Hamileyken boşanmalı mıyım yoksa doğum sonrasına mı ertelemeliyim

Bakın çok yanlış yoldasınız.
Diğer konuyu bilmeyenler de anlamadılar olayı.
Evet eşinizin hatası çok. Maddi konularda yaptıkları dümdüz saçmalık.
Ama siz sürekli ilgi alaka, sohbet isterken adam ciddi bir maddi zorluktaymış. Bu kadar maddi sıkıntılar içinde sizin illa birikim yapmanız, hala maddi hayaller kurmanız muhtemelen adama zaten batıyor. Üstüne siz ağlayıp durunca iyice sinirlenmiş.
Bakın ağlayan kadın bir silah derler ama bir kere işe yarar iki kere işe yarar. Her tartışmada ağlayan bir insan sinir bozucu gelir. Ve adama bir şey ifade etmez. Siz şu an bunu yaşıyorsunuz mesela.
Sizin yapacağınız şey karşılıklı bir bütçe planı. Biriniz kafasına göre zorla birikim yaparken diğeri de gizli harcama yapıyor. Asıl sorun bu. Oturun gelir gideri hesaplayın, para biriktiremiyorsunuz da zorlamayın bir süre. Evde huzur kalmamış maddi sorunlardan. Sizin sorununuz eşinizin size ilgi göstermesi, nazlamaso ağlayınca teselli etmesi değil. Maddi sıkıntılar. Buna yönelip sakince konuşun, sorunu çözün.
Böyle saçma sapan şeylerle yalnız bebek doğurup büyütmeyin pişman olursunuz. Bebek öyle hayalinizdeki gibi kolay büyümüyor.
Ben samimi olarak çok teşekkür ederim size yorumlarınız ve bakış açınız bana çok yardımcı oldu . Anlattıkça bende aynı fikre geliyorum giderek . Eğer olur da bir şekilde tekrar konuşur ve karşılıklı problemlerimizi çözmeye çalışırsak zaten asıl sorunlarda burdan kaynaklandığı için bende bu maddi konularda hem fikir olacağımız bir yol bulmaya çalışacağım. Ama bir adım göremeden ben adım atarsam daha fazla incinir ilerde de sadece benim çabamla evliliğimizi kurtardığım düşüncesiyle tekrar sorun haline getiririm . O yüzden şimdilik herşeyi bu şekilde bırakacağım eşim olurda konuşmak isterse daha çok maddi konular üzerine orta yolu bulmaya çalışacağım kendisiyle . Olur da hiç bir adım atmazsa zaten artık çok geç demektir bunlar için ben de beni nedeni ne olursa olsun gözden çıkarmış biriyle evli kalmayı anlamsız buluyorum l
Hamile karısına bosanalim diyen adama konu sahibi gidip neyse ya hadi devam edelim ne olacak mı desin? Adam hatasını anlayıp özür dileyene kadar adım atmamalı bence. Kimse hemen git boşanma davası aç demiyor zaten ben de bu fikirde değilim. Ama koca kişisi de eşinden vazgeçmeye hazır ayağı kapı eşiğinde davranırsa şimdi ayrılmasalar da daha çok yıpranirlar. Herkes de evliliği kadının bitirdiği yönünde yazmış. Boşanmayı öne süren kocası.
ben bana boşanalım dediğinde hayır boşanmayalım diyecek biri değilim bunu çok iyi biliyor ki aramızda her konu açıldığında zaten direkt hemen şimdi boşanalım durduğun hata diyorum. Zaten en çok beni kıran konulardan biri de bu benim bildiğim kadınlar bunu sürekli ağızlarına alıp eşlerini korkutmaya çalışır bizde tam tersine döndü . Ben asla ama asla düzeltmek için ilk adımı atmam bu tavrı devam ederse zaten ortada kaybedilecek bir evlilikte kalmamış demektir . Şuan asla burnundan kıl aldırmıyor bende aynı şekilde evde iki yabancı gibiyiz . Bu süreçte bende gözlem yapacağım üzerine düşünülmemiş bir karar olsun istemiyorum direkt evi terketmemem de sonuçta bir kadın olarak benim adıma yine de bir çaba sayılır bana göre . Ama gerçekten çaba gösterir bir şekilde iletişim kurmak isterse o zaman bende özellikle maddi konularda orta yolu bulma üzerine bir çözüm üretmeye çalışıcam eşimle birlikte . Çünkü zaten tüm sorunlarımızın kaynağı bu mesele .

