Görümcem tatilde bize gelmek istiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bir de olay çıkacak demişim salak gibi. Beni olay çıkaracak kadar bile takmamis kadın.

Ben anlamıyorum onlar sizi takmıyorsa siz neden hala hatır gönül düşünüyorsunuz. Direkt biz müsait değiliz dedik falan diyebilirdiniz eşinizle kavga edeceğinize. Zaten o türlü de kavga etmiş olurdunuz da en azından bir işe yarardı

Aynen muhatabı direkt görümce olmalı. Direkt arayıp abla müsait değiliz demiştim kusura bakmayın misafir edemem demeliydi.

Dedim demez miyim. Eşi bu tarihte izin alabilmişmiş.

Ne kadar kalacak
Kimbilir. Bana gelirsem 1 hafta kalırım demişti en son ben o konuşmayı yaptığımda ama gelip gelmeyeceğimiz belli değil demişti, bozulmuştu biliyorum. Belli etmişti bozulduğunu. Kısa sürmüş etkisi malesef.

Ya kadına 3 defa gelmeyin dedim. Dördüncü çok mu etkili olacak.
Yok anlamak istemiyor gelmeyin lafını.
Ay ben bu kadına çok sinir oldum konuyu ilk okuduğumdan beri. Madem kocanızla da kavga etmişsiniz zaten saçma bir bahaneyle kabul etmeyin kendisi arsızlık yapınca suç değil de siz bahane bulunca mı suç olacak

Bu yumuşak yüzünüzü kullanan çok olur. Ben gelmeyin deyince gelen insan kavgaya da kovulmaya da hazırdır. Ama siz yapmayın çünkü eşiniz bu durumu kaldıramaz. Ayrıca planlar çoktan yapılmış. Sizi takan yok. Görümceden evvel sizi pışpışlayan eşinize söz geçirmeyi yavaş yavaş sağlayın. Görümceniz eşinizden çekineceğinizi dolayısıyla ondan da çekinip ağırlayacağınızı bilmiyor mu sanıyorsunuz? Kavga etmişsiniz, çocuklarınız huzursuz olmuş onun gram umrunda değildir.

Bu arada yine sizi rahatlatacak birşey yazayım, biz çok önceden tatil olanı yapmıştık bir haftalık. Arayıp geliyoruz deyince biz önümüzdeki hafta evde olmayacağız dedim. Size yemin ederim, tatili iptal etmemi bekledi. Ya hani hiçbir şey yapamaz mıyız tarzı bi sustu.

Şimdi mecburen başka bir yere geçecekler. Siz tatilden dönerken biz de yola çıkarız dedi. Tatil dönüşü eve girmek için kapıyı birlikte açacağız sanırım.

Ne yap ne et o tatilden eve donme ,aileni ara annenle konus bir bahane sizin eve gelsinler onlardan once kurulsunlar .veya hic eve geri donme .buarada bir uyankendi cocukklarin gecirecegin 20 yaz tatili var demisti bunu hatirla .birini daha o kadina harcatmak istiyor musun ?Her senenin 1 ayini cocuklarin yerine sevmedikleri kuzenleriyle gecirmelerini mi istiyorsun ?

Ya inanın eşim gelmelerini hiç istemiyor. En son geldiklerinde bana, "ağzını arasana nezaman gidecekler" diye soruyordu.
Onların kültürü malesef çok saçma. Yıllarca böyle gelinin evinde okuyan görümce mi ararsın, dayı kızında haftalarca kalan mı ararsın. Cehalet mi diyeyim. Yüzsüzlük mü bilmiyorum.
Bizim ailede hiç yoktur böyle şeyler. 2 saat oturmak için 10 defa müsait misin diye sorarız.
Eşim özellikle eniştesini hiç sevmiyor ama malesef gelmeyin diyebilecek biri hiç değil

Ne yapmayı düşünüyorsunuz peki şimdi?

Dönmeme şansım yok çünkü çalışıyorum. Annem deseniz zaten o bizi böyle o ayıp olur, bu ayıp olur diye diye büyüttü.
Ona göre ben gelmeyin diyerek çok ayıp etmişim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…