Görümcem tatilde bize gelmek istiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
abilerim evli çoluk çocuk ev curcuna oluyordu tam 3 aile 4 aile bir arada oluyordu

Ailesi ve yakınları gurbetçi olan birisi olarak söylüyorum, șu gurbetçi kafasindan çıkın lütfen
3-4 aile kardeşler olarak taş çatlasa 4 odali eve tikisacaginiza, kardeşler olarak bir ev kiralayin.
3 hafta birinin evinde o kadar kişi misafir olunmaz

Arkadaşlar olay elimde patladı malesef. Bu konuşma umurunda olmamış görümcenin. Aradı dün biz yola çıktık dedi😅
Güldüğüme bakmayın. Eşimle ciddi bir kavga ettik sabah. Arayacağım gelmeyin diyeceğim dedi. Elbette ki aramayacak.
Yani gerçekten inanamıyorum. Sanki ben bu konuşmayı hiç yapmamışım gibi.
"Bak salaga anlatir gibi anlatiyorum; sana gelmeyin dememe ragmen nasil yola cikiyorsun anlayamadim? Musait degiliz dedim sana, senin keyfine gore davranamam sizin yuzunuzden esimle de kavga ettim gidin otelde kalin nefret ettirdiniz ya"

Desen mesela
Gorumcen yine ehuehuehu az kaldi zaten varmak uzereyiz sekerimmmmm mi der 🤤

Arkadaşlar olay elimde patladı malesef. Bu konuşma umurunda olmamış görümcenin. Aradı dün biz yola çıktık dedi😅
Güldüğüme bakmayın. Eşimle ciddi bir kavga ettik sabah. Arayacağım gelmeyin diyeceğim dedi. Elbette ki aramayacak.
Yani gerçekten inanamıyorum. Sanki ben bu konuşmayı hiç yapmamışım gibi.

Valla üzülemedim. Sizin pasifliğiniz. Tek çocuklara üzüldüm tatillerinin, dinlenme haklarının içine edilmiş. O aramıyorsa siz arayıp hangi otelde kalacaksınız diye sorun

Çok tatlısınız ya :)
Ben bu saatten sonra gelmelerini istiyorum zaten. O kadar bunaldım ki bu konu yüzünden, gelsin eşimden de, ondan da intikamımı alayım istiyorum.
Eşime söyledim bu sabah. Ben ne çocuk bakarım ne 10 kişiye yemek yaparım. Ne de çocuklarımın keyfinden ödün veririm.
Çıkıp çıkıp gezeceğim çocuklarımla, sakın bana "ayıp olur" lafını kullanma, yoksa boşanmaya gider bu iş dedim.
Aynen öyle yapmayı planlıyorum.
Gelsinler evi tepe tepe kullansınlar. Zaten ben çocuklarımla gezmeyi çok severim.

Konu sahibi ne kendini ye ne bizi
Sende bunu yapacak göz yok 😄
Sen 10 kişilik yemek de yaparsın.
Çocuklara da bakarsın.
Hatta o gezmelere de ördek ailesi gibi her beraber gider masrafları da ödersin

2 hafta sonra güncelle konuyu lütfen. Ne yemekler yapacaksın merak ettim

Ya sana kıyamam abisi ile heralde sana operasyon çekmiş gibiler he de geç minvalinde. Yüzlerine söyle niye siz eşyalı ev tutmuyorsunuz geldiniz süre için diye

Kocanla tartıştığına mı yanarsın kaç gündür kafa şişirdiğine mi boşa sinirlendiğine mi...

Bu kadar yüzsüzüne ben hiç naif olamam. Kendimi zorlayarak da olsa "misafirlik dediğin 2-3 gün olur, sizin yaptığınız bizi otel gibi kullanmak. Benim de kendime göre planlarım var. Çocuklarım da rahatsız oluyor. Paranız yok değil, gidin otelde kalın" derdim.
Bence de hadi o da yok gitsin ev tutsun apart vs.. burda biz bir dünya gurbetçi görüyoruz ev tutan da çok yani, sırf 10 gün için ev satın alan var:KK70: bununkiler arsız bence

