Görümce-yeğen yüzünden eşimle yaşadığım tartışma

Esimin yeğeni Ali, beni aramayan görümcem alinin annesi değil teyzesi. Kafam karışıktı yazarken ama yinede herkes anlamış
Demek ki sorun bende.
Karmaşık akraba ilişkilerini algılayamıyorum.

Psikolog Tülay Kök'ün bir paylaşımını gönderiyorum size.

Son düzenleme:
Keske bende siz gibi karışık akraba ilişkilerini anlamasaydim :) bundan sonra kesinlikle kimseyi umursamayacağım. Paylaşım için teşekkür ederim

Bence şu noktada eşin dahil kimseyi umursama,kendine güzel bi kahvaltı hazırlayıp bugün yalnızlığın tadını çıkar. Ne zamanki aklı selim yanına gelir o zaman oturup değerlendirirsin durumu,böyle afra tafra nereye kadar. Tüm sülalesini arayıp bundan sonra yağlı ballı olacağına dair söz veremeyeceğine göre o sindirsin senin mesafeli tavrını.

Amanannnnn ben de istediğimi ararım

Isteyen de beni arar.

Yok sor niye yok o zaman gelmesin falan

Offf dert mi yok

Bence şu noktada eşin dahil kimseyi umursama,kendine güzel bi kahvaltı hazırlayıp bugün yalnızlığın tadını çıkar. Ne zamanki aklı selim yanına gelir o zaman oturup değerlendirirsin durumu,böyle afra tafra nereye kadar. Tüm sülalesini arayıp bundan sonra yağlı ballı olacağına dair söz veremeyeceğine göre o sindirsin senin mesafeli tavrını.
Asla özür dileyecek bir insan degil, zaten beni suçlu görüyormuş, kendi akrabalarimada boyleymisim cok sabretmiş artik onuda kaybetmisim. Kendi akrabalarimdan onane anlamiyorum, fevri davranisim dolayisiyla simdi suçlu oldum. Ayrılırsak sebebi akrabalari olacak, doya doya hergun gorussun akrabalarıyla

Eşiniz çok çirkin konuşmuş ne yani sizi sevsinler diye uğraşacakmıydınız. Olduğunuz gibi severler yada sevmezler. Bu yaptıkları ayıp ve saygısızlık eşinizde onlara biley diyemediği için sizden çıkarmış hırsını
Evet malesef haklısınız, kimseye birsey diyemediği icin böyle oldu zaten. Benim arkamda dursa böyle olmazdi :KK43:

Küçük bir olay nerelere gelmiş.Ben hiç takılmam bayramımı kutlamayanlara.Olabılır ınsanların binbir türlü problemlerı var.Hiç kımseden ole beklentılerım yok.Siz çok abartmışsınız bence.Eşinizde abartmış.Sizin aılenızle sızı vurmuş.Eşinize ıstedıgını dusunebılırsın dıyebılırsın.İnsabların dusuncelerını degıstıremıyoruz malesef.

Küçük bir olay nerelere gelmiş.Ben hiç takılmam bayramımı kutlamayanlara.Olabılır ınsanların binbir türlü problemlerı var.Hiç kımseden ole beklentılerım yok.Siz çok abartmışsınız bence.Eşinizde abartmış.Sizin aılenızle sızı vurmuş.Eşinize ıstedıgını dusunebılırsın dıyebılırsın.İnsabların dusuncelerını degıstıremıyoruz malesef.
Evet biraz abarttım malesef farkındayım ama asıl nedeni yukardaki mesajlarda açıkladım. Son cümlesi zaten mahvetti beni beklemiyordum

Vallaha benimde akrabalarım bin beter herseyide kocama anlatırım o da bana anlatır
Siz böyle şeyler yaşayınca ben korktum.
İnsanoğlu ne kötü içimizi açıyoruz malzeme olarak kullanıyorlar yeri gelince ha
Bu hep oluyor da insan da eşiyle paylaşamayacaksa kimle paylaşır derdini?
Sanki bir yanım artik ayrılmak istiyor. Çünkü aslinda sebep dediğim gibi yegeni değil, eşimin kendisi. Başkalarının yaninda bana canim bile demez, ayıpmış ne gerek varmış. Birine misafirlige, ozellikle akrabalarina gittigimizde beni komsu kizi yerine koyar. Asla gozle temas kurmaz yokmusum gibi. Neymis utanıyormuş. Koskoca insan yuksek lisans mezunu kariyeri guzel bir isi ve meslegi olan birisi bunu yapan, ailesi bana neden boylesiniz hic evli gibi degilsiniz diyorlar. Haklilar ama babamin yaninda bana askim deme lütfen utanıyorum diyor. Bu insan benimle evlenebilmek icin beni uzun yıllar bekledi.. benim haberim bile yoktu beklediginden.. evlenmeden önce gozunden sakınırdı. 4 yıldır eşime güvenmediğim belki cocugumada sevgi gostermez diye cocuk yapmadim.. ha evde iyiydi hoştu ama işte disarda beni yok sayinca evde iyi davranmanin ne mantigi kaliyor ki. Aslinda dunku tepkim bunlarin hepsineydi.. yine degersiz hissetim sahiplenilmek istedim olmadi

Bana insanlarin yaninda komsu kizi gibi davrandığı icin benim bayramimi bile kutlamaya değer gormuyorlar diye düşündüm, cunku eşler başkalarına esini nasil anlatir nasil davranirsa, karsi tarafta ayni sekilde davranmayi kendinde hak görür
çok haklisiniz

