Görümcemin görgüsüzlüğü..

Genç bir kız o yaşlarda oluyor böyle şeyler.Kırma al da diyemicem maalesef.Çünkü alırsan daha fazlasını ister.Sen gönlünden kopanı al ama güzelce de anlat gücüm ona yetmez ben bunu almıştım zaten diye.Anlayacaktır bence.Heves etmiş olabilir.Kırma ama dediğini de yapma derim :):)

Söylediği x markanın benzerini bulup alın nedir bu marka merakı daha 16 yaşındaki kıza büyüyünce çalışıp kendi alsın orjinalini size laf ederselerde gücümüz buna yetti dersiniz 1 kerelik alalım dersenizde her sene aynı muhabbeti ederler çok saçma birşey insan gönlünden ne koparsa gücü neye yeterse onu alır

Arkadaslar ben 2 yıl ve 4 aydır evliyim. 2 tane görümcem var. Biri benimle yaşıt diğeri henüz 16 yaşında sayılır. Küçük görümcemin 3 gün sonra doğum günü var. Eşim doğum günlerine pek önem vermez ama ben yinede özenip güzel bir pasta yapıp getirmek istemiştim planlm öyleydi. Neyse bu aksam büyük görümcem whats appten bana yazdı.
Büyük g: Nasılsın napıyosun?
Ben: napiyim canım bebekle uğraşıyorum
Büyük g: hmm kolay gelsin.. bişey dicektim kardeşimin doğum günü var 3 gün sonra sizinde bildiğiniz gibi(sürekli hatırlatır)
ben: evet biliyorum hayırdır?
büyük g: sizden doğum gününe 100 euroluk markalı x marka çanta istiyor.
Ay varya dondum kaldım bu ne görgüsüzlük dedim kendi kendime. Benim içimden öyle yüksek meblada hediye almak asla geçmiyordu cünkü evimiz var bebeğimiz var eşim tek çalışıyor yeri geliyor ben kendimden bile kısıyorum parayı.. hayır yani onu geçtimde hediye istenmez ne saçma. İnsan gönlünden kopanı alır ben bunu böyle bilirim. Bana çok yüzsüzce geldi. Neyse bende cvp yazdım
Ben: iyide bunu neden sen söylüyorsunda kendi bana söylemiyor?
Büyük g: Çekiniyor.
Ay nasıl sinir oldum istemeye çekîmmiyor ama.
Ben: Şimdilik birşey diyemem cünkü benim başka hediye planım vardı.. eşimle konuşmam lazım dedim kapattım konuyu. Ama sinir oldum gerçekten. görümcemlerde bana doğum günümde en fazla 20 lt lik bişey alırlar ve beklentilerine bak.
Ben mi abartiyorum? bir yandanda empati kurmaya çalışıyorum abileri isteyebilirler diye ama o zaman gitsin abilerine desinler. Benimde iki kız kardeşim var onların doğum günlerindede asla öyle pahalı hediye almamışımdır.. sadece bütçeme göre alırım bu kardeşlerimede haksızlık oluyor! Öyle değil mi?
100 euroluk çanta nedir yahu az yesin de tövbe tövbe:KK12:

Arkadaslar ben 2 yıl ve 4 aydır evliyim. 2 tane görümcem var. Biri benimle yaşıt diğeri henüz 16 yaşında sayılır. Küçük görümcemin 3 gün sonra doğum günü var. Eşim doğum günlerine pek önem vermez ama ben yinede özenip güzel bir pasta yapıp getirmek istemiştim planlm öyleydi. Neyse bu aksam büyük görümcem whats appten bana yazdı.
Büyük g: Nasılsın napıyosun?
Ben: napiyim canım bebekle uğraşıyorum
Büyük g: hmm kolay gelsin.. bişey dicektim kardeşimin doğum günü var 3 gün sonra sizinde bildiğiniz gibi(sürekli hatırlatır)
ben: evet biliyorum hayırdır?
büyük g: sizden doğum gününe 100 euroluk markalı x marka çanta istiyor.
Ay varya dondum kaldım bu ne görgüsüzlük dedim kendi kendime. Benim içimden öyle yüksek meblada hediye almak asla geçmiyordu cünkü evimiz var bebeğimiz var eşim tek çalışıyor yeri geliyor ben kendimden bile kısıyorum parayı.. hayır yani onu geçtimde hediye istenmez ne saçma. İnsan gönlünden kopanı alır ben bunu böyle bilirim. Bana çok yüzsüzce geldi. Neyse bende cvp yazdım
Ben: iyide bunu neden sen söylüyorsunda kendi bana söylemiyor?
Büyük g: Çekiniyor.
Ay nasıl sinir oldum istemeye çekîmmiyor ama.
Ben: Şimdilik birşey diyemem cünkü benim başka hediye planım vardı.. eşimle konuşmam lazım dedim kapattım konuyu. Ama sinir oldum gerçekten. görümcemlerde bana doğum günümde en fazla 20 lt lik bişey alırlar ve beklentilerine bak.
Ben mi abartiyorum? bir yandanda empati kurmaya çalışıyorum abileri isteyebilirler diye ama o zaman gitsin abilerine desinler. Benimde iki kız kardeşim var onların doğum günlerindede asla öyle pahalı hediye almamışımdır.. sadece bütçeme göre alırım bu kardeşlerimede haksızlık oluyor! Öyle değil mi?

Ne günlere kaldık Allahım Allahımmmmm.
Arkadaşımsinirlenmekte kızakta çok haklısın. Bu küçük görümcene akıl veren yok galiba. Hadi o böyle birşey istedi büyük görümce neden uyarmıyor neden bu çok ayıp istenmez demiyor. Hani ihtiyaç olsa neyse ama doğum Günü'nde hediye istiyor yetmiyor marka istiyor. Almayın kıçının üstüne otursun. 28 yaşıma geldim ne kimseden pasta gördüm be hediye minnet edip istememde. Tekrar söylüyorum hadiküçüğü ergenlik Döneminde bu kıza akıl veren yok mu ?

Arkadaşlar yorumlar için tşkler
Ne günlere kaldık Allahım Allahımmmmm.
Arkadaşımsinirlenmekte kızakta çok haklısın. Bu küçük görümcene akıl veren yok galiba. Hadi o böyle birşey istedi büyük görümce neden uyarmıyor neden bu çok ayıp istenmez demiyor. Hani ihtiyaç olsa neyse ama doğum Günü'nde hediye istiyor yetmiyor marka istiyor. Almayın kıçının üstüne otursun. 28 yaşıma geldim ne kimseden pasta gördüm be hediye minnet edip istememde. Tekrar söylüyorum hadiküçüğü ergenlik Döneminde bu kıza akıl veren yok mu ?
Büyüğü küçüğünden beter ve ondan daha çocuksu hiç olgun değil. Akıl yaşta değil baştadır sözünün bir kanıtı daha olsa gerek..

Böyle bir şey ile karşılaşsam pasta yapmaktan da vazgeçerim.
Ona da kusur bulacaklar emin olun.
Hele bir de istediği hediye gelmeyince doğum günü çocuğunu iyice sinirlendirir ev usulü pasta.
Hem değer verip hem rezil olmayın bence.

Ben abimden böyle bişey istemedim isteyemem,bekar olduğu halde..Hele evlenip kendi ailesi eşi varsa,böyle maddi bişey istemem mümkün değil..
Yaptıkları hem görgüsüzlük,hem bencillik,düşüncesizlik..
Eşinize sorun,kabul etmedi deyin onlara da...
Ne güzel memleket be..

Arkadaşlar yorumlar için tşkler

Büyüğü küçüğünden beter ve ondan daha çocuksu hiç olgun değil. Akıl yaşta değil baştadır sözünün bir kanıtı daha olsa gerek..

