Hamileyim Ve Çok Canım Yanıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Allah inancından şükürden bahseden arkadaşlar. Kız sebebini anlatmış zaten. Biz de doğru olmadığını anlatıyoruz ama hakaret etmeden. Yani siz ona laf söyleyince sevap olmuyor size. Hoşunuza gitmiyorsa dahil olmazsınız olur biter yani

İnanın öyle canım yanıyor ki. Bir süredir unuttuğumu sandığım tüm duygular ortaya çıktı. Çok acıyorum bebeğe de, benim kadar kötü bir anneyle napacak
Kimse mükemmel anne olarak doğmuyor, sabrı,merhameti,fedakarlığı o bebek öğretecek size zamanla. Hormonlar sizi germiş daha da. Korona dert edilecek son şey dünya sürprizlerle dolu,yarın ne olacağını kimse bilmiyor ama yaşamaya devam ediyoruz sonuçta. Dünyanın hallerine göre şekil alsak işimiz yaş. 20 gün önce doğum yaptım tam da koronanın ortasında,hiç kaygı duymadım bize ne yazıldıysa onu yaşarız..

Merhaba ;

Başka konularda da bahsetmiştim. Çocukluğum hasta bir anne ve ilgisiz bir babayla geçti. Annem şimdi iyileşti fakat çocukken bana resmen işkence ederdi fiziksel ve psikolojik. Çok detaya girmeyeceğim, hamilesiniz sizi üzmek istemiyorum fakat anne baba aile bunları pek anlamadan büyüdüm.

Hamile olduğumu sürpriz bir şekilde öğrendikten sonra ilk korona vakası çıktı ülkede. Hem onun şoku, hem hamile olmanın şoku, ne yapacağımı şaşırmıştım. Düşük ve arkasından "çocuğun olmaz" lafından sonra hamile olduğumu duyuyordum çünkü. Hiç hazır değilmişim meğer. İlk haftalar, hamile olmayan herkesi çok kıskanıyordum. Çok şanslı olduklarını düşünüyordum. Çünkü ben hiç hazır değildim çok ani gelişmişti her şey. Hormonlar da var tabi. Üstüne ev kokmaya başladı burnuma ve dışarı da çıkamıyorum, anlayın işte nasıl bir bunalım.

Sonra her şey hafifledi, sakinleşmeye başladım. Son kontrolde bebeğimi gösterdi doktor, ellerini ayaklarını oynatıyordu. Daha 11 haftalık olmasına rağmen sürekli hareket halindeydi. Kafamda bir şeyler değişmeye başladı. Farkında olmadan planlar yaptığımı farkettim. Anne oluyor olduğumu kabullendim, mutluyum. Hala çok bir şey anlamasam da bazen bebek videoları izlerken buluyorum kendimi...

Kontrollere sık gitmek zorunda kalmayayım diye doktor rapor çıkarttı, kan sulandırıcı iğne için. Bayadır gitmedim, bir süre daha gitmeyeceğim ilacım bitene kadar. Gittiğim zamanlarda ise gerekli önlemleri alarak gittim. Hastane personeli de oldukça dikkatli zaten.

Annelerimiz hata yaptı, babalarımız hata yaptı fakat ne mutlu ki, biz bunların hata olduğunun farkındayız. Daha bilincliyiz. Bakın farkında değilsiniz fakat şimdiden çocuğunuzu düşünüyorsunuz aslında. İyi bir anne olacaksınız emin olun. Eşiniz ne güzel yanınızda. Hormonların etkisiyle de bunalım yaşıyorsunuz çünkü ben ilk haftalar biri bana baksa ağlıyordum. Daha ileri bir gebelikten bildiriyorum, hepsi geçecek :) Anne olan arkadaşlar da demiş, kucağımıza alınca her şey daha da iyi olacak. Korkmayın, kendinizi ve eşinizi üzmeyin. Bilinçli ve aklı başında bir anne olacağınıza eminim. Sevgiler :)

Var bir şeyler daha da koronanın içinde çocuk doğuracak olma ekstra mahvediyor beni.

Daha 9 ay var, o zamana kadar gecer gider

Gerçekten, hiç çok çaresiz hissettiniz mi? İçiniz yandı mı? Size muhtaç bir canlıya zarar verme, ona yetememe korkusundan yemeden içmeden kesildiniz mi?

Ablacim gercekten abartiyorsun, niye yetemeyesiniz? Cocugun annesi var, babasi var, isteyen dayisi bile var. Okumus etmis bilincli bir insansin, kocan da cocugu istiyor niye yetemeyesin yani hic rasyonel bir korku degil ki bu. yetenler nasil yetiyor?

Niye icin yansin, niye yemeden icmeden kesilesin bana cok abarti geliyor cocuk istiyormussunuz zaten ne guzel tadini cikarin iste insanoglu kendine zarar gercekten niye kendine eziyet ediyorsun? Hamileligin tadini cikar, otur yemegini de ye rica ederim.

