Gerçek NARSİST nedir, anlatıyorum.

Ben bunu yapmaya çalışıyorum şimdi. Hayırdır sen ne işler ceviriyorsun diyor bana. Sonra iceri gidip geliyor bosancak misin benden ondan plan mi yapiyorsun diyor. Yine tepkisiz kaliyorum. İceri gidip gelip beni guldurmeye iyi davranmaya falan calisiyor. O kadar saminiyetsiz geliyor ki artik.
Bazen dayanamayip guluyorum hemen gardini indirme diye kiziyorum kendime. Tepkisiz kalmakta cok zor.
Önceleri zor oluyordu sonra bende karakter halini aldı bu durum. Ben şöyle yapıyorum, o konuşuyor ya ilgiyle dinliyorum, sen doğrusunu bilirsin diyorum. Birinin dedikodusunu yapıyor mesela herkes ne hali varsa görsün diyorum.kimse hakkında konuşmuyorum. Mutfakta banyoda temizlik yaparken falan özellikle çok neşeliyim.ben buyum sana karşı böyleyim diye anlatmaya çabalıyorum. Bişey mi eleştiriyor o senin fikrin diyorum. Bişeye mi zorluyor, haklı olabilirsin ama ben bunu yapacağım bana göre daha mantıklı diyorum. Yani çatışmaya girmiyorum kararlarım çok net sadece. Güleceksin eğleneceksin robot gibi durulmuyor. Ama kararların ve cevapların net olacak. Kavga etmeye çalışacak sakin kalmalısın. En sakin halinle. Böyle mi düşünüyorsun, senin fikrin o benim değil.. cevaplarım kısa, net, kararlı. Bunu hiç bozmuyorum. Yani şu var aslında kendi halinde çok mutlusun. Onu görmeli. Mutluluğunu görmeli. Sürekli gergin, asik bir surat olma. Sen mutlusun, sen değerlisin..

Son düzenleme:
Önceleri zor oluyordu sonra bende karakter halini aldı bu durum. Ben şöyle yapıyorum, o konuşuyor ya ilgiyle dinliyorum, sen doğrusunu bilirsin diyorum. Birinin dedikodusunu yapıyor mesela herkes ne hali varsa görsün diyorum.kimse hakkında konuşmuyorum. Mutfakta banyoda temizlik yaparken falan özellikle çok neşeliyim.ben buyum sana karşı böyleyim diye anlatmaya çabalıyorum. Bişey mi eleştiriyor o senin fikrin diyorum. Bişeye mi zorluyor, haklı olabilirsin ama ben bunu yapacağım bana göre daha mantıklı diyorum. Yani çatışmaya girmiyorum kararlarım çok net sadece. Güleceksin eğleneceksin robot gibi durulmuyor. Ama kararların ve cevapların net olacak. Kavga etmeye çalışacak sakin kalmalısın. En sakin halinle. Böyle mi düşünüyorsun, senin fikrin o benim değil.. cevaplarım kısa, net, kararlı. Bunu hiç bozmuyorum. Yani şu var aslında kendi halinde çok mutlusun. Onu görmeli. Mutluluğunu görmeli. Sürekli gergin, asik bir surat olma. Sen mutlusun, sen değerlisin..
Deneyecegim, cok sagol cevabın için ❤️

