Görümcem tatilde bize gelmek istiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yok merak etmeyin, gerçekten söyledim. Evet üzerimde kendi kendime yarattığım bir huzursuzluk var söylediğim için ama bir yandan da omuzlarımdan yük kalktı.
Eşime anlattım durumu, hiç yorum yapmadı, ona şaşırdım biraz. Arkamda durdu diyemem ama neden böyle birşey yaptın da demedi, hiç yorum yok :) birşey demeyecek misin diye sordum " ne diyeyim, çözmüşsün sorunu işte" dedi. Ona da ayrı sinir olmadım değil, çünkü beyefendi ben gelmeyin derim diyordu bana. Bildiğiniz gazımı alıyormuş gerçekten.
Ben eşinize çok sinir oldum.
içten içe demek ki sizin hizmetçilik ve çocuk bakıcılığı yapmanıza razıymis.
Eşinize karşı dolun demiyorum ama bu tavrı çok çirkin.

Ya bize de teyzem 3cocukla gelir kahvaltı eder uyurdu akşam yemeğine kalkar yemekten sonra gezmeye çıkarlardı çocuklar bizde tabi ki o zamanlar telefon tablet yok ki versek otursalar, annem ablam tüm gün yemek hazırlardı ozlemistir diye, tatile giderken ablamı da götürmek istemişlerdi ablam tatil diye sevinmişti ama yine çocuk baktirmislardi.
Sonra annemin cenazesinde saçma sapan konuşurken ablam lafını verdi, susturdu o günden beri görüşmüyoruz.

Merhaba arkadaşlar,
Dert değil belki ama gerçekten beni bunaltan bir durum. Görümcem yurtdışında yaşıyor ve 4 çocuğuyla birlikte her yaz bize gelmek istiyor. Geldiğinde asla elini bir işe sürmüyor. Beni evde bulduğu an, çocuklarını bana bırakıp gezmeye, alışverişe vs.cikiyor.
Ben çalışıyorum, çocuklarımız deseniz anlaşamıyorlar. Ben işteyken çocuklarımı evde bırakırken bile tedirgin oluyorum. Onun çocukları yüzünden.
İki defa geleceğim dedi, ben tabi gelin demedim. Çalışıyorum dedim, tatil planımız var dedim vs.ama boş yere konuşuyorum tabi, geleceğine eminim. Planlarını çoktan yapmış, hatta 1 ay kalırım gibi planları var kafasında.
Gercekten bu rahatlık bana çok fazla geliyor, ben ablama 2 saatliğine giderken bile 10 defa müsait mısın diye soran bir tipim. Eşim deseniz iki arada bir derede kalmış. Bana hak veriyor ama gelmeyin diyemiyor tabi.
Yazımı 10 kişiye yemek yaparak ve onun çocuklarına bakıcılık yaparak geçirmek istemiyorum. Benim çocuklarım da yoruldu okul hayatından, yazın olan tüm vaktimi kendi çocuklarıma ayırmak istiyorum.
Ben ne yapacağım? Var mı bu konuda akıl verebilecek olan?
Kavga çıkarın bir daha size gelmeye yüzü kalmasın. Ne yararı var ne zararı var diyemeyeceğim. Yararı hiç yok zararı ise haddinden fazla. Eşiniz yapamıyorsa siz yapabilirsiniz. Karşıdakinin dilinden konuşmak lazım biraz.

Ya bize de teyzem 3cocukla gelir kahvaltı eder uyurdu akşam yemeğine kalkar yemekten sonra gezmeye çıkarlardı çocuklar bizde tabi ki o zamanlar telefon tablet yok ki versek otursalar, annem ablam tüm gün yemek hazırlardı ozlemistir diye, tatile giderken ablamı da götürmek istemişlerdi ablam tatil diye sevinmişti ama yine çocuk baktirmislardi.
Sonra annemin cenazesinde saçma sapan konuşurken ablam lafını verdi, susturdu o günden beri görüşmüyoruz.
Başkalarını kullanan insanlar vefasız oluyorlar verirken mutlaka almayı bilin