esinin senden bosanmak istemesi ve hep cabalayan tarafin neden sen oldugunu biraz acar misin? Hamilelik hormonlarindan dolayi agresif davraniyorsundur belki. Bence evini ASLA terk etme, orasi senin kalen. Cocugunu ananin evinde mi buyuteceksin veya calisip didinip tum parani kiraya mi yatiracaksin? Esine soyle ben bu evde kalacagim cocugumu dogurup evimde dinlenecegim fakat sen dilersen ailene tasinabilirsin, cocugunun ve lohusa annesinin masraflarini ben sana iletirim mahkemede oyle anlasiriz nafaka miktarini de . Evden cikma ya ne diye sen suruneceksin yeni dogum yapmis halinde allah askina. Lohusa halinle ailenin evindeki tuvalette banyoda bile kendi evin gibi rahat edemeyeceksin. Evden gitmeyi dile bile getirme o gitsin. Dogum yapan sensin o degil, pasa hazretleri azicik fedakarlik yapsin
Mesela en son yaşadığımız olay şu şekilde oldu . Eşim iş kurdu bundan kaynaklı ikimizde ayrı ayrı kredi çektik bankadan . Ben zaten ona destek olmak için ödüyorum o krediyi her ay düzenli şekilde eşim sadece ilk taksidi öde gerisini ben ödeyeceğim dedi ama o ödemeyince faiz çok geliyor diye ben stres oluyorum bende bir ay yatan tüm maaşımı o krediye yatırdım cebimde hiç param kalmadı ve eşime de ben bu kredi bitsin diye tek seferde tüm maaşımı yatırdım ama bana para lazım oldukça burdan yine çekmek zorundayım dedim o da ne ihtiyacın olacak diye bana sordu bende zaten tüm maaşımı yatırdığım şçin sinirliydim ve bağırdım ne demek ne ihtiyacın olacak herşeye de ihtiyacım olabilir tarzında konuştum . Sonra eşim ben bağırdığım için surat astı ve ben ne ihitiyacın olacak derken ne lazım olacak çekme gibi değil zaten öyle olacak ne kadar lazım olursa burdan çekersin en azından faiz işlememiş olur yoksa maaş yine senin maaşın dedi ama surat astı ve birden gerildik ikimizde . Ertesi gün cenazemiz vardı ve o yüzden annesiyle birlikte memlekete gitti ama sabah ben onu kaldırdığım halde benimle vedalaşmadan evden çıktı gitti yani bir gün önceki gerginliği devam ettirdi . Memlekete vardığında da beni sürekli telefondan aradı mesaj attı özür diledi seni seviyorum diye mesaj attı sürekli ama ben ne mesaja ne aramalarına geri döndüm çünkü şehir dışında olacak ve evden çıkarken benimle vedalaşmadı. Sonra bunun üzerine bana mesaj attı sen beni sevmiyorsun o yüzden sürekli böyle yapıyorsun ben çocuk olduktan sonra gerekeni yapıcam dedi . Yani beni boşanmakla tehdit etti . Bende cevap olarak bebeğin doğmasını bekleme hemen boşan kaç gün ben evde tek kalcm şehir dışına gidiyorsun ve benimle sabah vedalaşmadan aldın valizini gittin beni şimdi neden arıyorsun yazdım. Eve döndüğünde de çok şiddetli kavga ettik sonra ben ağlama krizine girdim o esnada o da barışmaya çalıştı ve güç bela barıştık . Ama orda da bana yine boşanma ile ilgili rest çekmişti .

Maddi sıkıntı çekerken illa da birikim hırsınız neden ?
Sizi çıkmaza sokan bence bu olmuş .
Arabamızı zararına sattık arabasız kaldık hem belki bir kaç sene dişimizi sıkarsak adaba alırız diye . Hemde çocuğumuz için kenarda biraz da olsa birimimiz olsun sıfıra sıfır yaşamayalım dünyanın da bin türlü hali var. Ama eşime kalırsa birikim yapma ev geçindirme de bana yardım et çünkü ben zorlanıyorum diyor . Burda anlaşamıyoruz

Maddi olarak sorunlarınızı çözdükten sonra bebek fikri daha iyi olmaz mıydı?
Evet bende isterdim ama eşimin iş durumu hep bu şekilde bildim bileli . Boşanma gibi bir düşüncem yoktu maddi olarak zorlanacağımı da biliyorum ama en azından bir tane çocuğum olsun istedim . Zaten sürekli birikim yapmaya çalışmam da bu yüzden .

