Görümcek ve sinsi eş ailesi

Durumu yaşamayanlar bilemez büyük konuşmamanızı tavsiye ederim. Benim ablamda da böyle böyle başladı ayrilcak duruma geldiler. Evet tabiki para gönderebilir ama abisinin içinden gelirse onun ailesi artık eşi. O evden çıktığından itibaren öz ailesi eşi ve çocuğudur. Kadın memur sabahtan akşama çalışıyordur belkide görümcesinin yaptığı masrafları yapmıyodur neden vermek istesin ki? Ozaman kadın da ailesine göndersin durumu kötü ailemin vs. Emin olun eşi de tepki gösterir. Dediğim gibi elzem bir durum olur ister gönderir yada içinden gelir gönderir zırt pırt göndermek zorunda değil.Balayina bende gelcem ne demek ya şaka dahi olsa kendini bilmezlik hadsizlik! Kendi evlenince aynı teklifi siz ona edin. Evlenince göreceksiniz asla sizinle bir yere gitmek istemeyecek istemediginiz hiçbir yere götürmeyin.

Kendince kendini büyük bir yerde görüyor ve kiskanilmasi gerektigini düşünüyor.
Beni de hep kıskanıyorlar. Çok aşırı, inanılmaz güzelim. Sokağa çıksam insanlar bana bakmaktan iş yapamıyor, bütün hayat duruyor, arabalar birbirine giriyor. O sebeple evden çıkmıyorum. Güzellik başa bela, yaşamayan anlayamaz. 😞

Ben eşinizin kardeşine atanana kadar maddi destek olmasını normal karsılıyorum
Bende herzaman eşime kardeslerı ıcın harcama yapmasını soylerdım
Tamam balayında fılan gelmek istemedi olmazda
Diger zamanlar giderken genc kız oldugu ıcın onuda gotursenız ne olur yani
Demekkı maddı durumları ona yetmıyor
Bence bu konuda anlayıslı olmalısınız
Ve sizide kıskandıgını dusunmuyorum kıskansa bile haklı gorurdum yani..
Benımde abim olsa kıskanırdım ne yalan soylım
Okadar kendınızı ovup ovmuyomus gıbı olmanızıda anlamadım
Sizin düşüncenizdeki insanlar yüzünden evlilikler bitiyor hanımefendi kıskanmak nedir çok çirkin bir tabir abi kızkardeş arasında. Eğer biryere gitmek istiyorsa yengesinin arkasından konuşmucak laf sokmalara girmicek çenesini kapatcak bu kadar basit. Kişi bunu çekmek zorunda değil. Kendini övdüğünü göremedim ben anlatmiş durumu detaylica. Çirkin biri olmadigini buna ragmen laf carptiklarini söylemis.

Durumu yaşamayanlar bilemez büyük konuşmamanızı tavsiye ederim. Benim ablamda da böyle böyle başladı ayrilcak duruma geldiler. Evet tabiki para gönderebilir ama abisinin içinden gelirse onun ailesi artık eşi. O evden çıktığından itibaren öz ailesi eşi ve çocuğudur. Kadın memur sabahtan akşama çalışıyordur belkide görümcesinin yaptığı masrafları yapmıyodur neden vermek istesin ki? Ozaman kadın da ailesine göndersin durumu kötü ailemin vs. Emin olun eşi de tepki gösterir. Dediğim gibi elzem bir durum olur ister gönderir yada içinden gelir gönderir zırt pırt göndermek zorunda değil.Balayina bende gelcem ne demek ya şaka dahi olsa kendini bilmezlik hadsizlik! Kendi evlenince aynı teklifi siz ona edin. Evlenince göreceksiniz asla sizinle bir yere gitmek istemeyecek istemediginiz hiçbir yere götürmeyin.
Öz aile diye bir sey yoktur, kök aile vardir. Bireyin anasi/babasi/kardesi kök ailedir.
Evlendikten sonra bu durum değişmez.
Aslinda ayristirma yaptigimiz icin sorunlar yasaniyor.
Anaya/babaya/Kardeşe yardim etmekte güzeldir, kök ailesine sevgi ve saygi dolu olan, cekirdek ailesine de bunu gösterir.

Kardeşe para göndermesiyle ilgi sınırları eşinizle belirlersiniz. Dediğiniz şekilde kötü niyetli söylemler hissediyorsanız hiçbir şey yapmamızın lüzumu yok. O dönem gerçekten kilo aldıysanız evet aldım der geçersiniz. Ya da o an gerçekten kötü hissediyorsanız samimiyetle ya öyle deme kötü hissediyorum dersiniz. Bana da kaynanam ucunun nereye gideceği belli olan laflar eder ama bu kaba laflar onların meselesi neden dert edelim ki?

