Görümcem tatilde bize gelmek istiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
1 hafta makarna yiyip kimse ölmez aşkım. Kocası çok kayırıyosa poposunu kaldırır kendi yapar. O da bi kaldırır iki kaldırır. Konu sahibinin başka konularda yazdığı birkaç mesajı hatırlıyorum. Adam rahatına pek düşkün, meseleleri mesele etmeyince mesele kalmaz kafasında. Evi konu sahibi çekip çeviriyo zaten, adam pek bişeye elini sürmüyor söyleneni yapıyor o kadar işte. Öyle kavga çıkaracak bi tip de değil, fazla pasifize. Konu sahibi kendi kendine yapıyor napıyorsa.

Ay konu sahibi gorumceye tamam tatilden sonra gelin demiş zaten belli ki, artık cevap bile vermiyor yorumlara... 3 hafta dört dörtlük ağırlayacak hatta belki ağustosta da başta ısrar ettiniz diye extra kalacaklar Kocası da karısını tanıdığı için kardeşiyle arasını bozmuyor haklı olarak Benim de böyle karım olsa ben de kardeşimle kötü olmam , yiyen kardeşim, yediren karım, bana ne ! Bana giren çıkan yok nasılsa...

Son düzenleme:
İstemediğiniz şeylerde net olmaz kapıyı aralık bırakırsanız herkes o kapıdan girer.
Kusura bakmayın ama görümceye hiç net olamamışsınız, “biz önümüzdeki hafta evde olmayacağız” demek tatilden sonra buyurun gelin demek, ki görümce de böyle anlamış siz dönerken biz de yola çıkarız demiş, siz de bu cümle üzerine,” ben tatil sonrası da kimseyi ağırlayamam, Türkiye’ye gelecekseniz otel pansiyon bir yer ayarlarsınız” dememişsiniz, deseydiniz görümceniz böyle bir plan yapmazdı.

İyi dayanmışın, oracıkta rezil ederdim onları insan içine çıkamazlardı. Gözüm dönünce ağzımın ayarı olmuyor benim ondan gık diyemiyorlar.
Hicbisey yapmadan nankör damgası yiyen ben buna çok güldüm katip, uzak kaçıyorum şimdi, memleket defteri beni için komple kapandı, bundan sonra sadece tatillerim için il dışı yaparım, memlekete gitsem de memnun değiller en iyisi komple hayırsız olmak , onların derdi yaşlılığında yanlarında kendilerine bakacak , ilgilenecek şekilde yakınlarında olmamamız, tüm karın ağrıları bu , hediyeler de alsam, ayaklarına da kapansam aynılar, yine nankörüm yine hayırsızım , çocukken az hizmet etmişim gibi hala beklentileri bitmedi

Ben yurtdışındayım, 2 yıl evvel memleketten bir kaç haftalığına misafirlerim geldi, sanırım fazla ilgi gösterdik, bir sene sonra tekrar geldiler yine müthiş ağırlamış olacağız ki gittikten 6 ay sonra tekrar gelmek istiyoruz dediler, hayır diyemiyoruz mecburen buyurun gelin dedik, baktık ardı arkası yok en sonunda gelmek istiyoruz dediklerinde nasip dedik, anlamış olacaklar ki artık sesleri çıkmıyor. Gerçekten çok yorucu oluyor uzun süre misafir ağırlamak . Galiba bende artık insan sevmiyorum…

Yok markete gittim, o nedenle sustum
Marketteyken aradı görümce. Sana da söyleyeyim planlamayı dedi. 1 hafta memlekette, 4 gün bizde kalacakmış, sonrasi için bir tatil beldesinde otel ayarlamış.
Bence buraları okuyor, vur dedik öldürdün tarzı konuştu
Yani açıkçası bende az kalacaklarına bir sevindiysem, 4 çocuğun tatil yapacağına da iki sevindim. O çocuklar bu keyifli tatili hepinize borçlu
Artı hepiniz bana kızıyorsunuz ama bu şekilde çözmek, vurmadan kırmadan beni daha çok mutlu etti. Neticede benim ailem de yatılı olmasa da geliyor gidiyor bize. Eşimin kardeşini eve almamak demek, kendi ailemi de almamak anlamına geliyor. Ha eşim gelsinler dese, ki der ben alamam. Sadece saf değil, aynı zamanda çok adilim

Kendi çocuklarına kıyamıyorlar çünkü, zamanında annen göstermiş annen belletmiş, sizi ondan bişey yerine koymuyorlar, annenin malı olarak o is tediğine koşturabilir siz yok diyemezsiniz onlara göre. Benim az gerilerde bir örneğim var, anası babası hizmetçi olanın çocuğu da hizmetçi görülür, orda da bu işi yapan yenge idi mesela, kaynının kızı neden köyden biri ile evlenmedi diye her yıl memlekete gelince aynı lafı açıyodu. Köydeki kapısı kapandı hizmetçi kalmadı kendi evinde kendi işini yapıyor çünkü g.t yanığı ordan.

Nasılsa 4 gün diye sarmalar börekler falan coşmayın makarnaya devam. Yoksa planı değiştirirler kalırsınız bi soğan bi sarımsak görümce ile.

