Görümcem tatilde bize gelmek istiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İşten gelip koştur koştur yemek çay girişmeyin. Gözlerine bakın, bi evde bu kadar insansınız 2 kaşık bişey yapamıyor musunuz diye. Oflaya puflaya makarna, salata, sade kek ne kadar geçiştirmelik tembel avrat işi varsa koyun önüne. Her gün böyle yapın. Zaten eski A kalite hizmeti bulamayınca 1 hafta zor duracaklar.
Ya kâtip kadının yüzüne bir hafta önce gelmeyin denmiş ona rağmen geliyoruz diye yoldan ariyor😂 Bu arsizlik seviyesinde bı insan her gün salça ekmek bile versen yarabbi Şükür der bence...Ayrıca tam pansiyon otele de gitse makarna salata kek yiyecek üstüne çuvalla para verecek, empati yapıyorum da ben bu kadar yüzsüz cimri ve bencil olsam gorumceyi seçerdim yine 😅 Gelin istediği kadar oflasin puflasin , somurtsun, kardaşimin evinde yayilir, cebimde kalana bakarım, çok dirlarsa kardasim kapının önüne kör, bana başka gelin mi yok, bana neeeee

Son düzenleme:
4 çocuk + 1 görümce mutfak masrafına yardım ediyodur umarım. En baştan evet denmiş yıllarca böyle gitmiş. Şimdi naparsanız yapın bu kolay değişebilecek bir durum değil çünkü sınırı başta eşiniz çizememiş. Bu olayı kökten bitirecek tek çözüm “kusura bakma çocuklar büyüdü ev küçük artık uzun süreli misafir kabul edemeyeceğim. Alttarafı görümceyle aranız bozulur. Eşiniz bir ablamı ağırlayamadın sitemlerine ve misafir istemeyen kötü gelin etiketlerine maruz kalırsınız muhtemelen ama sonsuza dek kurtulursunuz. Yeni evlenecek arkadaşlara sesleniyorum. Her ne konuda olursa olsun saygı sınırlarını baştan çizmezseniz, nasılsa eşim anlar uyarır derseniz bunları yaşarsınız

Tamam işte tatilden dönüşte patlat bombayı, senin arkandan ablasını arayıp gelin diyen kocanın ve kuzenin önünde kibarca ve net olarak evim müsait değil, gelmeyin, daha önce konuşmuştuk deyin, görümce "kardeşim gel dedi" derse orda herkesin önünde kıyameti koparın ki çocuklarinizin bundan sonraki tatilleri kurtulsun bari...
Konu sahibi baska konularda aslan kesilmis😂 kurbanlık et sorunu konusunda konu sahinine saydiriyor .sinir cizmeyi bilmiyorsun diyip kadina hakaret etmis 😂🤦🏻‍♀️ ay ben şok .
Kendi 1 ay misafir bakacak ve gelme diyemiyor.
Kendimizi yormayalim piraye hanim 😂

Ben geçen yaz annemde kalırken kuzenim bekar gelmek istediğini söyledi annemlerde dükkan işletiyor ben eşim ve oğlum kardeşim babam anca birbirlerimizi idare ediyorduk anneme sordum gelsin mi dedim gelsin dedi sonra ne zaman geleceksin falan diyr konuşurken plana abisini ve yengesinide dahil etmiş abimlerde gelmek istedi işini şu gün ayarlıcak gelcez dedi. Valla lak diye abinlerle rahat edemeyiz evde yer yok kapılar açık yatıyoruz sıcaktan biz gidince gelsin onlar isterlerse dedim hiç biri gelmedi hayatta böyle şeylerde mırın kırın etmem hele ki bu seviyede olan görümce bende olcak açık açık çoluk çocuk zor oluyor dinlenmek istiyorum bende der geçerim gelirsede postalarım

Kimbilir. Bana gelirsem 1 hafta kalırım demişti en son ben o konuşmayı yaptığımda ama gelip gelmeyeceğimiz belli değil demişti, bozulmuştu biliyorum. Belli etmişti bozulduğunu. Kısa sürmüş etkisi malesef.
Böyle bir tanıdığım var ama fark o görümce değil kayinvalide. Orası benim oğlumun evi gelin istediği kadar gelme diyebilir, hatta benimle konuşmayabilir gidip kalacağım o benden rahatsız olsun dedi ve kadın gerçekten gidip kaldi. Bu sene yine gelip kalacakmış geliniyle küsler ama evinde kalıyor. Muhtemelen sizin gorumcede böyle sizi umursamıyor.
Eşiniz ne dedi peki?