Her cümleyi kelimesi kelimesine okudum ve katılıyorum. O kadar iyi anlıyorum ki.
Demişsiniz ya it gibi davranırsanız peşinizde koşar.. ben sanmıştım ki iyilikten iyilik doğar ama iyilik sürekli karşı tarafı azdırıyormuş meğerse.
Ve unutmamak kısmına sonuna kadar katılıyorum. Kendime sözüm var bir gün bile bana yaptıklarını unutmayacağım.
Ben bu savaşta kazanan taraf oldum ama benden sökülüp koparılanlar için acım devam ediyor. Onun değiştiğine eminim ama iyileştiğine ise asla garanti veremem. Küsme davranışı, onun ilk haz kaynağı olmam, tüm davranışlarını çözüp önce iyilikle şefkatle ve oluruna gitmekle denemem sonra taktik değiştirmem… 18 yıldır evliyiz. Anlatılamaz değişiklikler oldu. Çünkü ben ona dönüştüm. Yöntem ona onun gibi davranmak. Onunla tek geçim yolu bu. Küçük bir gülüş ile bir anda sizin değerinizi onun gözünde düşürür o yüzden sert davranmak dik durmak zorunda kalırsınız. Şefkate değil kötülüğe alışkın.
Ama yüzde yüze yakın bir çoğunluk değişmiyormuş. Sanırım ben başardım. Onu değiştirdim. Aslında tek başıma yapmadım. Yaratıcının şefkat tokatlarını da yedi. Şimdi onlar sanıyor ki ben güçlüyüm bana bir şey olmaz. Ama Allah ellerindekileri alıverince belleri bükülüyor.
Ben de çok araştırdım. Kaybetmekten korkuyorsa değişir diye okudum. Evet kaybetmekten korkuyorlarsa değişiyorlar. Korkmasalar ve siz kendinize değer vermezseniz yandınız.
Yazdıklarınızın hepsini yaşadım. Bazen anıları hatırlamak çok fazla incitiyor. Dayak küfür hakaret uygulayıp bir de ‘sen evde yaşanan aile sırlarını herkese anlatıyorsun’ derdi de ben zavallı da anlatmıyorum diye dil dökerdim.
Bu gaslighting denilen psikolojik işkence türüne bile maruz kaldığımı düşünüyorum bazen.
170 boyundayım 50 kiloya düştüm, artık tansiyon düşüp baygınlık geçirmiştim, hastaneye gidecektik kilo kaybımla ilgili, hastane bahçesine adım atınca gözlerim yine karardı, tekrar bayılmaktan korktum, ‘koluma girer misin’ dedim sabahın kör vaktiydi, ve bana dediği ‘ kendin yürü’ diyip önden gidip dönüp bakmaması… bunları asla unutamam.
Daha niceleri.. ne giyersem giyeyim yakışmamış demesi. Mutlu olayları bozması, piknik gibi yerlere giderken kavga çıkarması. Uzun yolda yol boyu kavga etmesi beni her uzun yolda ağlatması… kavgalarda en ağır sözleri söylemesi. Şu beni üzer şu beni sevindirir gibi hakkımda verdiğim bilgileri benim aleyhimde kullanması, her fırsatı değerlendirip canımı yakması, her olayı bir köşede bekletip canımı acıtacak anı kollaması… arkadaşımla anlaşmazlığa düşsem ‘zaten sen kimseyle anlaşamazsın’ demesi.. çocukla ilgili sorun yaşasam ‘senin yüzünden olmuştur’ demesi. İş yerinde haksızlığa uğrasam ‘kim bilir sen ne söyledin insanlara’ diyip ilk beni suçlaması… anneme babama hakaret etmesi.. diplomalarımı aşağılaması, okumuşsun ama hiç bir şey bilmiyorsun diyip durması.. lafı yarım yamalak konuştuğuna bakmayıp, anlamadığım yerleri sordum diye seni diplomalı cahil diye etiketlemesi( kendisi orta okul mezunu o zaman ben lise mezunuydum, sonra ben üni diploması da aldım dışardan okuyup) ..
Anlat anlat bitmez..
parayı aşırı seviyor ve paranın harcanan bir araç değil, birikmesi gereken bir amaç olduğunu sanıyor. Ve Allah mal mülk yağdırmasına rağmen ailesinden yani benden parayı kıskanıyor. Abisi de kendisi gibi ama o narsist mi bilmiyorum. Para konusunda çok kötü anılarım var..
neyse gece gece canım sıkıldı şimdi 😢
Ne zaman farkettiniz ve degistiniz acaba

Ben bu durumu yaşadım. Eşim tam 3 yıl çocuk istemedi. Ödü kopuyordu ilişkide çocuk olacak diye. Sonra ben çok ısrarcı oldugum icin cocuk yaptik. Hamilelikte de sıkıntılar yaşadıgım icin bosanmak istedim. Cocugu aldir oyle bosan dedi vicdansiz. Neyse bir sekilde yine baristik. 4 ay zaten devlet izin veriyor 2 ayda ben ucretsiz izin kullanmak istedim. Esim kavga etti konusmadi benimle. Neymis cocuga bakacak diye ailemin yakinina tasinmisiz bosuna mi tasinmisiz. 2 ay bile musade etmedi issiz kalmama. Sonra yok sen calismazsan biz tatile gidemeyiz rahat harcama yapamayiz demeye basladi. Ondan sonra bir sekilde yine gonlumu aldi. Tabi ben ise dondum dogum yaptiktan sonra. Sonra o issiz kaldi aylarca is aramadi :) bana baski yapiyordu 2 ay icin ama o cocuk olduktan sonra 2 kere isten cikti. 2 sinde de 4 ay calismadi. Ahh ahh neler idare ettim. Hala aptalim bosanamiyorum nedense.
Şunları çocuk olmadan yaşadım ben. Ödü kopuyordu çocuk olur da ya ben çalışamazsam da diye. Çünkü çocuk olursa kafadan 3 sene çalışamayacaktım. Sen çalışırsan tatile gideriz, sen çalışırsan arabamız olur diyordu. Bu kadar benzer mi ya. İnsan şaşırıyor. Evet ben reddedince benle konuşmuyordu. Hiçbir zaman çocuğumuz olsun demedi. İyi ki de boşandım.

