Hamilelik döneminde cinsellik

Ahshahs merak etme benim de pek seviştiğim söylenemez nadiren oluyor ama zaten bebek gelince sekteye uğrayacak gelmeden bari düzenli bi ilişkimiz olsun diye uğraşıyorum ahsh

Kendini öyle şartlandirma.
Bizde sekteye uğramadı mesela. Daha bir tatlandi. Bebekten sonra kiyi köşede, Quicky vs derken baya bir renk geldi. Eskisi gibi saatlerce yatakta değiliz ama bu yeni formatida iyi.

biz ilk 3 ay haftada bir seviştik. su an 15.haftadayım ve 4-5 günde bir oluyor-du. esim birden bire spora başlama gereği gördü ve her yeri ağrıdığı için yapamıyoruz. kappe kader 😩 son 3 ay da zaten anamın evine gidicem. gençliğim kurudu 😂

benim bu arada lekelenmem ve sancım olmustu 8. ve 10.hafta. ona rağmen doktor cinsel ilişkiyi yasaklamadı. yapın da demedi 🙄 yaptık…. 😂

Bizde sekteye uğramadı mesela. Daha bir tatlandi. Bebekten sonra kiyi köşede, Quicky vs derken baya bir renk geldi. Eskisi gibi saatlerce yatakta değiliz ama bu yeni formatida iyi.
Eşimi tanıdığımdan söylüyorum aslında. Hiç öyle kıyıda köşede yapabilecek bir insan değil libidosu o kadar yüksek de değil 🙄 o yüzden sonrasında sekteye uğrayacağına eminim maalesef. Bir de ilk 6 hafta zaten yasaklanıyormuş sanırım ilişki

Biraz büyüyünce de uyudular mu diye kontrole etmekten bi hal oluyorsun aklı eriyor bi de, kapı felan kitle zor iş 🙈

biz ilk 3 ay haftada bir seviştik. su an 15.haftadayım ve 4-5 günde bir oluyor-du. esim birden bire spora başlama gereği gördü ve her yeri ağrıdığı için yapamıyoruz. kappe kader 😩 son 3 ay da zaten anamın evine gidicem. gençliğim kurudu 😂

benim bu arada lekelenmem ve sancım olmustu 8. ve 10.hafta. ona rağmen doktor cinsel ilişkiyi yasaklamadı. yapın da demedi 🙄 yaptık…. 😂
Doktorlar çok uyarmadığına göre demek ki normal aslında, sıkıntılı durumlar değil. Lekelenmeye rağmen yasaklamamasına şaşırdım ama.

Doktorlar çok uyarmadığına göre demek ki normal aslında, sıkıntılı durumlar değil. Lekelenmeye rağmen yasaklamamasına şaşırdım ama.
8.haftada olan lekelenmem ilişki sonrası olmustu. acile gittik ebeye de, doktora da söyledim. rahimde kanama yok, aktif kanama da görünmüyor bir sorun yok diyip gönderdiler 😂 10.haftada da direkt bebeğe baktılar güzel her sey sorun yok dediler 😂 sonradan araştırdığımda gebelikte vajina içindeki damarlar genişlediği için ilişki sırasında damarda çatlama sonucu lekelenme normal diye okudum. onlar da öyle düsünüp takmadı belki de 🙄

Eşimi tanıdığımdan söylüyorum aslında. Hiç öyle kıyıda köşede yapabilecek bir insan değil libidosu o kadar yüksek de değil 🙄 o yüzden sonrasında sekteye uğrayacağına eminim maalesef. Bir de ilk 6 hafta zaten yasaklanıyormuş sanırım ilişki

Benimkide öyle coşkun değil. Oğlak burcu :)
Ama bebek olduktan sonra alişti kiyida köşede yapmaya.

Ben normal doğum yaptım. Biz 3 hafta sonra normale döndük ama bende dikiş vs. olmadi.
Sezeryan veya dikiş olunca biraz daha sakinmak gerek tabiki.