Yakın akrabanız ve mecbursunuz yüzüyor bakmaya. Rabbimizde iyiliği emrediyor. Bağları germeden pastanızı yapın hediyeyi almaya gücünüzün yetmediğinigüzel bir dille ifade edin. Gerisini Allah bırakın derim size. Çünkü bu bir imtihan resmen nefsinizle imtihan. Nefis derli pastayıda yapma :)
Allah yardımcınız olsun.
Belki konunuzla alakası yok ama benim bük görümcem 32 yaşlarında evlendi ve kim ne takacak bana dersine düştü... Çok kötü bence ne gerek var. Kim be takması gerekiyorsa takar. Ve bu konu aile içinde KONUŞULDU kim ne takacak... Çok ayıp görgüsüzlük. Ha birde lafta diyor bu konuşulmaması gereken bir konu ama eminim kafasına taktı kim ne takacakkkkk :rolleyes::rolleyes::rolleyes::KK34:

ben olsam abine bi danisayim canim sonucta o alacak o calisiyor derim esime soylerim o muhattap olur topu abisine atarim ister alsin ister almasin bnde hic kotu olmamis olurum

arkadasım kesinlikle alma esine söyle böyle böyle dedı dıye eminim oda kabul etmicek hediyenin büyügü kücügü olmaz ayrıca bune terbıyesızlık ya bence onlar ikisi planlamıs olabılır.sen normal hedıyenı alıp git hiç bişey dıyemezler merak etme onlar sana söyerken ayıp olmuyoda sen almayıncamı olacak bosver colugunun cocugunun rıskını bos seylere harcama masallah 16 yasında ama herseyıde bılıyolar ben kac yıldan beri calısıyorum kendıme öyle bir canta yada baska bişey almadım almamda para okadar kolay kazanılmıyo. cok istıyosa kendıleri alsın parasına kıyıpta alabılıyosa bosver...

ben olsam abine bi danisayim canim sonucta o alacak o calisiyor derim esime soylerim o muhattap olur topu abisine atarim ister alsin ister almasin bnde hic kotu olmamis olurum
haklısın canım bende söyledim eşimle konuşmam gerektiğinî ondan habersiz alamicami. Ama o calışıyor sonuçta o alacak demedim cünkü birkeresinde bir mevzu olmuştu bende amaaaaan parasını ödüyoruz sonuçta demiştim büyük görümcemde abim ödüyor abimin parası dedi resmen ayrım yapmıştı sana ne oluyor gibisinden. Onun üzerine bende ne münasebet abin benle evli herşeyimiz ortak paramizda o çalışıyorsa harcamalarımızı beraber yapıyoruz kafasına göre yapmiyorya bidaha böyle konuşursan kaşbini kırarım demiştim odur budur asla demem o çalışıyor o karar versin yoksa ellerine süper bir koz vermiş olurum

Bizim aile mi tuhaf acaba, herkes görgüsüzlük demiş. Biz doğumgünlerimizde ne istediğimizi söyleriz ki gereksiz, işe yaramayacak bişey alınmasın, kullanılsın. Hatta özellikle ihtiyacımız olan, pahalı olduğu için ertelediğimiz ya da alamadığımız şeyler isteriz, herkes üzerine düşeni koyar ortaya tek bir hediye alınır çoğu zaman.

Mesela ben geçen yıl fotoğraf makinesi istedim, görümcem ankastre istedi. İstediğimiz, işe yarar şeyler oldu en azından. Madem hediye alacağız faydası da dokunsun modundayız.

Siz de büyük görümcenize "bizim maddi durumumuz kaldırmaz, eğer çok istiyorsa ortaklaşa alalım" diyerek olayı çözebilirdiniz bence.

1. Kiz gitsin abisine soylesin.
2. Buyuk gorumce niye size soyluyor, kendi kardesi gitsin kendi alsin, ya da abisiyle konusup ortaklasa alsinlar.
3. Kiz gitsin kendi ana babasindan istesin.

Her durumda da siz dis kapinin mandalisiniz, size neye soyluyor ?!!

