Hamileyim diye bebek düşünmeye başlayan kardeşim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yani bence siz ard niyetlisiniz, kardeşiniz hamile bile kalsa size ne evi ailesi cüzdanı ayrı sizi neden rahatsız etti ki evli insanların çoğu çocuk yapıyor kimse kimseye özendiği için değil ayrıca insan kendisi bakabilecekse yapmalı çocuğu ona buna şuna kim olursa güvenmemeli ben çocuk yaparken eşim de dahil kimse yardım etmeden bakabilirmiyim diye düşünüp öyle yaptım çocuklarımı çok şükür ama şu var 2. Çocuğumda bi arkadaşımın 2. bebeğini gördükten sonra cesaretlendim demek ki o kadar da zor değil diye düşünüp 2. Çocuğu istemiştim o zaman arkadaşım da beni kıskandı desin bilemedim çok değişik düşünüyorsunuz 🙄

Abimin 2 çocuklarıyla ve benim 2 çocuklarımın aralarinda 5-6 ay var .. Hiç te aklima gelmedi yengem doğuruyor bende doguriyim diye.. Çocuklarımız bir araya gelince de çok güzel oynuyorlar. İstemez misin çocukların yigenleriyle kuzenleriyle oynamasını. Ben çok mutlu oluyorum bir araya geldiklerinde. Bu yıl hariç son 2 sene Yaz tatilerinde 4 cocugada ben baktim. Abim ve yengem çalışıyor en azından annemin üzerindeki yükü hafifletim diye düşündüm.

Kv'ye minnet duymak istemiyormuş ya ondan. Hem anne insan mı ,yaşlı mı,hasta mı bakıyor,kimin umrunda, çökmüşler kadıncağıza. Ben üzüldüm şahsen , milletin yaşlıları fellik fellik ülke geziyor, bizimkiler torun kölesi 😑
Ben tam tersıne mesela kv baktırırım annemı yormazdım. Tabı cocugum yok belkı tecrubesi vardır minnet ettirilmiştir vs. Ama ben tam tersi dusunurdum. Ara sıra
Yahu dışarda iki lahmacun yemeyi gereksiz gördüğü için sabahtan aksama kadar lahmacun yaptırmıştı bu kadıncağıza. Bi de öğretmen bu kadıncağız parası da var yani. Adam bi cins garip bişe , bu eşle ikiz bebeye bakarız diyor, çocukların doğduğu gün 20 kg biber domatesle gelir bu menemenlik yapalım diye umrunda olmaz ne lohusalık ne doğum 😃😃
Yaa ahaha😂 anlatışınıza gülüyorum yanlıs anlasılmasın😅 tabıkı cocuk sorumluluğu farklı bıseydır umarım cok yardımcı olur eşi ve cevresi. Basta Allah yardımcısı olsun gerısı hallolur ınsallah 🙏

Merhabalar..

Aslına bakarsanız biraz karman corman olan bir konuyu basitlestirerek anlatmaya çalışacağım.

6 yaşına girmek uzere olan bir çocuğum var. Bir yıl kayınvalidem gelip baktı (sağolsun) bir yılda haftada bir gün annem baktı. (Diğer 3 gün kreş, bir gün de ben evdeydim) bu dönemlerde kız kardeşim bekar ya da yeni evliydi.

Oğlum 4 yaşındayken bir yeğenim oldu. Kardeşim her işi bir arada yapabilen biri degil, çocukla ilgilenip hem de yemek ve ev işi konusunda gerçekten oldukça zorlanıyor o yüzden hepimiz bir şekilde yardımcı oluyoruz ona. Hala haftada bir kaç gün akşam yemeğini ben yaparim.

Şu an bir iş yeri var ve pandemi çıkana kadar annemle babam da onun yanında, hem yardımcı hem de 1 buçuk yaşındaki bebeğine bakıyorlardı. (Babam kronik hasta ve sık sık hastane işleri oluyor. Annem babamla.ilgilendigi icin ondan genel manada beklenti sahibi değiliz. Şimdi bile babam hastane de yatıyor :KK43: inşallah iyi olacak ve çıkacaklar..)

