Hamileyim Ve Çok Canım Yanıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bizimki de sürpriz yumurta oldu. Gel-gitleri pek çok anne adayı yaşıyordur eminim. Ama hiçbir şey onun kutsanmış bir can olduğunu değiştirmiyor. Şunu anladım ki annelikte iki tür bakış açısı var. Ya her şeyi endişe ile, pişmanlık ile harmanlanmış şekilde karşılamak. Ya da “bebeğim iyi, ben iyiyim, her şey en doğru zamanda en doğru şekilde gerçekleşiyor, ben elimden gelenin en iyisini yapıyorum” rahatlığına bürünmek. Ben ikincisini seçiyorum. Size ve gönül bulanıklığı yaşayan tüm anne adaylarına da bunu öneriyorum 💜

Önce sakinleşin, en önemlisi sizi çok destekleyen ve çok seven bir eşiniz var bebek büyütürken eş çok önemli😊 ben de sürpriz hamile kaldım ilk bebeğim daha 15 aylıktı öğrendiğimde, çok korktum daha bebeğim minicikken ikinci bebek nasıl olur dedim ağladım sızladım. Oğlumdaki hamileliğim hafif bulantılarla geçmişken bunda başımı kaldıramıyordum, bulantılar kusmalar depresyon, yemek yemek işkence. Kontrol randevusunda doktorum bulantı için ilaç verdi ve onun sayesinde toparladım psikolojim de düzeliyordu ama oğluma baktıkça hala ona haksızlık ettiğim duyguları gelip boğuyordu beni. Sonraki kontrolde bir kızım olacağını öğrendim ve herkes diyordu çok bulantın var kesin kız ve o akşam ilk corona vakası açıklandı, ben normalleşmeye çalıştıkça her şey tepetaklak oluyordu. Hala iyi değildim ama sonra pıt pıt o tekmeleri duydum o an tüm negatif duygular yerini huzura bıraktı. Ayda bir kontrole gidiyorum tüm önlemleri alarak, izole yaşıyoruz, eşim en büyük destekçim. Bu günler geçecek hamileliğin ilk dönemleri zordur ama her şey yoluna girecek o senin mucizen ona sımsıkı sarıl Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin🙏

Ben sizin eski konunuzu biliyorum. Kendinize haksızlık ediyosunuz. Tüm kalbinizle bebek istemediğinizi bilsem aldırın o zaman derdim. Ama siz bebek istiyosunuz, bunun hayalini kuruyosunuz. Sadece korkuyorsunuz. Korku iyidir, insanı hata yapmaktan korur. Hamileliğin başında farkında olmadan ilaç,alkol, sigara içmek çoğu kadının başına gelmiştir endişelenmeyin. Bı de şu yandan bakın, ya eşinizle konuşup bebek sahibi olmaya karar vermeden önce ogrenssydiniz bu hamileliği? O zaman daha kötü olacaktı, şimdiyse kısa bı zaman da olsa kendinizi buna hazırlamaya baslamistiniz
Tabi orası da var da ben duyduğum an ilk "Eyvah ben ne halt ettim," dedim. Duygularım depreşti birden. Haklısınız, korkuyorum, hem de ne korkmak! Birisi de şu hamilelik takvimi gibi bir şey çıkıyor ya imza alanında, onu yap sürekli görürsen, nasıl büyüdüğünü takip edersen alışırsın, hoşuna gider dedi. Bilemiyorum.

