Galiba 6 aylık sevgilim tarafından dolandırıldım.

Bu tarz konularda hastanede yatan ya da acil ameliyata ihtiyaç olan bir aile üyesi muhakkak vardır ve cebinde parası olmayan bir erkek. Madem durumları yok her yerde şehir hastaneleri var neden oraya götürmek yerine özel hastaneye gitmişler.

Yakın zamanda annemin beynine pıhtı attı ambulansı aradık hastaneye kaldırdılar bir hafta yoğun bakımda yattı Devlet hastanesi olduğu için 1 kuruş para ödemedik.

Şimdilik böyle konuşmuyorum ayıya dayı diyorum belki bir miktar geri ödeme alırım diye, kendi paramın dilencisi oldum resmen bu da bana sağlam ders oldu...
Size çok güzel bir yöntem söyleyeceğim.

Aileme ve bana çok yüksek miktarda miras düşüyor diyeceksiniz. Şimdiden o paranın hayalini kurun, iş yeri mi açsam yalı mı alsam vs şeklinde konuşun sürekli. Üstelik sevgilinize sorun ne yapalım bununla diye. Böyle gelecek para varsa borcunu öder dahasını almak için. Ama yakın zaman için de çok paraya ihtiyacınız olsun. Daha yüksek getiri için borcunu mutlaka öder.

Yaşlı insanlar bir anlık gafletle veya artık sağlıklı muhakeme yeteneklerinin zayıflamasıyla, bir takım zaafları da varsa onlara yenik düşüp genç sevgiliye para kaptırıyorlar veya gönüllü yediriyorlar bunu çok gördük. Ama sen gencecik, aklı başında olması gereken bir kızsın. