Hamıleyım bayramı zehır ettıler...

sen bizlerden evliliğin kurtarılması için çözüm istemişsin...evliliğin evlilik hali kalmamışki....bir yol gösterilsin...bizlere diş götereceğ
ne..birazda eşine diş göstersen daha iyi olmazmıydı....yok ben boşanmak istemiyorum....nasıl devam edebilirim v.s dayağa şiddete devam diyorsan devam edersin...yersin dayağı oturursun yerine....ömür senin ömrün istemiyorsan korkma seni kimse ayırmaz...sevgili eşinden...genellikle buradakiler hemen hemen aynı düşünüyor diye....neredeyse siz beni boşandıracaksınız diyeceksin...

sen bizlerden evliliğin kurtarılması için çözüm istemişsin...evliliğin evlilik hali kalmamışki....bir yol gösterilsin...bizlere diş götereceğ
ne..birazda eşine diş göstersen daha iyi olmazmıydı....yok ben boşanmak istemiyorum....nasıl devam edebilirim v.s dayağa şiddete devam diyorsan devam edersin...yersin dayağı oturursun yerine....ömür senin ömrün istemiyorsan korkma seni kimse ayırmaz...sevgili eşinden...genellikle buradakiler hemen hemen aynı düşünüyor diye....neredeyse siz beni boşandıracaksınız diyeceksin...

sakın ol kımseye dıs gostermıyorum neden bu sekılde algıladın bılmıyorum her yazılana cevap vermeye calısyorum..kımse benı ayıracak yada kımse bosandıracak bısy de demedım...genelde buradakıler de yardım etmeye calıstıkları ıcın yazıyorlar bana. senın algıladıgın gıbı degıl yanı

eşinle iyi anlaşmak istiyorsan her dediğini yapman

annesinin bütün işlerine koşman bir dediğini ikilettirmemen lazım

senin çözümün bu çünkü eşin ne surattan anlar ne de adam akıllı konuşmaktan

sanırım senın işine yarayacak tek çözüm bu bunları uygularken umarım hayttan nefret etmezsin

Ya ne kadar sacma yorumlar var ya yazı upuzun hemen aradan bır vurma,bır aldatma
cıkartıp boşan nokta.
Bu nasıl yorum arkadaslar cok meraklıysanız sız bosanın.kadın 3 aylık hamıle nasıl
bosansın neden bosansın ayrıca ne kadar sacmasınız,bunları yazanlar acaba hayat-
ları boyunca hıc kötu erkek görmemıs mı hemen konu sahıbının kocası kendısı yerden
yere vuruluıyor.
Kız ne demıs?2 yıllık evlıyım ve ıyı anlasıyoruz esımle kaynanam harıc demıs!
Senın kaynanan kör ama maasallah tam bır cadı ne demek hamıle kadına temızlık
yaptırmak ,burda hep eslerıyle aılesı arasında denge kuramayan erkekler var
konularda.bence evlılgıın basında nasıl tavız verırsenız bu böyle gıder,onları
alıstırmıssın canım.herşeyıne karısıp kendı kızından cok senı elestırıyor!!
Bence esıni ara sakınce cagır gel de.annen de gelsın baksın sana gercekten ıyı
olur .esın belkı annenın yanında sacmasapan davranamaz.

sanırım yazdıklarımı okumadınız tekrar soyluyorum.eşim ihanet etmeye yeltendi şiddet uygulamış derken evet itti beni knedi ailesine ezdırmedı ben kendım ıstedıgım ıcın teemızlıgını yemegını yapıyordum..seytana uydu evet ama eferın demıyorum asla da demem kımse demez hata yaptı dıyorum mutlaka bunu acısı cıkar dıyorum benım kendıme saygım oldugundan evlılıgı kutsal gordugumden care aramaya calısıyorum..ben kolay olanı yapıp bıttı bu ıs dıyıp bosanabılırdım de ama buna benım karakterım elvermez.o halde evlılıgın anlam ve onemını bılmıyorsa ogretmek benım elımde maddı acıdan ayaklarımın uzerındeyım ama duygusal anlamda esım olmadan bı hayat dusunmedım onsuz hıcbır hayalım olmadı benım..bunu cok fazla yansıtmadım kendısıne ama sevdım ya ne dıyım.tabıkı eger atlatamazsam da bu sekılde yasamam buyuk de konusmak ıstemıyorum.
her affedısım yenı bır yanlısı doguracak dedınız haklı da olabılırsınız ama ben esıme deıl evlılıgıme sans vermekten yanayım ama körü körüne de gıdeyım yıne aynı hataları yapayım da demıyorum

