Görümcem tatilde bize gelmek istiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Sourlife

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2016
2.978
7.488
Merhaba arkadaşlar,
Dert değil belki ama gerçekten beni bunaltan bir durum. Görümcem yurtdışında yaşıyor ve 4 çocuğuyla birlikte her yaz bize gelmek istiyor. Geldiğinde asla elini bir işe sürmüyor. Beni evde bulduğu an, çocuklarını bana bırakıp gezmeye, alışverişe vs.cikiyor.
Ben çalışıyorum, çocuklarımız deseniz anlaşamıyorlar. Ben işteyken çocuklarımı evde bırakırken bile tedirgin oluyorum. Onun çocukları yüzünden.
İki defa geleceğim dedi, ben tabi gelin demedim. Çalışıyorum dedim, tatil planımız var dedim vs.ama boş yere konuşuyorum tabi, geleceğine eminim. Planlarını çoktan yapmış, hatta 1 ay kalırım gibi planları var kafasında.
Gercekten bu rahatlık bana çok fazla geliyor, ben ablama 2 saatliğine giderken bile 10 defa müsait mısın diye soran bir tipim. Eşim deseniz iki arada bir derede kalmış. Bana hak veriyor ama gelmeyin diyemiyor tabi.
Yazımı 10 kişiye yemek yaparak ve onun çocuklarına bakıcılık yaparak geçirmek istemiyorum. Benim çocuklarım da yoruldu okul hayatından, yazın olan tüm vaktimi kendi çocuklarıma ayırmak istiyorum.
Ben ne yapacağım? Var mı bu konuda akıl verebilecek olan?

Eşiniz kardeşiyle açıkça konuşup, kendilerine 1 ay boyunca kalacak eşyalı bir ev tutmalarını söyleyebilir.

Görümcem yurtdışında yaşıyor ve 4 çocuğuyla birlikte her yaz bize gelmek istiyor. Geldiğinde asla elini bir işe sürmüyor.
Şu satır bile kabul etmemen için yeterli. Kusura bakmayın evimde ağırlayamayacağım dışarda görüşelim yaz bitti.

eşiniz iki arada bir derede kalmamalı. sizin eviniz han değil, açmak zorunda değilsiniz, istediğiniz gibi reddetmekte özgürsünüz. kocanızı cesaretlendirin o konuşsun. siz hayır demeyin kocanıza bırakın mevzuyu o konuşsun. kocanız ne şiş yansın ne kebap diye düşünüyor, böyle olmaz. nazik ama kararlı bir şekilde cesaretlendirin.

Bedavaya tatil yapacaklar evinizi de otel gibi kullanacaklar.
Eğer bana yardımcı olmayacak isen gelme benim evim otel değil diyebilirsiniz. Veya sizde gelince ne yemek ne temizlik yapın. Sizde çıkıp çıkıp dışarı gidin annenizde vs yemek yiyin. Bakalım ne yapacak..Bazı insanlar bedavaya tatil yapmaya alışmış. Sizi asla çağırmaz sürekli size gelirler.. yardım edecek isen gel yoksa gelme deyin ya da müsait değilim 1 ay için olmaz deyin.

4 çocuklu 1 aylık misafir mi? Oha diyeceğim artık kusura bakmayın lütfen.
Valla eşiniz arada kalırsa kalsın insan cinnet geçirir. Ablasıyla konuşmak zorunda.
Diğer aklıma gelen alternatifler:
Onlar geldiğinde çocuklarla gidin şehir içinde güzel bir otele yerleşin, ise ordan gidip gelirsiniz. Bu masraf eşinizi ablasıyla konuşması konusunda motive edebilir

Daha az radikal olan: Kayinvalidenize söyleseniz o kızına söylese?

İstediği kadar yardım etsin dört çocukla kimseyi evimde ağırlayamam ya o kadar uzun süre. 2-3 gün belki.

O kadar çocukla yaşamak istesek kendimiz yaparız zaten.

Açık açık söyleyin. İyi niyetli olan zaten halinizden anlar konuşmaniza karsin. Anlamazsa da sorun değil zaten bir yerde mutlaka ilişkiniz zedelenir.

Niye "gelmeyin diyemiyor tabi" esinizin bir rahatsizligi mi var beyninin dil merkezinde

1 ay coook uzun bir süre. Bu sorunu eşiniz çözmeli. Siz dahil olursaniz sıkıntı yaratır. İnsanlardaki bu rahatlığı anlamıyorum nasıl 1 ay başkasının evini işgal edebilirsin ya hu ..
Bence de tam tersi. Aile bireylerinin söylemesi daha zor. Ben konu sahibinin yerinde olsam kendim söylerim

İstememekte haklısınız. Ama bir şey deseniz suçlu olacaksınız belli. Bırakın gelsinler. Yemeklerini yapmayın. Bulaşıklarını kaldırmayın. Çocuklarını bırakıp gezmeye kalktığında işim var bakamam deyin. Çocuklarınızı alıp çıkın gidin istediğiniz yere. Ya koşa koşa giderler ya da tıpış tıpış ellerini bir işe sürerler.

Yoo niye diyemesin? İstese gayet güzel söyler.
Arada kaldım ayağına oda umursamıyor demekki.
Nasıl olsa sen çekiyorsun herşeyi.
Açıkça istemediğini söyle.
Hayatta kabul etmem.
Gerekirse o günlerde izin alır aileme giderim.

Bazı konulara hayret ediyorum cidden
Nasıl oluyorda susuyorsunuz, susmak zorunda kalıyorsunuz?
Bu şartlarda kimse benim evimde kalamaz, eşim bunu teklif dahi etmez. Kendi istemez zaten, kardeşi gezsin de ben onun 4 çocuğuyla evde kalayım.
Evimize çok da yatılı misafir gelmistir bu arada ama birkaç günlüktür bu anne baba harici. 1 ay, 4 çocukla kim kimde kalabilir, bunu aklından geçirebilir? Kendinize yazık edersiniz, kabul ederseniz.

"Yazımı 10 kişiye yemek yaparak ve onun çocuklarına bakıcılık yaparak geçirmek istemiyorum. Benim çocuklarım da yoruldu okul hayatından, yazın olan tüm vaktimi kendi çocuklarıma ayırmak istiyorum." Aynen şu cümleyi kurup en fazla 3-4gün misafir edebilirim kusura bak ayın deyip konuyu kapat eşine bırakma bu işi o söyleyemez sonuçta birbirinizi yersiniz

Arkadaşlar hepiniz gerildiğinize göre abartmıyormuşum, en azından bu konuda içim rahatladı. Ben "hayır" diyebilen bir insan değilim. Böyle kendi kendimi yer bitiririm genelde. Yani ben karşıdaki insanın bunları düşünebilmesi gerektiğini düşünüyorum. Ama düşünemiyor işte. Gelme diyemem malesef, o kısım beni aşar. Bazı arkadaşlar, sen dışarda ye, eve gitme filan yazmış. Aslında bunu yapmak geldi aklıma. Çocuklarımı da alıp çıkarım çeşitli bahanelerle diye. O şekilde de anlamazsa daha ne yapabilirim bilmiyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…