Görümcem tatilde bize gelmek istiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dönmeme şansım yok çünkü çalışıyorum. Annem deseniz zaten o bizi böyle o ayıp olur, bu ayıp olur diye diye büyüttü.
Ona göre ben gelmeyin diyerek çok ayıp etmişim.
Bu durumda uzgunum ama cocuklari kullanin . Eve geldiklerinde de baska planlarimiz var kac gun kalacaksiniz diye acikca sorun .cocuklarda belki teoki gosterir bize gekmeyin vs demez mi cocuklar .bizim annemize boyle bisey yapilsa farkindaysak şak diye soylerdik .gerekirse evin elektrigini kesin .ama tavrinizi koymaya devam edin .kendinizi senelerdir suistimal ettirdiginiz icin samimiyete guvenip aman ne var kovacaklar mi diyorlardir .bu yuzden durusunuuzu bozmayin gerekirse eve sigmiyoruz cocuklar anlasamiyor diyin .ve gerekirse kavga cikariip kovun .o kavga zaten cikacak bu arada ha bu gun ha yarin

Ben hiçbir şey diyemiyorum stres seviyem yükseldi. Konuyu takibe aldım. Konu sahibi lütfen bizi üzme daha fazla Maksimum bir hafta kalsınlar sende tamam mı
Çok tatlısınız ya :)
Ben bu saatten sonra gelmelerini istiyorum zaten. O kadar bunaldım ki bu konu yüzünden, gelsin eşimden de, ondan da intikamımı alayım istiyorum.
Eşime söyledim bu sabah. Ben ne çocuk bakarım ne 10 kişiye yemek yaparım. Ne de çocuklarımın keyfinden ödün veririm.
Çıkıp çıkıp gezeceğim çocuklarımla, sakın bana "ayıp olur" lafını kullanma, yoksa boşanmaya gider bu iş dedim.
Aynen öyle yapmayı planlıyorum.
Gelsinler evi tepe tepe kullansınlar. Zaten ben çocuklarımla gezmeyi çok severim.

Benim hala aklım almıyor böylesine bir gurursuzluğu ya müsait değiliz demişim, nasıl direk yola çıkıp gelebiliyorsun.
Eşim zaten diken üstünde, bu konuda ne kadar gerildigimi biliyor.
Daha önce geldiklerinde eşimin kardeşidir, eşim mahçup olmasın diye işten koştura koştura yemek yapan, o yorgunlukla günde 10 defa kahve yapan, sonra oturup çocuk bakan kadın gitti merak etmeyin.
Açıkçası onların burda olduğu zamanı çocuklarımla gezme zamanı olarak değerlendirmeyi düşünüyorum. Her sene böyle gelmeye devam ederse her sene yeni yerler gezeriz. Buyursunlar otursunlar kardeş kardeş.

Canım geleceğiniz tarihte eşimle il dışına tatile çıkacağız, başka zaman beklerim de.

Benimki de başka bir şehirden bize yarım saat yol kala biz geliyoruuuzzz diye gevşek gevşek söylemişti üstelil ramazan günü ve dışarda iftar planımız vardı nasıl temizlik vs yaptık bilmiyorum. Geldiler çoluk çombalak benim evi otel gibi kullanıp gidip arkadaşlarıyla takıldılar ben evde külkedisi ahdjjfkf malesef bazı insanlar böyle yüzsüz gurursuz oluyo. Şimdi eşim de ben de görüşmüyoruz o bizi satıp görüştüğü arkadaşı da görüşmüyo evine almıyo oohhh darısı başına konu sahibi

Amin yaa

Eğer kocanız da size hak veriyorsa ve destek çıkıyorsa katlanmak zorunda değilsiniz. Eşiniz ablasıyla konuşursa kesin çözüm olacaktır. Gelme denilmez direkt belki ama anlayacağı dilden konuşulabilir.

Siz hiç takmayın alın çocukları kahvaltıdan itibaren çıkın çıkın gezin gece yarısı gelin hiçbir işe el sürmeyin. Tatil planınızı da bozmayın. Zaten bu gidişle bi kavga ve sonra artık yakanızdan düşerler. Bizi de bilgilendirin çatlarız valla

Eğer kocanız da size hak veriyorsa ve destek çıkıyorsa katlanmak zorunda değilsiniz. Eşiniz ablasıyla konuşursa kesin çözüm olacaktır. Gelme denilmez direkt belki ama anlayacağı dilden konuşulabilir.
ima işini çoktan aştık. Direk gelme dedim ben, eşim diyemedigi için. Sadece şu tarihte 5-6 günlük müsaitliğimiz var, onun dışında müsait değiliz dedim.
Bu dilden bile anlamadı.
Yani öyle bir aşamadayız ki ben "gelmeyin" diyorum, o arayıp caniiimmm, sekeriimm diye konuşuyor. Gelmeme fikrini asla kabul etmiyor ki kardeşinin evidir, gelip 3,4 gün kalsa çok güzel ağırlarım zaten ama gelmek ve bütün tatilimi evimde geçirmek istiyor.

Gelme denilen yere hâlâ rahatlıkla gidebilen insanları aklım almıyor. Gidip insanların evinin huzurunu bozunca ellerine ne geçecek acaba? Bunu düşünmüyorlar tabii. Tek dertleri kendi keyifleri.

Evet sizlerden güç alıyorum açıkçası. Eşim ben gelmeyin diyemem diyor, Annem ayıp olur diyor. O buradayken sizlerle dertlesecegim artık. Yalnız hissetmem kendimi en azından :)

Gelme denilen yere hâlâ rahatlıkla gidebilen insanları aklım almıyor. Gidip insanların evinin huzurunu bozunca ellerine ne geçecek acaba? Bunu düşünmüyorlar tabii. Tek dertleri kendi keyifleri.
Maalesef, burada bencillik en büyük sorun. Benim işim görülsün, arkamdan kavga mı ediyorlar, boşanıyorlar mı çok da tın diye düşünüyor böyle tipler.

Benim kayınbabam önceden kayınvalideye hiç sormadan etmeden spontane misafir çağırırmış eve. Onun nasıl bunaldığını gören kaynım da henüz çocukken misafirlere gidip annem sizi istemiyor demiş madem illa gelecekler sizin çocuklar da sizi öne sürerek değil de yine mi siz geldiniz falan diye surat yapsalar bari. Lütfen sakın sakın koştur koştur iş yapmayın, asla çocuklarına bakmayın, kendi çocuklarınızın keyfinden ödün vermeyin. Çocuklarıma bak gezeyim derse bakamam yorgunum diyin net bir şekilde reddedin. Bu yüzsüz anlarsa ancak bundan anlar belli oldu

Asla yapmam, yaparsam kendime saygım kalmaz. Açıkçası benim 5,6 gün müsaitiz dediğim o tarihte gelselerdi yine güzel ağırlamayı düşünüyordum. Ama bana eşek başı muamelesi yapmış insanlara da hizmet etmeyeyim artık.

Gelmelerine yakın, uzak bir markete gidin kapıda beklesinler nasil bir saygısızlık, nasıl bir bedava sevdası. İnşallah siz tatildeyken evde kalalım demez bunlar. Lütfen yemek filan da yapmayın. Dışarda yiyin eve gelin. Ayyyy çok sinir oldum.

Annenize yada eşinize bakmayın ayıp olur diyen kendi otursun baksın. Kocanizda çok meraklıysa yemek yapsın, yeğen baksın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…