Hamıleyım bayramı zehır ettıler...

Allah bebeğinizi sağsalim kucağınıza almayı ve hakkınızda hayırlısını nasip etsin.

Herkes bosan diyor, kimsede baska yol göstermiyor, halledilebilecegim sekilde birseyler yazmiyor diyorsunuz.En yakin arkadasina da avukat tuttum sali günü aciyorum davayi demissiniz. Buna ragmen yine esinizden ses yok. Bosanin bosanmayin bize ne ki? Bir erkek evde sorumsuzdur, pistir, daginiktir, esine yardim etmiyordur, para tutmayi bilmiyordur, abuk sabuk arkadas cevresi vardir, tam evlilige adapte olmamistir bekar gibi geziyordur sagda solda... Olgun bir kadin bunlarin hepsini iyilikle, güzellikle yavas yavas esinin kafasina sokar ve degistirebilir. Birdik iki olduk, hayat müsterek, iyi günde kotü günde dedik falan filan. Ama siz esiniz gibi bir adam icin nasil bir yardim istiyorsunuz ki? Calisiyormus isyerindeymis bla bla. Kalkip bir de kontrol ediyorsunuz. Haber bile vermiyor calisicam tatilde diye. Sizlerin basina gelmisse nasil hallederdiniz diyorsunuz ama herkes ayni sekilde düsünüp hareket etmez. Öncelikle benim annem kayinvaliden sana ne söylerse söylesin sus konusma demez, ezdirme kendini der. Her hafta hamile halimle üstelik bu yüzden düsük yapmisim,kosa kosa kaynanamin evini temizlemeye gitmeme engel olur.

Bir üye de yazmis " aradan bir siddeti bir de aldatmayi cikarip almissiniz" diye. Bunlar olmasi gereken normal seyler mi? Bosanmayi gecin en kücük bir kaybetme korkusu bile salmamissiniz esinizin üstüne. Tabi ki hepimizin kocalariyla sorunlari oluyor. Hepimizin affedebilecegi ve affedemeyecegi durumlar farkli. Hatasini affettigim zaman ayni seyi asla tekrar yapamayacagini, yaptigi zaman da basina ne gelecegini cok iyi bildiririm. Aldatma ve siddet benim icin affedilecek durumlar degildir ve ben iki kücük kiz cocuguna ragmen bosanirim. Çünkü evlenirken birbirimizi sevip sayacagiz diye söz veriyoruz birbirimize.

Esiniz eve gelmemeye devam ederse var mi bir B planiniz? Hamilesiniz yalniz kalmayin. Hic olmazsa annenizle irtibatta olun hep.

Ya buraya konu aciyorsunuz. Akrabamiz kardesimiz yerine koyup cevap yaziyoruz, yardim etmeye calisiyoruz. Kocanizin kaynananizin yaptiklari bizi geriyor burada, sayip duruyoruz her ikisine de. Sonra, aslinda kocam söyleydi böyleydi diye aklayip paklayip ben onsuz yasayamama getiriyorsunuz olayi. Baska konulara da yazmistim. Onsuz yasayamayacaklarimiz evladimiz, anamiz, babamiz ve kardeslerimizdir. Elin oglu annesinin hizmetciligini yaptirsin, fiziksel ve psikolojik siddet uygulasin, karninda bebegiyle esini günlerce yalniz biraksin, aramasin bile sonra da onsuz yasanamasin. Ne olduysa su on bes günde oldu diyorsunuz ama hep gidiyormussunuz temizlige, hep götürüyormussunuz yemek. Hatta daha abarti anneniz bile yemek götürüyormus. Hamileliginizin ilk haftasinda eskort kizlara baktigini görmüssünüz, neyin on bes günü bu?