Kader arkadaşıyız, bende korona da bebek mi olur diye bahaneyle sözde eşimi 2,3 yıl daha bebek yapamayacağımıza ikna etmeye çalışıyordum, hatta kedi aldırmak için resimler atıyordum. Çünkü kedi ve bebek aynı evde olmaz diye düşünüyordu. Ama noldu hamile olduğumu öğrendim tam da korona da. Hiç hazır değilim, çok korkuyorum. Ben dışında herkes mutlu ama artık biraz daha alıştırma çabalarındayım kendimi. Ayrıca bebek içimdeyken sigara, alkol, antibiyotik hepsini bende içmişim, öğrenince hepsini kestim tabi. Anlıyorum seni ama alışmamız gerekiyor sanırım.
Köpeğim var. Uzun süre onun için zaten bir oğlum var benim o yeter dedim. Tam anne olmaya sıcak bakmaya başladım bu oldu. Yeni hamile kalmayı planladığım günlerde doğurmuş olacağım şimdi.

Yasim 36. 3 yasinda cocugum var tup bebekle allah bize nasip etti. Esimle bazen cok tartistigimiz oluyor ya da baska problemlerimiz var gecim sikintisi vs. Cok isteyerek bekleyerek cocuk sahibi olmama ragmen acaba cocuk yapmakla onu dunyaya getirmekle hata mi yaptim uzuyor muyum cocgumu diyorum sonra simsiki sariliyorum onun da dunyaya gelis amaci beni hayata tekrar baglamaktir belki.yani ideal zaman yok biraz akisina birakin annelik her daim vicdan azabi. Tadini cikartin cana can katiyorsunuz.

İlerde kendinizi bu kadar üzdüğünüzü hatırladığınızda pişman olacaksınız.
Çoğu kadın sizinki gibi bir evliliğe, eşe sahip değil.
Bu kadar uyumlu bir ilişki içinde, eşiniz gibi bir insan yanınızdayken
sizi korkutan nedir?

Lütfen olumsuz düşüncelerden uzaklaştırın kendinizi ve eşinizden güç alarak durumu kabullenmeye çalışın.
Hamilelik konusunda en çok acaba yaşayan kaygılı kadınların en iyi anneler olduğuna inanıyorum ben.
Sağlıkla gelsin inşallah.. Şifa olsun hayatınıza.

Herkesin doğacaği, öleceği, evleneceği kişi bellidir . Sadece bizler tedbir alır ve yönünü belirleriz. Mesela öleceğimiz gün hayırlı biyerde de olabilir,alkolden de olabilir. Biz yönünü belirleriz.

Bu hastalık çıkmadan önce hamile kaldım ve bi kaç ay sonra bu hastalık hortladı .. Okadar uzuldumki ilk zaman daha hassas hormonlar tavandı. . Nasip kısmet vardır bunda da bir hayır.

Lütfen kendine güzel besinler takviye et ,ilk 3 ay çok önemlidir..İlaç asla almayın antidepresan falan.

Bebeğin de gelişim geriliği olursa daha beter hisseder kendini toparlayamassin vicdan azabı çekersin .
Bak ben mide bulantısindan perisandim dr ilâç verdi .. onu bile içemedim. . Çekeyim yeterki bebek iyi olsun dedim.
Bi kaç gün önce çocuğumun cildinde garip şeyler çıktı .. ve ben hayatımda ilkkez cocuğumu bu yaşına kadar hastaneye götürmek zorunda kaldım. .belirtiler kanser Vs . Eşim ve ben kafayı yedik şu dönemde bir de hamileyim ne çektiğimı bir ben ,bir Allah bilir.. Hayatımda ki en kötü gündü. ..gittik ve rahatladik çok şükür basit birseymış. Dünyalar benim oldu..
Evlat çok farklı çok çok farklı, şuan daha hissedemedin belki ama vicdan azabı çekersin kafayı yersin ona iyi bakmassan ..kendine gelip artik olan oldu ve ben Anneyim. Annelik yapmaya başlamaliyim demelisin.
Yeni hamileyken zaten Allahın izniyle doğuma kadar iyice azalıcak hastalik korkma.. Allaha teslim ol bunda bir hayır mutlaka vardır ..
Bebeğin haftasina göre maşallah kalp atışı ,kese herseyi göstermiş .şimdiden güçlü bir bebeğin var .
Allah bahtını açık etsin çocuklarınızın. Şimdiden güçlü bir bebeğin var deyince gözümden yaş geldi. Güçlü sanırım gerçekten. Bir de affedebilse beni.