Bence de hadi o da yok gitsin ev tutsun apart vs.. burda biz bir dünya gurbetçi görüyoruz ev tutan da çok yani, sırf 10 gün için ev satın alan var:KK70: bununkiler arsız bence
Aynen öyle, zaten paraları bizimkinin bilmem kaç katı. Çocuklar kumbaralarıyla burada ev alacak neredeyse. Enayi yerine konulmak içimden canavar çıkarır valla. Kv haber vermeden pat diye geliyordu. "Ne istiyorsun geldiğinde donsuz yakalamayı mı" dedim. Şimdi bir hafta önceden haber veriyor 😁

Aynen öyle, zaten paraları bizimkinin bilmem kaç katı. Çocuklar kumbaralarıyla burada ev alacak neredeyse. Enayi yerine konulmak içimden canavar çıkarır valla. Kv haber vermeden pat diye geliyordu. "Ne istiyorsun geldiğinde donsuz yakalamayı mı" dedim. Şimdi bir hafta önceden haber veriyor 😁
Vallahi iyi demişsin 🤣

Her aile yapısı farklıdır. Herkes herkeste de rahat etmez mesela benim 4 halam var ama biz hep tek halama gideriz az evvel aşağıda yorum yaptım uzunca anlattım. Kim beni rahat ettiriyorsa orda kalırım ama dolabina alışverişini koyarım bi ekmeğini alırım evini beraber süpürürüm dışarı çıkarım yemeğe götürürüm. Budur yani bence karşılıklı hele bila ki her sene 3 hafta kalıyorsam kapısı hep bana sonuna kadar aileme açıksa .. sadece bana babama anneme yapmaz abilerim evli çoluk çocuk ev curcuna oluyordu tam 3 aile 4 aile bir arada oluyordu ama bizler de değerini bilen insanlarız. O yüzden yakınan kimse yok tam tersine görünce duygulanıyorlar da artık herkes bi işin ucundan tutsa herkes bir gün eve ekmek getirse kimse kimseye böyle dolmaz
Valla en sevdiğim de olsa, dolabını da doldursa benim elimi sıcak sudan soğuk suya sokmasa da misafirlik 3 gündür. Yüksünuz. Ne kadar yok ben şöyle yapıyorum böyle yapıyorum deseniz de yüksünuz. Her akşam yataklar yapiliyor, ev tatakhane gibi. Yemek derdi bitmiyor, bulaşık Mak 3 öğün çalışıyor. Her yer valiz. Banyo dolu. Sıra bekliyor millet. Evin düzeni kaçıyor. Arkadaşım 3 kuruş daha verin kendinize bı ev tutun.
Çok memnun gibi davranıyor olabilir ama değil.
Ama işinize gelmez. Şimdi ne desem boş. Aynı teraneyi devam ettireceksiniz çünkü. Bir anlayin ya, misafir 3 gün kalır.

Gelinimizi çok severim, o da beni çok sever. Gidip kalsam yok demez ama, ben kalmam.

Her ne kadar kardeşim bile olsa, ne demek 1 ay ya hu? Belki cinsel hayatları etkilenecek, belki yanımda sırnaşamayacaklar. Belki gelinin ailesi gelecek, ben varım diye gelmeyecek. Tek başına gezmek isteyecekler, ben varım diye beni de ayıp olmasın diye davet edecekler. Belki o ay makarna, bulgur yiyecekler ama ben varım diye extra masraf olacak. Bunlar saymakla bitmez ama net şekilde uygunsuz ve ayıp yani.

Gurbetteyim, izinlerde memlekete gidiyoruz. Gelini sevdiğim halde davet etmezse gitmem. Kendimi bir şey sandığım için değil. Kendisinin evi sonuçta zırt pırt ne işim var. Israr kıyamet götürür ama asla kalmam. 1 kere mecburen evlerinde banyo yapmak durumunda kaldım. (Oğlum üzerime kustu) O da banyoyu cifledim, kuruttum. Lif, havlu yıkadım, astım. Katladım ve kaldırdım.

Asla kabul etmeyin küsen küssün. 1 ay nedir ya hu? Bedava otel ve kreş hizmeti sanmış sizi.