Öz aile diye bir sey yoktur, kök aile vardir. Bireyin anasi/babasi/kardesi kök ailedir.
Anaya/babaya/Kardeşe yardim etmekte güzeldir, kök ailesine sevgi ve saygi dolu olan, cekirdek ailesine de bunu gösterir.
Ha
Anaya/babaya/Kardeşe yardim etmekte güzeldir, kök ailesine sevgi ve saygi dolu olan, cekirdek ailesine

Evet evlendiği andan itibaren artık kendisi esiyle cocuguyla bir aile oluyor. Ayrım değil çoğu kayınvalide görümce bu konuyu abartıyor inanın buna evli olduğunu kabul edemiyorlar. Eşi yokmuş gibi devam ediyorlar çok büyük bir saygısızlık bu böyle başlayıp ilerliyor. Kimse yerini haddini bilmiyor maalesef

Sizin düşüncenizdeki insanlar yüzünden evlilikler bitiyor hanımefendi kıskanmak nedir çok çirkin bir tabir abi kızkardeş arasında. Eğer biryere gitmek istiyorsa yengesinin arkasından konuşmucak laf sokmalara girmicek çenesini kapatcak bu kadar basit. Kişi bunu çekmek zorunda değil. Kendini övdüğünü göremedim ben anlatmiş durumu detaylica. Çirkin biri olmadigini buna ragmen laf carptiklarini söylemis.
Siz niye bu kadar yükseldiniz? Derdiniz var gibi. Siz de açın bir konu.
İhtiyaçları varsa ve durum elveriyorsa anaya, babaya, kardeşe yardım etmek haktır. Güzelliğimi ve işimi kıskanıyorlar demek de komiktir.

Balayına ben de geleyim fiyasko.

Saçma sapan harcamalar yapıp abisini finansal köle olarak görmesi fiyasko.

Eşiniz sınırını çekecek. Sizlik bir durum değil.

Evet evlendiği andan itibaren artık kendisi esiyle cocuguyla bir aile oluyor. Ayrım değil çoğu kayınvalide görümce bu konuyu abartıyor inanın buna evli olduğunu kabul edemiyorlar. Eşi yokmuş gibi devam ediyorlar çok büyük bir saygısızlık bu böyle başlayıp ilerliyor. Kimse yerini haddini bilmiyor maalesef
Evet, çekirdek ailesini kurmuş oluyor, hemfikiriz.
Ben bu durumlarda kisinin esini katmadan, kendisi cozmesi taraftariyim.
Esimin anasiyla kardesiyle problemim varsa, bunu ben cozerim, esimden beklemem de, istemem de mesela.

Agzim var dilim var, hissettiklerimi doğru cümleler ile iletebilirim karsi tarafa, ha halâ istedigim gibi olmuyorsa da kimseyi kirmadan mesafemi koyarim, kötü bir tabir ama, kopegin hatri yoksa sahibinin var mottosuyla ilerlerim. Biz millet olarak kanli bicakli olmaya yatkiniz, gerek yok.

Konudaki kayınaile öyle değil. Uzakta yaşayan, işinde gücünde insanlar.
Haddini bilmeyen olursa da bildirmek gerekir. Kocaya sen bildir hadlerini denmez. Çat çat cevap verilir geçilir.

Benim görümcem yok şükür:) daha kötüsü var elti:) cevremde bircok insan görümcesi yüzünden ayrıldı eşiğinde olanlarda var. Onlarında durumu iyiymiş neden istenir ki? Çünkü kıskanıyorlardır benim etrafımda bir tane kıskanç olmayan insan yok çok üzülüyorum bu duruma yani kimse etrafinda basarili becerikli birini istemiyor.

Benim görümcem yok şükür:) daha kötüsü var elti:) cevremde bircok insan görümcesi yüzünden ayrıldı eşiğinde olanlarda var. Onlarında durumu iyiymiş neden istenir ki? Çünkü kıskanıyorlardır benim etrafımda bir tane kıskanç olmayan insan yok çok üzülüyorum bu duruma yani kimse etrafinda basarili becerikli birini istemiyor.
Onlar görümceleri yüzünden değil kocaları yüzünden boşanmışlar. Koca koca olduğunun farkında olursa görümce kapının dışında kalır. Yani boşanma için görümceyi suçlamak, aldatılınca karşı taraftaki kadını suçlamakla bir.

Yüz yüze hiçbir şey yok gibi davranıyor ama eşimin mesajlarını okudum (muhtemelen tam cesaret edemiyor beni kötülemeye) ara ara yengem niye şurada şöyle davrandı burada böyle yaptı şeklinde mesajlarını okudum eşimde hep geçiştirmiş konuları.

Konu sahibi eşinin ve görümcesinin özeline saygı duymayıp; 2 kardeşin yazışmalarını okuyup kendince çıkarımlarda bulunmuş.

2 kardeşin arasındaki yazışmaları okumak hoş mu ?

Konu sahibi eşinin ve görümcesinin özeline saygı duymayıp; 2 kardeşin yazışmalarını okuyup kendince çıkarımlarda bulunmuş.

Ne özeli pardon? Siz olsanız okumazmısınız bunu okuyacağını bilerek yazıyor zaten yengem görür diye korkmuyor bu ne cesaret hayirdir?

Kendince cıkarimlarda bulunmamiş. Kendisiyle ilgili şikayette bulunmuş. Cok iyi niyetliyse yengesine söyleyecek abisine değil böyle seyler yuva bozar yuva.

X