Hamile kalmaya çalışırken aldatıldım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

QuinNymph

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2021
9
-71
29
Hiç buraya yazacağım aklıma gelmezdi. Genelde zor hamile kalan kişilerin yazılarını okuyup her ay umutlanırdım. İçim acıyor. Kimseye anlatamıyorum. Bana bir akıl verin a dostlar. 7 senedir hamile kalmaya çalışıyorum. Eşim çok çocuk istiyor gibi davranıyordu, sözde üzülüyordu fakat iş tedaviye geldiğinde hep bahaneler. Çok işi varmış, işten izin alamazmış falan filan. Bende en sonunda evde tedavi yöntemlerini denedim. Bu arada ben hastaneye gidiyordum. İki kere rahim filmi çektirdim, doktor her defasında kocamı sordu tahlil yaptırdı mı diye bende yaptıracak diyordum. Velhasıl son 7 aydır beni oyalayıp durdu gidicem hastaneye diye ve gitti. Ama artık iş işten geçmiş sanırım çünkü adet göremez oldum. Menapoza girdim sanırım. 3 aydır adet yok. Amh 1.24. Kocam şehir dışında çalışıyor. Vakit buldukça bayramlarda izinler de eve gelirdi. En son bulunduğum şehre yakın bi şehirde (3saatlik uzaklık) çalışıyordu. Her hafta eve gelirdi. Çok uzatmayacağım. Telefonunda bir kadının telegramının ekran görüntüsünü almış. Bunu gördüm. Numarayı da cannn diye kayıt etmiş. Daha önce de aldatılmıştım. Sordum bu kim diye önemli bi şey yok, kayda değer bir şey yok dedi geçiştirdi. Meğer kadın evliymiş. Kadınla ilişkileri olmuş. Önceden tek gecelik aldatmalarına da çok üzülmüştüm ama affetmiştim. O benim her şeyimdi. Şimdiyse bu kadına aşıkmış. Onu seviyormuş. Öyle söylemedi ama o kadın yüzünden bana küfürler etti. Sen benim son şansımdın anne olmak için dediğimde ise bana yatağına başka adam al s. git dedi. Çok yaralıyım. Böyle bi adam değildi. Boşanıcam. Onu asla affetmem mümkün değil. Böyle bi durum yaşayıp sonradan mutlu olan var mı? Boşanan arkadaşlardan özellikle rica ediyorum, bana öneriniz ne? Nasıl unuturum ben bu adamı? Bi daha nasıl güvenirim? Nasıl severim? Bana umut olun çünkü hem kocamdan oldum hem annelik şansım bitti. En yakın arkadaşımın da çocuğu olmuyordu o hamilelik haberi aldı benim yaşadığıma bakın Canım çok yanıyor.

Sana başkasını yatağına al diyen adam için konu mu açtın en büyük kızgınlığı sana duydum

Bir defa yapan hep yapıyor işte. Üzüldüm adınıza. Umarım bir an önce kendinize yeni bir yol çizersiniz.

Davulun sesi uzaktan hoş gelirmiş. Bi daha anne olamayacağım. O doktorun kapısında eşleriyle gelmiş kadınları ve hamile ya da yeni doğurmuş kadınları görüp kendi haline üzülmek nedir bilir misiniz? Doktorun size bi daha anne olamayabilirsin demesi? Empati yapabilseydiniz kırmazdınız zaten.

Hamile kalsaydınız böyle bir pislikten çocuğunuz olacaktı. Her şerde bir hayır vardır dedikleri bu olsa gerek. Size değer vermeyen, sevmeyen birini zamanla siz de unutursunuz. Boşanın. Yolunuza bakın. İnşallah yolunuz iyi insanlara düşer.

7 sene boyunca tek başınıza mı doktora gittiniz yani? Bunca zamandır belki sorun ondaydı ve siz tek başınıza mı uğraştınız? Üstelik defalarca aldatılmış olmanıza rağmen. İyi ki olmamış diye sevinmeniz lazım, gör artık da boşa bu adamı diye evren elinden geleni yapmış resmen.

Iste onceden affedince sonra boyle oluyo, bosanmakta gec kalmanin, affetmenin yan etkileri bunlar, yas kac bilmiyorum, herkes anne olmak zorunda degil, once hayatini bi duzene koyup bu adamdan kurtul, sonra baska seylerin derdine düş bence
Bende geçmişe dönebilseydim asla affetmezdim. Ama anne olmak için katlanmak durumunda kaldım. Aslında mesela sadece anne olmak değil, kendimi eksik hissetmek. Kadınlığım elimden alınmış gibi.

Sen benim son annelik şansımdın nedir ya? Adam damızlık mı, bu kadar mekaniklesti mi bu isler. Aldatmış kabullenmissin, olmayacak adami oldurmaya çalışmışsin, iyi ki bu adamdan cocugum olmamis diyecegine hala anneliği kaçırdım ya laaa diyosun. Offf valla akıl fikir gelsin bir yerlerden nolur yaa... Cocugun olunca aldattiginda da kucuck bebeğimle bizi aldattı dersin sanki beklenmedik bsymis gibi. Bırak gec baska isine bak, şunlara şu guveni vermeyin yaa...

Çok teşekkür ederim. Bende böyle düşünmeye çalışıyorum ama başkasından duymak daha iyi geliyor.

Evet bu zamana kadar anne olabilmek için katlanmak zorunda kaldım.
Çocuğun da böyle bir yuvaya doğmak için can atıyordu annelik hırsıyla şöyle vasıfsız, şerefsiz insanları baba yapınca olan çocuğa oluyor. Bir baba çocuk için neredeyse her şeydir...
Yapacak şey jet hiziyla bosanmak ve Yumurta dondurma işlemi yapmak. Kadınlar kulubunde de var ileri yaşlarda yumurta donduran, hatta bu yüzden açılan topikler var... Önce şu adamı defedin,sonra hayatınıza birisi girerse annelik defterini yeniden açarsınız

Evet bu zamana kadar anne olabilmek için katlanmak zorunda kaldım.
Hamile kalsaydınız yazık olmaz mıydı o çocuğa öyle bi pislik babası olucaktı. Sadece çocuk doğurmakla olmaz geleceğini de düşünmeniz gerekir. Böyle bi adamı baba yapmadım diye şükredin

Davulun sesi uzaktan hoş geliyor. Aylarca negatif çıkan testler, doktor doktor gezmeler, kendinizi aşağılık ve eksik hissetmeler bunu ancak yaşayan biliyor. Bir kadının başına gelebilecek en kötü şey zamansız menapoz. O zaman nelere mecbur kaldığınızı kimse tahmin bile edemiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…