Hamileyim boşanmak istiyorum kimse yanaşmıyor tek başıma ne yapıcam

Gözünle mi gördün öyle değilse senin de başına gelsin inşallah 😅
Ne gözümüzle görücez kız sen anlattın ya. Her seferinde de kendini kandıracak bişey buldun oturdun aşşa. Sen kendini eninde sonunda bişeylere inandırdın diye biz de öyle yapmayacağız kusura bakma.

Eşimle en büyük sorunumuz ailesi eşim ailesine çok taviz verdi şuan görüşmüyoruz ama eşim görüşmek istiyor artık bana gelme diyor ama eşime biri 2 kelam edince değişiyor ona göre onun akrabaları bile bizim hayatımıza yorum yapabilir yeterki birileri mutlu olsun eşime iyi desin cebindeki parayı da verir ama hep benden çekinip bir yerde duruyor. İkimizde memuruz bir kız evladı bekliyorum neden hamile kaldınız demeyin 3 senedir korundum artık yaşım geldi ayrılırsam da evlenmeyi düşünmüyorum işim var bakarım bana yoldaş olur elimden geleni yaparım onun için. Neyse eşim evde her işi yapar hasta olsam üstüme titrer yemek bulaşık ne varsa o konuda iyidir etrafımda döner. Bir kaç tane hatasını yakaladım ama hiç biri net değildi gözümle görmedim bir şey o yüzden kararsız kaldım evden işe gider para hesabını bilirim bilmiyorum o süreçte ayrılmayı düşündüm annem asla istemedi anneler hisseder öyle biri değil çok iyi biri ben asla onaylamıyorum bana güven vs. Şuan gene bayramım zehir oldu kavga dövüş hamile halimle sinir krizleri annem benim abarttığımı biraz sakin kalıp devam et diyor eşim ağlıyor seviyorum kızınca tmm dese de asla boşanöak istemiyor kendimi çok çaresiz hissediyorum hem eşim hem annem benimle konuşmaz zaten eşim asla peşimi bırakmaz boşanmaz biliyorum evden gitmez git diyorum yok 1 gün sonra seni seviyorum ağlamalar annem diyor iyi biri. Ben bu süreci nasıl atlatcm dışardan kolay yorum yapması olmuyor öyle kolay defalarca denedim. Lütfen kırıcı yorum yapmayın her şeye üzülüyorum ne yapmam lazım eşimin ailesi ile görüşmesi demek sürekli tepemde söylenen karşılaştırma yapan düşünün çocuğa bile onunki erkek biz iyiyiz sizinki kız demişler ben sürekli kıyas rekabetle yaşamak istemiyorum
Sakin ol şampiyon annelik hormonları iyice tavan yapmış... uçlarda yaşıyorsun. Doğru olabilir diğer tarafı sevmeyebilirsin en doğal hakkın...
Eşinin gitmeyeceğini bilerek sürekli git boşanırım dersen bir gün canına tak eder hakikaten boşanırsınız. Önce sakin ol sinirle mi diyorsun gerçekten ayrılıp yeni bir düzen mi istiyorsun. Bariz elinde büyük bir sebep yoksa eşini seviyorsan hamilelik hormonları ile karar verme..
Yok bende ciddi ciddi eşim ve ben arasında büyük sorunlar var çözülmez aşamadayız bu adam iflah olmaz ben ondan soğudum sevmiyorum bununla çocuk büyütemem dersen boşan. Anası bunu dedi halası şunu dedi diye seni şayet eşin arada bırakmadan denge buluyorsa sırf bu yüzden boşanma olmaz..
Sürekli boşanma lafını ağzına ala ala eşim tamam artık söyler söyler gitmez bu kıvamına gelmişse bir şey diyemem tabi.. Dengeyi bulması için konuş ailesi sonuçta.. gerekiyorsa çift terapisine gidin.. Sen artık bir annesin tüm seçenekler tükenince boşanma yoluna karar al... şunu da bekleme biri bana destek olsun da boşanayım.. evinin içini sen biliyorsun uzaktan herkes boşan veya boşanma der.. Bir yola çıkacaksan kararını kendin al pişman olmak ya da olmamak ihtimalini de göze alıp öyle düş yola

Eleştirilmek istemiyorsanız konu açmayın. Size sırf üzülmeyin, sırf hamilesiniz diye yalandan akıl verilse daha mı iyi? Siz boşanmazsınız, zamanı gelince ikinciyi de yaparsınız. Burada da dert yanmaya devam edersiniz. Toksik bir evliliğiniz var, kocanız da burada övdüğünüz kadar iyi biri değil. Siz de drama queensiniz. Eksilemeniz için de şimdiden canınız sağolsun.

Ne gözümüzle görücez kız sen anlattın ya. Her seferinde de kendini kandıracak bişey buldun oturdun aşşa. Sen kendini eninde sonunda bişeylere inandırdın diye biz de öyle yapmayacağız kusura bakma.
Eleştirmeyin lütfen, hamile haliyle Merve Hanım olumsuzluk duymak istemiyormuş. Siz de inanıverin elinize mi yapışır :KK66:

Ben beddua mı aldım çok şükür merveden şimdi hayatımın mahvoluşunu izlicem
Allah size yardım etsin :KK70: Ama Merve'ye daha çok etsin çünkü o daha çok hak ediyor. Yoksa sinir krizi geçirip bayılabilir. Gerekirse siz de kendi ailenizle görüşmeyin bu da bi fikir :KK48:

Şaka bir yana bu mentalitede insanlar ebeveyn oluyor ya ona yanıyorum. Çocuk daha doğmadan travmaya bandırılıp dışı toksiklikle kaplanacak, yazık.

X