Katip görümce ondan da memnun kalır. Bedava konaklama bulmuşlar idare ederler, akıllarında ne kadar süre varsa kalırlar. Kimse onu vaktinden önce geri döndüremez.
1 ay makarna yemezler bence. Hem her gün de konu sahibi yapmayacak. Yemeklerini kendileri yapacak, temizliklerini kendileri zahmet edecekse neden dursunlar? Kocadan yana da sıkıntısı yok konu sahibinin, adam köşe kırlenti. Bi şeye de karışmaz yoksa kendi rahatı bozulur.

Ayyy bu konu benim çocukluk travmamı hortlattı resmen, annem ailesine bağımlı bir kadındı, biz bazı nedenlerden dolayı baya uzak bir mesafeyi taşındık ( doğudan batıya doğru) annem asla alışamıyordu ailesinden uzak olmaya hergun ağlardı, evde ne yemek ne iş hicbisey yapmazdı, zavallı ben hem okur hem annemi teselli eder hem de evdeki herkese annelik ederdim , abime ve kız kardeşime kahvaltı hazırlar birini işe diğerini okula yollardım, evin her işi bendeydi , bu da yetmezmiş gibi tam 3 aylığına memlekete kalmaya giderdik tamamen annemin zoru ile , akrabaların evleri arasında valizlerle mekik dokumakla geçti genç kızlığım, her yaz tatili gelince ağlardım ne olur 3 ay kalmayalım diye , ama anneme dinletemezdim, abim çalıştığı için gelmezdi , biz iki kız kardeş annem nereye biz oraya perişan olurduk , teyzelerimde, dayilarimda kalırdık, her evde hizmetçi olurduk çünkü 3 ay kalmak kolay değil, annem mutlu olacak diye biz iki kardeş o evden o eve hizmet ederek yaz tatilini tamamlar , mutsuz , üzgün bir şekilde geri dönerdik yaşadığımız şehre, yaşadığımız şehir tam bir tatil yeriydi, deniz , kum, güneş çok rahattı ama biz annem yüzünden bunların tadını çıkaramadık hiç, böyle yıllar yılları kovaladı , şimdi siz burda akraba evlerinde kalma meselesinde yorumlar yapınca empati yaptım, teyzelerim, dayilarımın eşleri ne kadar da zorlanmıştır annemi evlerinde ağırlarken , alışverişte yapılırdı, para da verilirdi evlerin temizliğini yemeğini de kız kardeşimle ben yapardık ama yine de kimse kimseyi evinde bu kadar zaman çekmek zorunda değildi, herkes kız kardeşimle bana yüklenirdi, temizlik , yemek her türlü iş bizden bekleniyordu, artık bu iş akrabalar içinde fırsata dönüşmüştü, biz iki kız kardeş annem yüzünden akrabaların hizmetçisi haline geldik , bu benim en büyük travmam, asla akraba , eş dost sevmem , kız kardeşim de ben de akrabalardan uzak şehirlerde evlendik, o kadar tarvmatize olduk ki bilerek uzak kalmayı tercih ettik , uzaktan evlendik diye de söylemediğini bırakmadı akrabalar , annem vefat etti ve eskisi gibi gitmiyoruz memlekete , bu bayramda bir gideyim dedim 2 günlüğüne ( ısrarla gel diyorlardı) ama gittiğime bin pişman oldum , bize hükmetmeye, hizmet ettirmeye alışan akrabalarımızın beklentileri, istekleri bitmedi , hediyeler götürdük tatmin olmadılar, hep daha fazlasını istiyorlar, gecmiste annem 3 ay evlerinde kaldı diye bizden hala büyük büyük fedakarlıklar bekliyorlar, hatta bir teyzem resmen ona nankörlük ettiğimizi bile düşünüyor, onlara göre suanda bizim onlara kul köle olmamamız lazım fakat annemin düşüncesizliklerinin bedelini neden biz iki kardeşe kesiyorlar anlamıyorum, bir teyzem evimde yediniz içtiniz tavrında ve anneme kusamadığı öfkeyi şuanda bize kusmaya çalışıyor, aşırı bir beklenti içinde, asla yetişemiyorum beklentilerine, bu en son ki bayram tatilinde ipler tamamen koptu, iyice uzaklaştık, anneme hayır diyememelerinin suçlusu biz 3 kardeş olduk , halbuki biz annemle ordan oraya savruluyorduk sadece , içim çok dolu , lütfen gidip kimsenin evinde aylarca kalmayın, ben aylarca milletin evinde kalan bir annenin mağdur olmuş evladıyım, bir de bu açıdan bakın derim ...