Şunları çocuk olmadan yaşadım ben. Ödü kopuyordu çocuk olur da ya ben çalışamazsam da diye. Çünkü çocuk olursa kafadan 3 sene çalışamayacaktım. Sen çalışırsan tatile gideriz, sen çalışırsan arabamız olur diyordu. Bu kadar benzer mi ya. İnsan şaşırıyor. Evet ben reddedince benle konuşmuyordu. Hiçbir zaman çocuğumuz olsun demedi. İyi ki de boşandım.

İyi ki de istememiş senin için en hayırlısı olmuş. Bizim de öyleydi sürekli bana kendini geliştir daha çok yüksel. Aynı yerinde kalma diye baskı yapardı. Zaten ben iş hayatında başarılı bir insanım azimliydim hep. Çabalamasam da onunla aynı maaşı kazanıyorum. O gece gündüz bilgisayarın başında güya kendini sürekli geliştirir. Ama hep yerinde sayar. O kadar bilgisayarın başında geçirceğine keşke bana veya en azından çocuğuma vakit ayırsan derim ama yok nafile. Hep ben suçlu olurum. Neymiş sorumluluğu fazlaymış, babaymış o çok çalışması lazımmış falan filan.
Bende şimdi evladımı düşündüğümden boşanamıyorum. Arada kalacak yavrum diye.
Gerçi kavgalarımıza şahit oluyor sürekli çok sağlıklı bir ortamda büyümüyor. Babası desen ilgisiz odasından çıkmıyor. Kendi isterse yarım saat oynar çocukla o da oturup oynamaz. Koşturur peşinde o kadar sonra tekrar odasına kapanır çıkmaz. Bir kere bile çocukla şöyle oturup oyun kurduğunu görmedim. O da zaten hemen videomu çek anneme gönder der bana video attırır annesine sonra hemen kalkar odasına gider.
Ben ilk 4 sene anlamadım davranışlarını. Ne zaman aile terapistine gitmeye ikna ettim o zaman psikolog dedi eşinizde narsistlik kişilik örüntülerileri var diye. 2 senedir de bilinçliyim en azından neyi neden yaptığını biliyorum.
Sonra emin olmak için geçen ay farklı bir psikologa gitmeye ikna ettim o da eşimi görüp aynısını söyledi. Bana nötr olcaksın diyor sürekli.
O da beni yoruyor 29 yaşında tükendim. Gücümü toplamaya çalışıyorum.

İyi ki de istememiş senin için en hayırlısı olmuş. Bizim de öyleydi sürekli bana kendini geliştir daha çok yüksel. Aynı yerinde kalma diye baskı yapardı. Zaten ben iş hayatında başarılı bir insanım azimliydim hep. Çabalamasam da onunla aynı maaşı kazanıyorum.
İnanamıyorum yaa aynı cümleleri bana kuruyordu. Aynı seyleri yaşamışız😳
Ben ilk 4 sene anlamadım davranışlarını.
Evet ne yazık ki ben de 4 sene sonunda anladım. Ben de psikologa gittim. Narsist kişilik bozukluk teşhisi koydu. Ben de 4 sene sonunda boşandım. Hemen anlayamıyor insan. Çocuk olsaydı düşünemiyorum.

Ben kendim teşhis koydum anlamam 8 yılımı aldı, 2 yıllık evliydik.. aynı şeyler, aynı davranışlar, aynı sözler, aynı tripler.. çünkü benim mükemmel eşim asla psikolojik rahatsızlığı olduğunu kabul etmedi.böyle mükemmel birisi hasta olabilir mi??? Ben de onu çözdükçe aslında bende bir problem olmadığını, sorunun kendisinde olduğunu çözdüm. Geçinmek içinde çok şeyi denedim. En sonunda buldum:) tabi bunların iyiliğine güven olmaz. Zerre kadar merhameti haketmiyorlar.. benimkinde rezil olma korkusu var o yüzden artık kendini baskılıyor.. yüzlerce sayfa kitap okuyup binlerce video izledim. Hep aynı şeyleri yaşadım.. birden aydınlandım sonra 😃

Canim arkadasim. Yazdiklarini tek tek okudum. Her bir kelimesini yasadim ben de. Bu kadar mi ayni olurlarmis dedim icimden.

Bizim sevgili oldugumuz donem daha kisaydi. 1.5 seneydi, ve o sure icinde ben de dedim ki, ben hic sevilmemisim simdiye kadar. Bu nasil sevgi, bu nasil ince dusunmeler, nasil bir ustume titreme, pahali hediyeler, sirf otobuse binmeyeyim diye kilometrelerce yol tepip beni evden alip eve birakmasi. Ay Allahim bir ara sey diye dusundum hatta, bu muhtesem insani nerden buldum? :KK70: Tabi ne zaman nisanlandik, basladi ufaktan kendini gostermeler.