Felaket bir ailem vardi diyemem. Ama sevilen bir cocuk oldugumu da sanmıyorum. Ha belki seviliyordurum ama hayat telasesinde fark ettiremediler. Bilemem. Su yasimda hala bilemiyorum. Misal annem kizima koydugum ismi sevmedigi icin babamla ettigimiz kavga yuzunden az kalsin erken dogum yapiyordum. Hala daha kizima ismi ile hitap etmez.

Ve az once 2 yasinda ki kizim yanima geldi boynuma guzel annem seni cok seviyorum diye sarilip optu gitti.
Annelik annemden gordugumuu degil goremedigimi yapmak benim icin. Neyim eksikse onu yapiyorum. Her gece guzel kizim iyiki bana geldin benim evladim oldun seni cok seviyorum diye yatırıyorum. Dogdugu ilk gunden beri her aksam istisnasiz diyorum bunu. Saolsun o da tamam diyor :)

Sozun ozu su. Cok mu kotu bir çocukluk gecirdiginiz. Ben cocuklugumu kızımla tekrar yasiyorum onariyorum. Tavsiye ederim..

Hamileliğin ilk zamanları çok normal bu olumsuz düşünceler, korona olmasa da benzerini hissedecektiniz. Böyle hissetmemek için bebek aşkıyla yanıp kavrulanlardan olmanız lazımdı. Hamilelik ilerledikçe bebekle birbirinize alışırsınız, güzel bir doğum dilerim.

Öyle. Başka biri yazıyor olsa ve ben okuyor olsam ben de abarttığını düşünürdüm. Haklısınız yani. Ama kendimi kontrol edemiyorum. Anne olmaya da çok çok zor karar vermiştim ben ve korona bitiminden üç beş ay sonra hazır olacağım diye düşündüm ben. Belki şartlandırdım da buna kendimi. Çünkü hesaplarıma göre yıl sonuna doğru yeni yeni hamile olacaktım. Ama çok farklı oldu beklediğimden. Hamile olduğumu öğrendiğim an aklımdan geçen ilk şey "Eyvah ben ne halt ettim," oldu. Öyle yani. Anlam verememeniz normal ben de kendimi ilk kez böyle görüyorum.

Artık olan olmus. Karnınızda bır mucize var... Bukadar uzun yazacak kadar dertlenmıs olmanız uzucu.Bırazda hormonsal dıye dusunuyorum. Ama gececek.. Corona azalıyor ınsallah dua edin bol bol.Hayırlı olsun

Hayirli olsun,bende hic dusunmuyordum,40 yaskmdayim nasil olur diyordum,hamile kaldim 31 haftaligiz ,ikiz bebekler ,
Endiseliyim ama onlari cok seviyorum ,
Endisenin bu sevgiyi huzuru bozmasina izin verme ,boyle olmasi gerekiyormus ,allah nasip etmis ,

Iyı anne olma konusuna gelince yaptığın herseyde onun varlığını bilmiyordun. Bilsen yapmayacagın soylemlerinden zaten belli iyi bir anne olacaksın çok belli yaptığın şeyler iğneler vs ne kadar zarar verir bilemiyorum. İstemeseniz bile ben tebrik ederim kesinlikle olmasa da ilerde bugünleri hatırlayıp kendinize şaşırma ihtimaliniz yüksek

Senin benzerin birşeyler yaşadım
Benimde istenmeyen bir gebelikti
Gebeliğin başında istemiyor kabullenemiyordum
Aldırmak istediğimi söyleyince eşim gözümün içine bakarak ağladı
Şimdi bile yazarken gözlerim yaşarıyor
Hiç duygusal biri olmadığım halde inanılmaz bir dugu selinde buldum kendimi
6. Ayı bitirmek üzereyiz şimdi onun kokusu duymak için sabırsızlanıyor inanılmaz motive oluyorum
Neden anlattım biliyormusun alışıyorsun benimsiyor seviyor hayran oluyorsun
Bekle ve gör

Duruma agit yakmayi birakin ve adapte olmaya calisin sonucta biz nekadar plan yapsakta nasip diye bisey var herseyin hayirlisini allah bilir boyle dusunup kendinizi teslim edin akisa birakin

Ben sizin eski konunuzu biliyorum. Kendinize haksızlık ediyosunuz. Tüm kalbinizle bebek istemediğinizi bilsem aldırın o zaman derdim. Ama siz bebek istiyosunuz, bunun hayalini kuruyosunuz. Sadece korkuyorsunuz. Korku iyidir, insanı hata yapmaktan korur. Hamileliğin başında farkında olmadan ilaç,alkol, sigara içmek çoğu kadının başına gelmiştir endişelenmeyin. Bı de şu yandan bakın, ya eşinizle konuşup bebek sahibi olmaya karar vermeden önce ogrenssydiniz bu hamileliği? O zaman daha kötü olacaktı, şimdiyse kısa bı zaman da olsa kendinizi buna hazırlamaya baslamistiniz

