Görümce-yeğen yüzünden eşimle yaşadığım tartışma

Sevmek zorunda değilsiniz, karşı tarafta sizi sevmek zorunda değil. İncir çekirdeği bı doldur mayacak konu. Uzatma yin. Dünya Kimse kimseyi sevmek zorunda değil ama Saygı duymak zorunda...

Hepinize iyi akşamlar hanımlar, mutlu bayramlar. Bu benim ikinci üyeligim. Konu uzun olacağı için hemen konuya girmek istiyorum,

Eşimin yeğeni, kendisi 25 yaşında ve bulunduğumuz sehirden ailesiyle birlikte taşınmadan sık olmamak kaydıyla görüşüyorduk. Buarada 4 yıldır evliyim 30 yaşındayım. Konuya gelecek olursak, akşam yemek yerken eşime, yeğeni ve bir diger ablası yani alinin teyzesi olan kardeşinden icin benim bayramami kutlamadılar bilmediğim bir problem mi var diye sordum. Çünkü yegeni kardeşimin bayramini kutlamış, eşimide zaten arayip konuştu bana selam dahi göndermedi. Ablasinada (alinin teyzesine) cok kalabalik bir yerde oldugu icin sadece bayram mesaji gönderdim nasilsa musait olunca arar diye. Ama oda okudu ve geri dönüş yapmadi. (buarada hepsiyle ayri sehirlerdeyiz)

Eşimden hic beklemediğim bir tepki geldi, "demekki kendini sevdirmemissin seni aramiyorlar sende onlari arama". Aramiz evet onlarla cok iyi değil fakat herhangi bir tartışma söz konusuda değildi ben biraz mesafeli biriyimdir onlara karşı degil herkese karşı. Aslinda aranmamaktan ziyade eşimin tepkisini cok üzüldüm. Biraz üstüne gittim, yeğeninin annesine neden ali (ismi ali değil) yogurtyulafi aramadi bir problemmi var diye sorarmisin bayramdan sonra dedim. Sevmiyor demekki zorlami araticam dedi. Esim burada hakli ama biraz moralim bozuldu sanirim. Bende, madem sevmiyor bundan sonra bayramini kutlamadigi kisinin evine gelemez dedim. Esimin patavatsizligina cok moralim bozuldu ve 2 3 aydir sanirim evden cikmamamizin etkisiyle biraz tartıştık. "Yogurtyulaf benim kardesim ve yegenim bu eve gelecek ve sen kardesimi alip yegenimi almayacaksin oylemi bu iş kötüye gidiyor bak" dedi. Sevmediği insanin evine gelmez heralde dedim. ( buarada esimle beraber babamlarla ayni şehire taşınmak istiyoruz , dun telefonda konuşurken babam esimin yaninda, kardeşin nereye biz oraya sen istediğin yere git kizim dedi. Ailem kardesimin uzerine fazlaca düşüyorlar rahatsizliklari oldugu icin. Ama bunu esime anlatamiyorum seni ayiriyorlar diyor. Ama kardesim henuz bekar nerede ise baslarsa onun yanina gideriz demek istedi) baban bile seninle ayni sehirde yasamak istemiyor kimbilir neler yapiyorsun ki insanlar seni sevmiyor dedi..

Hic bu kadar üzüldüğümü hatırlamıyorum.. kapiyi kapatip odama geldim. Yasak olmasa evden gidecektim ama elim kolum bagli.. birde onu ailesinden koparmaya çalıştığımı düşünüyor, yapi gereği soguk bir insan olmam ve bana yaptiklarina goz yummadigim icin hatalı oldum sanırım.. ailesine karşı yaptığım birseyde yok ya neyse.. kalbim acıyor, ufak bir konu nerelere geldi..

Sizce haksiz miyim? Biraz fazlami uzatmışım.. ne yapıyım bana akıl verin lütfen.. konu cok uzun oldu buraya kadar okuyan herkese teşekkür ederim
Siz soğuk olduğunuza sebep buluyorsunuz kendinize hak veriyorsunuz belki onlar da soğuk mizacli? Gereksiz yere kendinize arka çıkartıp sorun aramış siniz isteyen arar isteyen aramaz sormak nedir ya

Kimse sizi sevmek zorunda değil, saygı duysunlar yeter. Bayram mesajı atılmamamasının da bi saygısızlık olarak görmüyorum. Hayatımızdaki herkese iyi bayramlar diye mesaj atmıyoruz sonuçta. Eve almama meselesi de çok saçma. Gereksiz bi diyolaga girip tahrik etmişsiniz. (Eşinizin dediklerini haklı bulmuyorum) Bi saygısızlığı olur, sizi yok saymıştır, hakaret etmiştir o zaman evime gelmesin dersiniz. Normal karşılanabilir. Tüm yeğenleriniz sizin bayramınızı kutladı mı? Kutlamadı diye benim evime gelme dediğiniz akrabanız var mı? Muhtemelen yok. Bence eşinizden bu söyledikleriniz için özür dileyin, onun söyledikleri için de özür bekleyin.

Sizin her akrabanız eşinizin bayramını kutladı mı? Kutlamadı diye eşiniz bu eve gelmeyecekler dese nasıl karşılık verirsiniz?
Görüştüğüm akrabalarim kutladı tabiki, kendi kuzenim bile benden önce eşimi aradı. Hatali olabilirim ama eşime cok kırgınım. Bir süre sessiz kalacağım

Ben eşinizi çok kaba buldum. Bana değer vermeyene ( anlattıklarınızdan ben sizi soğuk bulmadım, hatta ailesine bayağı değer vermişsiniz) ben de değer vermem. Evime gelirse de gereken şekilde davranırım, zaten sonra kendisi bir daha gelmez. Eşinizin kendi yeğenini sizden önde tutması da aile bilincinin yerleşmemiş olduğunu gösterir.

Mesafeli.olan sizsiniz samimi olmayan sizsiniz, aramayan sormayan da normal zamanda muhtemelen sizsiniz görümceyi.ee hem soğuk olup hem bayram tebriği beklemek çok saçma değil mi. Eşiniz gayet nedenini.açıklamış aslında ortada sorun yokken sizin mesafeli olmanız.

Arada yiğenle çok yaş.farkınız bile yok 25 yaşında görümce sizden büyük demek ki peki siz neden aramadınız? Büyükler aranır. Ara sor niye beni aramamışlar demek aşırı gereksiz. Evine geleceklerini nerden çıkardınız ki belki hiç.gelmeyecekler

Ben eşinizi çok kaba buldum. Bana değer vermeyene ( anlattıklarınızdan ben sizi soğuk bulmadım, hatta ailesine bayağı değer vermişsiniz) ben de değer vermem. Evime gelirse de gereken şekilde davranırım, zaten sonra kendisi bir daha gelmez. Eşinizin kendi yeğenini sizden önde tutması da aile bilincinin yerleşmemiş olduğunu gösterir.
Beni anlaminiza mutlu oldum çünkü özür dile diyenler olmuş, neden özür dileyim ki küfür etmedim hakaret etmedim. Bu kadar sinirlenip eve giremez dememin sebebi zaten yeğenine değilde eşimin beklemediğim bu davranışına.. bana, haklısın hayatım ama bosver aramazsa aramasinlar sıkma canını dese inanin aramışlar aramamışlar umrumda olmayacak. Ama sadece sebebini sormusken "demekki sevilmiyorsun" diye cevap vermesi canimi acıttı. Tanıyamamışım eşimi

Hepinize iyi akşamlar hanımlar, mutlu bayramlar. Bu benim ikinci üyeligim. Konu uzun olacağı için hemen konuya girmek istiyorum,

Eşimin yeğeni, kendisi 25 yaşında ve bulunduğumuz sehirden ailesiyle birlikte taşınmadan sık olmamak kaydıyla görüşüyorduk. Buarada 4 yıldır evliyim 30 yaşındayım. Konuya gelecek olursak, akşam yemek yerken eşime, yeğeni ve bir diger ablası yani alinin teyzesi olan kardeşinden icin benim bayramami kutlamadılar bilmediğim bir problem mi var diye sordum. Çünkü yegeni kardeşimin bayramini kutlamış, eşimide zaten arayip konuştu bana selam dahi göndermedi. Ablasinada (alinin teyzesine) cok kalabalik bir yerde oldugu icin sadece bayram mesaji gönderdim nasilsa musait olunca arar diye. Ama oda okudu ve geri dönüş yapmadi. (buarada hepsiyle ayri sehirlerdeyiz)