Ben de ev, iş, çocuk hepsini bir arada tek çocukla ancak idare edebiliyordum, cünkü oğlum aşırı hareketli ve zor bir çocuk. Çok şükür bu yıl artık genel olarak zorluğu azaldığı için de ikinci çocuk için niyetlendik. Yani artık ben ikinci bir çocuğa annelik edebilirim diye düşündüğüm için.. ve çok şükür bize ikiz nasip oldu.

Bu da bebek bakımi acisindan gözümü korkutmadi değil ama eşim bakarız diyor. Kayınvalidem inanılmaz istekli bakmak için ama annem bakamazken onun bakmasını da istemiyorum. Minnet duygusu hissediyorum. bu da beni rahatsız ediyor.

Yani kimse gelsin baksın demiyorum. Zaten Allah'tan baskada kimseye güvenip hamilelik istemedim..

Neyse asıl meseleye şimdi geliyorum.

İkiz haberini verdiğimde inanilmaz mutluydum çünkü hayalim ikiz kizlarimin olmasıydı. Söylediklerinde çok sevindiler ve mutluluğumu paylaştılar. Kız kardeşim hariç. Nasıl bakacaksın abla diye üzüldüm dedi. Hayırlısı da çok umitlenme belki iki erkek olur dedi vs vs..

Gecen gün de bana, ben tam olarak korunmuyorum yani ikinci bebek belki olabilir çok ozendim sen de hamilesin ya dedi. Şok oldum çünkü hiç böyle bir niyeti olduğunu dememisti. Hatta iş yerini açınca bu da yeni bebeğim artık onla ilgilenmeliyin diyordu, ikinci bebeği soranlara.

Bana da ikizlere birlikte bakarız merak etme filan derdi
Ben de bakarım inşallah kardeşim çok sağol dedim hep. Ama tabi ki arada belki beni bir yarım saat rahatlatır diye içimden geçirmedim değil. Çok yakınız çünkü.

Ben de bebek olabilir deyince, hayırlısı olsun kardeşim, gönlüne, niyetine göre olur inşallah dedim. Ama çok gıcık oldum ya :KK43:
Herhalde benim kayınvalidem gelir bakar diye düşünüyor da annem de kendi çocuğuna bakar diye mi dusundu anlayamadım.

Ben eşime anlattım bu durumu, dedim kimse gelip bizim bebeklerimize bakmasın ben bakarim. Eşim de birlikte bakacağız üzme kendini dedi.

Hormonlar mi beni böyle yaptı kardesim mi garip davrandı emin olamadım.

Bir de pek dikkat etmiyoruz deme sebebi çevreye sürpriz bebek oldu demek istiyor sanırım. Yani tahminimce. Off :KK43:

Çok uzattım özür dilerim.

Yorumlar için teşekkürler simdiden.
siz gebe olunca oda istemiş olamaz mı çok normal bence siz abartıyorsunuz.kardesim yani yabanci olsa anlarım.

Ben konuda yalnızca annenize üzüldüm. Yazık kaç kişiye yetişmeye çalışıyor herkesin ondan beklentisi var kimse onun yükünü biraz hafifleteyim zaten baktığı bir kocası var diye düşünmüyor. Kardeşiniz birçok işi aynı anda yapabilen biri değilse kendini bilip ona göre sorumluluklarını almalı biri nasıl olsa yardım eder diye düşünüp hareket etmek çok saçma. Sizin de aynı şekilde düşünce şekliniz çok garip, annenizin imkanı el vermiyorsa o değil de kayınvalideniz yardımcı olsa ne olur yani, birbirlerini mi kıskanırlar ben bakamıyorum diye? 😂 Hiç sanmıyorum. Belli bir yaştan sonra anneler rahatlayacağına daha çok yük sahibi oluyor yazık günah.