Nasılsa 4 gün diye sarmalar börekler falan coşmayın makarnaya devam. Yoksa planı değiştirirler kalırsınız bi soğan bi sarımsak görümce ile.
Yok kesinlikle şimdi alttan alsam, seneye aynı şeyleri yaşarım. Hazır olay buralara gelmiş, aynen devam.
Zaten söyledim ona ben çok yoğun çalışacağım, sana müsait olmadığımızı söylemiştim diye. Yorgunum der, haslarim makarnayı.

Yok ben ona demiştim ki ağustosun şu tarihleri arası 5,6 gün müsaitliğimiz var. Onun dışında müsait değiliz.
Bu konuşmanın üstüne yaşandı bu olaylar.
Neyse 1 aydan 4 güne düşürdüm, bence bu büyük bir başarı
Ben zaten abilerinin evine hiç ayak basmasinlar diyecek biri değilim
Benim de iki çocuğum var, elbette görüşsün kardeşler. Tek isteğim gelip 1 ay kadar oturmamasi idi, o potansiyelle başladı olaylar çünkü. Her sene gelip 5 gün kalsa problem etmem yani.

Ya sizin kayinvalideniz baska gorumceniz yada kayniniz yok mu? Niye illa siz...
Kayınvalidem vefat kısa süre önce. Biraz da o yüzden çok vurup kiramiyorum. Annem öldü, kardeşim beni eve almıyor diye düşünüp üzülsün istemiyorum.
Bu gelişinde daha açık konuşacağım onunla. Gelebileceğini ama uzun kalamayacağını anlarsa benim için sorun kalmaz.

Eşinin kardeşini 3 gün 4 gün misafir eder insan baştan beri böyle olsa zaten kimse ağzının tadı bozulsun istemez ama 1 ay gerçekten çıldırtıcı bir süre. 1 kızım var 2 yaşa yakın annemlere gittim 10 gün kaldım ama bekarkenki rahatlığım baktım ki kalmamış aman çocuğum dökecek mi kıracak mı düşecek mi şişecek mi kusacak mı sonuçta annem de olsa o evin temizliği ona kalıyor ben gittikten sonra. Velhasıl bu şekilde çözülmesi iyi olmuş sizin için de ama ne olursa olsun artık herkesin ailesi düzeni telaşı var 1 ay çok uzun bir süre keyfi seyahat için. Hele de çalışan kadına.

Siz niye bu kadar topluyorsunuz bu adamın ardını böyle? Kardeşim var diyen kaldırsın g.tünü. Onu bari siz düşünmeyin. Hepsi ilerde yapmasaydın olacak.

Allah'ım ben senden çok rahatladım yemin ediyorum Görümce buraları okuyorsa ona iki çift lafım var; bulmuşsunuz böyle gelini başınızda taşıyın, hem vicdanlı hem adil, hem naif, hem becerikli , hem çalışkan, hem sabırlı, allah bilir güzel de...Ben olsam neler neler yapardım böylesi geline de...dengine düşmüyor, kısmet işte...

Son düzenleme:
Ya sen nasıl tatlı, vicdanlı bı hatunsun yaa

Bu yüzsüzlükle umrunda olmaz daha da rahat kalir sizin bos evde

Bence sen eve gelmeden yada Sabah ise gitmeden malzemeleri koydum sana zahmet aksama pisir de git

1 ay nedir yahu.. Eşiniz arada kalmadan gayet sizi anlayarak kardeşine planınız olduğunu bizzat kendisi anlatacak. Gerekirse sizinle kötü olsun kafanız rahat eder.

ölümü gösterip sıtmaya razı etmiş kadın resmen

Buradakilerin geneli ben de dahil kimse kapımızı açmasın demeyiz ama sizin problem görümcenizin 1 ay kalıp çocuklarını da size baktırarak gününü gün etmesi kendi keyfine gezip tozmasına bakmasıydı.
Yoksa kimse 4 gün misafirliğe ortada çok büyük bir sorun olmadıkça itiraz etmez.

Bundan sonra bu disiplinle devam edin, çocukları size bırakıp gezmesine de izin vermeyin, siz tatlı tatlı çözmek istiyorsunuz da bazı insanlar o tatlılıktan anlamıyor o yüzden görümcenizin düşüncesizliği ve sizin yaklaşımınızın ne kadar verimli olacağı bende hala soru işareti tatil beldesine çocukların hepsini veya sizin çocuklarla yaşı denk olanları size bırakıp gitmesin, ay yengesi çocuklarım kuzenlerini özlemiş biz burada kalacağız deyip ağlıyorlar onlar kalsın ben dönüşte alırım baaaay yaparsa şaşırmam

Eşiniz de suya sabuna dokunmuyor, kardeşine hayırdır ne 1 ay kalması diyemiyor ama sözde o kadar kalmalarını istemiyor, o kadar kişiyi tek başınıza ağırlarken ev işlerine yardım edeyim, bir işin ucundan da ben tutayım da demiyor, ben önce kocayı paralardım kesin, böyle ben işten gelmişim koştur koştur yemek yapmışım sonra bir de çay kahve servisi yapıyorum ama koca salon çiçeği gibi oturuyor kahveden 2 fırt alıp kardeşiyle sohbet ediyor falan, zaten menopozdayım bazen beynim kıvılcım atıyor vallahi o kıvılcımla yakardım adamı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…