Çok hassasınız ve bence haklısınız. Hamilelik ve lohusalık farklı bir boyut. Aslında eşiniz özür dilemiş sizden siz üstüne gitmişsiniz. Ben olayı anlatmadan önce hiç alttan almadığını düşünmüştüm. Size ve bebeğe yetemediği için çok gergin. Sinirli.

Lohusalıkta ( normalde 3 ayda bir kavga eden bir çiftiz) iki günde bir kavga çıkardım. İki kere yükseldi sonra alttan aldı. Hepsinde alttan aldı. Yani bu süreçte eğer benim üstüme gitseydi biterdim. Ne yaşayacağınızı hayal edin diye söylüyorum.

Biraz sakin kalmanız lazım. Siz iyiyseniz bebekte iyi. En önemlisi bu gerisi hikaye. Çocuğum varken eş umrunda olmaz. O bebeğe verecek bir hayat var ve ilk günlerinde siz iyi olun. Şunu düşünün alttan alır mı? Yardım eder mi? Bunları düşün. Yaparsa kalın o evde eğer yapmazsa gidin annenize. Ama bence boşanıyorım diye de gitmeyin yardım lazım diye gidin.

Bebek bir doğsun, bir kırkınız çıksın sonra isterseniz boşanın. Heycanınızın içine ettirmeyin.

Benim eşimle aramda hem maddi hemde diğer her konuda aramdaki anlaşmazlıklar giderek büyüyor . Ben hoşuma gitmeyen şeylerde açıklamada yaparak eşime tavır aldığımda artık aramızı düzeltmek için çabalamıyor bile . Birkaç kez de farklı tartışmalarımızda boşanacağım senden dedi bana . Hep bir şekilde orta yolu bulduk ama ben daha fazla çabalayan taraf oldum. Şuan hamileyim doğumuma yaklaşık bir ay kaldı ve eşimle tartışmamızda yine boşanma imâsında bulundu bana bende kabul ettim. Ancak şöyle bir durum var ben eşime çalıştığım için 3 hafta kadar burda evimde kalıp işime gidip geleceğimi 3 hafta sonra da izne ayrılıp doğumu da artık boşanmaya karar verdiğimiz için ailemin yanında yapacağımı yani evden de ayrılacağımı belirttim . Bana hayır boşanmayalım demedi sadece doğum için başka yere gitmeni istemiyorum ben nasıl göreceğim çocuğu dedi bende sende babasının ama madem boşanacağız bende burda tek ve desteksiz kalmak istemiyorum ailemin yanına gidip onlardan destek almak istiyorum sende ben doğumu nerede yaparsam oraya gelirsin dedim tamam dedi . Bu konuşmanın üzerinden yaklaşık 4 gün geçti ve biz evde tüm iletişimi kestik herkes kendi odasında ve bir adım asla atmıyoruz birbirimize . Ama ben aileme henüz durumu açmadım nasıl bir yol izlemeliyim bilmiyorum aileme anlatıp doğuma yakın gerçekten gitsem şuan doğum stresim ile boşanma stresim iyice birbirine karışacak eşim hastaneye gelse belki benim ailemle de orda tatsız bir ortam olacak . Hayır hiç birşey yokmuş gibi davransam da eşimin boşanma restine göz yummuş olacağım . Ne yapmalı nasıl bir yol izlemeliyim bilmiyorum .
Doğum ve ilk günler zaten çok stresli, uykusuz, yorgun. Bu süreçte bir de eşinizle olabilecek gerginlikleri düşünmeyin. Ailenizin desteğinden mahrum kalmayın bence. Ben normalde beneğe anne-babası bakar, başkasının yardıma gelmesine gerek yok diye düşünen bir insanım. Ama sizin ilişkinizde eşinizden destek alamayacaksınız, çok yorulup, o günlerin keyfini kaçıracaksınız.