Konu sahibi baska konularda aslan kesilmis😂 kurbanlık et sorunu konusunda konu sahinine saydiriyor .sinir cizmeyi bilmiyorsun diyip kadina hakaret etmis 😂🤦🏻‍♀️ ay ben şok .
Kendi 1 ay misafir bakacak ve gelme diyemiyor.
Kendimizi yormayalim piraye hanim 😂
Konu sahibine hakaret etmemiş aksine onu haklı bulmuş. Kadın salak yerine konmak istemiyor yazmış. Tekrar okuyun isterseniz.

Arkadaşlar olay elimde patladı malesef. Bu konuşma umurunda olmamış görümcenin. Aradı dün biz yola çıktık dedi😅
Güldüğüme bakmayın. Eşimle ciddi bir kavga ettik sabah. Arayacağım gelmeyin diyeceğim dedi. Elbette ki aramayacak.
Yani gerçekten inanamıyorum. Sanki ben bu konuşmayı hiç yapmamışım gibi.
Yine 1 ay için mi geliyorlar?

Bu arada bazılarının bu kadar yüzsüz olması beni benden aliyor. İnanamıyorum.

Ya kâtip kadının yüzüne bir hafta önce gelmeyin denmiş ona rağmen geliyoruz diye yoldan ariyor😂 Bu arsizlik seviyesinde bı insan her gün salça ekmek bile versen yarabbi Şükür der bence...Ayrıca tam pansiyon otele de gitse makarna salata kek yiyecek üstüne çuvalla para verecek, empati yapıyorum da ben bu kadar yüzsüz cimri ve bencil olsam gorumceyi seçerdim yine 😅 Gelin istediği kadar oflasin puflasin , somurtsun, kardaşimin evinde yayilir, cebimde kalana bakarım, çok dirlarsa kardasim kapının önüne kör, bana başka gelin mi yok, bana neeeee
Yok lan başka gelin. Yooook. 🤣Kardaşına köyden kız mı bulacak şu yaştan sonra dkfkfkfk elini sürmez. Benim kayınbaba da abim bana Almancı kız bulacak diye gezmiş bi müddet kaynana bunu boşayınca, kimse de kız mız bulmamış.🤣

Kimbilir. Bana gelirsem 1 hafta kalırım demişti en son ben o konuşmayı yaptığımda ama gelip gelmeyeceğimiz belli değil demişti, bozulmuştu biliyorum. Belli etmişti bozulduğunu. Kısa sürmüş etkisi malesef.
Önceden bu konuda karı koca çok fazla taviz vermişsiniz. Kadın o yüzden hiç takmıyor sizi.

Çok tatlısınız ya :)
Ben bu saatten sonra gelmelerini istiyorum zaten. O kadar bunaldım ki bu konu yüzünden, gelsin eşimden de, ondan da intikamımı alayım istiyorum.
Eşime söyledim bu sabah. Ben ne çocuk bakarım ne 10 kişiye yemek yaparım. Ne de çocuklarımın keyfinden ödün veririm.
Çıkıp çıkıp gezeceğim çocuklarımla, sakın bana "ayıp olur" lafını kullanma, yoksa boşanmaya gider bu iş dedim.
Aynen öyle yapmayı planlıyorum.
Gelsinler evi tepe tepe kullansınlar. Zaten ben çocuklarımla gezmeyi çok severim.

Yok inanın yapacağım. Tahammül sınırı diye birşey var. Benimki bu kadarmış. Inanın kafam kaldırmıyor artık.