Herkes birbiriyle çok yakın samimi ama gören sanki kendi ailenizden değil kocanızın ailesinden bahsediyor zanneder kardeşiniz hakkındaki düşüncelerinize bakacak olursak.

Fesat olan bir kardeş "sana imrendim gibi bir cümle kurmaz. Maalesef sen alıngansın(hamilesin diye böyle hafif yazmak zorunda hissettim). Ayrıca şimdiden kendine ciddi yardımcılar bak. Mümkğnse ilan ver evin yakınlarından en az 10 kişinin no sunu kaydet. Bırak anne kardeş kvalidenin bedava yardımını, paralı yardımcı bile zor bulursun üç çocukla.

Üçüzlerim var 4 yıldır haşatım

Yahu dışarda iki lahmacun yemeyi gereksiz gördüğü için sabahtan aksama kadar lahmacun yaptırmıştı bu kadıncağıza. Bi de öğretmen bu kadıncağız parası da var yani. Adam bi cins garip bişe , bu eşle ikiz bebeye bakarız diyor, çocukların doğduğu gün 20 kg biber domatesle gelir bu menemenlik yapalım diye umrunda olmaz ne lohusalık ne doğum 😃😃
Kızzz napıyosunnnn😂Konu açtığımda Banlanmamanın yolunu buldum.Konu sahibi gibi konuyu açıp ortadan kaybolmak.Nasıl?
Adam konserve mi yapıyormuş bravoo

Konu sahibi diyor ki benim çocuğum büyüdü o yüzden çocuk düşündüm ve hamile kaldım. Kardeşimin bebeği henüz küçük ve kardeşim ona bile yetemiyor biz yardımcı oluyoruz. Kendi tarafınızdan haklısınız ama insanların çocuk yapıp yapmamasına karışamazsınız.

Kızzz napıyosunnnn😂Konu açtığımda Banlanmamanın yolunu buldum.Konu sahibi gibi konuyu açıp ortadan kaybolmak.Nasıl?
Adam konserve mi yapıyormuş bravoo

O mahcup olup utanınca uzaklaşıyor konudan,senin çenene vuruyor taa kii banlanana kadar 🤓 Seni anca mune susturuyor beybisi 😂 Doğurunca okuruz yeni konularını🥳

Ya yok adam cins cins iş çıkartıyordu başına öyle pek beğenilecek bi tarzda değil 😎

İlk bebeğimden hemen sonra görümcem hamile kaldı. 2. ye niyetlendiğimde ablam benden önce davrandı. Bence bu harika birşey çünkü çocuklarımın yaşıtı yeğenlerim var. Biraraya geldiklerinde çok mutlular. Bebekler bir şekilde büyüyor kolay değil tabi insan desteği isteniyor ama olmasada su akar yolunu bulur merak etmeyin.

Kizkardesimle 1 ay arayla dogum yaptik, tek dusundugumuz birbirimize faydamiz olamayacak ne hamilelikte ne lohusalikta. Derken bir sey farkettik, birimizin isi varken, sutu azken vs digerimiz emzirme isini yapabiliyordu 😍 bu kadar guzel bir sey oldu yani, yegenlerimizin sut anneleriyiz ayni zamanda 🥰

bu olayda fesat sizsiniz maalesef 🤷🏼‍♀️

O mahcup olup utanınca uzaklaşıyor konudan,senin çenene vuruyor taa kii banlanana kadar 🤓 Seni anca mune susturuyor beybisi 😂 Doğurunca okuruz yeni konularını🥳

Ya yok adam cins cins iş çıkartıyordu başına öyle pek beğenilecek bi tarzda değil 😎
Ne yani doğurunca dertlerim mi başlayacak diyorsunnn😂Ben herkese tek tek cevap verecem başka türlü olmuyor😂😂
Offff ikizler ne zor olur ama..

Ablamla kendimi şöyle bi muhabbetin içinde düşünemedim bile, bu nasıl fesatlık, utanın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X