Gercekten asla hatali degiller, olamazlar. Kendilerini inanilmaz yukseklerde gormeleri gibi bir durumlari var. Benimki bana sey derdi, ben ideal bir sevgili ve es oldugumu dusunuyorum. :KK70: Ben de salak gibi o zamanlar evet oyle cidden, ama galiba birazcik kendini begenmis biri diyip gecistiriyordum. Narsist bireylerdeki kibir, normal kibir degil. Onlar kibirlerini baskalarinin kaoslarindan beslenerek ediniyorlar. Kotu, perisan, fakir durumda olan herkesi etraflarina cekiyorlar, iki yardim ediyorlar, arkadaslik ediyorlar ve bu onlarin narsistik ozelliklerini besliyor. O kisilerin gozunde Hizir olduklarina inaniyorlar, tapinilmak istiyorlar. Egitimliyse egitimiyle, paraliysa parasiyla kendini insanlardan ustun goruyor ve surekli bunu belirtiyor da.

Etrafinda gercekten sevdigi hickimse yoktu. Arkadaslariyla duzenli olarak kuserdi. Ve benimki kuserdi yani, bir anda bir seyler kurup kurup cikarirdi hayatindan. Akrabalarini da ayni sekilde. Bir gun bir geldi eve, aldi telefonumu, teyzelerini, kuzenlerini, dayilarini tek tek sildi benim sosyal medyamdan. Artik ne yasandi bilmiyorum. Bana sacma bir hikaye anlatti, o kadar inandirici degildi ki, sorgulamadim bile. Ugrasamam diye. Birini unutmus hatta silmeyi, gunler sonra tekrar aldi eline telefonumu, bakti ki o kisi duruyor. Kavga kiyamet. yemin ediyorum ben tekrar takibe almadim diye. Yok sen benim arkamdan is cevirdin bilmem ne. Bana ne senin yengenden, neden girip takip edeyim sen unutmussun silmeyi diyorum asla inanmiyor falan. Boyle aptalca kucuk seylerde bile kavga gurultu yani.

Anemle gunde kac dakika konustuguma bakardi. Buna gore onun ve ailesinin dedikodusunu yapip yapmadigimizi cikarirdi :) Saka gibi degil mi. Ama degil maalesef.

Kafada kurma, kendi kendine senaryo yazma ve buna delice inanip karsidakini asla dinlememe. En temel ozelligi buydu. Kimseyi gercekten sevmiyorlar bu tum narsistlerin ortak ozelligi gercekten. O kisiye sahip olana kadar deger veriyor gibi gosteriyorlar, sonra bunu da aldim kontrolum altina diyerek basliyorlar manipulasyona.

Empati yetenegi zaten assssla yok assssssssla. Kendinizi ne kadar aciklamaya calissaniz da, gozune kanitlari soksaniz da o kendi kafasindakine inaniyor. O yuzden bu raddede bir iliskiniz varsa, kacip kurtulun kiz kardeslerim. O insan asla duzelmeyecek.

Bu kisi hem narsist hem ataerkilse, sizin hayatinizdan tum ailenizi ve arkadaslarinizi cikarip sizi yapayalniz birakana kadar asla durmayacak bilin.

Evet hepsi aynı. Seni yalnız bırakır ki sevilmeye layık değilsin ama bak ben seni bu muhteşem kişiliğimle seviyorum, kıymetimi bil demek için. Ne kadar arkadaşım varsa türlü bahaneleriyle uzaklaştırdı yanımdan. Ama ben o dönem farketmedim bunları sanıyorum ki hep sevgilim haklı,doğruyu söylüyor. Sonra bir kaç yalan yakaladım bunları sorguladığımda kendini haklı çıkarmak için elinden geleni yaptı. Gözüm ondan başka bir şey görmüyordu ki. Evlendik kendi akrabalarıyla kavga etti bana da sildirdi herkesi. Sonra baktım aynı şeyleri yaşamaya başlıyorum. Bir problem yok ama ortada bir kavga var, ben hatalıyım. Ya bakıyorum hayır o hatalı ne yapsam yaranamıyorum. Sonra bir öğrendim ki beni aldatıyor. İçimden bir canavar çıktı. 7 sülalesine rezil ettim. Kızımı aldım, hepsinin ettim ağzına.. dönüp bakmadım. Aylarca sürdü. Yalvar yakar. Tabi ona bile beni suçladı. Senin yüzünden aldattım diye. Ee boşancam git madem. Gitmez. Mükemmel aileden pislik aktı bir anda. Bizim ki baktı ki en iyi benmişim. Yapıştı yakama. Bırakmadı.. amaaannn neler neler.. şimdi içimde gram sevgi yok. Tüketti hepsini.. gidebildiği yere kadar gidecek kızım küçük çünkü..