Mesela en son yaşadığımız olay şu şekilde oldu . Eşim iş kurdu bundan kaynaklı ikimizde ayrı ayrı kredi çektik bankadan . Ben zaten ona destek olmak için ödüyorum o krediyi her ay düzenli şekilde eşim sadece ilk taksidi öde gerisini ben ödeyeceğim dedi ama o ödemeyince faiz çok geliyor diye ben stres oluyorum bende bir ay yatan tüm maaşımı o krediye yatırdım cebimde hiç param kalmadı ve eşime de ben bu kredi bitsin diye tek seferde tüm maaşımı yatırdım ama bana para lazım oldukça burdan yine çekmek zorundayım dedim o da ne ihtiyacın olacak diye bana sordu bende zaten tüm maaşımı yatırdığım şçin sinirliydim ve bağırdım ne demek ne ihtiyacın olacak herşeye de ihtiyacım olabilir tarzında konuştum . Sonra eşim ben bağırdığım için surat astı ve ben ne ihitiyacın olacak derken ne lazım olacak çekme gibi değil zaten öyle olacak ne kadar lazım olursa burdan çekersin en azından faiz işlememiş olur yoksa maaş yine senin maaşın dedi ama surat astı ve birden gerildik ikimizde . Ertesi gün cenazemiz vardı ve o yüzden annesiyle birlikte memlekete gitti ama sabah ben onu kaldırdığım halde benimle vedalaşmadan evden çıktı gitti yani bir gün önceki gerginliği devam ettirdi . Memlekete vardığında da beni sürekli telefondan aradı mesaj attı özür diledi seni seviyorum diye mesaj attı sürekli ama ben ne mesaja ne aramalarına geri döndüm çünkü şehir dışında olacak ve evden çıkarken benimle vedalaşmadı. Sonra bunun üzerine bana mesaj attı sen beni sevmiyorsun o yüzden sürekli böyle yapıyorsun ben çocuk olduktan sonra gerekeni yapıcam dedi . Yani beni boşanmakla tehdit etti . Bende cevap olarak bebeğin doğmasını bekleme hemen boşan kaç gün ben evde tek kalcm şehir dışına gidiyorsun ve benimle sabah vedalaşmadan aldın valizini gittin beni şimdi neden arıyorsun yazdım. Eve döndüğünde de çok şiddetli kavga ettik sonra ben ağlama krizine girdim o esnada o da barışmaya çalıştı ve güç bela barıştık . Ama orda da bana yine boşanma ile ilgili rest çekmişti .
Bence kocan seni seviyor. Surat asmasinin nedeni senin bir kadina yakisir sekilde, kibar ve sevecen tavirlarla hakli oldugun konulari belirtmeni beklemesinden kaynaklaniyor. Bence biraz su hedefe odaklan: Kocam beni dusundugunde beni tanimlama sekli “sinirli, agresif, aniden kopuren, bagiran bir kadin” degil, “neseli, huzurlu, kibar, sakin, guzel bir kadin” olacak.

