Hamileyim Ve Çok Canım Yanıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bebeğiniz hayırlı olsun,umarım sağlıkla kucağınıza alırsınız.
Tamamen merakımdan soruyorum aylık iğnenizi nasıl yaptırıyordunuz,bir hatırlatıcı ,bir not yok muydu?
Önceki aylarda sadece hatırlayarakmı yaptırdınız?

Simdi buraya çok şey yazardim ama tovbe yarabbi tutucam kendimi
Anladığım kadari ile bebek düşsün de kurtulayim mantigi ile dayamissniz ilaci kahveyi ne kadar yazık!
Burda bebek hasreti ile aci çeken onca insan varken hamile olduğu icin karalar bağlayan ilk insansin herhalde. Alişacagina sukredecegine neler yapıyorsun Allah akil fikir versin
cok pişman olacaksın bence....

2 3 haftada bir kontrole gidip onun büyüdüğünü gördükçe ilerleyen günlerde içinizde kipirdanmasini hissetdikçe iyice baglanacaksiniz :) o mucize şimdi içinizde çok şükür. Hayırlı olsun

Hanımefendi zaten kaç gündür ne yediğimin ne giydiğimin farkında değilim lütfen bir de siz böyle yapmayın. Hamile olduğumu cuma günü öğrendim. 1,5 yıldır antidepresan kullanıyorum. Bahsettiğim zaten öğrenmeden önceki 5 haftada kullandığım ilaçlar, vurulduğum iğnelerdi. Öyle bir insan değilim ben. Nolursa olsun düşüreyim diye ilaçlar içmem.

Takvime işaretleyip her ay şu gün iğne oldum diye not alıyordum. Geçen ay o kadar karmaşık ve zor bir aydı ki her şeyi unuttum.

En guzel şeyler beklenmeyen anda gelenlerdir.. ❤ kismeti bu aymış lutfen toparlanin. Allah korusun ona bisey olsa yine en çok siz üzuleceksiniz. Hemde buna vicdan azabi da eklenecek

Ne zaman sevdiğinizi hissettiniz?

Ağladım bunu okuyunca. Sevebileceğimi düşünmek, onun da beni seveceğini düşünmek şu an öyle zor ve muazzam geliyor ki...
Onun sizi sevmeme gibi bir durumu ol(a)mayacak annesi... Siz onun için eşsiz olacaksınız...

Ben ilk anne olduğumda "hayatta beni bu kadar çok seven bir başkası olmamıştı" diye düşünmüştüm.
Şimdi iki tane daha var

Onun için ağlamanız güzel, bir insan sevmediği birşey için göz yaşı dökemez. Siz de onu çok seviyorsunuz şüphesiz. Bu gözyaşlarınız sevinç gözyaşlarına dönüşecek İnş.

Zorluğunu düşünmeyin, daha çooook var doğmasına... Artık daha sağlıklı olmalısınız, çünkü artık sizin varlığınızla mutlu olacak bir bebeğiniz var. İçinizde iki kalp atıyor şu an...
Geri gelmeyecek bu günlerin güzelliğini eşinizle birlikte doya doya yaşayın. Benim abim de Dr. Abinizle duygunuzu az çok hissedebiliyorum. Onunla bir kez daha konuşmanız belki iyi gelir. İlk şok herkes için zordur. O da ilk şokla mantığının dediklerini dillendirmiş. Ona bu sefer "hamileyim" demeyin de "dayı oluyorsun" deyin. Bakın bakalım duygular mantığı nasıl dengeliyor....
İnanın,herşey güzel olacak... Siz güzel görmeye başlayınca...

Bunun dışında;
Bulantı vs olmadıkça sağlıklı beslenin... Bulantı olursa kendinizi iyi hissedeceğiniz şeylere kendiniz karar verin, rahatsız eden koku, yiyecek vs uzak durmaya çalışın. Folik asit önemli onu almaya başlayın... Sonra rahatlayın ve ninni repertuarınızı genişletin "ninni ipek yumağım" tavsiye ederim

Bebek bakımıyla ilgili herşey sırası gelince zamanla öğreniliyor. Endişe etmeyin.