Yazdıklarınızı okudum ama sanırım düşünce yapımız farklı olduğu için;ihanet etmeye yeltendi demişsiniz.Bunu düşünmesi bile bana göre ihanettir....Şiddet uygulamış derken beni itti demişsiniz hamile olduğunuzu yanlış okumadım heralde...Bana göre sıze el kaldırmasıda sizi iteklemesi de şiddettir.Beni kendi ailesine ezdirmedi demişsiniz..Belki direk ezdirmemiştir ama yine bana göre siz bu kadar düşük yapmıssınız ve sebebınden biri sizin temizlik yapmanız,eşinizin buna izin vermemesi gerekirdi diye düşünüyorum.Bunlar benım fıkırlerım tabi,yaşayan sizsiniz.Evliliğin kutsal olduğu bir gerçek kolay bitmemeli bencede aynı fikirdeyiz,fakat siz şeytana uydu diye hataydı oldu bitti diye düşünürseniz ve sızı iteklemesini sindirebiliyorsanız kendinize olan saygınızı unuttuğunuzu düşünmeden edemedim lütfen kızmayın...
Çok sevebilirsiniz manevi acıdan onsuz hayat düşünemiyebilirsiniz bu yaptıkları yanlısları da görmezden gelebilirsiniz ama yapan yine yapıyor malesef,bence güçlü olun herşey geçer ve herşey unutulur.Kimse sizden önemli ve değerli olamaz.En basta cocuğunuz ıcın yasarsınız manevi acıdan bu yeterli...Size ayrılın boşanın diye yorum yapmıyorum yanlış anlasılmasın en azından burnunu sürtmelisiniz kolay affedilmemeli..

Son düzenleme:
Ya ne kadar sacma yorumlar var ya yazı upuzun hemen aradan bır vurma,bır aldatma
cıkartıp boşan nokta.
Bu nasıl yorum arkadaslar cok meraklıysanız sız bosanın.kadın 3 aylık hamıle nasıl
bosansın neden bosansın ayrıca ne kadar sacmasınız,bunları yazanlar acaba hayat-
ları boyunca hıc kötu erkek görmemıs mı hemen konu sahıbının kocası kendısı yerden
yere vuruluıyor.

merak etmeyin boşanmak için sebebim olursa boşanırım
başka yorumlara saçma diyeceğinize kendi yorumunuzu bi gözden geçirin isterseniz

gerçekten çok mantıklı
kendi eziyet gördüğü yetmiyormuş gibi annesini de çağırsın eve hizmetçi gibi bu kadar kötü niyetli olan kayınvalidesine de baksın

kızını iteleyen daha hamileliğin başında eskort kız arayan damadına da hizmet etsin hayat böyle sürsün gitsin

bugun annesi var diye saçmasapan davranmayacak hadi yarın öbür gün annesi gidince bu sefer kim gelecek
sürekli gardiyan gibi birilerini mi bulunduracak evde

Son düzenleme:
Ya buraya konu aciyorsunuz. Akrabamiz kardesimiz yerine koyup cevap yaziyoruz, yardim etmeye calisiyoruz. Kocanizin kaynananizin yaptiklari bizi geriyor burada, sayip duruyoruz her ikisine de. Sonra, aslinda kocam söyleydi böyleydi diye aklayip paklayip ben onsuz yasayamama getiriyorsunuz olayi. Baska konulara da yazmistim. Onsuz yasayamayacaklarimiz evladimiz, anamiz, babamiz ve kardeslerimizdir. Elin oglu annesinin hizmetciligini yaptirsin, fiziksel ve psikolojik siddet uygulasin, karninda bebegiyle esini günlerce yalniz biraksin, aramasin bile sonra da onsuz yasanamasin. Ne olduysa su on bes günde oldu diyorsunuz ama hep gidiyormussunuz temizlige, hep götürüyormussunuz yemek. Hatta daha abarti anneniz bile yemek götürüyormus. Hamileliginizin ilk haftasinda eskort kizlara baktigini görmüssünüz, neyin on bes günü bu?