Evet hepsi aynı. Seni yalnız bırakır ki sevilmeye layık değilsin ama bak ben seni bu muhteşem kişiliğimle seviyorum, kıymetimi bil demek için. Ne kadar arkadaşım varsa türlü bahaneleriyle uzaklaştırdı yanımdan. Ama ben o dönem farketmedim bunları sanıyorum ki hep sevgilim haklı,doğruyu söylüyor. Sonra bir kaç yalan yakaladım bunları sorguladığımda kendini haklı çıkarmak için elinden geleni yaptı. Gözüm ondan başka bir şey görmüyordu ki. Evlendik kendi akrabalarıyla kavga etti bana da sildirdi herkesi. Sonra baktım aynı şeyleri yaşamaya başlıyorum. Bir problem yok ama ortada bir kavga var, ben hatalıyım. Ya bakıyorum hayır o hatalı ne yapsam yaranamıyorum. Sonra bir öğrendim ki beni aldatıyor. İçimden bir canavar çıktı. 7 sülalesine rezil ettim. Kızımı aldım, hepsinin ettim ağzına.. dönüp bakmadım. Aylarca sürdü. Yalvar yakar. Tabi ona bile beni suçladı. Senin yüzünden aldattım diye. Ee boşancam git madem. Gitmez. Mükemmel aileden pislik aktı bir anda. Bizim ki baktı ki en iyi benmişim. Yapıştı yakama. Bırakmadı.. amaaannn neler neler.. şimdi içimde gram sevgi yok. Tüketti hepsini.. gidebildiği yere kadar gidecek kızım küçük çünkü..
Evli kadınla falan mı aldattı sizi? Genelde erkeğin sırtı sıvazlanır, kadın suçlu çıkarılır böyle durumlarda. Ve inanır mısınız erkeğin itibarı artar hatta. Boşadığın için sen suçlu olursun, idare etmeyi bilmeyen, geçimsiz, huysuz kadın etiketini alnına yiyiverirsin.

Evli kadınla falan mı aldattı sizi? Genelde erkeğin sırtı sıvazlanır, kadın suçlu çıkarılır böyle durumlarda. Ve inanır mısınız erkeğin itibarı artar hatta. Boşadığın için sen suçlu olursun, idare etmeyi bilmeyen, geçimsiz, huysuz kadın etiketini alnına yiyiverirsin.
Yok canım bekar bir iş arkadaşıyla aldattı. Kendini haklı görme çabasına girdi ama yemezler. Biraz çevrem var herşeylerini buldum tabi.. 24 saat olmadan herşeyi döktüm ortaya. Ben bunun narsist olduğunu bilmiyordum evlendeğimde. Çok aşıktım gözüm hiç birşey görmüyordu ki. Sonradan çözüm. Benim eşim hep kendini pohpohlayanı sever. İki yüzlü davranacaksın sürekli sen doğrusun, sen haklısın diyeceksin. Eşime dedim ki boşanalım git evlen, mutlu ol. Ben niye senin mutsuz olmanı isteyim dedim.resmen aynı evin içinde hayatından çıktım. İstiyor ki boşamam falan dememi bekliyor. Paylaşılamayan erkek olacak güya. Git evlen herkes seni yaşasın görsün dedim. Tıpış tıpış geldi tabi. Arada hala görüşüyor o kişiyle biliyorum. Arkadaş gibi görüşüp konuşuyor. Tabi artık yatıp kalkmadığı için aldatma saymıyor kendince.. telefonlarını bile dinlettim illegal olarak düşün artık😜😜😜 herkes ettiğini bulacak biliyorum.. o yüzden kendi hayatıma bakıyorum. Eşim iyi bir baba, kızına çok düşkün. Kızım da babasına. Bekliyorum yani gittiği yere kadar gidecek. Narsistle bir ömür geçmez asla.. Bana diyor ki sen çok iyi birisin. Eee iyiyim de bu iyilik sürekli kazık yememe sebep oldu😊

