Hamileyken boşanmalı mıyım yoksa doğum sonrasına mı ertelemeliyim

Önceki konunuzu biliyorum. Boşanma isteği yokta geri adım atan olmak istemiyor gibi geldi bana. Üzüldüm açıkçası cozulmeyeck durum yok yalnızca adım atmıyor atan olmak istemiyor gibi. Bebek olunca farklı olacak o da farkında ozaman dikine gitmeyip bişey olmamış gibi davranacak evliliğe devam edecek gibi geldi. Sizi şimdi kırıyor hamileyken yapılanlar unutulmuyor birde , bilmiyorum Hakkınızda hayırlısı olsun

E bu adam sizi aldatmıyosa bu halde boşanma motivasyonunu nereden alıyor? Tek sorun maddiyatsa bu evliliğin bitmesi yazık olur.
Her zaman aldatma olmuyor boşanma sebebi ama . Ben boşanma konusunu bir kere ciddiye almış aileme de açmıştım. Eşim o zaman sen zaten maddi durumum yok diye benim bunu söylememi bekledin ve hemen kabul ettin çünkü ben sana istediğin hayatı sunamıyorum demiş çok ağlamış . Benden özür dilemişti . Ailem geldiğinde de ikna olmamışlardı hatta ilk o boşanalım dediği için ama eşim ailemin ona o kadar sert davranmasına rağmen bile ikna etmek için çok dil dökmüştü. Ama şuan onzamanki halimizden bile daha bıkmış durumdayız ikimizde herşeyden . Ve bana daha önce de boşanma lafını açtığı için tekrarında da bunu görmezden gelmek istemiyorum . Sürekli ağzındaysa demek ki sürekli bunu düşünüyor ve dillendiriyor . Evet belki nedeni aldatma değil ama nedeni aldatma değil diye de kabul edemem bunu artık . Şuan serin kanlı kalmaya çalışıyorum. Gerçekten boşanacaksam bile ileride dönüp baktığımda en azından fevri davranmadım evde kaldığım esnada da adım atmadı bende aramız düzelsin diye gidip boşanmayalım diyemezdim sonuç olarak da boşandık derim .

Ben eski konularını bilmiyorum ama eşinizi maddi olarak yetersiz hissettiğiniz durumlar olmuş demek ki bazı insanlar bunu çok içselleştirir bu yüzden sizden soğumuş olabilir. Yinede Hamile bir kadına bu kadar acımasızca davranma hakkını vermiyor yani şuan sizin en hassas en el üstünde duracağınız zamanlar sağ salim bebeğinizle doğumhane kapısından çıkasınız diye dua edilcek zamanlar eşinizin bukadar ileri gitmesi daha büyük bir sebep mi var diye düşündürdü doğal olarak biran önce boşanayımda hayatıma bakayım gibi yani. Çünkü size yaptığı gerçekten bebeğinize haksızlık bu stresten direk etkilenen o çünkü. Ne karar verirseniz verin siz gitmeyin evden kendi gitsin

Doğumdan sonra duruma bak

Evet beni en çok inciten kısmı da tam olarak burası. Bana karşı bu kadar merhametsiz olması . Çünkü ne kadar mutsuz olduğumu görüyor tartışırken ne kadar ağladığımı da gördü. Fazlasıyla haklı olduğum taraflar olmasını geçtim tamamen ben haksız olsaydım bile daha anlayışlı saha alttan alan taraf olmasını beklerdim . Beni boşanma düşüncesine iten de şuan bu ilerde ben hamileyken bile bana bu kadar acı çektirmiş birinden boşanmadığıma pişman olurum diye korkuyorum . Zaten bunları kendi kendime asla aşamam ben şimdi üstünü kapatsam da içimdeki öfke en ufak bir olayda tekrar gün yüzüne çıkar .