Ayrilmayi kesinlikle düsünmüyorsaniz, ayrilamam mahvolurum diyorsaniz bizden duymak istedikleriniz nedir? Üyelerin neredeyse tamami bu adamdan koca da baba da olmaz diye yazmislar. Yine bir üyenin yazdigi gibi yapin annesinin hizmetciligini ,yiyin dayaginizi oturun evde. Simdi tek basiniza beklersiniz anasinin evine gidip te günlerce gelmeyen kocanizi, 6-7 ay sonra da bebeginizle baslarsiniz beklemeye.

Bundan sonra da esinden siddet gören, aldatilan ezilen ve bizden fikir - yorum isteyen üyeler, ikinci ücüncü sayfalarda aslinda kocam üstüme titrer, bensiz yapamaz söyle iyi böyle iyi diye yazmaya basliyorlarsa konularina hic bakmayacagim bile.

Yazdıklarınıza yürekten katılıyorum herkesin kocası dövse de, sövse de, aldatsa da masum hep bir dışarıda günah keçisi arama çabaları. Dayak yiyen biz değilz, yalnız bırakılan aldatılan biz değiliz burda konu sahibinden çok biz sinirlendik olayın vehametine şaştık kaldık. Herkes kendini hangi hayata layık görüyorsa onu yaşıyor anladım ben artık bunu. İnsanız elbette başımzıa her şey gelir bir takım olayları bizim elimizde olmayan sebeplerden dolayı da yaşyabiliriz ama biraz yaşadıklarımızdan ders alıp kendi onurumuzun, canımızın kıymetini bilmek de lazım diye düşünüyorum.

arkadaşım boşanıp boşanmamakta bir tercih meselesi..zaten hayatımızın şeklinide yaptığımız tercihler belirler..dolayısıyla sen tercih ediyorsun böyle yaşamayı bu yüzden kimseyi suçlayamazsın...
kabul etmişsin, yaşadıklarını sineye çekmişsin eyvallah demişsin....hamile halinle psikolojik şiddet uygulayan,seni ruhsal yönden darmadağın eden ,annesinin dolduruşuna gelip çocukça davranan bir adamı kaybetmek istemiyorsun...son 15 gündür böyle öncesinde iyiydi diyorsun..belki eşinin iyi tarafları çoktur .ve belki bu yüzden 15 gündür böyle davranmasını boşanma sebebi olarak görmüyorsun..neticede eşini en iyi sen tanırsın bizler burda senin anlattıklarınla yorumlar yapıyoruz..

fakat,anlattıklarına bakılırsa bu evlilik içten içe bitmiş..karısını çok seven ve değer veren bir erkek iki düşükten sonra üçüncü hamileliğinde karısının etrafında dört döner..aynı şeylerin yaşanmaması için üzerine titrer..olgun bir erkek annesinin dolduruşuyla hareket edip yatak örtüsünü alıp götürmez..kafana vurarak seni böyle adam edicem demez..senin hamileliğine saygı duyar merhamet eder ..zira karnında taşıdığın ikinizin bebeği..

kaç senelik evlisin bilmiyorum ama öncesinde çok mutlu da olsanız on numara bir adam bile olsa şu son yaptıkları az çok gidişatınızı belli ediyor..kayınvalidenin evini temizler etraflarında dört dönersen herkes iyi..hizmette kusur etmezsen beklenilenleri harfiyen yerine getirirsen herkes iyi..kısaca sen iyiysen arkadaşım herkes iyi..

dost kötü günde elimi tutandır sözünden yola çıkarak senin bir insana ,desteğe, morala ihtiyacın varken,sen hamileyken senin ellerin boş kalıyorsa ,seni yalnızlığınla bir başına bırakıyorlarsa bunun adı ne sevgidir nede saygıdır..kandırmayalım kendimizi..

yuvanı madem kurtarmak istiyorsun bu onların her isteğine evet demekle olmaz.. her hizmetini görmekle olmaz...yada akşamları odana kapanmakta bir çare değil..eşinle doğru düzgün konuşacak ve bu sorunları çözeceksiniz..nekadar kırıldığını incildiğini anlatacaksın..kendini yalnız hissettiğini ve yaşadıklarını sindiremediğini anlatacaksın..ODALARA KAPANIP İLETİŞİMİ KESMEK ÇÖZÜM DEĞİL..sen kendini eşine anlat ama anlarmı orasını bilmem ? ? ? ?

