Gerçek NARSİST nedir, anlatıyorum.

Narsist kocayı yedi yıl çekip çocuklu bosanmis biri olarak kurtulanlari görünce seviniyorum.
Benim hikayem burdan köye yol olur.

Kızımın nafakasını bile istenmeden boşandım. Kirada oturduğunuz evi bile kizimla bana bırakmadı, neymiş o ev bulamaz miş kiralar çok yüksekmis. Uzaklaştırma aldım çirkef ailesi ile evi bastı, polisle attırdım evden. Yine rahat vermedi. Evi terk ettim, gittiğim yerdeki insanları tehdit ettie, mecbur boşandığim halde iki ay daha onunla aynı evde kalmak zorunda kaldım.
En son kendi evimi tuttum borç harç, kızımı alıp çıktım, kıyamet kopardı yine.
Hala uğraşıyorum kızımın hakkını da alıp sonra ne hali varsa gör diyeceğim.
Haftasonu gezmeyeyim bir arkadaşım olmasın diye çocuğu bile almıyor yatılı. Çocukta alıştı gitmiyor.
Intihar noktasından döndüm,iki yılı aşkın süredir tedavi görüyorum ama artık çok mutluyum şükürler olsun.
Birkaç sorunum daha var onları da çözerim kim tutar kızımla beni

Çok çok üzüldüm. Kurtulmanıza sevindim.
Allah şifa versib, geçmiş olsun

Bir narsistle maruz kalmak radyasyona maruz kalmak gibi

Bir narsistle maruz kalmak radyasyona maruz kalmak gibi

İşte o radyasyon beni kanser edecekti, hatta intihara meyilli hallerimi farkeden psikoloğun yüzündeki dehşet ifadesi beni uyandıranlardan biri oldu.
Tabi ki intihar etmeyi cidden düşünmedim ama sürekli bir silahim olsa, kafama sıkmış olsam, oradan geçen kurşun nasıl olurdu? Acım hemen mi son bulurdu, sanki güzel olurdu vs. gibi düşünürken buluyordum kendimi. Adama sanki normal birşey gibi anlatınca verdiği ilacı kullanmamı, bir hafta sonra mutlaka kontrole gelmemi söylemişti.
Mideme vuran ağrıları saymıyorum bile dertten. Ben de buradaki bir çok arkadaşım gibi youtube'daki uzmanları çok dinledim, onu önemsemeyip kendi özüme döndüğümde ilaçla milaçla geçmeyen mide ağrılarımın iki günde mucizevi bir şekilde iyileştiğine şahit oldum.
Çok yıprandım son 10 ayda. Oysa şimdi iştirak nafakasını avukata bile danışmaya gerek kalmadan kendim gidip açabildim adliyede. Her şeyi öğrendim gibi. Hatta boşanma avukatım da ş.siz çıkmıştı onları bile dize getirdim. Şimdi savcılığa yaptığım suç duyurusunun davaya dönmesini bekliyorum haklarında. Kötü komşu ev sahibi yapar kötü avukatta arzuhalci yapar haha

Vel hasılı kelam çok az kaldı, kızım yaşananlar etkilendi çalışmama izin vermiyor. 2,5 aydır işsizim. Biraz toparladı gibi şimdi, umarım işe gitmeme müsade de ederse maddi konularda daha rahat olacağız. Sonra kızımla gezilere bile gideceğiz. Sorunlarım bitmiş değil ama çok güzel yol aldım.
Narsist mağduru hanımlara, özellikle de burada çocuğum var boşanamıyorum diyenlere 6 yaşında bir kız anası olarak boşanan kediboçi der ki ; çocuğunuza ve hatta kendinize bu kötülüğü yapmayın, düzenim bozulacak diye korkmayın !
Kimbilir bu bozuk dediğiniz düzen size huzurun, özgürlüğün ve mutluluğun kapılarını açar.

Tüm mağdur hanımlara kucak dolusu sevgilerimi gönderiyorum

Ya yukarıda kalın hale getirdiğim cümle var ya, o kadar ama o kadar doğru ki.
İki kere evlendim ikisi de narsist çıktı!
20 senedir çalışıyorum bi dikili ağacım yok,45 yaşındayım ve kimsesiz bırakıldım. Ailem filan yok, annen baban ölse üzülürsün dersin ki kaybettim ama varken YOK olmaları var ya, insana o kadar koyan bir şey ki ! Dokuz ay oldu boşanalı değil bir şeye ihtiyacın var mı demeleri, ihtiyacım var dediğimde git kredi çek dedi anam olacak bencil kadın ! Ah abla ah, sen öldün ya ben de içten içe öldüm ama, iyi birşey var ki bu konuda, sen gidince anamın gerçek yüzü çıktı ortaya! ( Ablamı 2,5 sene önce Covid-19 dan yitirdim, ailemde bana sahip çıkan tek kişiydi canım ablam )

Çok geçmiş olsun , çok üzüldüm yaşadıklarınıza ve mücadelenizi kazanmanıza çok sevindim, yaşasın özgürlük

Çok geçmiş olsun , çok üzüldüm yaşadıklarınıza ve mücadelenizi kazanmanıza çok sevindim, yaşasın özgürlük
Çok teşekkür ederim canım. Inan bana ben öyle badireler atlattım ki, ben başardı isem ( ki hala mücadele ediyorum, bazen bana bu kadar eziyet eden, sıkıntı veren kişiyi özlüyorum utanarak yazsam da) herkes başarır. En büyük gücüm minik kızım. Beni öylesine saf ve içten seviyor ki. Tüm gücümü bebeğimden alıyorum, iyi ki var minik prensesim...

Ben burayı okuyup aydınlanmıştım ve barsist psikopattan boşanmıştım çünkü narsist kurbanı olan kişiler çıkıp uzaklaşmadıkça ne yaşadığını anlamlandıramıyor battıkça dibe batıyor ve kendi kişiliğinden bir şey kalmıyor bu yazı benim ne yaşadığımı ne hissettğimi öyle güzel anltmışkitebrik ediyorum

Aynisi ben de dava açıcam ve aynısını yapmaması icin iletisim engeli koydurdum mahkemeden.

Evet en belirgin özellik bu. Ama yine anlaşılmıyor. Çünkü 2 gün iyi ise 1 gün kötü. Hep kötü olsa anlaşılacak.
Benim eşim de aynı bütün bu yazıları bir soluk ile okudum resmen kendi hayatım yaşadıklarım gözümün önünde akıp geçti tam 7ay kuş kaldık hiç konuşmadık Allah'ım bana nasıl sabır verdi bilmiyorum annesi yüzünden annesi hatali evet annem hatalı ama napabilirim annem atsam atılmaz satsam satılmaz ben böyleyim demeler icemeler eve gelmemeler bı kızım var baba görmüyordu evde hep beni çok sevdiği için pişman olduğunu hissettirdi şimdiki akli olsa evlenmezmis benim ailem hep destek ama onun aile ile tartışma olunca ceza benim aileme de kesilirdi ben yaşam dolu biriydi herkes enerjiye hayran olurdu bir ortama girdiğimde kahkalarimiz eksik olmazdi zaten bana kendisi dedi beni resmen kurban seçmiş ben çok girisgen ve çok hareketli olduğum için kendisi çok sakin birbirimizi tamalariz diye sevmiş ama şuan 10yillik evliyim içimde enerji yaşama sevinci hepsi bitti kahkalarimin yerine içten içe ağlayıp göz yaşı dökmeyi öğrendim enerjik hareketliliğim yerine araba neden suratı asık neye taktı düşünceler içimi çürüttü bir yıldır hala hiç bir şey yerine oturmadi öncelik hep ailesi ailesinazina gelen hakareti etti siz ne diyorsunuz karım o benim demedinki suçum yokken genede onu. İçin ailesiyle barıştım hep kendimden gitti yeter ki o mutlu olsun biz mutlu olalım huzurumuz bozulmasın diye ama sonuç ben mutsuz o zaten hep mutsuzdu olan kızımıza oldu ben yapicam bilmiyorum çok yoruldum.

Herşeyin suçlusu benim beni bitirdiniz diyor bı tek benim başıma kalıyor beni yok olayım ben bittim diyor ben anlamıyorum yaaa ben haklısın sana ne oluyor ben anneyim bende mi içmeye gideyim başımi alıp gideyim bu mu evimde çocuğumla hiç bişey yokmuş gibi davranmak Allah'ım hep duan edemiyorum bana.yasayilanlari bı anlasa. İnsan eşine ya eşine hakkını helal etmez mi ben etmicem bana çok acı çektiriyor ve hala da devam 7ay kus kaldik dedim git evden tamam artık bıktım net birşeyler yok o gün gitti sabah geldi konuştu son bı şans şöyle sözler böyle sözler ama nerde bir ay sonra gene aynı gene aynı ben napicam yardım

Bu sorunun tek cevabı var. Konu içinde defalarca tekrarlandı. Düzelme ihtimalleri yok, kaçarsanız kurtulursunuz

Narsistlik bu kadar yaygın değildi ya da yaygın olduğunu bilemiyorduk. Son zamanlarda çok duyar görür olduk çünkü. Ya bilinçlendik ya da bir şeyler narsistliği tetikledi insanlarda anlayamıyorum.

Bir başka versiyonu ile de ben karşılaştım maalesef ki.

“Kendini geliştir, senin x konuda bilgin var mıydı ya?, sen araba kullanabiliyor musun ya?, sen x konuyu biliyor muydun ya?” Vs birçok konuda bir şeyi biliyor olmam kendisini hayrete düşürürdü

Araba kullanmak gibi normal bir durum ya da çok bilindik bir konuya hakim olmam bile onun için hayret edilesiydi. Kapasitem, genel kültürüm ya da eğitim durumumda hiçbir sorun yoktu, onun dışındaki insanlar ve benim için :) ama kendisi asla ve asla beğenmez, sindiremezdi. İltifat duyduğum sayılıdır. İnsanlar sevdiklerine iltifat eder yani bildiğim 2 kez duydum onca zamanda. Beğenmediğine, ortalama ve hatta ortalamanın altında olduğuma dair iması çok olmuştur. Manipüle edildiğim çoktur:) bunu söylemek istemem ama, ortalamanın üstünde olduğum konulardı “ezildiğim” konular. Hepimizin iyi ve kötü yönleri var. Geliştirdiğimiz ya da geliştiremediğimiz yönleri var. Şöyle düşünün mesela, herkes çok güzel yemek yaptığınızı söyler ve siz bununla bilinirsiniz çevrenizde, ama adam yaptığınız yemeğe binlerce kusur buluyor. Gibi gibi.. yemek sadece bir örnek. Damak tadı değişebileceğinden siz daha nesnel bir konu düşünün lütfen:) aklıma sinirden bu kadarcık örnek geldi şu an

Özetle ön plana çıkan özelliklerinize yönelik bariz küçümseme ve yetersizlik imaları...

Her şeyi yalnızca o bilir, yalnızca onun bildiği şeyler bilinmeye değer şeyler. Yalnızca onun hobileri, ilgi alanları kıymetli hobiler ve alanlar. Benimkiler çok “saçma sapan”, “boş”. Bana ayak uydur, düşüncelerime uy, dendiğini hatırlıyorum mesela. İlişki bir tarafın diğerine yüzde yüz uyduğu ve itaat ettiği bir şey mi? Öyleymiş galiba

Ortalama bir süre kendisi ile ilişki sürdürdüm, yapısıdır dedim. Kendim mi kompleks yapıp söylediklerine alınıyorum dedim. Gerçekten kendimi geliştirmem gerekiyor aslında beni motive ediyor dedim. Sonra diğer insanların, bana onun yerdiği konularda ettiği iltifatları/ övgüleri vs bir araya toplayınca hmmm dedim. “Vakit ayrılık vakti”

Son düzenleme:
Benim eşimde ajitasyon değil de kendini uste cikarma var mesela o kadar kavga ettik ben ailemin evine döndüm o zman ben ayrilcam diyip yaşadıklarımı anlattım o da ailesine kendini haklı göstercek bis şeyi yok ya ama yere de vermemek için şunu anlatmış: ben bir keresinde eski sevgilim lisede konuştuğum biri vardı evlenmiş diye kardeşimle konuşmuştuk bende kimmiş diye sosyal medyadan baktım eşim de benim telefonumu alıp bakmış arama geçmişinde o kişinin ismini görünce baya kızdı bana neden arattın bu aldatmak kadar kötü bisey diye. Bu olayı gitmiş ailesine anlatmış kendini bir yerlerden haklı çıkaracak ya. Beni vuracağı başka yer yok çünkü

Iyi de adam haklı kusura bakmayın. Niye merak ediyorsunuz siz eski sevgilinizi bir de üstüne stalklıyorsunuz merakla da bitmiyor.

Allah kurtarmış sizi gerçekten bol bol dua edin bence 4 senemi çaldı diye düşünmeyin. Ömrünüzü de çalabilirdi aileniz arkanizdayken asla pes etmeyin istediği kadar psikologa gitsin asla hiçbir şey değişmiyor 7 senelik evliyim asla değişmiyor. 1 gün iyiysen ertesi gün küfür hakaret benim arada çocuk var diyip sabrediyorum iste çok şanslısınız daha nisanliyken farketmissiniz ve aileniz arkanizda durmuş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…