Eşimden hic beklemediğim bir tepki geldi, "demekki kendini sevdirmemissin seni aramiyorlar sende onlari arama". Aramiz evet onlarla cok iyi değil fakat herhangi bir tartışma söz konusuda değildi ben biraz mesafeli biriyimdir onlara karşı degil herkese karşı. Aslinda aranmamaktan ziyade eşimin tepkisini cok üzüldüm. Biraz üstüne gittim, yeğeninin annesine neden ali (ismi ali değil) yogurtyulafi aramadi bir problemmi var diye sorarmisin bayramdan sonra dedim. Sevmiyor demekki zorlami araticam dedi. Esim burada hakli ama biraz moralim bozuldu sanirim. Bende, madem sevmiyor bundan sonra bayramini kutlamadigi kisinin evine gelemez dedim. Esimin patavatsizligina cok moralim bozuldu ve 2 3 aydir sanirim evden cikmamamizin etkisiyle biraz tartıştık. "Yogurtyulaf benim kardesim ve yegenim bu eve gelecek ve sen kardesimi alip yegenimi almayacaksin oylemi bu iş kötüye gidiyor bak" dedi. Sevmediği insanin evine gelmez heralde dedim. ( buarada esimle beraber babamlarla ayni şehire taşınmak istiyoruz , dun telefonda konuşurken babam esimin yaninda, kardeşin nereye biz oraya sen istediğin yere git kizim dedi. Ailem kardesimin uzerine fazlaca düşüyorlar rahatsizliklari oldugu icin. Ama bunu esime anlatamiyorum seni ayiriyorlar diyor. Ama kardesim henuz bekar nerede ise baslarsa onun yanina gideriz demek istedi) baban bile seninle ayni sehirde yasamak istemiyor kimbilir neler yapiyorsun ki insanlar seni sevmiyor dedi..

Hic bu kadar üzüldüğümü hatırlamıyorum.. kapiyi kapatip odama geldim. Yasak olmasa evden gidecektim ama elim kolum bagli.. birde onu ailesinden koparmaya çalıştığımı düşünüyor, yapi gereği soguk bir insan olmam ve bana yaptiklarina goz yummadigim icin hatalı oldum sanırım.. ailesine karşı yaptığım birseyde yok ya neyse.. kalbim acıyor, ufak bir konu nerelere geldi..

Sizce haksiz miyim? Biraz fazlami uzatmışım.. ne yapıyım bana akıl verin lütfen.. konu cok uzun oldu buraya kadar okuyan herkese teşekkür ederim
Esin con ayıp etmiş
Ben de olsam kırılirdım.

Beni anlaminiza mutlu oldum çünkü özür dile diyenler olmuş, neden özür dileyim ki küfür etmedim hakaret etmedim. Bu kadar sinirlenip eve giremez dememin sebebi zaten yeğenine değilde eşimin beklemediğim bu davranışına.. bana, haklısın hayatım ama bosver aramazsa aramasinlar sıkma canını dese inanin aramışlar aramamışlar umrumda olmayacak. Ama sadece sebebini sormusken "demekki sevilmiyorsun" diye cevap vermesi canimi acıttı. Tanıyamamışım eşimi
Burada özür dilemesi gereken eşiniz. Bir de utanmadan ailenizi koz olarak kullanmış "geçimsizsin ailen bile seni istemiyor" diyerek.

Cok kırgınım nasıl düzelecek hiç bilmiyorum, içimden birşeyler koptu gitti sanki. Eskisi gibi güvenemem artik gözüm kapalı sırtımı yaslayamam gibi :KK43:
Evet haklısın bence. Ama eşinin gebel tavrı böyle değilse geçer, düzelir inşallah.
Eşinin bu tavrının altında ne yatıyor acaba? Sınırlı mıydı o an? Ya da konu çok mu uzadı? Bazen insan karşıdakini kırmak için kasıtlı da böyle konuşabiliyor. Ama bence de çok kırıcı. Ailen bile seni istemiyor demek çok üzücü.
Sen yineYine bir süre mesafe koyabilirsin ki tekrar yapmasin

Esiniz patavatsiz. Benzer bi sey yasasam sizinle ayni tepkiyi verirdim. Arayip sormayan selam dahi iletmeyende eve gelmesin bir zahmet

Hem soguk yapida olup hem insanlardan ilgi alaka beklemeniz sacma. Bayram kutlamasi mesaji cok abartiliyor size karsi saygisizligi yoksa bayram mesaji atmadi diye evime gelmez demeniz okadar sacma ki esiniz yanlis konusmus ama evime gelemez demenize verdigi tepkide hakli. Ne yapsin adam size mesaj atmayan arayip sormayan insanlari arayip hesapmi sorsun

Eşinizin son cümlesi hatalı. Hassas noktanızdan vurmuş sizi ama diğer konuda hata sizde. Karşılıklı birbirinize bayılmıyormuşsunuz zaten, bayramınızı kutlasalar ne olur kutlamasalar ne olur? Şart mı illa kutlamaları? Konuşulacak mesele değil benim gözümde.

Yapı gereği soğuk olduğunuzu da kabul ediyorsunuz. Eşiniz olanı söylemiş dahası o ev sadece sizin değil. Siz görmek istemiyorsanız evde olmazsınız ama çiftlerin o evde birlikte yaşandığını, ortak evleri olduğunu unutmamaları gerektiğini düşünüyorum. Kimse kimseyi sevmek zorunda değil ama saygı göstermek zorunda. Kuzenimin eşini hiç sevmem kafa yapısı olarak farklıyız birbirimizden ama bir kere saygısızlık etmemişizdir birbirmize. Yürekten sevmek mecburiyetinde değilim evinde de gider kalırım. Orda kuzenim de yaşıyor sonuçta. Sevmediğimiz insanlarla kerelerce Yanyana geliyoruz. Gereksiz yere hem mesele çıkartmış hem uzatmışsınız bence.