Siz şuan içinizdeki sinirle kendinizi avına atlamak üzere olan bir aslan olarak görüyorsunuz ya, aslında minik ponçik bir kedisiniz. Şöyle kararlıyım böyle yapıcam dediğiniz hiçbir şeyin bir yaptırımı yok ki. "Yemek yapmıcam eve gelmicem". Ne olmuş? Eşin dışarıdan söyler, masrafı size patlar, döke saça yemeye devam. Bulaşıklar o yıkamazsa mecbur yıkanacak, bu sıcakta evi böcek basar. Banyo tuvalet mecbur yıkanacak, siz çocuklarınız da orayı kullanıyor. Sonuçta görümce sizi domine etmiş siz de edilgen olmaya devam ediyorsunuz ki. "Kocamla kavga ettik" adam biliyor iki gün sonra mecbur düzeleceksiniz, bundan etkilendiğini falan mı sanıyorsunuz? Bacısı gelecek hasret giderecek, karısı da zaten tepki koyamadı (siz koyduğunuzu zannetseniz de) kardeşine hizmet ettirilip uğurlanacak. "Çocuklarımla çıkıp gezerim" Onlar da bi yorulacak evi isteyecek. Zaten tatil dediğinin bir kısmı insanın evinde yayılıp hiçbir şey yapmaması değil midir? Mesela 2 haftalık yıllık iznimin bir haftasını otelde geçirdim, bir haftasını evde öğlenlere kadar uyuyup sabahlara kadar film izleyerek geçirdim. Arada çıkıp geziyoruz ama mecburiyetten değil, istediğimiz için:)

Yapmanız gereken şuydu, ben sana şu tarihte müsaitim dedim, neden geliyorsun ki? Seni şuan kabul edemem, zaten abin de şimdi istemiyor, kendine kalacak başka bir yer bul. Bu kadar... Yine de gelirim derse biz de başka akrabada olacağız gelme diyecektiniz.

Bir de görümce bu yüzü nereden buluyor, eşinizden. Arkadaşların dediği gibi, siz şu tarih dışında müsait değilim dedikten sonra kardeşinin gönlünü almak için kesin arayıp yumuşattı. Başka bir ihtimal yok bu rahatlığa.

Bu arada yine sizi rahatlatacak birşey yazayım, biz çok önceden tatil olanı yapmıştık bir haftalık. Arayıp geliyoruz deyince biz önümüzdeki hafta evde olmayacağız dedim. Size yemin ederim, tatili iptal etmemi bekledi. Ya hani hiçbir şey yapamaz mıyız tarzı bi sustu.

Şimdi mecburen başka bir yere geçecekler. Siz tatilden dönerken biz de yola çıkarız dedi. Tatil dönüşü eve girmek için kapıyı birlikte açacağız sanırım.😅
Bunu okuyunca rahatlamadım, aksine sinir oldum.

Yok lan başka gelin. Yooook. 🤣Kardaşına köyden kız mı bulacak şu yaştan sonra dkfkfkfk elini sürmez. Benim kayınbaba da abim bana Almancı kız bulacak diye gezmiş bi müddet kaynana bunu boşayınca, kimse de kız mız bulmamış.🤣
Ya yok tabi ama bu gorumcenin umru değil işte kardeşinin yuvası yıkılirmış , huzuru kaçarmiş, yeğenleri perişan olurmuş filan s..nde değil 🤣 Senin yüzünden boşanıyoruz deseler oh olmuş der, öyle bir arsız