Size ve minik misafire sevgiler

Peki kazara nasıl hamile kaldınız?
Kazara değil aslında bildiğiniz salaklık benimki. Aylık iğneyi 5 yılda ilk kez unuttum. Daha kötüsü unuttuğumu bile unuttum ve 5 yöntemle korunuyormuş gibi bir rahatlıkla cinsel hayatıma devam ettim.

Kazara değil aslında bildiğiniz salaklık benimki. Aylık iğneyi 5 yılda ilk kez unuttum. Daha kötüsü unuttuğumu bile unuttum ve 5 yöntemle korunuyormuş gibi bir rahatlıkla cinsel hayatıma devam ettim.
Anladım. Allah saglıcakla kucagınıza almayı nasip etsın. Bu donemde hamılelık cok zor evet.

Ne zaman sevdiğinizi hissettiniz?
Öncelikle şöyle soyleyim kucağınıza alınca daha vi çok seveceksiniz. Ben zaten seviyorum çocukları 3. olacak çünkü. Kendime kızıyordum sadece. Sonra düşündüm rabbim laik görmüş dedim . Benim sikayet ettigim seyi ruyasinda bir kez olsun gormek icin yalvaranlar var dedim . Nankorsun diye kendime kızdım. Böyle dusunuyorum ya diger cocuklarima bisey olursa diiye kendime ceki duzen verdim. Tabi arada yine zorlaniyorum ama sadece zor geçtiğinden. Karnın biraz büyüyüp hissedince alışmaya başlarsın. Korona felan diye düsünmeyin. Belki 2 ay sonra gebe kaldığınızda daha kötü birşey gelecekti. Bilemeyiz ki

Abim bu sabah yine aradı. Özür diledi. Çok endişelendim o an o yüzden öyle söyledim dedi. Gece yasak biter bitmez bize geleceğini, yeğenine iyi bakmamı söyledi. Gelse biliyorum onun göğsünde ağlamak, bana yine minik kuşum demesi çok iyi gelecek.

Folik asit verdi doktor. B12 iğneleri verdi bir de çok düşükmüş B12 seviyem. Ama yiyemiyorum, yediğimi çıkarıyorum. Canım da istemiyor zaten.

Yazdıklarınız için çok teşekkür ederim gerçekten, umarım sizin kadar iyi bir anne olabilirim ben de.

İnşallah iyi olur her şey. Sizinki de sağlıkla gelir. Ben iki gündür ölü bebek doğuruyorum rüyamda

Aldırın. Size Allahın gönderdiğini siz salaklık olarak nitelendiriyosanız aldırın en güzeli. Yazdıklarınızı bidaha okumanızı yabsiye ederim korkularınız bi yana neredeyse siz yaratana isyanınızı anlatmışsınız. Ha inancınız yoksa o zaman özür diliyorum yargıladığım için ama inancınız varsa yazdığınızı okumanızı tavsiye edrim.

İnşallah iyi olur her şey. Sizinki de sağlıkla gelir. Ben iki gündür ölü bebek doğuruyorum rüyamda
Amin sizinde inşallah. Olumsuz düşündüğünüzden dolayı öyle. Kalkın elinizi yüzünüzü yıkayın elinizi karnınıza koyun hissetmeye çalışın yüzünü tahmin etmeye çalışın. Açın bebek resimlerine bakın ne kadar tatlı olduklarını düşünün

Hemen çocuk gelişim kitaplarına başla , eğitimli, huzurlu aile ortamında ilgiyle sevgiyle büyüyen bir evlat yap onu, hayvan sevgisi aşıla, hemen üstüne cocuk yapip ilgisiz bırakma , hiçbir zaman çocuğunun yanında sesinizi bile yükseltmeyi, kavga etmeyin. , Gerekirse tek çocuk olsun hakim doktor olsun

Eğitimi boyunca dershane ve etutlerini eksik bırakmayın hemn para biriktirmeye başlayın

Siz çok iyi bir annesiniz, onun için gözünüzden akan minik damlalar bunu gösteriyor.

O minik bebeğiniz için en iyi anne siz olacaksınız

Yemek yiyemiyor olmanız bebeğinize zarar vermez, endişe etmeyin. Ama sizin depolarınızı her fırsatta doldurmanız lazım
Sevgiler..

Yalnız Dr iyi duymuş 5.haftada kalp atışını 10.haftaya kadar bekleyenler var bunu..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…