Orası, kardeşinin 4 duvarı ama sahibi ve hanımı sizsiniz. Gelinsiniz diye sizi hizmetçi almadılar, siz hanımsınız. Misafire zaten hürmet edersiniz, lakin "Gelin eşittir hizmetçi " modunda değil.

Valla ben, kuzuma (gelin) kıyamıyorum. Dünya iyisi bir kızcağız. Kardeşim davet etse pek kaale almam, kuzumun demesi lazım. Çünkü evin reisi bana göre o. Kardeşime fırsat bırakmaz bile.

Hanımefendicim, sizin kaçırdığınız birkaç nokta var maalesef. Sürekli olarak o devrin bittiğini ve çocuklarınızı alıp alıp çıkacağınızı söylüyorsunuz da günün sonunda o eve döneceksiniz. Siz görümcenize ve çocuklar da kuzenlere maruz kalacak. Hadi sizi geçtim de bu çocuklar tatillerinde bunu yaşamamalıydı. Ayrıca elinizi yemek gibi işlere sürmeyecek olsanız da günün sonunda ev sizin olduğu için siz temizleyeceksiniz.
Birisini reddecekseniz 5-6 güncük müsaitliğiniz olduğu söylenmez. Bu, bir nevi açık kapı bırakmakmaktır ve o açık kapıdan böyle süzülürler. Bir şey sizin için hayır ise hayır demeyi öğrenin, "evet ama" şeklinde değil. Bunu görümce çocuklarının b.kunu halınızdan silerken düşünürsünüz.
Rica edeceğim verin telefonunu konuşayım. Ya da avukat bir üyemize verin. Kendisi sizin avukatınızmış gibi uygun jargonla konuşsun. Kocanıza boşanma ve kendisine de maddi tazminatı duyunca kaçışını keyifle izlersiniiz.

Ben sizin çocuklarınızı alıp gezeceğinize, yemek yapmayacağınıza, kafanıza göre takılacağınıza olan inancımı da kaybettim. Bu dediklerinizi çocuklarını size bırakarak görümce yapabilir ancak. Sizi ve çocuklarınızı sinir olmalı günler bekliyor. Geçmiş olsun artık.

Son düzenleme:
Çok tatlısınız ya :)
Ben bu saatten sonra gelmelerini istiyorum zaten. O kadar bunaldım ki bu konu yüzünden, gelsin eşimden de, ondan da intikamımı alayım istiyorum.
Eşime söyledim bu sabah. Ben ne çocuk bakarım ne 10 kişiye yemek yaparım. Ne de çocuklarımın keyfinden ödün veririm.
Çıkıp çıkıp gezeceğim çocuklarımla, sakın bana "ayıp olur" lafını kullanma, yoksa boşanmaya gider bu iş dedim.
Aynen öyle yapmayı planlıyorum.
Gelsinler evi tepe tepe kullansınlar. Zaten ben çocuklarımla gezmeyi çok severim.
Ya aklıma ne geldi, sakın eşiniz ayıp olmasın diye arayıp gelin falan demiş midir? Bir bunu kurcalayın derim. Ya da o eşinizi aramış sizden sonra eşiniz de “ya sen karımı yanlış anladın öyle demez” falan gibi şeyler demiş olmasın?

Ya aklıma ne geldi, sakın eşiniz ayıp olmasın diye arayıp gelin falan demiş midir? Bir bunu kurcalayın derim. Ya da o eşinizi aramış sizden sonra eşiniz de “ya sen karımı yanlış anladın öyle demez” falan gibi şeyler demiş olmasın?

Bence böyle oldu, ama konu sahibi eşiyle kavga zaten diye dile getirmek istemedim. Adam durumdan gayet memnun ve haberi var. Yoksa bu kadarına cesaret edemez. Konu sahihi çok sessiz ve sakin. Kocası yüz bulmuştur. O davet etmiştir. Çocuklara yazık oluyor sadece onlara üzüldüm.

Herkesin bu kadar keskin çizgileri var mı gerçekten, ben de konu sahibinin söylediğinden ötesini yapamam.
Çocuklara yazık falan denmiş, konuyu da unuttum önceden okumuştum, ama çocuklar kuzenlerle vakit geçirmek için heyecanlanır genelde.
Tek yazık konu sahibine burada.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X