gipta ederek, ozenerek okudum.. masallah nazar degmesin ama..

keske ben de her ay parcalanmis dagilmis umitlerimi farasla supurgeyle toparlayip kenara atip yenilerini insa etmesem..

ben de ansizin hamile olsam.. kiyamet uc gun sonra kopacak deseniz umrumda degil. ben bugun hamile olmak istiyorum.

korona zamani vs cahillik ediyorum sanmayin. egitimli bir insanim, egitim icin yurtdisindayim.. yasadigim sehir virus olayinin dunya capinda en berbat oldugu noktalardan.. iki aydir işe, haftalardir markete gitmedim..

virusun ne oldugunu insanlarin ne durumda oldugunu gayet iyi biliyorum..

ama anne olmak istiyorum.. ve anladim ki zamanini ben secince degil o secince gelecek..

sizinki de zamanini secmis. her hayirda şer, her şerde hayir var.. bilemiyoruz..

arkadaşım koronavirüs testi yaptırmaya gittiğinde hamile olduğunu öğrendi. koronavirüs testi de pozitif çıktı. ilaç bile kullanmadan iyileşti. psikolojik olarak kendinizi böyle yıpratmayın. o sizin bir parçanız :anneadayı:
Maşallah

keske ben de her ay parcalanmis dagilmis umitlerimi farasla supurgeyle toparlayip kenara atip yenilerini insa etmesem..

ben de ansizin hamile olsam.. kiyamet uc gun sonra kopacak deseniz umrumda degil. ben bugun hamile olmak istiyorum.

korona zamani vs cahillik ediyorum sanmayin. egitimli bir insanim, egitim icin yurtdisindayim.. yasadigim sehir virus olayinin dunya capinda en berbat oldugu noktalardan.. iki aydir işe, haftalardir markete gitmedim..

ama anne olmak istiyorum.. ve anladim ki zamanini ben secince degil o secince gelecek..

sizinki de zamanini secmis. her hayirda şer, her şerde hayir var.. bilemiyoruz..

Gerçekten zamanı var.
Allah size de tez zamanda nasip etsin inşallah hayırla..:KK200:

İlerde kendinizi bu kadar üzdüğünüzü hatırladığınızda pişman olacaksınız.
Çoğu kadın sizinki gibi bir evliliğe, eşe sahip değil.
Bu kadar uyumlu bir ilişki içinde, eşiniz gibi bir insan yanınızdayken
sizi korkutan nedir?

Lütfen olumsuz düşüncelerden uzaklaştırın kendinizi ve eşinizden güç alarak durumu kabullenmeye çalışın.
Hamilelik konusunda en çok acaba yaşayan kaygılı kadınların en iyi anneler olduğuna inanıyorum ben.
Sağlıkla gelsin inşallah.. Şifa olsun hayatınıza.
Umarım, umarım öyle olur. Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim.

arkadaşım koronavirüs testi yaptırmaya gittiğinde hamile olduğunu öğrendi. koronavirüs testi de pozitif çıktı. ilaç bile kullanmadan iyileşti. psikolojik olarak kendinizi böyle yıpratmayın. o sizin bir parçanız :anneadayı:
dr lar illaki bizden daha iyi biliyor, bilmediklerimizi de biliyor.. ama bilerek gebe kalmamis bir insana bir de boyle tepki vermeyi yanlis buldum ben.. konu sahibinin hislerinde 'doktor' bir insandan bu tepkiyi almis olmanin buyuk payi oldugunu dusunuyorum. burada yuz kisi bir sey olmaz desek degeri yok. bir dr hele ki sozunu dinledigi abisi ne yaptin sen deyince balyoz etkisi yapar.. belki o da bos bulundu oyle vakalar goruyorlar ki..