Maddi konularda bakış açımız çok Farklı ben daha önce eşimin hatası yüzünden arabamızı sattığımız için yeniden araba alma niyetiyle para biriktiriyorum eşimde evi geçindiriyor . Ama bu esnada çok zorlandığını söyleyip beni ona yardım etmemekle suçluyor. Ben birikim yapmak adına kendimi bu kdar sıkarken öğrendim ki o kendi hesabında bulunan yatırımlarımızın bir kısmını sıkışık olduğu için satmış . Ben bunu öğrendiğimde çok üzüldüm bana neden söylemedin ben sana herşeyi tek tek gösteriyorum söylüyorum sen neden bana karşı şeffaf değilsin dediğimde ben ev geçindiriyorum bana hesap sormandan bıktım demek ki bende yettiremiyorum bu ev nasıl geçiniyor diye bana adam akıllı bir açıklama bile yapmadı kestirip attı . Halbuki ben zaten onun kendi hatası yüzünden arabamızdan olduk diye kendimi sıkıyorum ne tatil ne üst baş hiç bşrşey yapmadık kaç senedir belki yine bir araba alabiliriz diye . Ama şimdi ben ona yardımcı olmayan eş pozisyonuna düştüm. Eşim de herşey zor hayat pahalı diye sadece geçinelim birikim yapmayalım diyor. Bende hem arabasız kaldık hem çocuğumuz olcak diye kendimi sıkıyorum ki gelecekte biraz olsun rahatlayalım diye . Bu konular sürekli aramızda açılıyor . Eşim de muhtemelen bunları aşırı stres yapıyor . Onun dışında benim duygusal beklentilerim de oluyor çoğu zaman bunlarda karşılıksız kalıyor . Ana hatlarıyla bu şekilde
Kusura bakmayın ama bu mesajda siz haksızsınız. Adam geçim sıkıntısı yaşıyor, maddi sorunların altında ezilmiş. Bu kadar ev araba derdine düşmenin anlamı yok. Allah aşkına araba çocuğunuzdan daha mı değerli, çok büyük aldatma şiddet vs gibi şeyler yoksa, her çocuk anne babasıyla birlikte yaşama hakkına sahiptir. Ölüm vs ayrı tabi. Böyle konular yüzünden çocuğumu babasından ayrı büyütmezdim. Adamı maddi olarak bu kadar sıkarsanız bir gün patlar, sizin yemediğiniz paraları başkaları yer. Açık açık yazıyorum bu kadar hamilesiniz kusura bakmayın ama antipatik olursunuz, gidin alışveriş yapın hayatınızı yaşayın bu kadar sıkmayın hem kendinizi hem eşinizi.

şu saatten sonra sıkıntılı bir durum yaşarsınız da şiddet olur mu diye düşünüyorum
aileniz size destek ise hiç beklemeden yanlarına gidin anlatın onlara durumunuzu

Arabamızı zararına sattık arabasız kaldık hem belki bir kaç sene dişimizi sıkarsak adaba alırız diye . Hemde çocuğumuz için kenarda biraz da olsa birimimiz olsun sıfıra sıfır yaşamayalım dünyanın da bin türlü hali var. Ama eşime kalırsa birikim yapma ev geçindirme de bana yardım et çünkü ben zorlanıyorum diyor . Burda anlaşamıyoruz
İyi de adam haklı,o evi geçindiremiyor siz birikim derdindesiniz.Her şeyin bir zamanı var.Birikim yapacağınız günlerde gelir elbet.
Ondan sonra beni dinlemiyor,konuşmuyor diyorsunuz.Baştan sona siz haksızsınız,sizin yüzünüzden bitecek evliliğiniz.Devam ederse de böyle kör topal gidecek.

yoktan yere zora sokmuşsunuz kendinizi, evi geçindirmek zorken bu derdin arasında herşeyi kısıp birikim yapmaya çalışmak neden? ee huzur da kalmamış evde.

sizin maaşınız eşinizin kazancına göre nasıl? senin maaşın/benim maaşım ayrımı olmuş falan çok yıpranmışsınız bu para işinden.

bence eşler destek olmalı birbirine ve ortak hareket edilmeli, tüm giderleri verip üstünden kalanla birikim yapın mesela? al şimdi bi önemi kalıyor mu birikimin.

bi de eşinizin hep işlerinin böyle olduğunu söylemişsiniz, yani bi dikiş tutturamayan birisi mi? ya da çok mu yatırım hatası yapıyor? ne bileyim borsada vs mi kaybediyor?

Ama beni bu durum çok fazla sorgulamaya sevk etti ve kurtarmakta istemiyorum ben evliliğimi . Bu gidişle eninde sonunda olacak şeyde boşanma olacak . Ama belki zaman olarak şuan doğru değil . Kendimi çok iyi tanıyorum şuan üstünü kapatsam bile ben bunları asla atlatamam .
Dogacak bir bebek varken esiniz de siz de evliliginizi kurtarmak icin caba sarfetmek zorundasiniz.

yoktan yere zora sokmuşsunuz kendinizi, evi geçindirmek zorken bu derdin arasında herşeyi kısıp birikim yapmaya çalışmak neden? ee huzur da kalmamış evde.

sizin maaşınız eşinizin kazancına göre nasıl? senin maaşın/benim maaşım ayrımı olmuş falan çok yıpranmışsınız bu para işinden.

