Görümce-yeğen yüzünden eşimle yaşadığım tartışma

Beni anladığıniz icin cok mutlu oldum evet babamla aramda olan seyler onu hic ilgilendirmez ama babamin söylemek istediği o degildi aslinda. Artik esimde bizim ailemizden oldugu icin soylediginin yanlis yere çekileceğini düşünemedi babam. Eşimin söyledikleri karşısında cok şaşırdım. Normalde cevabımı sakinmam ama ilk defa beynim durdu kalbim acidi soyleyecek hic birsey bulamadim
Tabi ki babanızın söylediğinde hiçbir şey yok ki. Benim kardeşimde hastalık geçirdi ve hala üstüne titriyoruz. Ailemde üstüne titrer sizi babanızı anlıyorum. Bence eşinizde zaten öyle olduğunu biliyor ama sanki sizin söylediğinize karşılık canınızı acıtmak için söylemiş gibi geldi bana. Eminim pişman olur gelir gönlünüzü alır

Soğuk insansanız, bı sure sonra karşınızda ki de sizin gibi soğuk davranıyor.
Yapı gereği soğuk iseniz karşınızda ki insanlar sizin gibi soğuk olursa tepki vermeniz yanlış değil mi????

Bende soğuk akrabalarıma karşı, aynı derece soğuk davranınca ve iletişimi kesince acayip bozulmalardı.

İnsan ya kendini gorusmek zorunda olduğu insanlara karşı biraz daha ısıtıcak yada tepkiler bı sure sonda değişirse sorun etmeyecek.

Eşinize gelecek olursak size biraz daha farklı kelimelerle aynı şeyi söyleyebilirdi.

Eşinin yeğeni seni neden arasın ki... görümcem abisi olan eşimi arayınca bu bana yeterli geliyor. Görüncemin çocukları neden arayıp kutlamadılar bayramımı demem

Soğuk insansanız, bı sure sonra karşınızda ki de sizin gibi soğuk davranıyor.
Yapı gereği soğuk iseniz karşınızda ki insanlar sizin gibi soğuk olursa tepki vermeniz yanlış değil mi????

Bende soğuk akrabalarıma karşı, aynı derece soğuk davranınca ve iletişimi kesince acayip bozulmalardı.

İnsan ya kendini gorusmek zorunda olduğu insanlara karşı biraz daha ısıtıcak yada tepkiler bı sure sonda değişirse sorun etmeyecek.

Eşinize gelecek olursak size biraz daha farklı kelimelerle aynı şeyi söyleyebilirdi.
Mesafeden kastım arayıp sormamak değil aslinda. Onlar sehir degistirmeden once gorustugumuz zaman sabahlara kadar oyun oynardik, farkli sehirde okula basladi arayıp sordum, harclik gonderdim. Tatile geldiginde ozellikle davet ettim. Ama yüz-göz olmadim. Yani bayramda aranmayacak kadar ne yaptim onu bilmek istedim aslinda. Cunku her bayram arayip bu bayram aranmamak bilmeden birseymi yaptim acaba diye dusundurdu. Kendimde arayip sormak istemedim utandim belkide böyle bir soru sormaya

Son düzenleyen: Moderatör:
Eşinin yeğeni seni neden arasın ki... görümcem abisi olan eşimi arayınca bu bana yeterli geliyor. Görüncemin çocukları neden arayıp kutlamadılar bayramımı demem
Siz belki görüşmüyor olabilirsiniz aranizdaki durum farklıdır. Diger yegenleride aramadi ama onlar niye aramadi diye sormadim

Son düzenleyen: Moderatör:
Siz çok üstelemişsiniz kabul ama eşinizin dediği laflar hiç hoş degil.Tavrı hoşuma gitmedi esinizin.

Tabi ki babanızın söylediğinde hiçbir şey yok ki. Benim kardeşimde hastalık geçirdi ve hala üstüne titriyoruz. Ailemde üstüne titrer sizi babanızı anlıyorum. Bence eşinizde zaten öyle olduğunu biliyor ama sanki sizin söylediğinize karşılık canınızı acıtmak için söylemiş gibi geldi bana. Eminim pişman olur gelir gönlünüzü alır
Sanirim hatalıyım aranmayi bekleyerek, çoğu kisi oyle yazmış. Ama herkesin aile ici ilişkisi farklıdır. Tabiki kardeşimin uzerine titriyoruz bu yaslara gelene kadar ölecek diyordu doktorlar cok şükür herseyi atlatti ama biz hala o gunlerin etkisinden çıkamıyoruz. ama esim dediginiz gibi canimi acitmak icin soyledi haklisiniz. Insallah dediginiz gibi olur ama keske karantina olmasaydi bir sure düşünmek iyi gelecekti