ha birde dip not şunuda söyliyim bugün anne dolduruşuna gelen adam yarında gelir..hamileliğinde seni yalnız bırakan adam herzaman yalnız bırakır..heleki çocuğunuz olduktan sonrasını düşünemiyorum bile..

ilk başta dediğim gibi yaşadığın herneyse, senin tercihin..

Tüm yazılanları okumadım ama eşinizin sizi aldattığından emin değilsiniz. Belki bi açıklaması vardır, ortak bir bilgisayarsa yani dışarıya falanda götürüyorsa başkası aratmıştır vs. Şiddet zaten konuşulacak bir konu değil...Hamilesin, çok rahat ve huzurlu olman gerekir ki, sen çok fedakar bir insan izlenimi yaratıyorsun. Eşinle bir yolunu bulup sakin bir zamanda konuşmalısın. Davranışlarının altında bir başka kadın değilde, annesinin dolduruşu var, bir bıkkınlık var sanki...Babasız bir çocuk büyütmek çok zor; umarım eşin yola gelir; seni üzmez. Aldatma yoktur ve şiddette asla tekrarlanmaz işşallah...Ama bu şekilde devam ederse de kendini garantiye almak için alternatif bir yol düşünmelisin. Ailenle paylaş, ortak saydığınız sevdiğiniz bir aile büyüğü varsa eşinin tarafından da olabilir; onunla da konuşabilirsin. Allah yardımcın olsun

oyle tabide
bayanin bi dedigi bi dedigini tutmuyorki , ilk yazisiyla son yazilar çeli$kili
en iyisi kari$mamak galiba :)

yazdıklarım acık ve net carpıtılıyor kelımeler sonra ben yazmısım gıbı ben soyle anladım ben bu sekılde anladım oluyor...ben yazdım sızın nasıl anlıycagınızı tabıkı bılemem..

tüm yazılanları okumadım ama eşinizin sizi aldattığından emin değilsiniz. Belki bi açıklaması vardır, ortak bir bilgisayarsa yani dışarıya falanda götürüyorsa başkası aratmıştır vs. şiddet zaten konuşulacak bir konu değil...hamilesin, çok rahat ve huzurlu olman gerekir ki, sen çok fedakar bir insan izlenimi yaratıyorsun. Eşinle bir yolunu bulup sakin bir zamanda konuşmalısın. Davranışlarının altında bir başka kadın değilde, annesinin dolduruşu var, bir bıkkınlık var sanki...babasız bir çocuk büyütmek çok zor; umarım eşin yola gelir; seni üzmez. Aldatma yoktur ve şiddette asla tekrarlanmaz işşallah...ama bu şekilde devam ederse de kendini garantiye almak için alternatif bir yol düşünmelisin. Ailenle paylaş, ortak saydığınız sevdiğiniz bir aile büyüğü varsa eşinin tarafından da olabilir; onunla da konuşabilirsin. Allah yardımcın olsun

tesekkur ederm yorumun ıcın

$imdi biz suçlu olduk iyimi
karde$im sen durum bu bu , siz olsaniz napardiniz demedinmi
bende ben olsam napacagimi dedim

benim iki çocugum var , belki onlar olmasa çokdan giderdim bu evden ama $u an yapamam, babasini gormeyine aglayan çocugu nasil susturucam , ama sende bu yok , kocayi çekmek için bahanede yok

ilk yazinda bende evi terketti sandim ayrica , anan baksin deyip gitmi$ sandim oyle dedin çunku
zaten merak etme kocan boyle devam ederse du$unmek zorunda olacagin bi çocugunda olmayacak
iki du$uk hikayesi olan bi gebeyi itelersen uçuncude du$ebilir bunu bilmek için jinekolog olmaya gerek yok arkada$im
sen demedinmi kafama vura vura seni adam edecegim dedi diyen , evimden yatak ortusunu aldi sen kimsin dedi diyen, eskort kizlara bakdigini gordum savunma yapmadi diyen

sen nap biliyormusun kocani ara elini ayagiini op seni birakmasin, a$k dan gozun kor olmu$ ,bu a$k acisiyla ya$ayamazsin sen allah korusun ...