çok haklisiniz
Esime bunu anlattığım zaman bana saçmalıyorsun diyor. Hep hep hep hatali benim, herseyin en doğrusunu o yapiyor o biliyor. Gerçekten yoruldum evlilik cok zormus. Bunlarin birini babama anlatsam beni 2 dakika tutmaz burada. Hemen gelip alir. Ayrılmayı düşünmüyor değilim, mesleğim var ailem arkamda yani tek basima rahat bir yasam sürebilirim. Virus sonrasi aile terapistine gitmeyi teklif edecegim bakalim, kabul edeceğini sanmiyorum ama

Evet biraz abarttım malesef farkındayım ama asıl nedeni yukardaki mesajlarda açıkladım. Son cümlesi zaten mahvetti beni beklemiyordum
Saçmalamış eşiniz.Ama sizde abartmışsınız.Siz laf soleyınce karsıdakı de armut toplamıyor canım.Kotu seyler ısıtmemek ıcın kotu seyler soylememek gerekıyor.

Şunu öğrendim ki eşin ailesiyle olan ilişkilerde araya eşi hiç sokmamak gerekiyor. Çünkü erkeklerin kafası ince çalışmıyor. Baktınız sizi aramıyorlar siz de aramazsınız tavrınızı direkt onlara koyarsınız. Eşinize de her şey normalmiş de gorumceler abartıyormuş gibi yaparsınız. Surat falan asmıyorum hem onlar beni aramadı hem de böyle yapıyorlar ben onlara ne yaptım ben onları çok seviyorum :KK61:deyin.

Politik olun. Her şey eşe söylenmez.

Görümceyle şunla bunla birbirinizi ekmek arası yapıp da yeseniz eşinize problem yok gibi davranın, şen şakrak olun. Eşiniz yokken tartışmalara devam edersiniz. Bırakın onlar sizi şikayet etsin, onlar eşinizin başını ağrıtsın. Siz mağdur, durduk yere iftira atılan masum tarafta olun. Dırdır eden baş ağrıtan taraf eşinizin gözünde onlar olacaktır. Unutmayın ERKEKLER HUZUR BULDUĞU SESSIZ SAKİN YERDE KALMAK İSTER.

Şunu öğrendim ki eşin ailesiyle olan ilişkilerde araya eşi hiç sokmamak gerekiyor. Çünkü erkeklerin kafası ince çalışmıyor. Baktınız sizi aramıyorlar siz de aramazsınız tavrınızı direkt onlara koyarsınız. Eşinize de her şey normalmiş de gorumceler abartıyormuş gibi yaparsınız. Surat falan asmıyorum hem onlar beni aramadı hem de böyle yapıyorlar ben onlara ne yaptım ben onları çok seviyorum :KK61:deyin.

Politik olun. Her şey eşe söylenmez.

Görümceyle şunla bunla birbirinizi ekmek arası yapıp da yeseniz eşinize problem yok gibi davranın, şen şakrak olun. Eşiniz yokken tartışmalara devam edersiniz. Bırakın onlar sizi şikayet etsin, onlar eşinizin başını ağrıtsın. Siz mağdur, durduk yere iftira atılan masum tarafta olun. Dırdır eden baş ağrıtan taraf eşinizin gözünde onlar olacaktır. Unutmayın ERKEKLER HUZUR BULDUĞU SESSIZ SAKİN YERDE KALMAK İSTER.
Düşüncelerimi esimde bilsin isterdim ama bundan sonra hic birsey soylemeyecegim. Gerci herseyimi paylasan biri degilim ama hiçbişey paylasmamam gerekirmis. O zamanda disardaki herhangi bi insandan farki kalmaz gibi.. Onu yakin arkadas gibi goruyordum değilmiş demekki.

Su anda esimin ailesinden beni kim aradi kim aramadi bilmiyorum,bunu fark ettim. Aramak isteyen arar,buyuk kucuk fark etmez,siz arasaydiniz madem bu kadar onemli? Ben kendimden kucukleri de canim isterse ararim nolacak. Bunun tartismasini yasamak cok anlamsiz.

Geçmişte birisi 3 diğeri 2 yıl süren iki ilişkim oldu ikisi de bana buna benzer bir şey dedikleri için bitti. Kimse size "seni kimse sevmiyor" anlamına gelen bir şey söyleyemez. Buna asla izin vermeyin. Hele "ailen bile" diyecek raddeye kimse gelemez.
Çoğu kisi benim neye kırıldığımi bile anlamamış, evet cok kızgınım kırgınım bana kendimi bu denli kötü, değersiz hissettirdigi için. Böyle birşey söylemiş olmasinada şaşkınım. Ne yapmam gerektiğini kestiremiyorum ama suan sessiz kalacağım bir süre. Kendimi cok güzel savunurum ama o cumlesinden sonra ona diyecek hiç birşey bulamadim.

arasın aramasın neyi bu kadar dert ettin? gitme gelme o zaman onlara hesap sormak niye yani. annenin babanın her dediğini o nyie biliyor bi de?

çok haklisiniz
Karizmator evet tatlım bende böyle düşünüyorum şimdi yarını düşünerek herşeyi içime mi atayım sevinçlerimi olduğu kadar diğer yaşanan herşeyi de ona anlatabiliyosam senkronize olabiliyosam -bir- hissediyorum ♥

X