Hamileyken boşanmalı mıyım yoksa doğum sonrasına mı ertelemeliyim

bunalacak kadar maddi durumunuz kötüyse neden çocuk yapmaya karar verdiniz peki?
bence şuan doğumunuza odaklanın. doğumdan sonra kendiniz ve bebeğiniz iyice toparlandıktan sonra düşünün bunları daha fazla bebeğiniz zarar görmesin stresten. biliyorsunuz onlar herşeyi hissediyor ve anne karnında sizin yaşadığınız stres onu etkiliyor, bu ileride sorun yaşamasına sebep olur. bence konuyu açmayın böyle birşey konuşulmamış gibi düşünün. tekrar boşanma mevzusunu açarsa ayrılın gitsin.

Bu bakış açısı çok güzelmiş gerçekten de hem boşanma hem doğum aynı anda çok Ağır olacak bana .
Ben lohusayım şu an gözüm hayatta eşimi görmüyor. Pek umrumda da değil açıkçası bebeğime odaklandım çünkü.
Suan hiçbir şey düşünmeyin, karar vermeyin. Tek odak noktanız bebeğiniz olsun. Herhangi bir aksiyonu almayın doğru zaman değil.
Doğumdan sonra bebeğinize odaklanın biraz zaman geçsin o zaman düşünür hareket edersiniz

Maddi konular büyük falso sizde.
Araba satılır mı ya? Ödeyecek durumdayken inatlaşma uğruna arabadan olmuşsunuz.
İkinizin maddi anlamda hataları çok.
Baktınız adam arabayı satıl borç ödeyecek ödemeyi başka kanaldan yapmaya ikna olsaydınız keşke.
Araba satılır mı hiç?

Bu şekilde eninde sonunda boşanmak dışında bir seçeneğim kalmayacak gibi duruyor. Ya artık eşimden hiç bir beklentim olmayacak evin her türlü masrafını sadece ben karşılayacağım eşime de sen sadece kendi kartlarını kredilerini kapat kendini kurtar diyeceğim çünkü zaten o masrafları karşıladığında görüyorum ki aslında karşılamıyor herşey bir süre o yapıyor gibi görünüyor ama bize dönüşü daha acı oluyor ya birikim satıyor ya arabamızı satıyor vs . Söyleyince de ben suçlu oluyorum ona yardımcı olmadığımı söylüyor. Benim yardımcı olduğum ona destek olduğum her konuyu yok sayıyor

Ben daha önce zaten kredi kartları borcunu kapatmak için altın bozduğumuz için ikinci sefer de aynı şeyi yapmak istemedim ama bunun sonucunda arabayı satma konusunun ciddiye bineceğini düşünmedim zaten arabayı o kadar ucuza koydu ki ertesi gün satıldı . Yıllarca arabasız kaldık. Sonuçta bu benim aşırı lüks yaşamamdan yada eşime fuzuli masraf yaptırmamdan kaynaklanan şeyler değildi . Sadece normal ev geçindirmeden kaynaklanan ve herkesin yaptığı masraflardı . Benim sanırım eşimden hiç bir beklentiye girmemem ona maddi olarak hiç bir sorumluluk vermemem gerekiyor ki aramızda sorun olmasın . Tüm bunlardan başka anlam çıkmıyor . İlerisi için birikim vs yapmayı yada zararına sattığımız arabayı yeniden alma gibi hatalar kurmadan sadece eşime hiç bir masraf yapmamadan evi geçindirmem ona bir masraf yaptırmamam ve tek talebimin de kredilerini ve kredi kartı borçlarını temizlemesini istemem gerekiyor .

Araba neden satıldı?

Üstelik ederinin de altına koyup zarar ediyor. Zarar üstüne zarar. Adamın ekonomisi sıfır. Üç sene bu sıkıntıyı yaşamışsınız. Borçlar, yalanlar, aracı ederinden ucuza satmalar. Bu adamla refahı geçtim standart bir hayat yaşayamayacağınız çok belliymiş. Keşke çocuk işine girmeseydiniz.

Bosanma konusunda netseniz ailenizin yaninda dogumunuzu yapin ailenizle simdilik paylasmayin
Dogum surecini rahatca atlatmaya çalışın sanki bosanma konusu gecmemis de anneniz size bakacak diye yanina gidiyormussunuz gibi düşünün. Kendinizi rahatlatmaniz lazim çünkü.
Dogum sonrasi bebis biraz büyür siz de kendinizi toplarsiniz esinizle o zaman oturur konuşursunuz. Bosanma konusunda hala ayni düşünüyorsaniz bir avukatla görüşerek anlasmali bosanmaya çalışın. Tabii haklarinizi da isteyin. Onceki konunuzu hatirlamiyorum ama özetinize bakarak esiniz dengesiz bir modda gibi geldi. Yeri gelir kemerler sıkılır ama sirf calis ev gecindir hic harcama falan bunlar zaten hayatin dogal akisina aykiri hele ki o sizin paranizin durumunu bilip kendisi sakliyorken bu adama guvenilmez diye düşünüyorum.