kımını cocuk tutar kımıni sevgı kımse kımsenın yasadıklarını bılemez...

yanli$ anlama olmasin benim koca seninkinin yaptiklarini yapmaz bizimki ba$ka sorunlar oluyor
eskort kiza baksin ve sussun onu eve alirsam dunya alem agzuma tukursun !!!!

bellı olmaz o.belkı ben yakaladım baktıgı sadece belkı duzelınce bu sekılde bısy yasamıyacagız.. Belkı boyle bıseye kalkısamıycak ama sunu unutmamak gerekırkı kımse baktıgın yada gıttıgını farkedememıs olmak yapmadıgı anlamına gelmez..buyuk konusmamak gerekır..

:) kavga anında, insanın eşi bile olsa kafası karışabilir.
Bunu şimdilik yaşamadım ama o an o insan için o adam ya da kadın dünyanın en kötü insanı gibi gelebilir.
Sonra barışınca o aşk olduğu yerden devam eder.

Bu yüzden fevri davranmamak gerekiyor ve bir sorun karşısında dikkatli olunması şart sayılmalıdır.

haklısın ınsan ılk defa bu sekılde kotu bır durumla arsı karsıya kaldıgı vakıt gozü dönuyor..ama dıkkatlı olmak adına yanlıs yapmamak adına okuyan uyelerın bır ıkı fıkrını ogrenmek ıstedım.. Dıkkatlı davranmak ıcın..

Sunu soylemek ıstıyorum kı mutlaka herkes herseyı bılemez ve ınsanların bırbırlerının dusuncelerıne de ıhtıyacı oldugu durumlar olabılır.evet ben bıraz fazla fedakar davranmısım bılmeden evet sevıyordum ve bazı seylerı atlamısım gormemıs olabılırm..bır anneye nasıl kı dunyanın en cırkın evladı bıle olsa ona muntazam bır guzellık gıbı gelıyorsa evladı o temızlıkle o sevdım belkıde.. Ama hersey hep aynı sekılde gıtmıyormus sen nasıl kı alıstırdıgın fedakarlıgı yapmadıgın zaman koyu oluverıyorsan ..nasıl sureklı bı musabakada hep bırıncı olur bı musabakayı da bırıncı olmadan tamamlarsa ve ondakı hayal kırıklıgın sıddetı daha buyuk olursa oyle bısydı bendekı..

Cunku ne kadar yuksekten dusersen o kadar canın yanar..

Yorumlara baktıgım zaman
bazı uyeler ıste senın gıbıler oldukca soyle olur boyle olur
sevıyormus ye dayagı otur asagıya o zaman
esını goklere cıkarıyorsun yok kocana laf soylettırmıyorsun
yok k.v bılıyorsun herseyı aslında sucu yok
hem sıddet gormussun hem yuvayı kurtarmaya calısıyorsun hala
yok efendım sen okumussun etmıssın ama cahıllık bakı kalmıs
saygı ve sevgı gıtmıs bu yuvadan hayır gelmez
ıste ben senın yerınde olsaydım soyle olurdu bole olurdu
yok bıtanesı yazmıs sen celıskılı konusuyorsun cunku ben boyle yanlıs anladım dıyor
bıtanesı hakaret etmıs yok onursuzsun yok gurusuzsun
yok ıste sen yazmıssın buraya ben yorum yaptım suclu mu oldum
bı tanesı demıs senın esın ö..zz
bırı dalga gecmıs yok o ne uzulmesı cekırdek cıtlıyordur
bırı demıs ben bu tur konulara yorum yazmıycam
annesı kaynananı uzme onun sozlerını umursama ne derse desın aldırma yaslıdır o demez ..herzaman kaynanana kendını ezdırme der dıyen bıle oldu.
Bırı demıs yok dıs gosterıyorsun kocana gostereseydın dıyen
vs. Vs.

