Görümcemin görgüsüzlüğü..

Bizim aile mi tuhaf acaba, herkes görgüsüzlük demiş. Biz doğumgünlerimizde ne istediğimizi söyleriz ki gereksiz, işe yaramayacak bişey alınmasın, kullanılsın. Hatta özellikle ihtiyacımız olan, pahalı olduğu için ertelediğimiz ya da alamadığımız şeyler isteriz, herkes üzerine düşeni koyar ortaya tek bir hediye alınır çoğu zaman.

Mesela ben geçen yıl fotoğraf makinesi istedim, görümcem ankastre istedi. İstediğimiz, işe yarar şeyler oldu en azından. Madem hediye alacağız faydası da dokunsun modundayız.

Siz de büyük görümcenize "bizim maddi durumumuz kaldırmaz, eğer çok istiyorsa ortaklaşa alalım" diyerek olayı çözebilirdiniz bence.
sizinki ortaklaşa alınırmış bu makul ve güzel bir şey zaten .

çok şaşkınım şu an..
bu ne aymazlık.
üstelik siz çalışmadığınız halde, abilerine neden söylemiyorlar ki..
bence alıştırmayın böyle şeylere.
daha fazla yazmiyim. sanırım çocukluk yapmışlar
emri vaki yapar gibi..
...

hey allahım yaa.
okusun kazansın da kendi versin bakalım 100 eu*2,7892 (mbds kurundan) 278,92tl.
ne yapacak o yaşta o çantayı :KK57:

Ben 200liralık çantayı almak için 30 sene bekledim çalışıp didinince alsın kendi..
asla almayın sakın çok saçma ya cok zengin bi aile olur da hep marka takılırlar anlarım..
siz de deyin para toplayalım tüm aile alalım daha mantıklı

16 yaşında kıza 100 euroluk çanta mı? Benimde çanta merakım var ama çalışıp kendi paramla alıyorum. Çok ayıp ya, görgüsüzlükten öte bir şey bu.

katılıyorum. o parayı nasıl kazanacağına baksın önce, okusun, çalışsın kazansın alsın Hoppa

hiç eşine söyleme bile. git 20 tlye bir hediye al. eğer yüzsüzlük yapıp çantayı sorarlarsa sen de hiç çekinme gereken cevabı ver.

Son düzenleme:
daha 16 yaşındaki kızı böyle şımartıp sırf istedi diye kendileri iphone 6 alıp size de 100 euroluk çanta mı aldıracaklar? hadi küçük görümcenizin yaşından dolayı aklı bir karış havadadır çevresinden görüp istemiştir falan onu çok sorgulamıyorum da büyük görümceniz bir de utanmadan şu çantayı alın diye size söylüyorsa asıl görgüsüz o. gerçi bende 16 yaşında oldum ama hiç böyle ergence davranışlarım, ailemi aşacak isteklerim olmadı yetiştirme meselesi demek ki..

siz kafanıza göre bütçenize uygun bir hediye alın gitsin böyle gereksiz harcamalara lüzum yok bir de çocuk bekliyormuşsunuz zaten o parayla bebeğinizin bir eksiğini kapatırsınız. elinizi verirseniz ileride kolunuzu kaptırırsınız bunlara, bu yaşta bu hediyeleri istiyorsa 20 yaşına geldiğinde araba ister :)

Baştan mesafe koymanız iyi olmuş, nasılsa bu istekler ileride büyüyüp i phone ihalesi size kalacaktı. Alamayınca o zaman aldıklarınız da kimsenin gözüne gözükmeyip, kötü olacaktınız. Eşinizi tebrik ettim sizi hiç olaya müdahil etmeden çözmüş. Bence ortaklaşa falan filan karıştırmayın bütçenize göre bir hediye götürün. Herkes haddini bilsin.

Baştan mesafe koymanız iyi olmuş, nasılsa bu istekler ileride büyüyüp i phone ihalesi size kalacaktı. Alamayınca o zaman aldıklarınız da kimsenin gözüne gözükmeyip, kötü olacaktınız. Eşinizi tebrik ettim sizi hiç olaya müdahil etmeden çözmüş. Bence ortaklaşa falan filan karıştırmayın bütçenize göre bir hediye götürün. Herkes haddini bilsin.
Esimden Allah razi olsun her konuda beni ezdirmez ne kizlara nede kayinvalidemlere hemen cevabi hazirlar yapistirir onlara bende böylelikle arada kalmamis olurum:)

Arkadaslar ben 2 yıl ve 4 aydır evliyim. 2 tane görümcem var. Biri benimle yaşıt diğeri henüz 16 yaşında sayılır. Küçük görümcemin 3 gün sonra doğum günü var. Eşim doğum günlerine pek önem vermez ama ben yinede özenip güzel bir pasta yapıp getirmek istemiştim planlm öyleydi. Neyse bu aksam büyük görümcem whats appten bana yazdı.
Büyük g: Nasılsın napıyosun?
Ben: napiyim canım bebekle uğraşıyorum
Büyük g: hmm kolay gelsin.. bişey dicektim kardeşimin doğum günü var 3 gün sonra sizinde bildiğiniz gibi(sürekli hatırlatır)
ben: evet biliyorum hayırdır?
büyük g: sizden doğum gününe 100 euroluk markalı x marka çanta istiyor.
Ay varya dondum kaldım bu ne görgüsüzlük dedim kendi kendime. Benim içimden öyle yüksek meblada hediye almak asla geçmiyordu cünkü evimiz var bebeğimiz var eşim tek çalışıyor yeri geliyor ben kendimden bile kısıyorum parayı.. hayır yani onu geçtimde hediye istenmez ne saçma. İnsan gönlünden kopanı alır ben bunu böyle bilirim. Bana çok yüzsüzce geldi. Neyse bende cvp yazdım
Ben: iyide bunu neden sen söylüyorsunda kendi bana söylemiyor?
Büyük g: Çekiniyor.
Ay nasıl sinir oldum istemeye çekîmmiyor ama.
Ben: Şimdilik birşey diyemem cünkü benim başka hediye planım vardı.. eşimle konuşmam lazım dedim kapattım konuyu. Ama sinir oldum gerçekten. görümcemlerde bana doğum günümde en fazla 20 lt lik bişey alırlar ve beklentilerine bak.
Ben mi abartiyorum? bir yandanda empati kurmaya çalışıyorum abileri isteyebilirler diye ama o zaman gitsin abilerine desinler. Benimde iki kız kardeşim var onların doğum günlerindede asla öyle pahalı hediye almamışımdır.. sadece bütçeme göre alırım bu kardeşlerimede haksızlık oluyor! Öyle değil mi?

Ne kadar ayip birsey ya insan istemeye utanmazmi, ben olsam gonlumuzden ne koparsa onu aliriz derim, ne gorgusuzluk pess yani

Gerçektende görgüsüzlermiş..
Belki hediye bunu al dersin ama birde şu kadar fiyata şu canta demekten neyin nesi
Bence sen pastada yapma Ufak bir hediye al...
Mutlu yıllar dilee Ve yüzüne tebessümünü de kondurr:)))

100€ tl hesabiyla ne kadar yapiyo biliyo mu bunlar acaba bebegin rizkindan kesip alma sakin 20tl ye cakmasini al anlamaz kiz... :)

ya kızım sen deli misin ne alıştırıyorsun öyle pastalar falan bırak anası yapsın pastasını ablası yapsın sana ne...
yüz verme bak tepene çıkıyorlar şimdiden

Bence hiç eşine deme alın bişey uygun parada alın götürün bacak kadar kız 100 € şeyi napacak allah allah

X