Aile Planlaması hamileyim çocuğumu evlatlık vermek istiyorum

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
18 yaşındayım öğrenciyim istemeden hamile kaldım aşdırmak için vaktim kalmamış ne şuan bakabilirim nede bu sorumluluğu alabilirim bu yüzden evlatlık vermek istiyorum çocuğu olmayan ni aileye ama naaıl yapıcam nerden bulucam bilmiyorum
Profilde 20 yaşında gozukuyosun! Hangisi doğru??

Seksin sonucunda bebek olabilecegini bildigini dusunuyorum.cinselligi bilen kendi ve karsi cinsim bedenini taniyan biri oldugundan.ve konun gercekse 2.el kullanmadigin esya gibi tanimadigin birine bebek vermek ne demek git sevgi evlerine birak bebegi.

Devletin kurumları dururken lütfen gayri resmi iş yapmaya kalkmayın hele ki evde filan doğurmaya sakın kalkma canından bile olursun Allah korusun. Sen o bebeği vereceksin ama arkasından şırıl şırıl sütlerin akacak ah be yavrum bacak kadar boyunla ne işlere kalkışmışsın...

Anlamıyorum anlayamıyorum ve anlamakta istemiyorum böylelerini yahu 4 yıldır bir taraflarımı yırttım bi evladım olsun diye, yemediğim iğne ilaç kalmadı affedersiniz sıçtığını ye ilaç olacak deseler onu bile yapmaya elverişli bi psikolojiye sahip oldum nerdeyse ama rabbim layık görmedi olmadı her ay koca bir hüsranla uğraşmak bi yana böyle şeyler duyunca görünce kalan aklımı kaçıracağım..
istemsizce güldüm😁 inanin banada dediginiz gibi sicdiqni ye deseler onuda yapcktim yeterki olsun diye bende 3 sne ugrasdim igne ilac vs. ya bende boyle seyler duydukca cok sinir oluyorum Rabbimin isine karisilmaz ama neden yani neden okdar evlat hasretiyle yanip tutusan milyarlarini senelerini harciyan insanlar varken neden böyleleri:KK43:(

istemsizce güldüm😁 inanin banada dediginiz gibi sicdiqni ye deseler onuda yapcktim yeterki olsun diye bende 3 sne ugrasdim igne ilac vs. ya bende boyle seyler duydukca cok sinir oluyorum Rabbimin isine karisilmaz ama neden yani neden okdar evlat hasretiyle yanip tutusan milyarlarini senelerini harciyan insanlar varken neden böyleleri:KK43:(
Valla artık o kadar yoruldum o kadar yıprandım ki hem maddi hem manevi olarak..kurban olduğumun işine karışılmaz vardır bunda da bi hayr demekten başka bir şey de gelmiyor artık elimden☹️☹️

18 yaşında yanlış insanlar tanıyıp yanlış şeyler yaşamışsın.. Okurken çok üzüldüm. Kendini hayatındaki doğru insana adasaydın kötü mü olurdu.. Onunla mutlu olsaydın ve çocuğunuzu beraber büyütseydiniz.. Neden bu yanlıştan erkenden dönmedin, neden bu yanlışa sürüklendin.. bebeğin büyüdükçe tekmelerini hissettikçe ondan hemen vazgeçebileceğini mı sanıyorsun.. onun kalp atışını duyunca bırakabilicekmisin.. Madem böyle birşey yaptın yanlışını, hatanı üstlen ve bebeğine bak. Ona sahip çık..
Sahip çık ki senin gibi yanlışlara yönelmesin..

İlk evliliğimde 10 yıl şimdiki evliliğimde de 4 buçuk yıldır evlat hasreti çekiyorum geçen yıl iki kardeş çocuğa koruyucu aile olduk hasret bitti dedik ama bir süre sonra annesi düzeninini kurduğu için geri aldılar yine bir çöküş ben böyle çocuk yapıp sosyal hizmetlere verilmesinede karşıyım yazık oluyor o çocuklarada bizlere de uçkurunuzu tutun insanların hayatlarını mahvetmeyin konuyu gördüğümden beri ağlıyorum yazık çok yazık.

canim oncelikle kararini iyi vermelisin ben bir hata sonucu hamile kalmis senin gibi birinden bir bebek evlat edindim simdi senin bebeginide cocuguma kardes olarak almak isterim fakat en basta konusup kararindan donemiyecegini ve her sorumlulugu alip hukuka uygun davranma sozuyle kanuna uygun olarak aldim ben bebegimi bu iki yillik bi surec buna uyabilecek ve kararinin arkasinda durabileceksen bir cevap yaz lutfen disardan bu isler basina gelmeden yorum yapmak tuzu kurulara kolaydir ama kendileri ne yapar bilinmez sana hak verdigimide dusunme ama olan olmus bu bif insan hayati basit degil elinde bir el bombasi tutmak gibi yanlis atarsan ya kendini ya karsindakini oldurursun o yuzden iyi dusun canim

Valla artık o kadar yoruldum o kadar yıprandım ki hem maddi hem manevi olarak..kurban olduğumun işine karışılmaz vardır bunda da bi hayr demekten başka bir şey de gelmiyor artık elimden☹☹
Sabır ve dua arkadaşım...pes etme...5 aşılama 2 tüp bebek ardından ben de aldım yavrumu kucağıma.dogru adreslerde derman ara imkan buldukça..