Konu sahibine hakaret etmemiş aksine onu haklı bulmuş. Kadın salak yerine konmak istemiyor yazmış. Tekrar okuyun isterseniz.
Bana komik gelen 2 kilo et konusunda " yemeyecegim yemegi bile vermem " diyip evde 4 cocuk 2 yetiskine senelerdir yaptigi gibi hizmet edecek olmasi .yani baskasina akil verirken herkes aslan kesiliyor .😂
Ayyy bu konu benim çocukluk travmamı hortlattı resmen, annem ailesine bağımlı bir kadındı, biz bazı nedenlerden dolayı baya uzak bir mesafeyi taşındık ( doğudan batıya doğru) annem asla alışamıyordu ailesinden uzak olmaya hergun ağlardı, evde ne yemek ne iş hicbisey yapmazdı, zavallı ben hem okur hem annemi teselli eder hem de evdeki herkese annelik ederdim , abime ve kız kardeşime kahvaltı hazırlar birini işe diğerini okula yollardım, evin her işi bendeydi , bu da yetmezmiş gibi tam 3 aylığına memlekete kalmaya giderdik tamamen annemin zoru ile , akrabaların evleri arasında valizlerle mekik dokumakla geçti genç kızlığım, her yaz tatili gelince ağlardım ne olur 3 ay kalmayalım diye , ama anneme dinletemezdim, abim çalıştığı için gelmezdi , biz iki kız kardeş annem nereye biz oraya perişan olurduk , teyzelerimde, dayilarimda kalırdık, her evde hizmetçi olurduk çünkü 3 ay kalmak kolay değil, annem mutlu olacak diye biz iki kardeş o evden o eve hizmet ederek yaz tatilini tamamlar , mutsuz , üzgün bir şekilde geri dönerdik yaşadığımız şehre, yaşadığımız şehir tam bir tatil yeriydi, deniz , kum, güneş çok rahattı ama biz annem yüzünden bunların tadını çıkaramadık hiç, böyle yıllar yılları kovaladı , şimdi siz burda akraba evlerinde kalma meselesinde yorumlar yapınca empati yaptım, teyzelerim, dayilarımın eşleri ne kadar da zorlanmıştır annemi evlerinde ağırlarken , alışverişte yapılırdı, para da verilirdi evlerin temizliğini yemeğini de kız kardeşimle ben yapardık ama yine de kimse kimseyi evinde bu kadar zaman çekmek zorunda değildi, herkes kız kardeşimle bana yüklenirdi, temizlik , yemek her türlü iş bizden bekleniyordu, artık bu iş akrabalar içinde fırsata dönüşmüştü, biz iki kız kardeş annem yüzünden akrabaların hizmetçisi haline geldik , bu benim en büyük travmam, asla akraba , eş dost sevmem , kız kardeşim de ben de akrabalardan uzak şehirlerde evlendik, o kadar tarvmatize olduk ki bilerek uzak kalmayı tercih ettik , uzaktan evlendik diye de söylemediğini bırakmadı akrabalar , annem vefat etti ve eskisi gibi gitmiyoruz memlekete , bu bayramda bir gideyim dedim 2 günlüğüne ( ısrarla gel diyorlardı) ama gittiğime bin pişman oldum , bize hükmetmeye, hizmet ettirmeye alışan akrabalarımızın beklentileri, istekleri bitmedi , hediyeler götürdük tatmin olmadılar, hep daha fazlasını istiyorlar, gecmiste annem 3 ay evlerinde kaldı diye bizden hala büyük büyük fedakarlıklar bekliyorlar, hatta bir teyzem resmen ona nankörlük ettiğimizi bile düşünüyor, onlara göre suanda bizim onlara kul köle olmamamız lazım fakat annemin düşüncesizliklerinin bedelini neden biz iki kardeşe kesiyorlar anlamıyorum, bir teyzem evimde yediniz içtiniz tavrında ve anneme kusamadığı öfkeyi şuanda bize kusmaya çalışıyor, aşırı bir beklenti içinde, asla yetişemiyorum beklentilerine, bu en son ki bayram tatilinde ipler tamamen koptu, iyice uzaklaştık, anneme hayır diyememelerinin suçlusu biz 3 kardeş olduk , halbuki biz annemle ordan oraya savruluyorduk sadece , içim çok dolu , lütfen gidip kimsenin evinde aylarca kalmayın, ben aylarca milletin evinde kalan bir annenin mağdur olmuş evladıyım, bir de bu açıdan bakın derim ...
İnsanlarin boyle düşünmesi alışıla geldik muhtemelen sizin icin senelerce her yaz gelip evinizde aylarca kaldilar simi bizi arayip sormuyor bile diyorlardir aslinda kendi bakis acilarindan haklilar sizde kendi bakis acinizdan hakkisiniz.

ima işini çoktan aştık. Direk gelme dedim ben, eşim diyemedigi için. Sadece şu tarihte 5-6 günlük müsaitliğimiz var, onun dışında müsait değiliz dedim.
Bu dilden bile anlamadı.
Yani öyle bir aşamadayız ki ben "gelmeyin" diyorum, o arayıp caniiimmm, sekeriimm diye konuşuyor. Gelmeme fikrini asla kabul etmiyor ki kardeşinin evidir, gelip 3,4 gün kalsa çok güzel ağırlarım zaten ama gelmek ve bütün tatilimi evimde geçirmek istiyor.
Kocan , kardeşiyle konuşup tepkisini göstermeli. Yoksa senin demenle olmuyor işte. Kocanda iş yok.

