Galiba 6 aylık sevgilim tarafından dolandırıldım.

250 bin öyle çok büyük bir miktar değil hadi milyon olsa anlarım ama eş dosttan alınacak bulunacak veya kredi çekilebilecek bir borç
250 bin çok para. Öyle tak diye çıkarılacak para değil. İkidebir kredi çektiklerine göre Konu sahibi ve dolandırıcısıda o kadar kazanmıyor.

Merhabalar,
Salak ilan edileceğimi düşünüyorum ama yine de hemcinslerimle konuşmaya çok ihtiyacım var:)

6 aydır dolu dizgin devam eden çevrenin evliliğe gideceği konusunda neredeyse hemfikir olduğu bir ilişkim var. Daha doğrusu belki de vardı...

İlk aylarda maddiyat konusu aramızda asla problem olmadı. Genelde hesap öderdi ama arada ben de jestler yapardım. İkimiz de 30a yakınız. İşi gücü maddi durumu yerinde bir insan fakat ben ondan daha iyi kazanıyorum, ailemin maddi durumu da daha iyi o da bunu başından beri biliyor herhangi bir kompleks vs de olmadı, bu konu aramızda doğru dürüst açılmadı bile.

Geçtiğimiz ay acil bir alışveriş ihtiyacı oldu o dönem borcu da olduğundan kredi kartında limit yoktu, benimkini kullanmak istedi ben de tamam dedim. Aramızda böyle şeylerin hiç lafı olmamıştı 6 ay boyunca hesapları vs o öderdi, ben de ondan ufak tefek şeyler aldım anlık olarak vs derken haliyle bu durumdan hiç şüphelenmedim ben, onu cidden hayat arkadaşım gibi görmeye başlamıştım. Kartımı verdim kullanması için fakat sonradan beklediğimin çok üstünde bir meblağ harcandığını gördüm, bankaya ulaşıp taksitlendirmeye çalıştım fakat bir şey yapamayacaklarını söylediler ve cidden bu durum karşısında endişeye kapıldım nasıl ödenecek diye, onu aradım ve açıkça konuştum banka taksit yapamayız dedi benim elimde de bu kadar bir meblağ yoktu napacağız şimdi panik oldum diye. Ve kendisi bana sinirlendi... O zaman baştan söyleseydin şimdi yaptığın yardımı yüzüme mi vuruyorsun, rencide ettin beni diye. Ben de neyse tamam en kötü asgarisini ödeyeceğiz artık yapacak bir şey yok dedim konuyu kapattım.

Bundan 1-2 hafta sonra ise annesi ciddi bir rahatsızlık geçirdi ve hastaneye kaldırmak durumunda kaldık bu süreçte ben de yanlarındaydım. Doktorlar operasyon dedi ve ailesi şu anda kardeşinin masrafları sebebiyle sıfır noktasında. Erkek arkadaşım ciddi bir bunalıma girdi napıcaz diye ve yine benden çekinerek epey yüklü bir miktarda yardım istedi. Bunu kabul ettim sağlık söz konusu olduğu için. Ama bu ciddi bir borç, bundan sonra ölüm kalım olmadıkça Allah korusun harcama yapmamalıyız, daha benim elimde avucumda bir şey kalmadı diyerek de onu uyardım. Tamam dedi. Onun elindeki avucundaki de hep muayene ücretlerine gittiği için yine kartımdan belli bir miktar nakit avans çekebileceğini söyledim harçlık bağbında, sonra bir baktım benim söylediğimin neredeyse iki katı çekmiş... Bunu sorduğumda da hastaneden ekstra masraflar çıkardılar zaten bunalımdayım annem için korkuyorum bir an sana sormayı düşünemeden çektim özür dilerim dedi. Ben de bu durumdan rahatsız olduğumu, aramızda benim param senin paran mevzusu tabi ki de olmadığını ama benden habersiz bizim konuştuğumuz şeyler dışında bir şey yapmasını istemediğimi söyledim. Bu kez sert bir tonda konuştum. Ben sert tonda konuşunca o özür dileyen hali gitti o da sertleşti ve bana yine epey kızdı, annem bu haldeyken hala para lafı yapıyorsun ne kadar bencilsin diye... Ben yine neyse dedim konuyu kapattım annesinin operasyonu iyi geçti ama olsun yine de korktu yıprandı sonuçta üzerine gitmeyeyim dedim ama yüzbinlerce lira bir borçla da kalakaldım. Yine de söz konusu sağlık olduğu için bir daha asla sesimi çıkarmadım aksine sıcak davrandım. O ise bana günlerdir soğuk... Ben onun kalbini çok kırmışım, sağlık söz konusuyken bencillik etmişim bu yüzden ilişkimiz bir evliliğe gider mi diye düşünüyormuş şu anda....
Ben bu şoku daha yeni atlatırken dün de bana yeni bir mesaj gelmesin mi...
İş yeri önemli bir davete gönderiyormuş ve ciddi bir dress code varmış. Takım elbise alması gerekiyormuş yöneticisi özellikle belirtmiş. Napıcam ben diye derde düşmüş... Ben yine sesimi çıkarmadım uygun fiyatlı bir şeyler bakabileceğimizi söyledim. Kendisi bir tane beğendiği ürünü attı binlerce liralık en pahalısından bir takım... Ben de gayet tatlı bir dille şu an böyle bir bütçemiz olmadığını daha uygun fiyatlı şeyler bakabileceğimizi söyledim. Ve bana yine tripli... İşinde terfi aşamasında olduğunu, imajın ve yöneticilerle görüşeceği bu davetin çok çok önemli olduğunu bildiğim halde yine bencillik edip daha az para ödemek için onu ucuz bir takımla göndermeye çalışıyormuşum... Bana "bencil ve şımarık dünyadan biraz uzaklaş artık" yazmış.

