Görümcemin görgüsüzlüğü..

Bunu hangi aymazlıkla sana yazıyor görümcen acaba?
Sevgili kardeşine-senin eşine- yazsaydı ya görelim...
Ben senin yerinde olsam "iyi olduğum ,enayi olduğum anlamına gelmiyor"derdim.
Ve sakın pasta yapıp götürme!

Kocan o 100 £ kazanmak için kaç saat ter döküyor acaba??
O görümcene bunu söyleseydin.
Eşek gibi çalışıyor insanlar o parayı kazanmak için. Senin de evladın var yürüsünler yandan yandan.

konu sahibesi sorsaymış ya biz 100 euroluk çanta alacaksak

senin sipariş listende ne yazıyor sen kaç euroluk alacaksın:KK53:

5 euroluk Adibas ayakkabı olabilir mi?

qR0esHLacVTJmzRUpkNSdIxaCU6UUSQgschSz6Odn7DH2cFrkIMY6R1AqqnZmQ6EFltu3E2JewUFIYeoDl0GA8hgFVA_NK0e-FY=w320-h240-nc

Çakmasını alın, daha ucuzdur.
Ne markaymış bu? Bizim orda pazarda çoğu markanın çakması satılıyor :)

Niye onların istediğini alsın ki :KK53:
Hediye adı üzerinde gönülden kopandır.
Bu görümce sanırım ana babası kız ne istersin diye soruyor doğum günlerinde .. Ondan nasılsa diğerleri de istediğimi alacak mantığına bürünmüş..
daha yaş 16
biraz yokluk bilmeli çocuklar.

Şımarıklık.
Ben olsam almam.
16 yaşındaki çocuk 100 euroluk saati takmayıversin bir zahmet.
Ayıp bu şekilde istemek.

Niye onların istediğini alsın ki :KK53:
Hediye adı üzerinde gönülden kopandır.
Bu görümce sanırım ana babası kız ne istersin diye soruyor doğum günlerinde .. Ondan nasılsa diğerleri de istediğimi alacak mantığına bürünmüş..
daha yaş 16
biraz yokluk bilmeli çocuklar.

16 yaşında tam ergenlik döneminde.

Sanırım arkadaşlarından özeniyor.

Bu yaş için normal istemesi

Normal olmayan, karşısındakinin durumunu düşünmeden istemesi. Abisinden direkt istememesi.

Bence kuçuk gorumcenizi ailesi simartiyor. Kendileri çocuklarina iyilik yaptiklarini zannediyorlar ama ne buyuk kotuluk yaptiklarinin farkinda bile degiller.

Benimde ergen kardesim var. Ona hediye alacagim zaman sorarim, sana hediye alacagim ne istersin diye. Eger normal fiyatta bir hediye isterse alirim, diger turlu para veririm. Parani biriktir ve al derim.

Siz sorsaydınız söyleselerdi tamam ama böyle metezore olmaz yani, adı üstünde hediye. Gönlünuzden kopanı alın götürün kimseyede açıklama yapmayın.
Gorümceniz sorarsa (size alin diyen gorümceniz) ben kendime almıyorum o meblaģa çanta, bütçem buna elverdi bunu aldım deyin.
Ben sizin yerinizde olsam konuşma esnasinda ben hediyemi aldım bile, sen al cantayı derdim hatta.

Bence siz o gün hasta numarası yapın hiç gitmeyin görsünler nasıl olurmuş :KK5:Bende görümceyim yaaa hiç bilmezler doğum günümü sevmezlerde beni zaten:KK70::KK70:

16 yaşındaki velede bak sen :KK14:
Ben o yaşta haftalık 10-20 tl alsam kendimi zengin sayıyordum ...
Aileler şımartmış iki görümce de şımarık.
Büyük olan küçüğün elçisi olarak hiç kendine yakışmayan bir tavır sergilemiş.
100 euro ne demek ? ben euroyu sadece tv de görmüş insanım :KK53:

O çantayı kendi istiyor olmasın :KK53:
Şaka bir yana "biz daha makul ve ısmarlama olmayan bir hediye düşünüyorduk" deseydin keşke.

Arkadaslar ben 2 yıl ve 4 aydır evliyim. 2 tane görümcem var. Biri benimle yaşıt diğeri henüz 16 yaşında sayılır. Küçük görümcemin 3 gün sonra doğum günü var. Eşim doğum günlerine pek önem vermez ama ben yinede özenip güzel bir pasta yapıp getirmek istemiştim planlm öyleydi. Neyse bu aksam büyük görümcem whats appten bana yazdı.
Büyük g: Nasılsın napıyosun?
Ben: napiyim canım bebekle uğraşıyorum
Büyük g: hmm kolay gelsin.. bişey dicektim kardeşimin doğum günü var 3 gün sonra sizinde bildiğiniz gibi(sürekli hatırlatır)
ben: evet biliyorum hayırdır?
büyük g: sizden doğum gününe 100 euroluk markalı x marka çanta istiyor.
Ay varya dondum kaldım bu ne görgüsüzlük dedim kendi kendime. Benim içimden öyle yüksek meblada hediye almak asla geçmiyordu cünkü evimiz var bebeğimiz var eşim tek çalışıyor yeri geliyor ben kendimden bile kısıyorum parayı.. hayır yani onu geçtimde hediye istenmez ne saçma. İnsan gönlünden kopanı alır ben bunu böyle bilirim. Bana çok yüzsüzce geldi. Neyse bende cvp yazdım
Ben: iyide bunu neden sen söylüyorsunda kendi bana söylemiyor?
Büyük g: Çekiniyor.
Ay nasıl sinir oldum istemeye çekîmmiyor ama.
Ben: Şimdilik birşey diyemem cünkü benim başka hediye planım vardı.. eşimle konuşmam lazım dedim kapattım konuyu. Ama sinir oldum gerçekten. görümcemlerde bana doğum günümde en fazla 20 lt lik bişey alırlar ve beklentilerine bak.
Ben mi abartiyorum? bir yandanda empati kurmaya çalışıyorum abileri isteyebilirler diye ama o zaman gitsin abilerine desinler. Benimde iki kız kardeşim var onların doğum günlerindede asla öyle pahalı hediye almamışımdır.. sadece bütçeme göre alırım bu kardeşlerimede haksızlık oluyor! Öyle değil mi?
30 yasındayım çalısıyorum bırak 100 euroluk cantayı kendıme 100 mılyonluk canta bıle almadım daha. asla almazdım ben olsam çocugunun rıskını mı yıyecek? alsan da ıkı gun sonra baska bı kulp bulunur zaten gene gelin kötü olur. en azından para vermemeıs olursun:KK66:))))

X