Ayrilmayi kesinlikle düsünmüyorsaniz, ayrilamam mahvolurum diyorsaniz bizden duymak istedikleriniz nedir? Üyelerin neredeyse tamami bu adamdan koca da baba da olmaz diye yazmislar. Yine bir üyenin yazdigi gibi yapin annesinin hizmetciligini ,yiyin dayaginizi oturun evde. Simdi tek basiniza beklersiniz anasinin evine gidip te günlerce gelmeyen kocanizi, 6-7 ay sonra da bebeginizle baslarsiniz beklemeye.

Bundan sonra da esinden siddet gören, aldatilan ezilen ve bizden fikir - yorum isteyen üyeler, ikinci ücüncü sayfalarda aslinda kocam üstüme titrer, bensiz yapamaz söyle iyi böyle iyi diye yazmaya basliyorlarsa konularina hic bakmayacagim bile.

cıkartıp boşan nokta.
yere vuruluıyor.

İlk hamileliğinde kaynanasına temizlik yaparken düşük yapmış bir kadının ,2. hamileliğinde tekrar temizliğe gitmesi kaynananın suçu mu sadece?
Konu sahibi kendini koruyamayacak kadar aciz diyelim,eşi ne olarak görüyor bu kadını.Annesi temizlik yapamıyorsa temizlikçi bir bayan tutar erkek adam gönderir anasının evine,hamile karısının birazcık kıymeti varsa.
Adam hamile kadına şiddet uygulamış,gene kaynana cadı.
Bu adam ne peki.??????

adam ....... sizin tekı tabı kı onu savunmadım sadece kadın kocasını sevıyor hemen kestırıp
atanlara dıyorum kı boşanma kelımesını kullanacagınıza empatı yapın kendı kocalarınız da
dört dörtluk degıl demek ıstedım..Belkı de aaa aldatmıss yazan kadınlar su anda aldatılıyor ama
bılmıyor???Olamaz mı hayat bu yanı herşey olabılır,öyle bır an gelır kı nutkun tutulur yıne de
gıdemezsın.Kız o durumda su anda.Ama tabı kı basta kendını cok ezdırmeye alıstırmıs,kımse
önemsemıyor zavallının duygularını:KK43:( Annesı uzakta olsaydı bıraz annenle kal derdım ama
kaynananın karsısındaymıs .Dıyecek bırsey bulamıyorum sadece cok uzuldum arkadasın
durummuna..:KK43:(( Ama öyle yargısız ınfazlar okudum kı bgn hep dert kısmında,kişiye
özel demıyorum bırsey de BÜYÜK KONUSMASAK daha ıyı demek ıstedım kızlar.

Yorumlarınızın hepsini okudum. Çok fevri bir insansınız, ani kararlar veriyorsunuz ve uygulayamıyorsunuz.
Bu fevrilik, eşinizin duygularınızı önemsememesine sebep oluyor.

Eşler arasında bazen böyle bağların koptuğunu hissettiği anlar olabiliyor, sizinkide bunlardan biri.
Evet ortada şiddet var, bir arayış var ama bu sizin anlattığınız kadar.
Yani bazen kadın bir kavga anında kocasına vurdukça vuruyor, sonra etki tepkiyle karşı taraftan bir tokat yiyor ve bunun adı kadına şiddet oluyor.

Şiddet ve kavgadan sonra, eşinizle basit bir meseleden dolayı muhattap olmanız, eltiniz kırılmasın diye arayıp çarşaftan söz etmeniz bu durumun sizin için çok can acıtıcı olmadığını gösteriyor uzaktan bakınca. Oysa kimse ve hiçbir olay insanın umrunda olmamalı.
Bu yüzden eşinizde böyle görüyordur.

Tüm yaşadıklarınızı gözden geçirin SEVGİNİZİ bir tarafa bırakarak. Yaşadıklarınız neden kaynaklanıyor ?
Bu 15 günde mi değişiklik oldu hayatınızda yoksa öncesinde unuttuklarınız mı var ?

Düzelebilir bir ilişkiyse, geçici bir durumsa, buna karar veriyorsa aklınız biraz sakinleşin ve bekleyin.
Hamleyi siz yapmadan eşinizin hatasını anlamasını sağlayın.
Hiç bir olay sizi ilgilendirmesin, hamileyken size yaşattıkları haricinde.
Bu şekilde eşinizin dikkati de dağılmaz başka konulara, sizin kalbinize yoğunlaşır.