Ve şöyle bir detay da var ben daha önce bir kez farklı bir sebepten anlık olarak sinirlenip ayrılalım o zaman demiştim. Ve geçen haftalarda bu annesinin sağlık sorunu yaşadığı dönemde de bu benden habersiz fazla para çekmesini tartışırken yine benzer bir imam oldu bu kez direkt söylemesem de. Bunu benim yüzüme vuruyor, sana güvenmiyorum, senin elin hep kapıda hep gidicisin hep beni bırakmayı düşünüyorsun, bunu annemin sağlık sorunu yaşadığı dönemde bile yaptın bu hareketini ben unutamıyorum diyor. Bazı arkadaşlarım bu sebeple şu anda ben acaba onun ne kadar yanında olacağım diye beni test ettiğini düşünüyorlar. Ama ben açıkça paramı yedirdiğimi düşünüyorum polyanna olmaya gerek yok gibi geliyor. Siz ne düşünüyorsunuz?
Yok daha neler ya bacım ne yapmışsın sen ????yazik emeğine parana of arkandan nasıl dalga geçiyordur

250 bin çok para. Öyle tak diye çıkarılacak para değil. İkidebir kredi çektiklerine göre Konu sahibi ve dolandırıcısıda o kadar kazanmıyor.
250bine şuanda ne araba alabilirsin ne de 100 gram altın alabilirsin.Az para değil,ama öyle çok mattah bir parada değil. Ben şuanda çalışmıyorum akbank bana 200bin kredi veriyor eskiye dayalı çok sigortamda yoktu bu arada şuanda çoğu banka düzenli çalışan insanlara 200bine kadar kesin kredi veriyor.

Adam seni kullaniyor hem de manipule ediyor. Beni ucuz takimla gondermeye calisiyorsun ne ya sen bunun sponsoru musun? Araya evlenmeyi dusunuyodum sıkıştırmasi çok klasik bi taktik. Bu adami sutla

Hanımlar desteğiniz için çok teşekkür ederim. Avukatla görüştüm. Bu paraları borç olarak aldığı ve ödeme yapacağını söylediği birkaç mesajını da buldum. Bir şey çıkmasa bile hiç değilse başını ağrıtmak ve yanına bırakmamak için iş yargıya taşınabilir. Onunla da iletişime geçtim, süre verdim ödeme yapmasını yoksa farklı yollara başvuracağımı belirttim. Şimdilik geri adım attı gibi ama bakalım. Desteğiniz için teşekkürler
Fazla süre tanıma, 1 hafta 15 güne vermezse ver mahkemeye.
Öyle temiz iyi kalpli bir kadın bulup parasını kendi parası gibi harcıyor ise EŞŞEK gibi ödeyecek.

Acaba şu senaryoyu yer mi ve senin şartların bu senaryoya uyar mı?
Hayatim babam bana araba alacak yardimina ihtiyacim var piyasası düşmeyen, istedigimizde hemen elden cikarabilecegimiz 2-3 milyonluk bir sey ne alabiliriz fikir ver bana birlikte karar verelim. Hem evlenince satar ev alırız ya da belki is kurariz bu bizim icin buyuk bir firsat desen. 🤔
Arabaya karar verince de Ileride kardeşlerimle miras acisindan sorun yasamak istemiyorum.. Bu nedenle ödemenin arac sahibine direkt babamin degil de benim hesabimdan yapilmasi gerek ama odemelerimde aksama oldugu icin para yatar yatmaz banka hesabimdan 250 binlik tutarı cekecek ve arac parasi eksilecek bunu hemen odememiz lazim desen belki bir ihtimal yer.

