Görümcem tatilde bize gelmek istiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Size koca da bulmuşlardır zamanında. Bi kere beklemesinler zaten, versen ömrünü yerler de çabuk bitti diye yine küserler.

Size koca da bulmuşlardır zamanında. Bi kere beklemesinler zaten, versen ömrünü yerler de çabuk bitti diye yine küserler.
Oooo bulmazlar mı, onlardan biri ile evlenmedim diye de dargınlar, kız kardesimi de beni de bu yüzden çok ağlattılar, uzak kalınca da nankör oldum

Ya bırak kime gidiyosa gitsin. Herkesin ağzı dili var, 3 çocuklu kuzeni beleşçi kuzeni kabul etmiş diye ağlayacaksınız nerdeyse size ne ya bırakın biraz da onlar deneyimlesin siz kendinizi kurtarmaya bakın. Merak etmeyin kendisini ağırlamak dururken 1 hafta tatile gittiniz diye 2 kuzi ölümüne dedikodunuzu edecek.

Siz biraz yumuşak yüzlüsünüz sanırım. Çünkü böyle bir duruma kim olsa hayır der Ben asssssla kabul etmem böyle bir şeyi mesela. Aradılar mı geliyoruz mu dediler, hemen cevap “merhaba X tabi gelin buralarda kalmanız için güzel oteller var biz size link yollarız. Kusura bakmayın sizi evde ağırlayamayacağım. Çocuklar anlaşamıyor. Ben de yoruluyorum haliyle. Görüşürüzzz” Ha buraya gelince de zırt ğırt görüşemem onu da bir dipnot geçerim bitti gitti Zorla kapıya dayanacak halleri yok ya. Bir iki küser tavır yapar belki sonra alışır.

Oooo bulmazlar mı, onlardan biri ile evlenmedim diye de dargınlar, kız kardesimi de beni de bu yüzden çok ağlattılar, uzak kalınca da nankör oldum
Niye ağlıyonuz ya ohhh olmuş çok beğeniyosanız kendinize alsaydınız deyin, ben dedim çünkü güzel oluyo.

Maalesef konu sahibin tek başına yapabileceği şey bu kadar. Eşi sesini çıkartmadığı sürece orası kardeşimin evi diyip gelmeye devam edecekler. Yukarıda bi arkadaş da yazmış kaynana oğlumun evi diyip geliyor bu olayda aynı o şekilde kardeşimin evi diyip yerleşiyorlar. Gelinin ve çocuklarının söz hakkı yok. Yapılan tavırlar umursanmıyor. Daha fazla bu olay yüzünden tartışma yaratmak çocuklarının huzurunu kaçıracak. İnş dediğiniz şeyleri ( hizmet etmeme ,kendi çocuklarınızla ilgilenme gibi) şeyleri yapabilirsiniz. Eşiniz kardeşine gelmeyin demediği sürece her sene bunları çekeceksiniz malesef

Konu sahibi duzeninizi sakin bozmayin. Ben çozumu boyle buldum. Gelir uzun kalirlardi.Bide aramizda 4 5 saatlik mesafe var buna ragmen kalabalik gelir enaz 1 hafta 10 gun kalirlardi.Biz tikis pikis cocuklari odama,yanima alir sabahtan aksama hizmet ederdim.Evim 2arti 1 di o zaman şimdi 4 arti 1 buna ragmen artk cocuklari kendi odalarindan çikarmiyorum. Bir odamizda kedilerimize ait kedilerden korkuyorlar.Artk gelince hepsi bi odada yatiyor dolaysyla eskisi gibi gelmez oldular.Zaten çalisiyormssnz kahvalti falan hazirlamayin geldiginizde mutfagi daginik bulursaniz soyleyin niye daginik niye toplamadin diye... habersiz geldiniz musait olmadgmi soylemstm disarda isim var deyip yemek yapmadan alin çocuklari çikin , cikarkende yatak odalarinizi cocuklarinki de dahil kilitleyin... çirkeflesmeden anlamayacaklar çirkefleşin.

Valla yapan öyle bir yapıyor ki. Yıllarca İstanbul'da yaşadık, 2 saatlik yoldaki amcama gitmeyi 1 gün bile düşünmedim. Yüzsüzlük edip gitsem 2 günden fazla tutmaz yengem. Suratıyla gönderir valla. Öyle kardeşimin evi, yok bibimin evi falan anca konu sahibi gibi yumuşak yüzlülere geçer.

Görümce zaten yüzsüz ,onu anladık.Ben şuraya takıldım.Siz çalışıyor olmanıza rağmen eve gelip yemek yapmışsınız,çocuklara bakmışsınız.Eşiniz ne yapıyordu bu arada?Görümce gelince eşiniz ekstra bir ev işi yapıyor mu?Yoksa rahatı hiç bozulmuyor mu?Yemeği,temizliği eşiniz yapsın,2 güne kardeşini kapı önüne koyar.

İnsan önce kendine değer vermeli,saygı duymalı.
Siz kendinize değer verip önemsemezseniz insanlar hiç önemsemez.
Hayır dedikten sonra tekrar sormaya bile cesaret edememeleri gerek.
Hem kendi hemde çocuklarınızın kişisel alanına sahip çıkmıyorsunuz.

Anladığım kadarıyla konu sahibi tatil şehrinde yaşıyor. Görümce gelip gidip konu sahibinin başına bela oluyor.
O zaman daha fena çirkeflesirim valla kimse kusura bakmasin. Ben musait degilim git ananda kal... yarin oburgun cocuklar buyuyecek sinav seneleri olacak konu sahibi o zaman napacak? Benzer seyleri yasamis biri olarak bikac kere "musait degilim" diyerek geri cevirdim ama "su tarihte gelin" demedim daha da eskisi gibi gelen yok. Cocuklar buyuyor benim kafam kaldirmiyor. Şimdi ben yakin bi arkadasima gidicem ki karadenizde tatil beldesinde oturuyor niyetim 2 gun kalmak 2 gunde esimin memleketinde kalip donucez daha fazlasi ev sahibini yorar gerek yok...

bizde istenmediğimiz yerde durmayız sizde öyleymişsiniz ama anlatılanlara göre görümce sanki duracak umursamayacak gibi gözüküyor .

Makarna yemeyecekler ki, kendi çocukları da var. Ayrica kocasınin gönlü kardeşinin makarnaya talim olmasına razı gelmez. Bulurlar bir yolunu. Ben konu sahibinin de hiçbir şey yapabileceğini sanmıyorum. Görümce de bundan o kadar emin oldugundan her şeye rağmen kafasına göre yola çıkmış.

+1
Ailemle yaşıyorum ama ben de dominantım bu konuda. Şimdi milletin ağzını açsak ama orası annenle babanın evi der. Ben karışamazmışım.
Valla öyle bir karışıyorum kiiiii
Evin temizliğini ben yapıyorum, günlük işleri idare ediyorum. Kim karışacak başka pardon?
İki taraftan da kimse yatıya matıya gelemez. Ev 5 oda, yer de var aslında ama gelemezler.
Çünkü misafir sevmiyorum. Nokta.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…