Hamileyim Ve Çok Canım Yanıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Size üzüldüm de sonuçta siz bu adamla evli olmaya devam edip çocuk yapma kararını vermişsiniz. Bile bile lades değil mi? Çok üzücü, eşinizle konuştunuz mu? Belki insafa gelir.

Böyle bir insan değildi. Neler oluyor anlamıyorum. Koronadan dolayı uzak 2 akrabasını kaybetti. Babasının yanında olmaya çalışıyor anlıyorum. Ama ben de hamileyim sadece ondan ilgi ve şefkat bekliyorum. Zaman geçtikçe değişmeye başladı. 3 yıllık evliyiz daha. Sordum tabi sevinmedn sanırım dedim. Hayır çok sevindim ama bunu gösteremiyorum. Geceleri uyuyamıyorum heyecandan diyor.
Bilmiyorum anlamıyorum. İnşallah düzelir herşey diyerek geçiştiriyorum. Çok güzel günlerimiz de oluyor. Gün geliyor tüm yemekleri o yapıyor. Ya da evi toplamamda bana yardımcı oluyordu ama şu aralar anlayamıyorum.

Büyük konusmasaydiniz keşke hatırlıyorum sizi çocuk isteyen birisine cahil umursuz falan demediginiz kalmamış. Demekki hersey bizim planladigimiz gibi gitmiyomus. Demekki insanmisiz unutabilirmisiz yada unutturabilirmis. O kadar israrla istemiyosaydiniz bu aralar özellikle iğne bile yaptırsaniz eşinizde korunsaydi madem riske atmamak için. Yani bunlar sebepler tabi bakın elinizde olmadan olmuş alışırsıniz. Bundan sonra insanlara o kadar kırıcı büyük büyük laflar etmezsiniz umarım..

Evet korona. Yoksa iki yıldır "Ne zaman dayı yapacaksın beni?" deyip duruyor.

Bu kadar dramayı anlamadım, biraz sakin olun, olumlu yönlerine bakın.
Herkes tarafından 4 gözle beklenen bir bebek işte ne güzel. Yeni evli değilsiniz, ekonomik kaygılarınız da yok sanırım. Travmalarınız varmış, tedavi görüyorsunuz, gebelikte devam edersiniz. Yok mumkun değil, ruh sağlığım kaldırmaz derseniz de aldırın. Henüz yasal sinir dolmamıştır.

Arkadaşım vakaların en yoğun olduğu dönemlerde İstanbul da hemde sezeryan doğum yaptı bebek Küvezde kaldı gitti geldi sürekli hiç.bisey olmadı çok şükür dikkat ettikten sonra. Cidden savaş çıkmış herkes acta açıkta kalmış hastanelerde kan gövdeyi götürüyor gibi bı hava da yazmışsınız.

Bir cana kiymak o kadar kolaymi kalp atimi baslamis
Herkes tarafından 4 gözle beklenen bir bebek işte ne güzel. Yeni evli değilsiniz, ekonomik kaygılarınız da yok sanırım. Travmalarınız varmış, tedavi görüyorsunuz, gebelikte devam edersiniz. Yok mumkun değil, ruh sağlığım kaldırmaz derseniz de aldırın. Henüz yasal sinir dolmamıştır.

bir bebek

Ne olmuski canim sana cok guzel bir anne olacaksin evladina cok guzel bakacasin sadece kafan karisik bebekle ilgili haftanla ilgili videolar izle hep guzel dusun kucucuk daha bak nasil bag yaranacak evladinla aranda insAllah inan ben bile dusunuyorum arada evladima nasil anne olucam ben iyi koruya bilecekmiyim bebegimi diye ama en onemlisi onlari Rabbim korusun zaman gectikce duzelecek toparlan canim benim yalniz kendin degilsin karninda bir melek daha var ve sana muhtac onun icin pizitif olmalisin
Çok teşekkür ederim, çok iyi bir insansınız gerçekten.

Bence ne olursa olsun böyle bir eşe sahip olduğun için şükretmelisin. Belli ki her daim seninle olacak. Ben de 5 haftalık hamileyim. Eşim bırak karnımı okşamayı iltifat etmeyi ben anlatmasam ne olduğunu bile sormuyor.
Benim de ilk bebeğim. Kaynanamı yemeğe iftara çağırdı. Aynı binadayız. Sürekli onlarda. Bana diyor ki maklube yap (zor zahmetli Bi yemektir) hem de ağrılarımın olduğunu bile bile.
Evi temizliyorum elini sürmüyor hiçbir şeye. İftara yakın eve geliyor kaynanamdan yemeğini yiyor çay içiyor tekrar kaynanamlara.
Hamileyim diye süpriz yaptığımda yattığı yerden hafif doğrulup ciddi misin dedi sadece. Bense heyecandan hüngür hüngür ağlıyordum.

Bence biraz da kendini benim yerime koy. Ve şükret. Bütün üzüntülerini at Bi kenara.
Ben ne olursa olursa karnımı okşayıp korkma bebeğim ben seninleyim ve herşey yolunda diyorum.
Hangimiz anne olarak doğuyoruz? Annelik öğrenilir. Hepimiz düşe kalka öğreneceğiz. Sen ne olursa olsun herşey yolunda de. Herşey yoluna girer.
Çok çok üzüldüm. Nolur iyi olun, her şey yoluna girsin sizin için.