İlk evliliğimde 10 yıl şimdiki evliliğimde de 4 buçuk yıldır evlat hasreti çekiyorum geçen yıl iki kardeş çocuğa koruyucu aile olduk hasret bitti dedik ama bir süre sonra annesi düzeninini kurduğu için geri aldılar yine bir çöküş ben böyle çocuk yapıp sosyal hizmetlere verilmesinede karşıyım yazık oluyor o çocuklarada bizlere de uçkurunuzu tutun insanların hayatlarını mahvetmeyin konuyu gördüğümden beri ağlıyorum yazık çok yazık.
inanki cok cok uzuldum bu korkuyu yasadim mahkeme surecinde bende biliyorum olumden beter rabbim sabir versin buda bizim sinavimiz cok zor ama ne yapalim sukurler olsun ben evladimla cok mutlu bir anneyim simdi ve bir cocugu daha olmasini cok istiyorum insallah seninde gonlune gore versin allahim sosyal hizmetlerdende alsan biriylede anlassan geri isteyebiliyorlar o yuzden bu riski almadan evlat sahibi olamiyorsun ama yasal olarak almalisin tek guvenli yolu bu omur boyu geri alirlarmi diye dusunmektense herseyin yasal ve acik olmadi en dogrusu hic bisey gizli olmamali bizim icimiz cok rahat simdi biraz buyuyunce cocugumada en uygun sekilde profosyenel destek alarak anlatacagim sende uzulme mucadele et lutfen

Konu sahibi ortada yok.... Neyse bende kendi yorumumu yazayım bu hatayı telafi etmenin tek yolu tövbe edip çocuğun babasıyla evlenmektir çocuğunu evlatlık vermekle bişey çözmüş olmuyosun yani. Öyle bişey yaparsan ilerde çok kafanı duvarlara vurursun ama iş işden geçmiş olur akıllıca düşün şimdi.
O baba olacak şahıs gelsin düzeltsin yaptığınız hatayı bunun başka yolu yok
Ben alamam demeye hakkın yok bu sizin sorumluluğunuz...eğer şimdi almazsanız ahirette Allah'a ne hesap vereceksin o çocuk o zaman yakanıza yapışır

Valla artık o kadar yoruldum o kadar yıprandım ki hem maddi hem manevi olarak..kurban olduğumun işine karışılmaz vardır bunda da bi hayr demekten başka bir şey de gelmiyor artık elimden☹☹
evet oyle ama mucadele etmek gerek bi cozum vardir mutlaka ben iyiki evlat edindim diyorum simdi gordugunuz gibi annelik dogurmakla ilgili degil ben anneyim rabbim istemeyene verebiliyo isteyenede vermiyo ama her doguran istese bizim gibiler nasil anne olabilecek rabbim kimseyi evlatsiz hicbir gunahsiz cocuguda anne babasiz koymasin bunu yasayan bilir

Kızıyorum ya beş dakika zevk için kendi canınızın bir parçasını başkalarına veriyorsunuz çocuğunuz yıllar sonra gercek annesini arıyor. Yasin küçük değil ben buna cahillikte demem maşallah kafan zehir evlatlık verebilecek kadar kafan çalışıyor korunmayimi bilmiyorsun .

canim oncelikle kararini iyi vermelisin ben bir hata sonucu hamile kalmis senin gibi birinden bir bebek evlat edindim simdi senin bebeginide cocuguma kardes olarak almak isterim fakat en basta konusup kararindan donemiyecegini ve her sorumlulugu alip hukuka uygun davranma sozuyle kanuna uygun olarak aldim ben bebegimi bu iki yillik bi surec buna uyabilecek ve kararinin arkasinda durabileceksen bir cevap yaz lutfen disardan bu isler basina gelmeden yorum yapmak tuzu kurulara kolaydir ama kendileri ne yapar bilinmez sana hak verdigimide dusunme ama olan olmus bu bif insan hayati basit degil elinde bir el bombasi tutmak gibi yanlis atarsan ya kendini ya karsindakini oldurursun o yuzden iyi dusun canim
Hıhı tuzumuz kuru evet kendini bilen insanın başına birşey gelmez ... Siz namus kavramını ne kadar biliyorsunuz pardon ? Resmen burada ticaret yapıyorsunuz ya biz istiyoruz vardır bir vakti zamanı diye avunuyoruz siz burada böyle çocuk aliyor çocuk veriyorsunuz vicdanınıza lafım yok ama şu yaptiginiz tuzu kuru başına iş gelmeyenler vs çok canımı sıktı evlenseydi öyle ilişki yaşasaydı hayret ettim ya hem konu sahibine hem size çok şükür tuzumuz kuruymuş yani !!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X