bence eşler destek olmalı birbirine ve ortak hareket edilmeli, tüm giderleri verip üstünden kalanla birikim yapın mesela? al şimdi bi önemi kalıyor mu birikimin.

bi de eşinizin hep işlerinin böyle olduğunu söylemişsiniz, yani bi dikiş tutturamayan birisi mi? ya da çok mu yatırım hatası yapıyor? ne bileyim borsada vs mi kaybediyor?
Evet genel anlamda işleri yolunda çok gitmiyor yani bir işe girdiğinde hiç bir zaman öyle büyük bir kazanç olmuyor anca işin kendini çevirecek kadar oluyor . Benim maaşım daha düzenli ve her zaman daha fazla oldu evlendiğimizden beri . Birde tüm bunların dışında eşimin de yaptığı bir çok hatalı hamle oldu mesela daha evliliğin ilk yıllarında ben kenara atacağım sende evi geçindireceksin birikim yapıp ev alırız falan diye konuşmuştuk ben herşey yolunda zannederken bir öğrendim ki eşimin nişanlıyken çektiği kredi borcu da varmış o yüzden hem ev geçindirme hem krediyi yetiştirememiş ve kart borçları birlikmiş sürekli faiz gelmiş üstüne . Bunu bana ben sorgulamaya başladığımda söylemek zorunda kaldı bu sefer benim biriktirdiğimi hatta bekarlıktan kalan altınlarımı dahi bozdum ve kart borçlarını kapattık eşimin . Daha sonra ben artık borcumuz yok sıfırdan aynı şekilde yapmak istedim eşimin o ara işsiz kaldığı vs bir çok dönem oldu ama ev masraflarımız zaten iki kişiyiz kira yok sadece mutfak masrafı ve faturalardan ibaret olduğu için ben çok sorun olmayacağını düşündüm ve yine benim maaşla birikim yaptık ama eşimin yine kart borçları artmıştı ve Askere gidecekti yine benim ödememi istedi kart borçlarını bende 2. Kez aynı şey olduğu için ödemeyeceğimi söyledim o da bunun üzerine arabamızı sattı ve askere gitti . Arabayı da nerdeyse zararına sattı 3 senedir aynı arabayı almak için ne çektiğimizi bir ben biliyorum .

İyi de adam haklı,o evi geçindiremiyor siz birikim derdindesiniz.Her şeyin bir zamanı var.Birikim yapacağınız günlerde gelir elbet.
Ondan sonra beni dinlemiyor,konuşmuyor diyorsunuz.Baştan sona siz haksızsınız,sizin yüzünüzden bitecek evliliğiniz.Devam ederse de böyle kör topal gidecek.
Herşeyi sadece benim üzerime yıkmanız bana çok büyük haksızlık . Eşim bana hiç bir zaman şeffaf olmuyor ben de sadece evin mutfak masrafı faturalar vs ödendiği için o kadar zorlayabileceğini tahmin edemiyorum haliyle. Kaldı ki eşim iş kurdu ben birikim yapıyorum evet ama onun kredi borcunu da ödüyorum bir yandan . Maaşım yatar yatmaz kalem kalem hesaplıyorum nereye ne kdar ödedim ne yaptım ne aldım diye . Ama eşim ne adam akıllı günlük kazancını söylüyor nede kart borçlarını ödeyemediğini vs . Ben hep birşeyler patlak verince öğreniyorum bunları .

Maaşınız var ve eşiniz sıkıntı çekerken yardımcı olmuyor musunuz ??

Dogacak bir bebek varken esiniz de siz de evliliginizi kurtarmak icin caba sarfetmek zorundasiniz.
Evlilik iki kişinin karşılıklı istemesiyle yürür öyle olması da daha sağlıklı olandır . Ben zaten eşim bir adım atarsa sert bir karşılık vermeyi düşünmüyorum bu süreçte kendi hatalı olduğum tarafları görmeye çalışıyorum bilakis .. ama şuan benimle evde asla konuşmayan yatağını ayırmış boşanmayı ise çoktan kabul etmiş bir eş var karşımda . Hata ise kendisinin de birçok hatası var ve şuan hamile olan alttan alınması gereken kişi benim ..