Umarım yaşadığınız yerde her şey yoluna girer bir an önce. Ve umarım en güzel zamanda anne olursunuz. Teşekkür ederim.

Böyle bir insan değildi. Neler oluyor anlamıyorum. Koronadan dolayı uzak 2 akrabasını kaybetti. Babasının yanında olmaya çalışıyor anlıyorum. Ama ben de hamileyim sadece ondan ilgi ve şefkat bekliyorum. Zaman geçtikçe değişmeye başladı. 3 yıllık evliyiz daha. Sordum tabi sevinmedn sanırım dedim. Hayır çok sevindim ama bunu gösteremiyorum. Geceleri uyuyamıyorum heyecandan diyor.
Bilmiyorum anlamıyorum. İnşallah düzelir herşey diyerek geçiştiriyorum. Çok güzel günlerimiz de oluyor. Gün geliyor tüm yemekleri o yapıyor. Ya da evi toplamamda bana yardımcı oluyordu ama şu aralar anlayamıyorum.
Boyle bir insan degıldı sız hamıle kalır kalmaz boyle bir insan oldu oyle mı?

Şu zamanda atlı kovalar gibi hamile kalmak bence de bilinçsizlik ama olan bebek için karalar bağlamaya da gerek yok.
Sizin tek çekinceniz salgın değil ama sanırım.
Zamanla alışacaksınız.
Ben de uçmadım havalara ilk hamileliğimde.
Zaman aldı alışmam ama alıştım.
Hayırlı olsun, her şey çok güzel olsun.

dr lar illaki bizden daha iyi biliyor, bilmediklerimizi de biliyor.. ama bilerek gebe kalmamis bir insana bir de boyle tepki vermeyi yanlis buldum ben.. konu sahibinin hislerinde 'doktor' bir insandan bu tepkiyi almis olmanin buyuk payi oldugunu dusunuyorum. burada yuz kisi bir sey olmaz desek degeri yok. bir dr hele ki sozunu dinledigi abisi ne yaptin sen deyince balyoz etkisi yapar.. belki o da bos bulundu oyle vakalar goruyorlar ki..
Abim son iki yıldır sürekli "Beni ne zaman dayı yapacaksın?" deyip duruyor. Zaten çok şaşkındım, o öyle deyince çok üzüldüm. Ama bu sabah aradı. Özürler diledi. Mevcut durumdan dolayı çok gergin olduğunu ve öyle birden hamileyim deyince benim için çok endişelendiğini söyledi. Zaten sesin çok kötü geliyordu ben de panik yaptım dedi ve anne olacağım için çok mutlu olduğunu söyledi. Bu gece yasak biter bitmez bize gelecekmiş. Bekliyorum. Azıcık ben de kırgınım.

Abiniz de maşallah yangına körükle gitmiş. Olan olmuş artık, tedbirinizi alır gidersiniz doktora. Bugünler geçecek elbet.

“Acaba ona yetebilir miyim, ya iyi anne olamazsam?” korkusu taşıyan birinin kötü anne olabileceğini de sanmıyorum.

Bir de şu var. Kendi adıma konuşacak olursam hamileyken ben bu meseleyi fazla idrak edememişim, şimdi anlıyorum. Bir görev gibi doktora git, folik asit iç, beslenmeye dikkat et, kendini yorma vs. bunları sırf yapmam gerektiği için yapıyordum. Heyecandan ölmedim, sevinç gözyaşları dökmedim hiç hamile olmama rağmen. Ne ruhsuzum derdim kendi kendime.

Ama şimdi kucağımda, emziriyorum. Ve ona bakınca içim gidiyor, mutluluktan ağlayasım geliyor. 🧡

çok haklısınız. benim eşim de doktor ama arkadaşımın hamile olduğunu duyunca böyle bir tepki vermedi. belki de konu sahibinin abisi kardeşini koruma içgüdüsüyle hassas yaklaşmış olabilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X