Geçmiş olsun mu diyeyim hayırlı olsun mu diyeyim bilemedim.Rüyalarımda kendimi bazen doğurmuş olarak görüyorum sıçrayarak uyanıyorum. Sizi çok iyi anlıyorum. Kaygılarınızı çok iyi anlıyorum. Ama mükemmel bir anne olacağınıza ınanıyorum. Çünkü ben de bebek istemesem de doğurursam çok iyi bakacağımdan eminim.

Arkadaşım vakaların en yoğun olduğu dönemlerde İstanbul da hemde sezeryan doğum yaptı bebek Küvezde kaldı gitti geldi sürekli hiç.bisey olmadı çok şükür dikkat ettikten sonra. Cidden savaş çıkmış herkes acta açıkta kalmış hastanelerde kan gövdeyi götürüyor gibi bı hava da yazmışsınız.
Hamimlelikte virüsle karşılaşma ile doğuma yakın ve sonrasında karşılaşma çok farklı. Şu an kadın doğumcular bangır bangır hamile kalmayın, virüs gebelikte bebeğe nasıl etki ediyor bilmiyoruz diye konuşuyor. Umarım gebeler bunu dikkate alır ve bir şekilde kazasız belasız kurtuluruz bu süreçten.

Hayırlı olsun bebeğiniz.
Acaba eşinizin istediğini bildiğinizden bebek sahibi olma konusunda bilinç altınız etkilendiği için iğneyi unutmuş olabilir misiniz?
Ben kesinlikle çocuk sahibi olmak istemeyen bir kadınım ve ne olursa olsun korunmayı hiç unutmadım ve iki yöntemden daha az ile korunmuyorum hiçbir zaman. Sonucuna katlanamayacağıma eminim çünkü.
Hiç bilmiyorum. 5 yıl boyunca 1 ay bile unutmadım. Geçen ay benim için muazzam bir karmaşaydı. Ondan oldu herhalde diyorum.

Ne size ne de abinize bir anlam veremedim. Buyuk konusmak ya da yaralayici cümleler kurmak istemiyorum. Sadece lutfen birazcık bebeginizi dusunerek hareket edin artik. O ictiginiz ilaclar ona zarar veriyor. Bu kadar istemiyorsaniz aldirma seceneginiz de var sanirim hala.

Canım bir kader arkadaşın gibi gör beni. Ben gebeliğimi öğrendiğim gün ülkemizde ilk vaka açıklandığı gündü sevincim kursağımda kaldı. Henüz 3 hafta 5 günlük hamileydim. İnan şu geçirdiğim iki ay ömrümden iki yıl gibi gitti. Hastalığın hızla yayılışı, peak seviyesi, profesörlerin üstüste yaptığı kontrol altına alınması kısa vadede imkansız açıklamaları derken beni elden ayaktan, yemeden içmeden kesen mide bulantısı dönemi hepsi aynı ana denk geldi. İnan ben de dedim neden şimdi neden şimdi, her şey mi beni bulur diye...ben seni nasıl koruyacağım diye ağladım günlerce. İstanbul’dan kaçış planları mı dersin, dünyada vaka olmayan ülkeleri araştırmalar mı? Bazı heyecanlar eksik mi eksik evet ama salgın yavas yavas kontrol altına alınıyor. Eğer yanılıp erken normaleşme sürecine gitmezlerse de daha çabuk kaybolacaktır, sen ilk 14 hafta kendine dikkat et yeter 🙏🏻 Ultrasonda bebek haline gelmiş elini ayağını salladığını gördüğünde taşıdığın bütün karanlık hisler yok olup gidecek, bana inan🧚🏻‍♀️
Umarım her şey çok güzel olur sizin için 🙏🏻

O kadar vehametle yazmışsınız ki üçüncü dünya savaşı başladı da ondan bu kadar endişelisiniz gibi.. Evet korona var da 9 aya kadar ne olup ne biteceği belli değil. Bu kadar abartmasak mı?
İnanın öyle canım yanıyor ki. Bir süredir unuttuğumu sandığım tüm duygular ortaya çıktı. Çok acıyorum bebeğe de, benim kadar kötü bir anneyle napacak 😔

Büyük konusmasaydiniz keşke hatırlıyorum sizi çocuk isteyen birisine cahil umursuz falan demediginiz kalmamış. Demekki hersey bizim planladigimiz gibi gitmiyomus. Demekki insanmisiz unutabilirmisiz yada unutturabilirmis. O kadar israrla istemiyosaydiniz bu aralar özellikle iğne bile yaptırsaniz eşinizde korunsaydi madem riske atmamak için. Yani bunlar sebepler tabi bakın elinizde olmadan olmuş alışırsıniz. Bundan sonra insanlara o kadar kırıcı büyük büyük laflar etmezsiniz umarım..
Öyle valla. Şimdi o cahil, umursamaz ben oldum. Kadın ne dese haklı.

Çok çok üzüldüm. Nolur iyi olun, her şey yoluna girsin sizin için.

Amin inşallah. Sanırım eşim de şoka girdi ne yapacağını bilmiyor. Yakın zamanda amca ve babaannesini kaybetti koronadan. Babasına birşey olmasından korkuyor. Şu zamana kadar hep hak verdim yanlarında olmasına. Ama artık ben de hamileyim. Bana da destek olsun istiyorum. Bilmiyorum inşallah düzelir herşey

Aldıramam maalesef bebeği eşim çok istiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X