Ya çocuklar 1 aydır geri sayım yapıyor gideceğimiz tatil için. Zaten eşimle kavgaliyiz. Olayı biraz daha uzatırsam iş tatilin yanmasıyla ya da berbat geçmesiyle sonuçlanacak. Görümceye birşey olmayacak, olan çocuklarımın hevesine olacak.
Çocuklar için uzatmamaya çalışıyorum.
Yani gelmeyin demişim gelmiş, bu saatten sonra kavga etmem lazım, siz dalga mı geçiyorsunuz diye.
Ama aradıkları konforu bulamayınca çok kalacaklarını sanmıyorum. Keyfine aşırı düşkün çünkü.

Yani yerinizde olsam gelmeyin dediğim halde gelen insanlara kapıyı açmazdım. Eşim illa da ağırlamak istiyorsa ona da kapıyı gösterirdim. Siz müsait olmadığınızı söylemişsiniz, adamlar bir taraflarına takmamış. Şimdi eve alırsanız bu tavırlarını ödüllendirmiş olacaksınız. Gerekirse eşimi de postalar, çocuklarla tek başıma tatil giderdim ve onlarla öyle bir eğlenirdim ki çocuklarımın da hevesi kursağında kalmazdı.

Sizin eşinizde iş yok, eşinizi sınırları çizebiliyor olsa size böyle bir saygısızlık yapamazlardı. Bu durumun kültürle ya da alışmışlıkla ilgisi yok, tamamen eşinizin dik durup duramaması ile alakalı bir durum.

Bana komik gelen 2 kilo et konusunda " yemeyecegim yemegi bile vermem " diyip evde 4 cocuk 2 yetiskine senelerdir yaptigi gibi hizmet edecek olmasi .yani baskasina akil verirken herkes aslan kesiliyor .😂

İnsanlarin boyle düşünmesi alışıla geldik muhtemelen sizin icin senelerce her yaz gelip evinizde aylarca kaldilar simi bizi arayip sormuyor bile diyorlardir aslinda kendi bakis acilarindan haklilar sizde kendi bakis acinizdan hakkisiniz.
İnanin sürekli ararim sorarım ama o kadar çok beklentiye girmişler ki tüm bu beklentileri karşılamam imkansız, en basiti öksürüp hasta olsalar kaç kilometre uzakliktan neden gelmedin diye küsüyorlar, en son ki küslükleri bu yüzden, e bende evliyim , prematüre bebeğim var , öğretmenim kendime göre zorunluluklarim var her istediklerinde yanlarında olamam ki, şuanda resmen nankör muamelesi görüyoruz iki kız kardeş, artık onlar yüzünden anksiyetem tutuyor, acaba bugün neye küsecekler diyorum mesela , ya en basiti tatile çıkmam bile onların benle küsmesi için yeterli, asla bana kendim için yasamayı layık görmüyorlar, sadece onları düşünmeliyim, onlarla gülmeli onlarla aglamalıyim, uzaktan evlendik diye de kinlendiler, yani ne desem bilemiyorum , anneme yaptıkları fedakarlıkları bizim ödememizi istiyorlar ama ödeyemiyorum bu çok yorucu artık...

Inanın tek sorun gurursuzluk. Benimle alakası yok. Şimdi biz bir hafta yokuz diye gidip kuzeninde kalacak. Kuzenin de 3 küçük çocuğu var. O kadına da soran yok. Biz yokuz diye pat diye ona gidilecek.
Kafalar değişik. Kimsenin rahatı umurlarında değil.
Sorun bence kendilerini çok önemli hissetmeleri . Biz istemiyoruz diye açıkça söylemeniz lazımdı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X