Eşinizle sakince boşanma kararında onu desteklediğinizi fakat doğuracak olan lohusalık çekecek olan siz olduğunuz için yükünüz daha fazla olduğu için evde kalıp kendisinin gitmesi gerektiğini söyleyin bebeğin ıvır zıvır her şeyi taşıması eziyet olacak aileniz evinizde yardımcı olsun size. Kararlı durun bakalım ceketini alıp efendi gibi çıkabilecek mi? Madem baba o zaman senden kendinden önce bebeği düşünecek. Sende bi süreci atlat kafanı topla öyle bakarsın ne yapacağına eşin yola gelse bile sağlam bi terapi almanız gerek. Bence son anlattıklarına göre kendisi bunalım tripkolik bi tip geri vites yapar

Eşinize çok sinirlendim tam dayaklık. Hamile eşine doğmamış çocuğuna merhamet göstermeyen adamın ne size ne de başkasına faydası olur. En tehlikeli insan merhametsiz olanlardır. Keşke bunlar deşifre edilse de çocuklarımızı uzak tutsak.
Bu karakterde bir insanı kaybetmekten hiç birşey kaybetmezsiniz.
Evi terk edip ekmeğine yağ sürmeyin, uzaktan uzağa iki aramayla babalık yapacak pislik, anneniz yanınıza gelecekse kendi evinizde kalın bebeğin tüm bakımını ortak yapın beyefendinin rahatını bozun.
Ama lohusa iken çok duygusal olacaksanız, 10 tane kadın da olsa insan eşinden destek bekliyor. Eğer sizin için zor olacaksa, eşinizi kafanızdan tamamen silip sadece bebeğinize odaklanamazsaniz ailenizin yanına gidin çünkü stresiniz minik yavruya yansıyacak belki üzüntüden sütünüz kesilebilir Hiçbir çocuk bu şartlarda doğmayı hak etmez. Önceliğiniz sadece bebeğiniz olsun.

Gerçekten Allah’a havale ettim . Ben başka bir yere sadece eşim için geldim ailemden uzaktayım . Öyle her özelini paylaşan rahatlayan bir insanda değilim . Kimseye derdimi gidip açamıyorum . Ne aileme ne bir arkadaşıma . Karnımda bebeğim de malesef her üzüntüme şahit

aranizdaki sorunlar hakkinda tam yorum yapamam ama genel kural hayatinizda buyuk degisiklikler olurken, baska buyuk bir degisim icin karar vermeyin bence. fiziksel siddet ve aldatma yoksa, hamileliginize ve doguma odaklanin, sonra tekrar degerlendirirsiniz bence

Bu bakış açısı çok güzelmiş gerçekten de hem boşanma hem doğum aynı anda çok Ağır olacak bana .

Bu bakış açısı çok güzelmiş gerçekten de hem boşanma hem doğum aynı anda çok Ağır olacak bana .
Ama beni bu durum çok fazla sorgulamaya sevk etti ve kurtarmakta istemiyorum ben evliliğimi . Bu gidişle eninde sonunda olacak şeyde boşanma olacak . Ama belki zaman olarak şuan doğru değil . Kendimi çok iyi tanıyorum şuan üstünü kapatsam bile ben bunları asla atlatamam .

Bakın çok yanlış yoldasınız.
Diğer konuyu bilmeyenler de anlamadılar olayı.
Evet eşinizin hatası çok. Maddi konularda yaptıkları dümdüz saçmalık.
Ama siz sürekli ilgi alaka, sohbet isterken adam ciddi bir maddi zorluktaymış. Bu kadar maddi sıkıntılar içinde sizin illa birikim yapmanız, hala maddi hayaller kurmanız muhtemelen adama zaten batıyor. Üstüne siz ağlayıp durunca iyice sinirlenmiş.
Bakın ağlayan kadın bir silah derler ama bir kere işe yarar iki kere işe yarar. Her tartışmada ağlayan bir insan sinir bozucu gelir. Ve adama bir şey ifade etmez. Siz şu an bunu yaşıyorsunuz mesela.
Sizin yapacağınız şey karşılıklı bir bütçe planı. Biriniz kafasına göre zorla birikim yaparken diğeri de gizli harcama yapıyor. Asıl sorun bu. Oturun gelir gideri hesaplayın, para biriktiremiyorsunuz da zorlamayın bir süre. Evde huzur kalmamış maddi sorunlardan. Sizin sorununuz eşinizin size ilgi göstermesi, nazlamaso ağlayınca teselli etmesi değil. Maddi sıkıntılar. Buna yönelip sakince konuşun, sorunu çözün.
Böyle saçma sapan şeylerle yalnız bebek doğurup büyütmeyin pişman olursunuz. Bebek öyle hayalinizdeki gibi kolay büyümüyor.