İşte bende bu yanlışları telafi edebilmek adına sürekli stres yapıyor birikim yapmaya çalışıyorum . Ama en sonunda yine yaranamayan ben oluyorum

Anladım. Peki ortak bi gider hesabı yapsanız bir kaç ay. Yani eve gelen tüm parayı koysanız ortaya borçlar harcamalar hepsini kalem kalem yazıp bi bir hesap çıkartsanız ortaya belki daha kolay geçinirsiniz. Problem geçim kaynaklı gibi hissettim o yüzden söylüyorum

En son konuşmamızda eşim muhtemelen suçluluk psikolojisiyle kestirip attı yatırım yaptığımız parayı bozmuş çünkü . Karşılıklı boşanma üzerine bir konuşma yaptığımızdan beridir de aynı evde iki yabancı gibiyiz . Eğer olurda tekrar devam etmeye karar verirsek bu şekilde bir yol izlemeyi düşünüyorum bende . Oturup nereye ne kdar borcumuz var elimizdeki para ne kadar bunların hepsini anlamamız lazım . Onun dışında eşimden bana karşı artık daha şeffaf olmasını benim de herşeyi bilmeye hakkım olduğunu söyleyeceğim. Ama şuan öyle bir durumda değiliz o da bana çok tepkili duruyor sadece eve yemek yemeye ve uyumaya geliyor . Geldiğinde de ayrı odalardayız asla konuşmuyoruz tek kelime bile . Bu şekilde ben adım atmayı yada konuşma başlatmayı düşünmüyorum . Doğumum yaklaştıkça eğer bir adım görmezsem zaten o da artık beni gözden çıkarmış der ve gerçekten de boşanırım . En hayırlısı da belki o dur inanın bende bilmiyorum . Yani bazı şeyler bu kadar da zor olmamalı bu kadar zorladığım hamile halimle gidip gönlünü benim aldığım bir evlilik bana ne kadar mutluluk getirir muamma .

Bebeğim 3,5 aylıkken evden ayrılmak zorunda kalan bir anne olarak diyorum ki o rahatlığı ona vermeyin.Bebegin sorumluluğunu tek başınıza mi üstleneceksiniz ? 6 ay dolana kadar en azından görev paylaşımı yapın,o da uykusuz kalsın,o da altını değişsin uyutsun,senin için değil bebeğim için bir süre daha aynı evde kalacağım deyin.Siz alt temizlerken o yan gelip Tv izleyip keyif yapmasın öte yanda

Evet bu kısmını da düşünüyorum . Ben zaten onun yüzünden güzel bir hamilelik geçiremedim ama sonrası için o da en az benim kadar sorumluluk üstlensin istiyorum ve ben evden gidersem aynen dediğiniz gibi olacak . Ben orda üzüntü içinte tek başıma bebek bakarken beyefendi burda keyif yapacak .

Sordum ama cevap vermediniz. Ev ikinizin evi mi? Kira ödemiyoruz demişsiniz ya. Birakip gidecek misiniz evi?

İşte bu onun ekmeğine yağ sürmek oluyor.İki durumda da belki canınız sıkılacak ama en azından onun orada keyif çatma durumu olmaz,yoksa çok sinir bozucu bir durum oluyor, yenidoğan bakımı çok yıpratıcı,bu konuda ona gevşeklik vermeyin asla,o da sorumluluk alacak kaçmak yok öyle.

Sordum ama cevap vermediniz. Ev ikinizin evi mi? Kira ödemiyoruz demişsiniz ya. Birakip gidecek misiniz evi?
başka yerde babasından kalma bir evimiz var ordan gelen kira ile şuan oturduğumuz evin kirasını ödüyoruz . Dolayısıyla kira giderimiz dahi yok eşim evle alakalı geri kalan masrafları karşılıyor ev iş kurdu o işe ait çektiğimiz krediler var onlerı ödüyor . Ama ben de kredilerde ona yardım ettim ben daha fazla kredi çekmiştim ondan ve hepsini kapattım . Bebekle alakalı da eşim daha hiç birşey almadı ben kendim aldım ufak ufak . Bana işi ilk kurarken bu kredileri ödeyebilecek kadar kazanır mısn dedim ilk zamanlar zor olur ama sabit bir işten çok daha iyi dedi . Ama görüyorum ki öyle olmuyor . Bana o şekilde söylemeseydi de keşke ben yaklaşık bir sene anca bu işin kredilerini öderim sende evi geçindir o zaman kabul ederdim . Sıkıştığı için meğerse arabayı satıp yatırım yaptığımız yerdeki paranın bir kısmını çekmiş ( tepeden almıştık senelerdir zarardaydık neredeyse dipten satmış ) o sattığından beri de orası yükseliyor . Yani özetle blr araba parası çöp oldu gitti .

Boşan bacim bir dakka bile durma, bu halde acımayan adam daha neler eder sana ...

Öncelikle durumunuz için üzüldüm inşallah kolaylıkla atlatırsınız. Bence ailenizin yanına gidin ama aklınız eşinizde kalmamalı. Tamamen bitirin ve gidin. Bu şekilde prenses bir erkekle ne zamana kadar devam edebilirsiniz bunu düşünün. Ayrıca bebeğinizin sağlıklı ve mutlu bir anneye ihtiyacı var, kırgın ve sürekli bir şeyler toparlamaya çalışan bir anneye değil.

Sadece en doğru şekilde ve zamanda yapmak istiyorum . Boşanacaksam da ilerde şunu da başka türlü yapsaydım dediklerim olmasın istiyorum . Ve benim de hatalı olduğum eşimi bunlara sürüklediğim yanlar olabilir mi diye düşünüyorum . Şuan ben burası dışında kimseye bu derdimi açamıyorum akıl alabileceğim kimsem yok . Aileme ise gerçekten bitirdiğim nokta da söyleyeceğim ki o zaman artık dönüşü olmaz çünkü ailemde bu anlattıklarımı asla kabul etmez ve ben istemiyorum dersem direkt boşan ve evine dön diyecekler biliyorum .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…