Kader arkadaşıyız, bende korona da bebek mi olur diye bahaneyle sözde eşimi 2,3 yıl daha bebek yapamayacağımıza ikna etmeye çalışıyordum, hatta kedi aldırmak için resimler atıyordum. Çünkü kedi ve bebek aynı evde olmaz diye düşünüyordu. Ama noldu hamile olduğumu öğrendim tam da korona da. Hiç hazır değilim, çok korkuyorum. Ben dışında herkes mutlu ama artık biraz daha alıştırma çabalarındayım kendimi. Ayrıca bebek içimdeyken sigara, alkol, antibiyotik hepsini bende içmişim, öğrenince hepsini kestim tabi. Anlıyorum seni ama alışmamız gerekiyor sanırım.

Herkesin doğacaği, öleceği, evleneceği kişi bellidir . Sadece bizler tedbir alır ve yönünü belirleriz. Mesela öleceğimiz gün hayırlı biyerde de olabilir,alkolden de olabilir. Biz yönünü belirleriz.

Bu hastalık çıkmadan önce hamile kaldım ve bi kaç ay sonra bu hastalık hortladı .. Okadar uzuldumki ilk zaman daha hassas hormonlar tavandı. . Nasip kısmet vardır bunda da bir hayır.

Lütfen kendine güzel besinler takviye et ,ilk 3 ay çok önemlidir..İlaç asla almayın antidepresan falan.

Bebeğin de gelişim geriliği olursa daha beter hisseder kendini toparlayamassin vicdan azabı çekersin .
Bak ben mide bulantısindan perisandim dr ilâç verdi .. onu bile içemedim. . Çekeyim yeterki bebek iyi olsun dedim.
Bi kaç gün önce çocuğumun cildinde garip şeyler çıktı .. ve ben hayatımda ilkkez cocuğumu bu yaşına kadar hastaneye götürmek zorunda kaldım. .belirtiler kanser Vs . Eşim ve ben kafayı yedik şu dönemde bir de hamileyim ne çektiğimı bir ben ,bir Allah bilir.. Hayatımda ki en kötü gündü. ..gittik ve rahatladik çok şükür basit birseymış. Dünyalar benim oldu..
Evlat çok farklı çok çok farklı, şuan daha hissedemedin belki ama vicdan azabı çekersin kafayı yersin ona iyi bakmassan ..kendine gelip artik olan oldu ve ben Anneyim. Annelik yapmaya başlamaliyim demelisin.
Yeni hamileyken zaten Allahın izniyle doğuma kadar iyice azalıcak hastalik korkma.. Allaha teslim ol bunda bir hayır mutlaka vardır ..
Bebeğin haftasina göre maşallah kalp atışı ,kese herseyi göstermiş .şimdiden güçlü bir bebeğin var .

arkadaşım koronavirüs testi yaptırmaya gittiğinde hamile olduğunu öğrendi. koronavirüs testi de pozitif çıktı. ilaç bile kullanmadan iyileşti. psikolojik olarak kendinizi böyle yıpratmayın. o sizin bir parçanız

Hepimiz bilgisizdik. Ogreniliyor her sey. Siz her seyi dramatize ediyorsunuz, farkinda misiniz? Kimse annesinin karnindan bebek bakimi bilgisiyle dogmuyor. Bebegim dogdugunda yogun bakimda kaldi. Hemsire bir gorus sirasinda odada birakti bebegimi. Uzerinde kablolar, altini degistirin dedi gitti. Hayatmda defalarca bez degistirdim, yegenlerimin. Ama o an oyle kaldim, neresinden tutacagim bilemedim, bez nasil degistirilir bilemedim. Oturup aglasa miydim? Ne kadar kotu bir anneyim ben hicbir sey bilmiyorum diye. Cok abartiyorsunuz bence. Olaylari dramatize etmeyerek ise baslayin. Bilmediginiz tonla sey olacak, hepsini zamanla ogreneceksiniz. Hepsinde dunyanin sonu gelmis gibi davranacaksaniz isiniz zor. Su an bebegim ek gida asamasinda. Surekli okuyorum, arastiriyorum, ogreniyorum. Vahiyle gelmeyecek bana cunku bu bilgiler. Indirin bir hamilelik uygulamasi. Gun gun size bebeginizin gelisimini gostersin.

Konu sahibinin annesinin yaşattığı travmayı bilmiyorsunuz.
Lütfen böyle yazmayın.

insanlar bebek yapmak içinevini arabasını satıyor.Allah size bu zamanda nasip etmiş.Lütfen kötü düşünmeyin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…