Mantik hatası yada açık varsa el attın kizlar🤣
Yazili yapmasin ama sozlu yapsin yoksa bu sefer adam dolandirildim diye polise gider :KK70:

Benim eski sevgilim bana telefon almak istedi. oyle bisey yaparsan kafana fırlatırım dedim. ben mi enayayim anlamadim ki herkes yolunu bulmus whshhs
Kuzum benim eski telefonun sarjinda sıkıntı olmaya başlamıştı. Eşim iPhone alalım dedi, peki bu salak arkadaş ne yaptı dersin? ' gerek yok' deyip, Xiaomi nin uygun yollu modelini aldı. İnternette daha ucuzu varmiş, boşuna fazla para ödedik diye üzüldü üstüne...Biz kesin enayiyiz, millet ne güzel yolunu bulmuş 😃

Kuzum benim eski telefonun sarjinda sıkıntı olmaya başlamıştı. Eşim iPhone alalım dedi, peki bu salak arkadaş ne yaptı dersin? ' gerek yok' deyip, Xiaomi nin uygun yollu modelini aldı. İnternette daha ucuzu varmiş, boşuna fazla para ödedik diye üzüldü üstüne...Biz kesin enayiyiz, millet ne güzel yolunu bulmuş 😃

Gel sarilalim 🫂

Ay bune ya ben kocamdan annemden böyle rahat kartını isteyemem.
parayi ödermi bilmem umarım öder ama aşırı derecede manipüle ediyor sizi ben öyle hissettim.
Yani yok olan bir şeyi yaratamazsınız ayrica evli bile olmadiginiz kişiye bunu ALAMAYIZ demenizi anlamadim.
Güzelmiş diyip çekilin neden hemen biz kısmına geçiyorsunuz işin gitsin alsın begendiyse siz kendi kendinizede fazla ortaya düşüyorsunuz gibi geldi bana.
6 aylık sevgililikte maaşlar ailelerin maddi durumları konuşulmuş vs. ne gerek var ki?
Ayrılmayın hemen borcunuzu ödesin önce adam borç odeyecegine hala takım elbise aldirmaya calisiyor.

Yani insan esine iphone aldirabilir bence 🤣🤣 ama iste evin butcesi, bu telefonu almak yerine sunu alirim daha faydali olur gibi seyleri dusunuyosundur kesin 🙁
Konu bütçe değil aslında...ben oldum olası telefona çok para vermek istemiyorum 🥲 yüksek lisans yaparken Samsungun ucuz bir modeli vardı bende, iPhone 5s vs yeni çıkmıştı. Sinifta benim dışımda dandik teli olan yoktu. 1 dönem direnebildim, bende aldım mecbur. Oğlan telefonumu kırana kadarda iPhone un farklı modellerini kullandım. Ondan sonra aydinlanmam geri geldi. İşimi gorecek şeylere çok para harcamiyorum. Kocam bile alsa, almıyorum ama bu kısmı biraz saflik 😆

Konu bütçe değil aslında...ben oldum olası telefona çok para vermek istemiyorum 🥲 yüksek lisans yaparken Samsungun ucuz bir modeli vardı bende, iPhone 5s vs yeni çıkmıştı. Sinifta benim dışımda dandik teli olan yoktu. 1 dönem direnebildim, bende aldım mecbur. Oğlan telefonumu kırana kadarda iPhone un farklı modellerini kullandım. Ondan sonra aydinlanmam geri geldi. İşimi gorecek şeylere çok para harcamiyorum. Kocam bile alsa, almıyorum ama bu kısmı biraz saflik 😆
Eski konularımda yazar telefona ilgim ve sosyal medyam olmadığı için eşim eski ıphone telefonunu vermişti bana 😂 ama hayat bana isteyenin daha kıymetli olduğunu öğretti. Şimdi elimde 15 ne ayarlarından ne özelliklerinden öyle kullanıyorum 🥳🥳