Yok canım bekar bir iş arkadaşıyla aldattı. Kendini haklı görme çabasına girdi ama yemezler. Biraz çevrem var herşeylerini buldum tabi.. 24 saat olmadan herşeyi döktüm ortaya. Ben bunun narsist olduğunu bilmiyordum evlendeğimde. Çok aşıktım gözüm hiç birşey görmüyordu ki. Sonradan çözüm. Benim eşim hep kendini pohpohlayanı sever. İki yüzlü davranacaksın sürekli sen doğrusun, sen haklısın diyeceksin. Eşime dedim ki boşanalım git evlen, mutlu ol. Ben niye senin mutsuz olmanı isteyim dedim.resmen aynı evin içinde hayatından çıktım. İstiyor ki boşamam falan dememi bekliyor. Paylaşılamayan erkek olacak güya. Git evlen herkes seni yaşasın görsün dedim. Tıpış tıpış geldi tabi. Arada hala görüşüyor o kişiyle biliyorum. Arkadaş gibi görüşüp konuşuyor. Tabi artık yatıp kalkmadığı için aldatma saymıyor kendince.. telefonlarını bile dinlettim illegal olarak düşün artık😜😜😜 herkes ettiğini bulacak biliyorum.. o yüzden kendi hayatıma bakıyorum. Eşim iyi bir baba, kızına çok düşkün. Kızım da babasına. Bekliyorum yani gittiği yere kadar gidecek. Narsistle bir ömür geçmez asla.. Bana diyor ki sen çok iyi birisin. Eee iyiyim de bu iyilik sürekli kazık yememe sebep oldu😊
Parası pulu itibarı falan yok galiba, yoksa akrabalar yapışırdı buna hehehe. Zaten anlattınız geçimsiz başa bela bi tip diye, herkese karşı öyleymiş. Resmen bahane aramış bulmuş akrabaları yakasından atmak için, yoksa erkek karısını aldattı diye kolay kolay silmezlerdi. Kendilerine çok yardımcı olmuşsunuz.

Sen çok iyisin deyince, tabi ki iyiyim, kötü kadın seni çekmezdi, bana bilmediğim bir şey söyle deyin. İyi olduk da aldık madalyamızı oturduk yerimize deyin. Sizi överken bile lutfetmiş gibi davranıyor, hoş övdüğü şeyin bile size hizmet eder bir yanı yok, bir kere sizi çok güzelsin çok zekisin diye övmemiştir sanıyorum, onlar size de yarayan şeyler neticede.

Böyle insanlar bir yanını iyi tutmak zorunda, yoksa tepiği yerler, farkındalar. Kızına iyi baba olması da kapının önüne konmamasına yarıyor mesela. Bir gün boşanırsanız anlarsınız hakikatı, o gün de kızına bu kadar düşkün olursa samimiyetinden bahsedebiliriz.

Parası pulu itibarı falan yok galiba, yoksa akrabalar yapışırdı buna hehehe. Zaten anlattınız geçimsiz başa bela bi tip diye, herkese karşı öyleymiş. Resmen bahane aramış bulmuş akrabaları yakasından atmak için, yoksa erkek karısını aldattı diye kolay kolay silmezlerdi. Kendilerine çok yardımcı olmuşsunuz.

Sen çok iyisin deyince, tabi ki iyiyim, kötü kadın seni çekmezdi, bana bilmediğim bir şey söyle deyin. İyi olduk da aldık madalyamızı oturduk yerimize deyin. Sizi överken bile lutfetmiş gibi davranıyor, hoş övdüğü şeyin bile size hizmet eder bir yanı yok, bir kere sizi çok güzelsin çok zekisin diye övmemiştir sanıyorum, onlar size de yarayan şeyler neticede.

Böyle insanlar bir yanını iyi tutmak zorunda, yoksa tepiği yerler, farkındalar. Kızına iyi baba olması da kapının önüne konmamasına yarıyor mesela. Bir gün boşanırsanız anlarsınız hakikatı, o gün de kızına bu kadar düşkün olursa samimiyetinden bahsedebiliriz.
Yoo tersine eski yazılarıma baktın mı bilmiyorum, para pul itibar fazlasıyla var. Daha önce yazdım eşim biraz tanınan birisi. O yüzden en çok rezil olmaktan korkuyor. Kendini baskılıyor bu yüzden. Yani o çizdiği muhteşem görüntü sarsılacak diye ödü kopuyor. Biz boşanmak üç gün sonra kızını da gözü görmez öyle iyi biliyorum ki.
Bebişim akrabalarıyla küsme sebebi farklı benimle alakası yok. Kendi kavga etmiş geldi sildi benden, görüşme onlarla falan dedi. Bende dedim ki benim senin akrabana ihtiyacım yok benim herkesim var. Halam, dayım ,teyzem benim akrabalarım gerçekten çok iyi ve çok düzgündür. Kendisi de bunu bilir. Seninkilere niye ihtiyacım olsun dedim. Ama şu var ben ihaneti öğrenince söyledim akrabalarına. O muhteşem imajı çizildi aslında problem oydu. Bir bahane bulup uzaklaştırdı hepsini. Ben onu öyle iyi tanırım ki. Aldığı nefesi bilirim..
Bana hep iyisin diyor evet çok iyiyim biliyorum diyorum. Allah daima iyiliği emreder çünkü diyorum bende. İyilik yaramıyor bunlara. Asla merhameti haketmiyorlar. Duvar gibi olmayı öğrendim. Çünkü problem bende değil. Karşımdaki insan problemli..