Bize anahtarı bırak o zaman canım der ahahs :KK70:konu sahibine o kadar kızdım ki , kendi sınırlarını bile çekemeyecek olgunlukta değil ve çocukları var . Sahası çocuklar misafir çocuklarından rahatsız zorbalık görüyorlar ama anne ayıp olmasın diyeçocuklarının bu durumuna göz yumuyor . Tektatillerinin yarısında sürekli kalabalık ve rahatsız hissediyorlar . İleride tatillerden anlamsızca nefret edecekler . Ya da uyumak gezmek eğlenip dinlenmek yerine anneleriyle sabahtan işe gidip akşama kadar uslu durmak zorunda kaldıklar bi yerde bekleyecekler yetmez gibi akşam da evlerine girmek yerine anneannelerinde geceye kadar kalacaklar anca gece yataklarına . Vallahi size çok kızdım konu sahibi , elin gönlü olsun diye kendi çocuklarınızı arada rezil ediyorsunuz. Benim annemde böyleydi , el delisiydi. Şimdi bayramda bile arayanı yok. Her şeyiyle biz ilgileniyoruz, hasta olunca geçmiş olsun dileyeni bile yok . Yine biz bakıyoruz , tabi içimizde kırgınlıklarla .
Çok doğru.İnsanların sınır çizememesi,hayır demeye çekinmeleri yaşam kalitelerini altüst ediyor.Benim babamda böyleydi bu yüzden 39 yaşına geldim.Misafir sevmiyorum,(belirli sevdiklerim hariç)Ve çok net sınırlarım var.İnsanları herşeyden soğutacak kadar yüzssüz olunmamalı olanlarada net sınırlar koyulmalı.Öncelik herzaman ailedir.

Lütfen hayır demeyi öğrenin, ayıp değil, günah değil. Bu şekilde hep zor durumda kalıp kendi kendinizi yiyeceksiniz. Bu yaz da biz size gelmeyi düşüyoruz diyin bakalım tepkisi ne olacak.

Çok doğru.İnsanların sınır çizememesi,hayır demeye çekinmeleri yaşam kalitelerini altüst ediyor.Benim babamda böyleydi bu yüzden 39 yaşına geldim.Misafir sevmiyorum,(belirli sevdiklerim hariç)Ve çok net sınırlarım var.İnsanları herşeyden soğutacak kadar yüzssüz olunmamalı olanlarada net sınırlar koyulmalı.Öncelik herzaman ailedir.
Benim kaynanam tam bir fedakar evi türbe gibiydi o öğlen,sabah yemekler o pastalar o ikramlar , tuhaf olan onların akrabalarına gittiğimizde kuru çay ikramsız eve dönerdik evde yerdik bana kaynana iyi örnek değil kötü örnek olunca onun yaptığı fedarlıkğı ben hayatta yapmam dedim kendimi

2 cocuklu , 15 gun kalacak bir kisiyi bile agirlayamam ,yardim etmeyen.
Boyle birisine acikca soylemelisiniz. Yukarida yaziyi kopyalayip yollayin. Gunah sizden gitsin , kusen kussun.
Ben yeni tanistigim kisi de dahil. Evine gittigimde yardim ederim.
Bu arada evi bos birakirsaniz , daha cok rahat edecege benziyor. Kendi evi gibi. Oyle bir sey yapmayin.
Boyle bir kisiye ,akrabaliktan oturu max 1 hafta agirlarim
O da sunu yapin ,bunu yapin derim yine,kibarca.

Ah sınırlar, bu konuda çok pasifim evet. Evde sınır çözmekle ilgili on tane kitap var. Hepsini okudum ama eyleme dökemiyorum. Çocuklarımı ezdirmem kesinlikle, onları da alıp işe götürmeyi planlıyorum. Sonrasında gezdiririm vs. Evde bırakmam yani ama tabi bunları yapmakta çok saçma. Yani direk "gelmeyin" demeden anlamayacak, dersem olay büyüyecek.
Yoksa çok belli ettim istemediğimi.
Cidden nasil insansiniz hayretle okudum.
Yetistirilmede buyuk sıkıntı var zannedeim, cokmu ezildiniz kucukken?
Bu kadar ezik, naif ve enayi olma. En azindan cocuklarin icin olma. Acilen bir seyler yap.

Normal kadinin söyleyecegi sunolurdu; nasil yani, 1 ay bendemi kalicaksin. Sakamisin? Git hotelde kal , bir daha konunu hile yapma sakin!
Net ol, kusen küssün, umurunda olmasin

Arkadaşlar hepiniz gerildiğinize göre abartmıyormuşum, en azından bu konuda içim rahatladı. Ben "hayır" diyebilen bir insan değilim. Böyle kendi kendimi yer bitiririm genelde. Yani ben karşıdaki insanın bunları düşünebilmesi gerektiğini düşünüyorum. Ama düşünemiyor işte. Gelme diyemem malesef, o kısım beni aşar. Bazı arkadaşlar, sen dışarda ye, eve gitme filan yazmış. Aslında bunu yapmak geldi aklıma. Çocuklarımı da alıp çıkarım çeşitli bahanelerle diye. O şekilde de anlamazsa daha ne yapabilirim bilmiyorum.
Hayır diyemediğiniz için yüz buluyor. Kabul etseniz de gün sınırlaması koyun. Kimsenin bakıcısı değilsiniz.