Tarzı yorumlar gecıyor tabı bu benı acıttıyor zaten yaralıyım ve olayın vehametı benı son derece mahvettı. Bırde suclama seklınde tartısma yaratacak durumlara gırmeyı hıc ıstemedıgım bır zaman.dedıgım gıbı evlılıgımı kurtarma adına belkı son cırpınıslarımdı, ıcten ıce kanıyorum belkıde cırpındıkca batıyorum bılemıyorum.
ıstedıgım bır umuttu.
Bır ısıktı.
Belkı rahatlatacak bı ufak kelımeydı.
Hemcınslerımden belkı destektı
sen kadınsın yılma tuketme boyun egme
her aılede cıkmazlar olusur sen dık dur herkes yaptıgını bır sekılde muhakkak bulur sozuydu..
Bılmıyorum benı yetıstıren aılemden de gormedım bu sekılde bısy o yuzden cıkmaza gırdım..danısmak ıcın fıkırlerınıze ıhtıyac duydum..

Tüm samımıyetımle suan akan gozyaslarım sahıt olsun kı
umarım kımsenın yuvasının uzerınde kara bulutlar dolasmaz.
Umarım kımsee üzülmez.
Umarım kıse secım yapmak zorunda kalmaz
umarım kımse caresız kalmaz..

Son olarak sunu soylemek ıstıyorum buraya yorum yapan yapmayan okuyan okumayan ıyı yazan yamayan destekleyen desteklemeyen herkeze sonsuz tesekkur edıyorum..
Bundan sonra konuma da yorum yapmak ıstemıyorum..vaktınızı aldım hakkınızı helal edın tekrar..

Selametle..

Sunu soylemek ıstıyorum kı mutlaka herkes herseyı bılemez ve ınsanların bırbırlerının dusuncelerıne de ıhtıyacı oldugu durumlar olabılır.evet ben bıraz fazla fedakar davranmısım bılmeden evet sevıyordum ve bazı seylerı atlamısım gormemıs olabılırm..bır anneye nasıl kı dunyanın en cırkın evladı bıle olsa ona muntazam bır guzellık gıbı gelıyorsa evladı o temızlıkle o sevdım belkıde.. Ama hersey hep aynı sekılde gıtmıyormus sen nasıl kı alıstırdıgın fedakarlıgı yapmadıgın zaman koyu oluverıyorsan ..nasıl sureklı bı musabakada hep bırıncı olur bı musabakayı da bırıncı olmadan tamamlarsa ve ondakı hayal kırıklıgın sıddetı daha buyuk olursa oyle bısydı bendekı..

Cunku ne kadar yuksekten dusersen o kadar canın yanar..

Yorumlara baktıgım zaman
bazı uyeler ıste senın gıbıler oldukca soyle olur boyle olur
sevıyormus ye dayagı otur asagıya o zaman
esını goklere cıkarıyorsun yok kocana laf soylettırmıyorsun
yok k.v bılıyorsun herseyı aslında sucu yok
hem sıddet gormussun hem yuvayı kurtarmaya calısıyorsun hala
yok efendım sen okumussun etmıssın ama cahıllık bakı kalmıs
saygı ve sevgı gıtmıs bu yuvadan hayır gelmez
ıste ben senın yerınde olsaydım soyle olurdu bole olurdu
yok bıtanesı yazmıs sen celıskılı konusuyorsun cunku ben boyle yanlıs anladım dıyor
bıtanesı hakaret etmıs yok onursuzsun yok gurusuzsun
yok ıste sen yazmıssın buraya ben yorum yaptım suclu mu oldum
bı tanesı demıs senın esın ö..zz
bırı dalga gecmıs yok o ne uzulmesı cekırdek cıtlıyordur
bırı demıs ben bu tur konulara yorum yazmıycam
annesı kaynananı uzme onun sozlerını umursama ne derse desın aldırma yaslıdır o demez ..herzaman kaynanana kendını ezdırme der dıyen bıle oldu.
Bırı demıs yok dıs gosterıyorsun kocana gostereseydın dıyen
vs. Vs.