Kafada kurma, kendi kendine senaryo yazma ve buna delice inanip karsidakini asla dinlememe. En temel ozelligi buydu. Kimseyi gercekten sevmiyorlar bu tum narsistlerin ortak ozelligi gercekten. O kisiye sahip olana kadar deger veriyor gibi gosteriyorlar, sonra bunu da aldim kontrolum altina diyerek basliyorlar manipulasyona.

Empati yetenegi zaten assssla yok assssssssla. Kendinizi ne kadar aciklamaya calissaniz da, gozune kanitlari soksaniz da o kendi kafasindakine inaniyor. O yuzden bu raddede bir iliskiniz varsa, kacip kurtulun kiz kardeslerim. O insan asla duzelmeyecek.
Şu paragraflar o kadar doğru o kadar doğru ki. Evet aynen böyle oluyorlar. Sen ben yapmadım desen bile bunun bir önemi yok. Onun için sen yaptın. Çünkü o kafasında kurdu bir kere. Kesinlikle güvenmez. Zaten daha önce de yapmıştın der. Yaptığın şey de mesela yemeğe daha önce fazla tuz atmışsındır. Yine atmışsındır. Böyle basit saçma sebeplere takılırlar. Kendi hayallerini seviyor onlar. Siz o hayallerin oluşması için sadece bir figuransiniz. Eğer bu figüranlığa uymazsanız suçlu siz olursunuz. Bunlara hayır deme lüksünüz yok. Hayır dediğiniz an kötüsünüz. O kafasında kurdu ona inandı ya o inandığı şeye hayır diyerek balta vurmuş oluyorsunuz. O yüzden siz inatçı, yalancı biri oluyorsunuz. Söz dinlemeyen ve saygısız ilan ediliyorsunuz. Anlık yaşıyor bunlar. Anlık duygusu senden nefret mi etti. Evet sen çekilmez birisin. Anlık duygusu seni sevdi mi sen tatlı birisin. Tutarsızlık bunların baş karakteri.

Yoo tersine eski yazılarıma baktın mı bilmiyorum, para pul itibar fazlasıyla var. Daha önce yazdım eşim biraz tanınan birisi. O yüzden en çok rezil olmaktan korkuyor. Kendini baskılıyor bu yüzden. Yani o çizdiği muhteşem görüntü sarsılacak diye ödü kopuyor. Biz boşanmak üç gün sonra kızını da gözü görmez öyle iyi biliyorum ki.
Bebişim akrabalarıyla küsme sebebi farklı benimle alakası yok. Kendi kavga etmiş geldi sildi benden, görüşme onlarla falan dedi. Bende dedim ki benim senin akrabana ihtiyacım yok benim herkesim var. Halam, dayım ,teyzem benim akrabalarım gerçekten çok iyi ve çok düzgündür. Kendisi de bunu bilir. Seninkilere niye ihtiyacım olsun dedim. Ama şu var ben ihaneti öğrenince söyledim akrabalarına. O muhteşem imajı çizildi aslında problem oydu. Bir bahane bulup uzaklaştırdı hepsini. Ben onu öyle iyi tanırım ki. Aldığı nefesi bilirim..
Bana hep iyisin diyor evet çok iyiyim biliyorum diyorum. Allah daima iyiliği emreder çünkü diyorum bende. İyilik yaramıyor bunlara. Asla merhameti haketmiyorlar. Duvar gibi olmayı öğrendim. Çünkü problem bende değil. Karşımdaki insan problemli..
Ya ben de onu anlamıyorum, erkek karısını aldattı diye paralı itibarlı akrabalarının üstünü çizecek minnoş akrabalar hiçbir yerde yok bu coğrafyada. Bi de rezil olacak ha baksen. Nasıl pis herifse herkes bi açığını kollamış bunun, siz bulunmaz bir nimet vermişsiniz ellerine.

Ya ben de onu anlamıyorum, erkek karısını aldattı diye paralı itibarlı akrabalarının üstünü çizecek minnoş akrabalar hiçbir yerde yok bu coğrafyada. Bi de rezil olacak ha baksen. Nasıl pis herifse herkes bi açığını kollamış bunun, siz bulunmaz bir nimet vermişsiniz ellerine.
Canım bunların aile ilişkileri hep böyle. Kavga edip sayıp söverler sonra bi bakmışsın hiç bişey yok gibi can ciğer olmuşlar. O yüzden bunların hiç birine güvenmem. Bunların normali bu. Normal onlara göre. Hep öyle büyümüşler. Sildim attım hayatımdan. Umrumda değiller. Ama şu var eşimin içindeki travmatik çocuğu görüyorum.. hep onu kapatma çabasına giriyor. O çocuğu doyurmaya çalışıyor. İtibarı onun herşeyi.. öyle besleniyor..