Ya buraya konu aciyorsunuz. Akrabamiz kardesimiz yerine koyup cevap yaziyoruz, yardim etmeye calisiyoruz. Kocanizin kaynananizin yaptiklari bizi geriyor burada, sayip duruyoruz her ikisine de. Sonra, aslinda kocam söyleydi böyleydi diye aklayip paklayip ben onsuz yasayamama getiriyorsunuz olayi. Baska konulara da yazmistim. Onsuz yasayamayacaklarimiz evladimiz, anamiz, babamiz ve kardeslerimizdir. Elin oglu annesinin hizmetciligini yaptirsin, fiziksel ve psikolojik siddet uygulasin, karninda bebegiyle esini günlerce yalniz biraksin, aramasin bile sonra da onsuz yasanamasin. Ne olduysa su on bes günde oldu diyorsunuz ama hep gidiyormussunuz temizlige, hep götürüyormussunuz yemek. Hatta daha abarti anneniz bile yemek götürüyormus. Hamileliginizin ilk haftasinda eskort kizlara baktigini görmüssünüz, neyin on bes günü bu?

Ayrilmayi kesinlikle düsünmüyorsaniz, ayrilamam mahvolurum diyorsaniz bizden duymak istedikleriniz nedir? Üyelerin neredeyse tamami bu adamdan koca da baba da olmaz diye yazmislar. Yine bir üyenin yazdigi gibi yapin annesinin hizmetciligini ,yiyin dayaginizi oturun evde. Simdi tek basiniza beklersiniz anasinin evine gidip te günlerce gelmeyen kocanizi, 6-7 ay sonra da bebeginizle baslarsiniz beklemeye.

Bundan sonra da esinden siddet gören, aldatilan ezilen ve bizden fikir - yorum isteyen üyeler, ikinci ücüncü sayfalarda aslinda kocam üstüme titrer, bensiz yapamaz söyle iyi böyle iyi diye yazmaya basliyorlarsa konularina hic bakmayacagim bile.

İşte bu yüzden uzun zamandır bu tarz konulara yazmıyordum...:44:
Şimdi tatil ya,özlemişim KK'yı,azıcık takılayım dedim.:KK16:
Yoksa aslında erkekler hep masum melek. Biz kadınlar (eş,kayınvalide,aldattığı kadınlar) şeytan.:KK14:

$imdi biz suçlu olduk iyimi
karde$im sen durum bu bu , siz olsaniz napardiniz demedinmi
bende ben olsam napacagimi dedim

benim iki çocugum var , belki onlar olmasa çokdan giderdim bu evden ama $u an yapamam, babasini gormeyine aglayan çocugu nasil susturucam , ama sende bu yok , kocayi çekmek için bahanede yok

ilk yazinda bende evi terketti sandim ayrica , anan baksin deyip gitmi$ sandim oyle dedin çunku
zaten merak etme kocan boyle devam ederse du$unmek zorunda olacagin bi çocugunda olmayacak
iki du$uk hikayesi olan bi gebeyi itelersen uçuncude du$ebilir bunu bilmek için jinekolog olmaya gerek yok arkada$im
sen demedinmi kafama vura vura seni adam edecegim dedi diyen , evimden yatak ortusunu aldi sen kimsin dedi diyen, eskort kizlara bakdigini gordum savunma yapmadi diyen

sen nap biliyormusun kocani ara elini ayagiini op seni birakmasin, a$k dan gozun kor olmu$ ,bu a$k acisiyla ya$ayamazsin sen Allah korusun ...

yanli$ anlama olmasin benim koca seninkinin yaptiklarini yapmaz bizimki ba$ka sorunlar oluyor
eskort kiza baksin ve sussun onu eve alirsam dunya alem agzuma tukursun !!!!

benim iki çocugum var , belki onlar olmasa çokdan giderdim bu evden ama $u an yapamam, babasini gormeyine aglayan çocugu nasil susturucam , ama sende bu yok , kocayi çekmek için bahanede yok

İşte sizin sebebiniz iki çocuk bir başkasının sebebi başka.
Herkesin bir başka sebebi var bu yüzden durumu kişiler, yaşam şartları ve o an ki koşullara göre değerlendirmek gerekiyor.