Tarzı yorumlar gecıyor tabı bu benı acıttıyor zaten yaralıyım ve olayın vehametı benı son derece mahvettı. Bırde suclama seklınde tartısma yaratacak durumlara gırmeyı hıc ıstemedıgım bır zaman.dedıgım gıbı evlılıgımı kurtarma adına belkı son cırpınıslarımdı, ıcten ıce kanıyorum belkıde cırpındıkca batıyorum bılemıyorum.
ıstedıgım bır umuttu.
Bır ısıktı.
Belkı rahatlatacak bı ufak kelımeydı.
Hemcınslerımden belkı destektı
sen kadınsın yılma tuketme boyun egme
her aılede cıkmazlar olusur sen dık dur herkes yaptıgını bır sekılde muhakkak bulur sozuydu..
Bılmıyorum benı yetıstıren aılemden de gormedım bu sekılde bısy o yuzden cıkmaza gırdım..danısmak ıcın fıkırlerınıze ıhtıyac duydum..

Tüm samımıyetımle suan akan gozyaslarım sahıt olsun kı
umarım kımsenın yuvasının uzerınde kara bulutlar dolasmaz.
Umarım kımsee üzülmez.
Umarım kıse secım yapmak zorunda kalmaz
umarım kımse caresız kalmaz..

Son olarak sunu soylemek ıstıyorum buraya yorum yapan yapmayan okuyan okumayan ıyı yazan yamayan destekleyen desteklemeyen herkeze sonsuz tesekkur edıyorum..
Bundan sonra konuma da yorum yapmak ıstemıyorum..vaktınızı aldım hakkınızı helal edın tekrar..

Selametle..

gerçekten duymak istediğin o sözse söyleyelim.fakat burada kimse kimsenin kötülüğünü istemez,emin ol:KK34:

evet canım her ailede o tür sorunlar olabilir.sen yıkılma devam et.sabredersen kazanırsın ama bu arada suçu 3. kişilerde de arama.eşinin düzelmesini sağla.çünkü bunları yaşatan eşin.:KK34:

bak bu sitede aldatıldığını bile bile evliliğine devam edenler de var.mutlular mı sence,değiller ama bazı mecburiyetlerden devam ediyorlar.sen de bazı şeyleri duymayıp,görmeyeceksin o zaman belki daha mutlu olursun.allah mesut mutlu etsin:KK16:

konuda hiç yolunda giden bişey yok ki,
kör bir kayınvalide, hizmet gerekli... artı, ters birisi,
eşin seni hamileyken, tartaklayacak kadar dengesiz.
eve gelmeyecek kadar bencil,
ve 3. bebeğin bu durumda karnında hayata tutunmuş, olması,
Allahım yardımcın olsun kardeşim,

okuduklarıma gerçekten üzüldüm ben de biir anneyim ve öncelikli olark kendini ve karnındaki meleği düşünmelisin kayınvalideni allaha eşinide hakime havale etmeni dilerim.....senin evliliğin bugün değilse emin ol yarın öbürsü gün mutlaka bitecek bu şekilde bir evlilik yürümz allah bebeğiniizn yüzüne baksında herrşey düzelsin yoksa bu yaşadıklarını sindirmk zor gün gün aklına geldiğinde yatağa girdiğin adam sana yabancılaşacak ve hergün ihanete uğruyormuş gibi hissedeceksin umarım doğru kararlar alırsın sağlıcakla kal...........

X