Son düzenleme:
1. Kiz gitsin abisine soylesin.
2. Buyuk gorumce niye size soyluyor, kendi kardesi gitsin kendi alsin, ya da abisiyle konusup ortaklasa alsinlar.

Her durumda da siz dis kapinin mandalisiniz, size neye soyluyor ?!!
aynen canim abisinin almayacagini biliyor cünkü önem vermez dogum günlerine bu yüzden bana diyor iste belki yengem abimi ikna eder gibisinden ama cooooooooooooook bekler:KK12:

Ben abimden böyle bişey istemedim isteyemem,bekar olduğu halde..Hele evlenip kendi ailesi eşi varsa,böyle maddi bişey istemem mümkün değil..
Yaptıkları hem görgüsüzlük,hem bencillik,düşüncesizlik..
Eşinize sorun,kabul etmedi deyin onlara da...
Ne güzel memleket be..
keske bütün görümceler senin gibi ince fikirli olsa ama nerdeeeee

Eşinize söylediniz mi bu durumu ne dedi
Evet canim konustuk. Anlattim durumu. Hemen ardindan yorumumuda yaptim cok ayip bence sonucta ben ona sormadim ne hediye istersin cünkü aklimda ona cok güzrl bir pasta hazirlamak ve yanina kücük bir hediye almak vardi gönlümden gecen oydu.. ama artik onuda yapmam cünkü hevesim kacti dedim. Hayatim hem birkere ister alirsak hep beklerler ve benimde kardeslerim var kardesine alalim diyorsan o bütcede hediye benimde kardeslerime öyle büyük hediyeler gözden cikartman gerekecek buda maddi yönden biri baya etkiler karar senin cünkü ben kardesler arasinda ayrim yapilmasina asla izin vermem dedim. Esimde: birak sen kardesimi ya bilmiyormusun onlar ancak biseyler isterler simartilmislar annem babam tarafindan iyi yapmissin öyle diyerek tekrar sorarsa dersin abiniz istemiyor hediye pahali geldi istersen ortak alalim fikrini sunarsin eh artik onuda kabul etmesse hediye mediye yok ben her sene ugrasamam gitsin calissin alsin koca kiz oldu sürekli hediye bekleyemez dedi. Benimde isime geldi tabi:KK66::KK54:

Bizim aile mi tuhaf acaba, herkes görgüsüzlük demiş. Biz doğumgünlerimizde ne istediğimizi söyleriz ki gereksiz, işe yaramayacak bişey alınmasın, kullanılsın. Hatta özellikle ihtiyacımız olan, pahalı olduğu için ertelediğimiz ya da alamadığımız şeyler isteriz, herkes üzerine düşeni koyar ortaya tek bir hediye alınır çoğu zaman.

Mesela ben geçen yıl fotoğraf makinesi istedim, görümcem ankastre istedi. İstediğimiz, işe yarar şeyler oldu en azından. Madem hediye alacağız faydası da dokunsun modundayız.

Siz de büyük görümcenize "bizim maddi durumumuz kaldırmaz, eğer çok istiyorsa ortaklaşa alalım" diyerek olayı çözebilirdiniz bence.

Bu konuda siz farkli düsünüyorsunuz demekki. Öyle görmüssünüz öyle alismissiniz. Ama ben öyle görmedim üstelik madem kizlarin özel istekleri var o halde bana dogum günümde sorabilirler ne istersin diye öyle degil mi? ama yapmadilar hep kafalarina göre ucuz biseyler alip veriyorlar. Saolsunlar düsünmeleri önemli zaten ama bazi seyler karsilikli karsindakine sen git dandik bisey al sonrada onun 10 mislini bekle. Enayi durumuna koyulmus hissediyor insan kendini. Ayrica ben görümceme sorsaydim ne istersin dogum gününe diye o zaman tabiiki istedigini söylesin ama ben hicbisey sormadan direkt bana 100 euroluk hediyeden bahsetmesi yüzsüzlükten baska bisey degil bana göre.

X