İşte sizin sebebiniz iki çocuk bir başkasının sebebi başka.
Herkesin bir başka sebebi var bu yüzden durumu kişiler, yaşam şartları ve o an ki koşullara göre değerlendirmek gerekiyor.
oyle tabide
bayanin bi dedigi bi dedigini tutmuyorki , ilk yazisiyla son yazilar çeli$kili
en iyisi kari$mamak galiba :)

oyle tabide
bayanin bi dedigi bi dedigini tutmuyorki , ilk yazisiyla son yazilar çeli$kili
en iyisi kari$mamak galiba :)

:) Kavga anında, insanın eşi bile olsa kafası karışabilir.
Bunu şimdilik yaşamadım ama o an o insan için o adam ya da kadın dünyanın en kötü insanı gibi gelebilir.
Sonra barışınca o aşk olduğu yerden devam eder.

Bu yüzden fevri davranmamak gerekiyor ve bir sorun karşısında dikkatli olunması şart sayılmalıdır.

:) Kavga anında, insanın eşi bile olsa kafası karışabilir.
Bunu şimdilik yaşamadım ama o an o insan için o adam ya da kadın dünyanın en kötü insanı gibi gelebilir.
Sonra barışınca o aşk olduğu yerden devam eder.

Bu yüzden fevri davranmamak gerekiyor ve bir sorun karşısında dikkatli olunması şart sayılmalıdır.
evet bu kesinlikle dogru
kavga aninda insan çok degi$iyo , resmen gozu dönÜyor :)

15 gunluk kavga sayilmaz ama onun adi ba$ka bi$ey olmali , kavga dedigin bi kaç saat surer :)
sebahatin kocasina gicik oldum agziyla ku$ tutsa gozum gormuycek vallaa:KK37:

en yakın arkadaşı bayramda aradı ona avukatla görüştüm boşanıcam bu şekilde devam edemem dedm..anlaştık avukatla Aileme de söyliycem dedm davayı salı günü açıyorum dedim..ama sen söyleme senden duymasın ben söyliycem dedim..kaç defa söylemiştir arkadaşı ona.Boşanamaz zaten evini kaybetmeyi göze alamaz ev babamın üzerime suan durulmasını bekliyordur olayın gıbı gelıyor..daha fazla alevlendirmemek için durulması beklıycektır..yaptı bı hata içinden cıkmaya calısıyordur..

şöyle bir düşünüyorum da ben üzülürken o da mutlu degildir herhalde ..o da üzülüyordur oda özlemiştir. oda bebeginın durumunu merak eder..evet yaptı uydu seytana ama ben dusunmuyorum kı mutlu bır durumda olsun..

ne bu züğürt tesellisi mi çocuğun düştüğünde kanaman olduğunda bile bakmamış bu adam seni hamileyken dövmüş

hıı evet evet kesin öyle kahrolmuşturda gelemiyordur utancından

anasının evinde çekirdek çitlediğine eminim.

en yakın arkadaşı bayramda aradı ona avukatla görüştüm boşanıcam bu şekilde devam edemem dedm..anlaştık avukatla Aileme de söyliycem dedm davayı salı günü açıyorum dedim..ama sen söyleme senden duymasın ben söyliycem dedim..kaç defa söylemiştir arkadaşı ona.Boşanamaz zaten evini kaybetmeyi göze alamaz ev babamın üzerime suan durulmasını bekliyordur olayın gıbı gelıyor..daha fazla alevlendirmemek için durulması beklıycektır..yaptı bı hata içinden cıkmaya calısıyordur..

şöyle bir düşünüyorum da ben üzülürken o da mutlu degildir herhalde ..o da üzülüyordur oda özlemiştir. oda bebeginın durumunu merak eder..evet yaptı uydu seytana ama ben dusunmuyorum kı mutlu bır durumda olsun..

Ya Sus Allah Aşkına Akşam Akşam................

Gurursuzluğun Yüzsüzlüğün Bu Kadarı..! İlk Yazdığına Bak Bir De Bu Yoruma.. "Kocamdır Döver De Sever De.." Diyenleri Çok Pis Pataklayasım Geliyor. Madem Kocanı Aklayacaktın Neden Yazdın Bunları ! Sana Çok Samimi Söylüyorum, Ne Yaşarsan Müstahak..! KAdınlar Eziliyor Deniliyor Ya, Külliyen Yalan.. EZDİRİYORLAR O KADAR!

Boşuna Üniversite Okudum, Gelirim İyi Fasa Fisolarını Yazma.. Bir Atasözü Vardır, Okumak Cehaleti Alır......... Neyse....

Son düzenleme:
hamile bir kadina siddet uygulayan birinin savunulacak nesi olabilirki :KK50::KK50:

hersey kocada bitiyor hersey...

X