Görümcem kayınbabamı dolduruyor ne yapmalıyız?

smmhh

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2022
493
322
27
Kızlar selamlar uzun olabilir kusura bakmayın. Biz Avrupa’da yaşıyoruz eşimin ve babasının üstüne olan bir araba garajı var gelirin çoğunu kayınbabam alıyor(helali hoş olsun). Eşim 15 yaşından beri babasıyla birlikte, küçücük 3-4 araçlık garajı şimdi koskocaman yaptı. Her çalışan eşime gelip bir şey sorar. Müşteriler ilk eşimle iletişim kurmak ister kayınpederim 60 yaşında eşim 34 ben 27
Bir de görümcem var en büyük 42 yaşında, 5 yıl önce finansçı olarak girdi garaja(eğitimi yok). Görümcemle kayınbabam yan yana villa yaptırıyorlar tabii paranın çoğunu kayınbabam ödüyor garajın hesabından. Geçen gün de eşimin kulağına bi laf gelmiş, büyük görümcem evin inşaatını gezerken ordan bi demir ustası(eşimin arkadaşı) görümceme demiş ki, “bu kadar büyük evin ısıtması da zor olur onlara(kayınbabam kayınvalideme) yerden ısıtma yapalım mı? Görümcem de demiş ki “onlar ölür zaten ben evi büyük oğluma(21) veririm, siz şömine de koyun.”
Eşim de haliyle sinirlendi gece gündüz ben çalışıyorum garaja geliyo 2 saat durup gidiyor bi de evi kendi oğluna mı düşünüyor diye. Akşam hep birlikte yemek yedik kayınbabagilde sonra kayınpederim yatmaya gitti yorgundu. Sonra eşim kayınvalideme ev nasıl gidiyo diye sordu o da “aman artık istemiyorum ne işim var koca evde” dedi. Eşim de satalım orayı o zaman dedi sonra görümcem delirdi. Kızdı bağırdı. Eşim de arkadaşının dediğini ona dedi. Görümcem de evet dedim ne var dedi. Kayınvalidem diğer görümcem vs kimse bi şey demedi. Eşim de sen yaşayan ana babanın hakkında zaten onlar ölünce oğluma veririm evi diyosun dedi. Görümcem ağlamaya başladı baya bi. Sizin için her şeyi yapıyorum vs diye, eşim ne yaptın bu zamana kadar dedi cevap vermedi. Sonra eşim hadi gidiyoruz dedi bana çıktık eve geldik. Ertesi gün iş yerinde kayınbabam surat yapmış eşime, günaydın demiş cevap yok. Görümcem aramış kayınbabamı sabahın 7sinde ne demiş kimse bilmiyor. Neden aradın demiş küçük görümcem ilk inkar etmiş aramadım diye sonra itiraf etmiş aradım diye. Ne yapmalıyım sizce? Eşimin babasıyla arasının bozuk olmasını istemiyorum. Stres oluyor, çok üzülüyorum
Allah rızası için akıl verin bana

Kayınbaba aranmış da kv dememiş mi olayları? İlginç yani.

sizin yapacak bir seyiniz yok. olayın hiç bir yerinde değilsiniz

başlıktaki doldurma işlemi tam olarak nerede gerçekleşti onu da anlamadım

Eşin diyor ki benim sayemde işler bu kadar büyüdü ben olmasam babam tek başına yapamazdı. Haklı.
Kardeşi de şey düşünüyor babam yatırım yaptı da kardeşim o garajdan ihya oldu. Evlerinin tüm masrafı o garajdan çıkıyor. Biraz da ben faydalanayım yahu.
Aileyle iş yapmak bu yüzden sıkıntı.
Eşin paçasını kurtarmazsa sinir hastası olur, kalp hastası olur.
Bence işleri ayırmak tek çözüm.
Artık işler ayrılınca bütün paraları görümce yer ama ya sağlığından olacak ya paradan birini seçsin.

Garajin size kalacagini dusunuyorlar anladigim kadariyla, dogru mu anliyorum.

Ev kayinpederinizin üzerineyse görümceniz öyle rahat rahat oğluna veremez zatende sizlik bir durum yok.

Aralarına girmeyin benim görümcem yok bir tane kaynım var eşimle ne yaşarsa yaşasın hiiiiiiiiçççç bir konuya aralarına girmem
Onlar kardeş yarın iyi olurlar siz kötü olursunuz
Bu kendi ailesiyle kendisini ilgilendiriyor siz müdahele etmeyin

Geliri eşit bölerek başlanmalı işe, oraya neden 2 villa yapılıyor neden siz yoksunuz, o da merak konusu yoksa size önden zaten bir ev alınmış ya da yapılmış mıydı? Bunlar ince işler, evlerin yapıldığı arazi kimin üzerine mesela? 3. Kardeş bu miras ya da malların neresinde?

Siz karışmayın. Sizi bağlayan bir durum değil. Eşiniz aklı başında bir adam ise gerekeni yapar.

İşi ayıracak eşiniz başka yolu yok. Ya da gelir gideri bir resmiyete d9kecekler herkes hakkını alacak

İşi babası kurmuş imza yetkisi vs ondadır gorumcede onun kızı sonuçta .Gelin yerine kıza yatırım yapma kafasida olabilir oğlu es geçip .Genelde erkekleri tutan ailerden sonra kızi tutana şaşırdım Kayınpeder eşinizi kovsa mesela varmı böyle bir yetkisi işi sizin esinizemi kurdu hiç sanmıyorum yazdıklarınizdan.Yani git bı işe gir istemiyorum seni der işi satar savarsa kayınpeder ne olacak.Egitimi yok demişsiniz görümce için eşinizin eğitimi varmiydi okulu varmı bu işin ? Ben olsam sanırım çok karismazdim senin ne katkin var der çıkarlar eşinizden de mal kacirabilirler ölmeden satar savar kayınpeder çok kizarsa hak da idaa edemezsiniz .Bence eşiniz hakkını alıp cekilebilirse çekilsin ama şirket kayınpeder üstüne ise birşey alamayadabilir işi buyutmus falan filan yazılı imzalı kanuni belge lazım.Ortak işi tutmuyorum hele aile ile hele akrabayla kimle olursa olsun.Valla siz sadece eşinizden imza yetkisi kimde şirket kimin üstüne net bunu öğrenin eşiniz çok esip gürlemesin zararla oturabilir de yani

Yaşlı başlı adamın aklı yok mu dolduruşa geliyor ?
DEmek ki görümceniz ya daha çok seviliyor, yada daha çok hakkı var aile şirketinde, belki de sizin bilmediğiniz şeyler vardır

Sizlik bir durumda yok ortada
Yapacak bir şeyiniz de yok

Siz karışmayın.
Böyle maddi konuların ortak olması maalesef çok sıkıntılı oluyor.
Eşiniz ailesine bu konuyu açtığına göre demek ki hakkını yedirecek, pasif bir insan değil.

Sizlik bir şey yok. Adam geline (el kızına) yatırım yapacağına kızına yapmak istiyor. Olması gereken bu.

Görümceniz eşinden ayrıysa belki daha önce kendi aralarında konuşmuşlardır bu ev sana kalır kızım diye. Bi güvence gibisinden. Yine de adam sağken öyle konuşması çok çirkin.

Eşiniz işini ayırmaktan bahsetsin. Madem işi eşiniz yapıyor tutuşurlar. Aynı bela bende de var.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…