Ah sınırlar, bu konuda çok pasifim evet. Evde sınır çözmekle ilgili on tane kitap var. Hepsini okudum ama eyleme dökemiyorum. Çocuklarımı ezdirmem kesinlikle, onları da alıp işe götürmeyi planlıyorum. Sonrasında gezdiririm vs. Evde bırakmam yani ama tabi bunları yapmakta çok saçma. Yani direk "gelmeyin" demeden anlamayacak, dersem olay büyüyecek.
Yoksa çok belli ettim istemediğimi.
Ben de mümkün mertebe, kolay hayır demem, ama ciddi anlamda sınırlarımı ihlal eden olmadığı içindir bu sanırım, canımı sıkarlarsa ve de özellikle beni kullanmaya kalkarlarsa hayır derim. Enayi yerine koydurtmayin kendinizi, gerekirse inceldiği yerden kopar. "Çocuklarımın da tatil yapma hakkı var, onların zamanından çalamam" deyin . Valla gelirlerse de çocuklarına sakın bakmayın, alın çocuklarınızı gezin tozun

Evet telefonda söyledim, bütün detay bu şekilde zaten. Gerisi hiçbir şey olmamış gibi sohbet muhabbet. Bozulduğunu belli etmemeye çalıştı. Ben de çok doğal bir şey söylemişim gibi davrandım. Bu işin burda kalacağını pek sanmıyorum ama muhtemelen olay çıkacak :)
Sizi kullanmaya çalışan hatta kullanan insan bozulsa ne bozulmasa ne, kendiniz ve çocuklarınızın iyiliği için çok iyi yapmışsınız. İstedikleri olayı da çıkartsınlar..Olay büyümesin istiyorsanız bence salağa yatıp aynı şeyleri tekrarlayın.."işim yoğun, çocukların tek tatili var, gelmeyin demedim ki, müsaitliğim ancak bu kadar" gerekirse papağan gibi aynı cümleleri yineleyin birkaç kez. En sonunda seslerini keserler hem de kavgaya çevirmemiş olursunuz ha gerekirse kavgaya da dönsün ama siz naif bir kişilik olduğunuzdan en yüzeysel bu şekilde geçebilirsiniz konudan diye düşünüyorum

Ömür boyunca çocuklarımızla belki 20 yaz tatili geciremiceksiniz çünkü evlenirler vs zaten insan ömrünü hesaplarsak bu 20 tane içinden 1 tanesini görumcenize kaptırmak istemiyorsanız akıllıca davranın eşiniz gerekeni yapsın haklı bulması yetmez ben haklı olmak istemiyorum hakkımı istiyorum deyin o halde

Arkadaşlar sizi rahatlatacak kadar olmasa da bir miktar hallettim işi.
Benim işlerim yoğun, geri kalan zamanlarda da çocuklarımla ilgilenmek istiyorum, neticede onlarında tek tatili var dedim.
Gelecekseniz şu tarihte 5,6 günlük müsaitliğimiz var dedim. Önce derin bir sessizlik oldu, sonra gelip gelmeyeceğimiz belli değile döndü iş.
Bu saatten sonra ne olur bilmiyorum ama hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu gücü sizlerden aldım :)
Arkadaşlar olay elimde patladı malesef. Bu konuşma umurunda olmamış görümcenin. Aradı dün biz yola çıktık dedi😅
Güldüğüme bakmayın. Eşimle ciddi bir kavga ettik sabah. Arayacağım gelmeyin diyeceğim dedi. Elbette ki aramayacak.
Yani gerçekten inanamıyorum. Sanki ben bu konuşmayı hiç yapmamışım gibi.

Arkadaşlar olay elimde patladı malesef. Bu konuşma umurunda olmamış görümcenin. Aradı dün biz yola çıktık dedi😅
Güldüğüme bakmayın. Eşimle ciddi bir kavga ettik sabah. Arayacağım gelmeyin diyeceğim dedi. Elbette ki aramayacak.
Yani gerçekten inanamıyorum. Sanki ben bu konuşmayı hiç yapmamışım gibi.
NÖEYYYY böyle yüzsüz bir görümce daha görülmemiştir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X