Şu paragraflar o kadar doğru o kadar doğru ki. Evet aynen böyle oluyorlar. Sen ben yapmadım desen bile bunun bir önemi yok. Onun için sen yaptın. Çünkü o kafasında kurdu bir kere. Kesinlikle güvenmez. Zaten daha önce de yapmıştın der. Yaptığın şey de mesela yemeğe daha önce fazla tuz atmışsındır. Yine atmışsındır. Böyle basit saçma sebeplere takılırlar. Kendi hayallerini seviyor onlar. Siz o hayallerin oluşması için sadece bir figuransiniz. Eğer bu figüranlığa uymazsanız suçlu siz olursunuz. Bunlara hayır deme lüksünüz yok. Hayır dediğiniz an kötüsünüz. O kafasında kurdu ona inandı ya o inandığı şeye hayır diyerek balta vurmuş oluyorsunuz. O yüzden siz inatçı, yalancı biri oluyorsunuz. Söz dinlemeyen ve saygısız ilan ediliyorsunuz. Anlık yaşıyor bunlar. Anlık duygusu senden nefret mi etti. Evet sen çekilmez birisin. Anlık duygusu seni sevdi mi sen tatlı birisin. Tutarsızlık bunların baş karakteri.
Kesinlikle kafada kuruyorlar. İlk zamanlar yapmadığım şeyleri yapmadım diye kendimi açıklamaya çalışıyordum. Yırtınıyordum resmen. Ben ne yapsam onun gözünde haklı durumda kalmam. Artık yapmadığım şeyleri yapmadığımı ispatlamak zorunda değilim çünkü yapmadım sen istediğini düşünebilirsin diyorum. Ailecek ruh hastası hepsi.artık kafam rahat.. ohh miss

Annesi de hiç desteklemesi beni. Sürekli sana da kızıyorum ona da diyordu. Çok yalnız kaldım süreçte. Oğlunun her şeyini normal görüyordu. Çünkü evden işe işten eve gidip gelen,kibar, birşey istediğinde hemen alan, üsenmeyen, karı kız ayağı olmayan bir oğlu vardı. Ama gel gör kiii temel kuramlarda sorun vardı. Çocuk ,aile ,kadın bu üçlemde sorun olunca baş edemiyorsun.
Birgün linkenln a girdim... Onun eskilerden bir arkadaşı vardı. Bekar.. Gökçe diye...Bana da anlatmıştı. Sorunlarımızın çok olduğu dönemde kıza naber gökçe diye mesaj atmış. Ama kiz cevap vermemiş. Anlaşılan pek kullanmıyor o sosyal ağı. Sonra buna sordum. Bu ne saçmalık yaa dedim. Ben şimdi kalkip uniden bir erkek arkadaşıma mesaj atsam naber Ahmet diye. Ne düşünürsün. Hiç cevap vermedi. Evet haklısın vs dedi. Sonra baktım o yazdığı mesajı da silmiş. Sonrası ne oldu bilemem.

Benim yaşadığım ihanetten sonra kafamda ampuller yandı.. o dönem bana uyguladığı manipülasyon, hiç bir şey yokken kavga çıkarıp eve gelmemesi meğerse sevgilisiyle otele gitmek içinmiş. Yani herşey mozaik taşı gibi yerine oturdu. Eminim sevgiliyken de yapmıştır. Karakter meselesi bu çünkü. Annesi hep oğlunu desteklerdi. Zaten benim kv de narsist problem onda başlıyor.. hiç birine kötülük yapmadım oturup dedikodu bile yapmadım. Yanlarında olmaya çalıştım. Sonra bir an da herşey ortaya döküldü. Arkamdan ne işler dönüyormuş. Bir gece de hepsini hayatımdan çıkardım. Kv arada bir geliyor evime. Gelince hürmetimi yapıp yüzüne gülüyorum. Sen nasılsın diye sormuyorum bile.
Bu insanlar sürekli birinin ilgisine muhtaçlar. Birileri olmadan yaşayamazlar. Ben boşansam kimseye ihtiyacım olmadan kızımla yaşar giderim. Ama eşim sürekli birinin ilgisine muhtaç.
Annesi hep sana söylenmiştir ona hiç kızmamıştır öyle eminim ki. Desteklemiştir oğlunu. Egosunu tatmin etmesi gerek çünkü. Kendileri bu hale getirdiler oğullarını. Bir söz okumuştum doğurmadığınız adamları büyütmeye çalışmayın diye.işte içimizdeki anne şefkati ben bunu düzeltirim diye düşündürüyor bize. Ama düzelmezler. İyiliklerine güven olmaz.

Acınacak haldeler ama acımayı haketmiyorlar..

X