Görümcemin görgüsüzlüğü..

Bence de bu çantayı büyük görümce istiyor. Sakın almayın her doğumgününde ister yüzsüzler. Sanki siz o cantayi alacaksiniz da size ayni degerde hediye gelecek. Sakın almayın sakınnnnnn.

ondan bizene canım. G*tleri yiyorsa isterse 1000 euroluk alsınlar. Ama beebğin olcak pnu düşün. Boşver. Büyük görümcen de kendisi alsın kardeşine.
BÜyük görümcem zaten ona kayınbabamla beraber i phone 6 alcaklar yani küçük görümcemi zaten onlar bu kadar şımarttılar

BÜyük görümcem zaten ona kayınbabamla beraber i phone 6 alcaklar yani küçük görümcemi zaten onlar bu kadar şımarttılar
Aaa berabermi.. olmadı bak koskoca ablaaı birlik hediye mi alcak. Hemdr kardeşinin çok ama çok istediği çanta varken. Böyşe söyle ona. Ayıp olur abla babam telefon alsın sen çanta al. Bende telefonuna kılıf alırım de:-D allhım tikicanlaryetiştiriyorruz ellerimizlee....

Arkadaslar ben 2 yıl ve 4 aydır evliyim. 2 tane görümcem var. Biri benimle yaşıt diğeri henüz 16 yaşında sayılır. Küçük görümcemin 3 gün sonra doğum günü var. Eşim doğum günlerine pek önem vermez ama ben yinede özenip güzel bir pasta yapıp getirmek istemiştim planlm öyleydi. Neyse bu aksam büyük görümcem whats appten bana yazdı.
Büyük g: Nasılsın napıyosun?
Ben: napiyim canım bebekle uğraşıyorum
Büyük g: hmm kolay gelsin.. bişey dicektim kardeşimin doğum günü var 3 gün sonra sizinde bildiğiniz gibi(sürekli hatırlatır)
ben: evet biliyorum hayırdır?
büyük g: sizden doğum gününe 100 euroluk markalı x marka çanta istiyor.
Ay varya dondum kaldım bu ne görgüsüzlük dedim kendi kendime. Benim içimden öyle yüksek meblada hediye almak asla geçmiyordu cünkü evimiz var bebeğimiz var eşim tek çalışıyor yeri geliyor ben kendimden bile kısıyorum parayı.. hayır yani onu geçtimde hediye istenmez ne saçma. İnsan gönlünden kopanı alır ben bunu böyle bilirim. Bana çok yüzsüzce geldi. Neyse bende cvp yazdım
Ben: iyide bunu neden sen söylüyorsunda kendi bana söylemiyor?
Büyük g: Çekiniyor.
Ay nasıl sinir oldum istemeye çekîmmiyor ama.
Ben: Şimdilik birşey diyemem cünkü benim başka hediye planım vardı.. eşimle konuşmam lazım dedim kapattım konuyu. Ama sinir oldum gerçekten. görümcemlerde bana doğum günümde en fazla 20 lt lik bişey alırlar ve beklentilerine bak.
Ben mi abartiyorum? bir yandanda empati kurmaya çalışıyorum abileri isteyebilirler diye ama o zaman gitsin abilerine desinler. Benimde iki kız kardeşim var onların doğum günlerindede asla öyle pahalı hediye almamışımdır.. sadece bütçeme göre alırım bu kardeşlerimede haksızlık oluyor! Öyle değil mi?
Varlığı da yokluğu da belli etmemek bir görgü kuralıdır .İnsanlığın gereğidir .
Görümcelerinizin ikisi de beş para etmez .Küçük istese bile yaşı yetmese bile büyüğü ayıp olur hediye istenmez ayıptır şeklinde uyarıp alet olmayabilirdi .Bence hiç onlarla yüzgöz olmayın kocanıza ne kadar ayıp filan deyip utandırın kocanız onları gizlice uyarır belki .Bu ne aymazlık böyle ya

cok sınır bozucu ben olsam pasta bıle yapmam bu saatten sonra :KK57: herkesın kendıne gore sıkıntısı var abısıde olsa hos degıl bu durum..abısı bekar degıl evlı cocugu sorumlulukları var sonucta

Aaa berabermi.. olmadı bak koskoca ablaaı birlik hediye mi alcak. Hemdr kardeşinin çok ama çok istediği çanta varken. Böyşe söyle ona. Ayıp olur abla babam telefon alsın sen çanta al. Bende telefonuna kılıf alırım de:-D allhım tikicanlaryetiştiriyorruz ellerimizlee....
seslîiiiii güldümmm hahahaha süper yorum :KK70:

Belki siin tepkinizi ölçmeye çalışmışlardır? eğer alma potansiyeliniz varsa devam edecek olabilirlerdi.
Bence büyütmeyin sonuçta hediye. Siz 10 liralıkta alsanız 100 Eurolukta alsanız 2 gün sonra unutulacak.

iyiki görümcem yok böyle birşey talep etse işler karışırdı ben çanta alırdım ona inat 10 tllik olanlardan hediyenin büyüğü küçüğü olmaz :)

Ben bu yaşta kullanmadım 100 euroluk çanta deyip kestirip atsaydın keşke, açık kapı bırakman iyi olmamış ve alma sakın..eşin almak isterse de engel ol bnce ne o öle daha kız 16 yaşında..

Çakmasını alın, daha ucuzdur.
Ne markaymış bu? Bizim orda pazarda çoğu markanın çakması satılıyor :)

X