Mesafeden kastım arayıp sormamak değil aslinda. Onlar sehir degistirmeden once sabahlara kadar oyun oynardik, farkli sehirde okula basladi arayıp sordum, harclik gonderdim. Tatile geldiginde ozellikle davet ettim. Ama yüz-göz olmadim. Yani bayramda aranmayacak kadar ne yaptim onu bilmek istedim aslinda. Cunku her bayram arayip bu bayram aranmamak bilmeden birseymi yaptim acaba diye dusundurdu. Kendimde arayip sormak istemedim utandim belkide böyle bir soru sormaya
Aman madem böyle, ben daha farklı zannettim.
Ne sordunuz aramazsa aramasın hiç umrunuz olmasın.
Arasa ne olur aramada ne olur.
Sizde tavrınızı ona göre belirleyin bundan sonra.

Aman madem böyle, ben daha farklı zannettim.
Ne sordunuz aramazsa aramasın hiç umrunuz olmasın.
Arasa ne olur aramada ne olur.
Sizde tavrınızı ona göre belirleyin bundan sonra.
Bundan sonra kesinlikle herkese hakettigi gibi davranacağım. Ama esime kırgınlığım nasil gececek onu bilmiyorum :KK43:

Sanirim hatalıyım aranmayi bekleyerek, çoğu kisi oyle yazmış. Ama herkesin aile ici ilişkisi farklıdır. Tabiki kardeşimin uzerine titriyoruz bu yaslara gelene kadar ölecek diyordu doktorlar cok şükür herseyi atlatti ama biz hala o gunlerin etkisinden çıkamıyoruz. ama esim dediginiz gibi canimi acitmak icin soyledi haklisiniz. Insallah dediginiz gibi olur ama keske karantina olmasaydi bir sure düşünmek iyi gelecekti
Normalde aranıyomuşsunuz bu sefer aranmamışsınız bir problem olduğunu düşünüp sormanız çok normal ama böyle bir tepkinin üstüne daha da sormazsınız zaten. En güzelini yapıyorsunuz hem mesafeli olmak en iyisi. Böyle tartışmaların üzerine biraz ayrı takılmak en iyisi sinirlerin yumuşaması adına, üzmeyin güzel kalbinizi🌸

Normalde aranıyomuşsunuz bu sefer aranmamışsınız bir problem olduğunu düşünüp sormanız çok normal ama böyle bir tepkinin üstüne daha da sormazsınız zaten. En güzelini yapıyorsunuz hem mesafeli olmak en iyisi. Böyle tartışmaların üzerine biraz ayrı takılmak en iyisi sinirlerin yumuşaması adına, üzmeyin güzel kalbinizi🌸
Nasil iyi geldiniz anlatamam çok teşekkür ederim 🙏

Aranız iyi olduğunu düşünmüşsunuz aranmayi beklrmissiniz ama değilmiş demekki , gelmesin felan demeyin sizde onları aramayın evinize geldiklerinde soğuk davranın ilgilenmeyin eşinize şikayet ederlerse demekki kendilerini sevdirememisler dersiniz.niye değmeyecek insanlara canınızı sıkıyorsunuz.

Yapı gereği soğuk bir insansanız neden bayram kutlaması bekliyorsunuz anlamadım. Yeğenle aranızda sadece 5 yaş varmış zaten büyüğü değilsiniz, arayıp siz de onun bayramını kutlayabilirdiniz. Alınganlık yapıp eşinize nedenini sor demeniz sonrasında da evime giremez demeniz saçma olmuş. Gereksiz büyütmüşsünüz.
Ama eşinizin de kimse seni sevmiyor tavrı kalp kırıcı. Güzel güzel neye kırıldığınızı anlatın ve bence gereksiz alınganlık yapıp sert çıktığınız için özür dileyin. Anlayışlı olup onun da sizden özür dilemesini rica edin.