Bu devirde babana bile güvenmeyeceksin sozunu hiç unutmamak lazım.. eslerin bile "ne olur olmaz diyerek kenara ayirdiklari" birbirlerine hesap soramayacakları kisisel bütçesi olmalı.. siz ne yaptınız boyle, anası babası misiniz? o da 15 yaşında cocuk mu ki her ihtiyacını siz karsiliyorsunuz ve hesabinizi ortak yapıyorsunuz.. herseyinizi biliyor daha evli dahi degilsiniz..benim ev hanimi annemin ve yakinlarimin dahi uc bes bilezik vs kefen parası olur her daim kiyida kosede.. siz ne varsa sermişsiniz adamın önüne.. ne ala memleket.
tipki sizin gibi bir arkadaşım motor alırken kredi cekti , dükkan açmasına yardim etti vs derken ilk esiyle ortak aldıkları ve satıp parasını bölüştükleri daireden gelen paranin neredeyse tamamini harcadı adama. o zamanlar uyardık ettik anlamadı.. akli başına geldiğinde is isten coktan gecti, üstüne mahkemeye verdigi icin evine silahlı baskin yapıp korkuttu kadini vs..
ustelik kendi rızanla kredi çekip parani verince de pek netice alınmıyor, giden gitmiş oluyor..
umarim siz daha ilerlemeden isler paranizi alır o asalak adamı da sutlarsiniz. gecmis olsun.

Valla müge anlı da sevgililerini dolandıran bir adam vardı.kizin biri bu taktikle parasını koparmisti.ama tabi biraz geç kalınmış artık inanmayabilir
Beni öğretmenler odasında dolandirmislardi. Çocuğun biri çok çekingen ek iş yapıyor diş macunu satıyordu. Markası için birisi dedi ki kaliteli marka bu markayı biliyorum. 1 TL lik macunu 10 TL ye almıştım. Gitar çalışıyordu kartını da vermişti. O kadar çekingen ifadesi vardı ki. Çok işsiz kalan biri olarak hiç ihtiyaçim yokken aldım. Sonra macunun sahte olduğunu ve bunun bir tezgah oldugunu okudum Google'dan..macunu attım. Dolandirilmak zoruma gitti karttan numarayı aradım. Diğer öğretmenler de beğendi macunu gelir misiniz tekrar biraz daha alcaz dedim. Tamam dedi ama gelir mi. Her türlü versiyonu herkesten önce düşünüyorlar.

Ailesinin hastane masrafları için sizden değil başka bir aile akraba tanıdıktan borç istenir, siz ne münasebet. Ayrıca siz niye alasınız onun giyeceği takımı bu da apayrı bir sorun. Adam tam bir parazit yüzsüz hem de evlerden Irak. Bence aldığı paraları isteyin ödesin, ki muhtemelen ödemeyecek üzgünüm. Evliliğe gitse bile ilişkiniz sürekli yükün sizde olduğu bir hayat olur gibi geldi bana

Aaaaa kabus. Hemen kurtul bu asalaktan. 6 aylık ilişkide insan birbirinin yanında hareketlerine bile dikkat eder utanır. Arkandan diyordur ki bir enayi buldum tüketene kadar devam diye. Parayı tamamen kestiğinde sana tekmeyi atacak! Kendine bir takım alamayacak biriyle arkadaşlık bile yapmam

250bine şuanda ne araba alabilirsin ne de 100 gram altın alabilirsin.Az para değil,ama öyle çok mattah bir parada değil. Ben şuanda çalışmıyorum akbank bana 200bin kredi veriyor eskiye dayalı çok sigortamda yoktu bu arada şuanda çoğu banka düzenli çalışan insanlara 200bine kadar kesin kredi veriyor.
Devlet memuruyum hiç ödeme aksatmazdım. Kredi skorumda iyi. Araç almak için sadece 150 bin kredi verdi banka. Öde öde de bitmiyor. 250 bin maaşlı çalışanlar için çık büyük bir para

Seninki de şov olmuş 🤣🤣🤣

Evet gerçekten salaklık ettiğimin farkındayım. Hala seni test ediyor birliğinize güvenmek için, ayrılalım dedin diye güveni kırılmış vs diyen arkadaşlarım var çünkü herkese aşırı sevdirdi kendisini herkes şokta şu an. Ama ben de sizin gibi düşünüyorum
Bu arkadaşların da neredeyse onunla iş birliği içinde,beraber paralarını yiyorlar diye düşüneceğim.Tabi ki öyle bir şey yok ama arkadaşların kafanı karıştırması,bu adam bildiğin paranı yiyor.Cok da güzel manipüle de ediyor,sen hafif tepki gösterdiğinde.Duygu sömürüsü falan filan.Bu bir duygusal ilişki değil bu sebeple bitmeye mahkum.Ama ben paranızı da alamayacaginizi düşünüyorum.Giden gitti.Borcunu falan ödemeyecek o adam.

X