Son düzenleme:
hem mesafeli olmayı sevip hem de aranmamaya alınmak bana tuhaf geldi açıkçası. eşinize de bir parça hak verdim, sizi yakın görmemişler ve arama gereği duymuyorlar.
mesafenizi samimiyetsizlik olarak da görüyor olabilirler.
eşinizin hatası ise patavatsızca kelimeler seçip bunu söylemesi. biraz daha düzügn ifade edebilirmiş.
bir de ben ilişkilerde bu şekilde özellikle karşı tarafın ailesini şikayet eder tarzı konuşmaları sevmiyorum.
30 yaşındasınız ve 4 yıldır o aile ilesiniz. bu hissettiklerinizi anlatıp sorabilecek kadar yakınlık olmuş olmalıydı bence.
mesafeli olucam derken gerçekten çok abartmış olabilir misiniz uzak durmayı ?

bu cevap ' demek ki sevilmiyosun' bana bu konunun yada daha dogrusu sizin hakkinizda konuduldugunu düsündürdü. esinizin bilgisi dahilinde kasitli bi sekilde aranmamissiniz eminim ki.

Ben de mesafeli bir insanım ve arayıp sormadığım kimsenin bana mesaj atmasını beklemem. 365 gün görüşmeyip bayramda neden aramadı demek saçma geliyor çünkü. Eşiniz de sanırım mesafenize bozulduğu için fırsat bu fırsat deyip dökülmüş.

4 yilda eşinizin bu konularda ne tepki verecegini bilmemeniz asil garip olan.

Ayrica şikayet ederek böyle şeyler soylediginiz icin eşiniz tepki vermiş diye dusunuyorum. Bu konularda eşe şikayet etmek doğru gelmiyor bana, adam napsin yani?
Ben eşime "şu beni aramadi, sormadi" desem şikayet amacli degil sohbet amacli soyledigimi bilirdi mesela ve en fazla boşver takma, sen de arama gibi şeyler derdi.

Hele gidip "sorsana beni neden aramamiş" demeniz tuz biber olmuş. Kimse sizi aramak zorunda degil, hesap sorduramazsiniz eşiniz araciligiyla.
Bu kişilerle aranizda tartisma, hakaret vs olsaydi yorumum farkli olurdu ama aramizda tartisma bile gecmedi demissiniz bu durumda evinize de gelirler elbet, o ev tek sizin degil, gelen de sizin yüzünüzü görmek için yanip tutuştuğundan gelmiyor. 🙄
Fazla uzatiyorsunuz.

İkidir erkek tarafina hak veriyorum bugün hayirdir insallah 😆
Dört yılda eşini tanımamış olması diye bı durum söz konusu olamaz.
Kocasindan bu tepkiye hazırlıklı olmadığı için zaten şaşkınlıktan kırgın...
Tanimamayla taniyamamayla alakası bence kesinlikle yok bugün cicegim böceğim diyen adamlar yarın hoşt diyebiliyor sonuçta nesi ilginç neresi taniyamamak.

Dört yılda eşini tanımamış olması diye bı durum söz konusu olamaz.
Kocasindan bu tepkiye hazırlıklı olmadığı için zaten şaşkınlıktan kırgın...
Tanimamayla taniyamamayla alakası bence kesinlikle yok bugün cicegim böceğim diyen adamlar yarın hoşt diyebiliyor sonuçta nesi ilginç neresi taniyamamak.
Kesinlikle öyle, kaldi ki cevremizdeki ablalar, teyzeler hep demezlermi eşimin 20 yıl sonra bile yeni huylarını görüyorum diye. Zaten bu şekilde tepki verecegini bilsem hic olayi buralara getirirmiyim, gerçekten şaşkınım kırgınım

bu cevap ' demek ki sevilmiyosun' bana bu konunun yada daha dogrusu sizin hakkinizda konuduldugunu düsündürdü. esinizin bilgisi dahilinde kasitli bi sekilde aranmamissiniz eminim ki.
Olabilir, onlar biraz fazla birbirlerine bağlı ve ben kendi isteğimle onların dışında kaldım. Cunku yapamam yapim oyle değil rahat olamam o sekilde. Söylediğiniz mantıklı, özellikle küçük ablasindan beni bu sekilde eşime şikayet etmesini beklerim

X