Mesafeden kastım arayıp sormamak değil aslinda. Onlar sehir degistirmeden once gorustugumuz zaman sabahlara kadar oyun oynardik, farkli sehirde okula basladi arayıp sordum, harclik gonderdim. Tatile geldiginde ozellikle davet ettim. Ama yüz-göz olmadim. Yani bayramda aranmayacak kadar ne yaptim onu bilmek istedim aslinda. Cunku her bayram arayip bu bayram aranmamak bilmeden birseymi yaptim acaba diye dusundurdu. Kendimde arayip sormak istemedim utandim belkide böyle bir soru sormaya
Her bayram o arayıp sorduğu için bu bayramda sizden beklemiş olma ihtimali var mı? Çünkü sanırım herhangi bir tartışma küslük vb yaşamadınız. Sadece sizden beklemiş de olabilir aslında

Aranız iyi olduğunu düşünmüşsunuz aranmayi beklrmissiniz ama değilmiş demekki , gelmesin felan demeyin sizde onları aramayın evinize geldiklerinde soğuk davranın ilgilenmeyin eşinize şikayet ederlerse demekki kendilerini sevdirememisler dersiniz.niye değmeyecek insanlara canınızı sıkıyorsunuz.
Evet iyi değilmiş öğrenmiş oldum hem eşiminde ne kadar kaba kalp kiran bir insan oldugunu öğrenmiş oldum. 4 yildir nasil farkedememisim.. Evime giremez ağır oldu bu ev sadece benim değil gelir, ama geldiğinde ona göre davranacağım. Suan belki yegen keyifli keyifli cayini kahvesini icerken benim durumuma bakin :KK43:

Her bayram o arayıp sorduğu için bu bayramda sizden beklemiş olma ihtimali var mı? Çünkü sanırım herhangi bir tartışma küslük vb yaşamadınız. Sadece sizden beklemiş de olabilir aslında
Sanmam çünkü her bayram o ariyor demek yanlış olur, orada oyle yazmisim ama her bayram kutlardik anlaminda soylemistim yani bazen o bazen ben hatta bazen bayramlasmadan bir yerde toplanıp orada bayramlasirdik. Ama esimi ve kardesimi arayip beni aramayinca bi şaşırdım. Hatta aranmakta değil yoğurtluyulafa selam soyle dese bile yeterdi

Suan o onemli degilde esimin dedikleri canimi acitti

Evet iyi değilmiş öğrenmiş oldum hem eşiminde ne kadar kaba kalp kiran bir insan oldugunu öğrenmiş oldum. 4 yildir nasil farkedememisim.. Evime giremez ağır oldu bu ev sadece benim değil gelir, ama geldiğinde ona göre davranacağım. Suan belki yegen keyifli keyifli cayini kahvesini icerken benim durumuma bakin :KK43:
Canınızı sıkmayın vakti gelir intikamın sizde bundan sonra gerekeni yaparsiniz bosverin,kendi aile meselenizide eşinize anlatmayın ben anlatmıyorum esiminde anlatmasını istemiyorum, inanın ilgilenmeyin uzak durun onlar sinir olur.

Canınızı sıkmayın vakti gelir intikamın sizde bundan sonra gerekeni yaparsiniz bosverin,kendi aile meselenizide eşinize anlatmayın ben anlatmıyorum esiminde anlatmasını istemiyorum, inanın ilgilenmeyin uzak durun onlar sinir olur.
Yok pek anlatmam, malesef onlar arayip herseyi anlatır hatta bazi seyleri esime anlatmayip sadece bana anlatirlar. Guzel yonlendiririm, guzel dinlerim. O kadar sey bilmeme ragmen bir kere senin kardeşinde şöyle demedim. Babam ailemizden biri gibi gorup yanlış anlamaz sandi ama konuyu esim nasil cevirdi. Insanoğlu iste kimseye guvenmemk lazımmış

Kimse sizi sevmek zorunda değil, saygı duysunlar yeter. Bayram mesajı atılmamamasının da bi saygısızlık olarak görmüyorum. Hayatımızdaki herkese iyi bayramlar diye mesaj atmıyoruz sonuçta. Eve almama meselesi de çok saçma. Gereksiz bi diyolaga girip tahrik etmişsiniz. (Eşinizin dediklerini haklı bulmuyorum) Bi saygısızlığı olur, sizi yok saymıştır, hakaret etmiştir o zaman evime gelmesin dersiniz. Normal karşılanabilir. Tüm yeğenleriniz sizin bayramınızı kutladı mı? Kutlamadı diye benim evime gelme dediğiniz akrabanız var mı? Muhtemelen yok. Bence eşinizden bu söyledikleriniz için özür dileyin, onun söyledikleri için de özür bekleyin.

Sizin her akrabanız eşinizin bayramını kutladı mı? Kutlamadı diye eşiniz bu eve gelmeyecekler dese nasıl karşılık verirsiniz?

X