.
Haftada bir gün mutlaka annesine gidecektik. Tamam dedim.
Annesine giderken şık giyinecektim. Tamam dedim.
Anneme giderken akrabalarıma giderken izin alacaktım. Tamam dedim.
Bu evden annemlere yakın olduğumuzdan taşınacaktık. Tamam dedim.

Ben ondan 2 şey istedim. Sigarayı bırakması ve tatile gitmek. Olmadı.

Sonra eski halimi düşündüm. Ne özgür büyümüştüm.

....

Birbirimize dokunmadan o bir uçta ben bir uçt uyuduk.

Ertesi gün 2 saatlik uykuyla işe gittim. O uyumaya devam etti. Gözlerim şiş enerjim düşük. Millete bingir yalan söyledim.
6 sayfa eşime mektup yazdım masamda. Rapor aldım doktordan. Eve gelip mektubu bıraktım annemlere geldim.

Annem perişandı. Babam eve gelince ağlamıştı.

Düşündüm. Hatam vardı. Kapris yapmam. Ama o sadece akşama kadar görüşemediğimiz ana kadardı. Onu görünce yumuşayacaktım.
Sonra bir de çaresiz kaldığımda ona sinirlenip vurmam. Çok olmadı. Zaten karşılığını gördüm.

Ben onun istediği kişi olamayacaktım. Anladım. Bir küsüpbir barışmaya hele de hamileyken kaldıramayacaktım bunuda anlamdım. Bizim ilişkimiz zaten bitmişti bunuda anladım.

Aradı beni. Napalım dedi. Sen bilirsin dedim. Ben sadece özgür bırakılmak istiyorum. Sen de özgürsün zaten.
Özgürlük ne dedi? Misal 10 metre ötedeki snneme giderken izin almamak dedim. Olmayacak böyle gibisinden tamam diyip kapadı telefonu.

Ben annemlerdeyken eve gelmiş. Aradı nerdesin dedi. Annemlerdeyim dedim.tamam dedi takıl orda. Dedim izin mi veriyorsun, yok dedi takıl orda.

(Annem babam gerilmişti. 10 metre ötede 1.5 senedir oturuyorum, toplasanız 5 kere gelemiştirler eşimin gerilim yaratma korkusuna. Anneme ben de sırf eşim bişey diycek diye rahat gidememişimdir.)

Onlar yine hadi dedi evine gşt huzursuzluk olmasın. Evime geldim.

Toplamış eşyalarını gitmiş.

İnanır mısınız? Rahatladım. Çünkü belki 10 defa gidiecem diye toparlandı kapıdan dönmüştü.

Rahat rahat uyudum.

Aramadı, aramadım.

Bu olay geçen çarşamba akşamı olmuştu. Perşembe akşamı evi terketti.

10 gün sonra baimin düğünü var. Eşim yok. Onu tanımasam ya bu tesadüf diyeceğim sma tanıyorum. Sırf zor durumda kalmamız için yaptı.

Babamın iyi bir çevresi var ve rezil olmamzıı istedi.

Buaraya içimi dökmek için yazdım bunları. Ama yine de sorucam siz olsanız ne yapardınız?

Okuyanlardan Allah razı olsun.

Anladığım kadarıyla çalışan ve ayakları üzerinde durabilen bi kadınsın ve yazını baştan sona kadar okudum ama senin zerre kadar kusurunu bulamadım! Ben sana söliyim afedersin ama eşinin bence gerçekten psikolojik sorunları var! Demişsinki hatalıydım kapris yaptım,evet yapacaksın sen kadınsın ve o da karnında bebeğini taşıyan kadının kaprisini bile baş tacı edecek mecbur! Bırak arkadaşım bırak yaaa git babanın evine mis gibi yaşa sen neden çekeceksin ki bu adamın kaprislerini suratını dayağını? Ya da düzelsin diye neden yıllarını veresin? İlk ayrılan sen değilsin olmayacaksın ve ilk babasız bebek büyütende sen olmayacaksın hatta sana bişey diyim ne güsel bebeğinde annanesiyle dedesinin yanında musmutlu büyür en azından babasının sana nasıl davrandığını görmez!

X