Evet genel anlamda işleri yolunda çok gitmiyor yani bir işe girdiğinde hiç bir zaman öyle büyük bir kazanç olmuyor anca işin kendini çevirecek kadar oluyor . Benim maaşım daha düzenli ve her zaman daha fazla oldu evlendiğimizden beri . Birde tüm bunların dışında eşimin de yaptığı bir çok hatalı hamle oldu mesela daha evliliğin ilk yıllarında ben kenara atacağım sende evi geçindireceksin birikim yapıp ev alırız falan diye konuşmuştuk ben herşey yolunda zannederken bir öğrendim ki eşimin nişanlıyken çektiği kredi borcu da varmış o yüzden hem ev geçindirme hem krediyi yetiştirememiş ve kart borçları birlikmiş sürekli faiz gelmiş üstüne . Bunu bana ben sorgulamaya başladığımda söylemek zorunda kaldı bu sefer benim biriktirdiğimi hatta bekarlıktan kalan altınlarımı dahi bozdum ve kart borçlarını kapattık eşimin . Daha sonra ben artık borcumuz yok sıfırdan aynı şekilde yapmak istedim eşimin o ara işsiz kaldığı vs bir çok dönem oldu ama ev masraflarımız zaten iki kişiyiz kira yok sadece mutfak masrafı ve faturalardan ibaret olduğu için ben çok sorun olmayacağını düşündüm ve yine benim maaşla birikim yaptık ama eşimin yine kart borçları artmıştı ve Askere gidecekti yine benim ödememi istedi kart borçlarını bende 2. Kez aynı şey olduğu için ödemeyeceğimi söyledim o da bunun üzerine arabamızı sattı ve askere gitti . Arabayı da nerdeyse zararına sattı 3 senedir aynı arabayı almak için ne çektiğimizi bir ben biliyorum .
Eşiniz eminim bunların hiç birini kabul etmiyordur, maalesef mali anlamda ev bütçesini çok kötü yönetiyor, sanırım kazancınızı olduğu gibi verseniz yine borçlu kalacaksınız.

Her işte bi hayır vardır, hamilesiniz yanlış bir şey söylemek istemiyorum ama oluruna bırakın biraz, tek düşünceniz bebeğiniz olsun.

Peki aileme şimdiden söylemeli miyim yoksa izne ayrılmama yakın mı söylemeliyim . İçten içe belki aramız düzelir umudu taşıyorum sanırım kendime de sinir oluyorum.
Adamı postalayın ve aileniz sizin yanınıza gelsin. Neden düzeninizi bozuyorsunuz? Bebek küçükken yeni ev açmak da zor. O gitism

Maaşınız var ve eşiniz sıkıntı çekerken yardımcı olmuyor musunuz ??
Eşiniz eminim bunların hiç birini kabul etmiyordur, maalesef mali anlamda ev bütçesini çok kötü yönetiyor, sanırım kazancınızı olduğu gibi verseniz yine borçlu kalacaksınız.

Her işte bi hayır vardır, hamilesiniz yanlış bir şey söylemek istemiyorum ama oluruna bırakın biraz, tek düşünceniz bebeğiniz olsun.
Evet konuşunca bende kendi yaptıklarımdan bahsetmek zorunda kalıyorum tamam sen ev geçindiriyorsun ama bak bende daha önce zaten biriktirdiğimizi bozdurdum sen sıkıştığın için kart borcunu ödedim şimdide iş kurmak için çektiğimiz senin bana hepsini ödemene gerek yok dediğin krediyi tamamen kapattım onun dışında bebeğe kaç kere Alışveriş yaptım bende eve senin kadar olmasa da yine Alışveriş vs yapıyorum yani senin sıkışmanın nedeni ben değilim ben sana yük olmuyorum zaten hem sadece tamamı olmasa da bir kısmını kenara atıyorum o da yine bizim ailemiz için yapılmış ilerde bizi rahatlatacak birşey yani kendim adına keyfi yada lüks harcamalar yapmıyorum diyorum . Ama olay artık onun açısından beni suçlamaya döndü ben bunu anlayamıyorum kaç kere her ödemesinde kredisinde ben destek oluyorum zaten ama ona rağmen hep kart borcu kredi borcu birikiyor ve ben bunun nedenini sorguladığımda ev geçindirmenin zor olduğunu benim zaten hiç ona destek olmadığımı söylüyor .

X