Ben samimi olarak çok teşekkür ederim size yorumlarınız ve bakış açınız bana çok yardımcı oldu . Anlattıkça bende aynı fikre geliyorum giderek . Eğer olur da bir şekilde tekrar konuşur ve karşılıklı problemlerimizi çözmeye çalışırsak zaten asıl sorunlarda burdan kaynaklandığı için bende bu maddi konularda hem fikir olacağımız bir yol bulmaya çalışacağım. Ama bir adım göremeden ben adım atarsam daha fazla incinir ilerde de sadece benim çabamla evliliğimizi kurtardığım düşüncesiyle tekrar sorun haline getiririm . O yüzden şimdilik herşeyi bu şekilde bırakacağım eşim olurda konuşmak isterse daha çok maddi konular üzerine orta yolu bulmaya çalışacağım kendisiyle . Olur da hiç bir adım atmazsa zaten artık çok geç demektir bunlar için ben de beni nedeni ne olursa olsun gözden çıkarmış biriyle evli kalmayı anlamsız buluyorum .

Bence geri adım atmayın, bu sefer alttan alan o olsun varsın. Eğer adım atarsa barışmayı düşünün bence çünkü bekar anne olmak diğerinden 2 kat zordur diye düşünüyorum

Maddi olarak sorunlarınızı çözdükten sonra bebek fikri daha iyi olmaz mıydı?

Öff İkiniz de çok gururlusunuz, ikiniz de drama seviyorsunuz. İkiniz de karşıdan adım bekleyerek bugününüzü cehenneme çeviriyorsunuz.

Artık bu erkeklere bir şeyler oldu son yıllarda anlamıyorum. Eskiden hamile karısını el üzerinde tutan, en azından incitmemeye çalışan adamlar vardı. Şimdi hamile bile olsan aldatanı, boşananı gırla.
Kadın karnında senin çocuğunu taşıyor, doğum stresi bir taraftan, ilk 40 gün stresi diğer taraftan şu an doğum heyecanını konuşmak varken evde küs kalmak benzet şeyleri yaşadım yanlış anlamayın ama ben bu erkeklere son yıllarda tuhaf şeyler olduğunu düşünüyorum

Maddi sıkıntı çekerken illa da birikim hırsınız neden ?
Sizi çıkmaza sokan bence bu olmuş .

esinin senden bosanmak istemesi ve hep cabalayan tarafin neden sen oldugunu biraz acar misin? Hamilelik hormonlarindan dolayi agresif davraniyorsundur belki. Bence evini ASLA terk etme, orasi senin kalen. Cocugunu ananin evinde mi buyuteceksin veya calisip didinip tum parani kiraya mi yatiracaksin? Esine soyle ben bu evde kalacagim cocugumu dogurup evimde dinlenecegim fakat sen dilersen ailene tasinabilirsin, cocugunun ve lohusa annesinin masraflarini ben sana iletirim mahkemede oyle anlasiriz nafaka miktarini de . Evden cikma ya ne diye sen suruneceksin yeni dogum yapmis halinde allah askina. Lohusa halinle ailenin evindeki tuvalette banyoda bile kendi evin gibi rahat edemeyeceksin. Evden gitmeyi dile bile getirme o gitsin. Dogum yapan sensin o degil, pasa hazretleri azicik fedakarlik yapsin

Dogumdan sonra pert oluyor insan. O zamanda sizi gormezden gelirse psikolojik olarak cok yipranirsiniz. Dogumu ailenizin yaninda yapın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…