Bol bol papatya yağı banyosuna oturursun.
Bide hastaneye gitmeden kadin pedlerini icme susuyla islat ve buzluga at. Evde takarsin. Doğumdan sonra en iyi rahatlamayi bu donmuş pedler sağladi bende

Benimkide öyle coşkun değil. Oğlak burcu :)
Ama bebek olduktan sonra alişti kiyida köşede yapmaya.

Ben normal doğum yaptım. Biz 3 hafta sonra normale döndük ama bende dikiş vs. olmadi.
Sezeryan veya dikiş olunca biraz daha sakinmak gerek tabiki.

Bol bol papatya yağı banyosuna oturursun.
Bide hastaneye gitmeden kadin pedlerini icme susuyla islat ve buzluga at. Evde takarsin. Doğumdan sonra en iyi rahatlamayi bu donmuş pedler sağladi bende
Hiç duymamıştım bunu. Teşekkür ederim tavsiye için ☺️

Almanyada ebe bide yoğurt sürüyor pedlere (iyi bakteriler tekrar vajinaya yerleşsin diye) ama ben yiyeceği böyle birşey için kullanmak istemedim. Buz gibi ped hizir gibi yetişiyor. Ayni şekilde gögüs ucununa koyabilirsin. Emzirme zamaninda
Çook teşekkür ederim. Aynı fikirdeyim ben de yoğurdu kullanmam ama araştırdım donmuş ped iyiymiş cidden. Daha önce duymamıştım.

8.haftada olan lekelenmem ilişki sonrası olmustu. acile gittik ebeye de, doktora da söyledim. rahimde kanama yok, aktif kanama da görünmüyor bir sorun yok diyip gönderdiler 😂 10.haftada da direkt bebeğe baktılar güzel her sey sorun yok dediler 😂 sonradan araştırdığımda gebelikte vajina içindeki damarlar genişlediği için ilişki sırasında damarda çatlama sonucu lekelenme normal diye okudum. onlar da öyle düsünüp takmadı belki de 🙄
Bende lekelenme olsa kocam bana on yıl yaklaşmaz Allah biliyor da tamamen düz sorunsuz bir hamilelik veriyor 😅

31 haftalık hamileyim. Riskli bir hamilelik dönemi geçirmedim/geçirmiyorum şükür.
Kendi doktorum hiçbir zaman cinselliği yasaklamadı. Bir ara 7 haftalıkken devlette muayene olmuştum ordaki doktor ilk üç ay ne olur ne olmaz diye önermiyorum cinsellik dedi. Gebe okulundaki ebe de ilk üç ay yasak dedi. Eşim de huylandı pimpirikli biridir. Neyse çok sık birlikte olmadık yani ilk üç aylık dönemde.
Şimdi son trimester döneminde olunca yine bi huylanmalar var. Çünkü ilk üç ayda önermeyenler son üç ayda da önermiyorlar. Hatta ebe son üç ay ayda bir kere falan dedi.
Kendi doktorum yasaklamamış da olsa eşim sık ilişkiye girmekten çekiniyor.
Sizler bu dönemde bir sorun yaşadınız mı bununla ilgili?
Biz çok sık ilişkiye girdik bir şey de olmadı diyen ya da tam tersi ilişki yüzünden sorun yaşadık diyeniniz var mı?
Valla 17 haftalık gebeyim eşimle kanka olduk 😂 bize başından beri yasak. Cinsellik ne yeniyor mu modundayız 🙈

Ne denmez evvelâ. Anlayamadım buyur efendim denir. Hamile iken ve çocuk doğduktan sonra 1 yıl boyunca seks yapılmaması iyi olur. Kadın kendini toplasın. Erkekler de sabretsin.
Teşekkürler efendim bedava ders için.
Bu konuyu benim açtığımı, cinselliği isteyen tarafın zaten bir kadın olduğunu zatı şahaneniz nasıl fark etmedi?
Sabretmeyen benim BEN

X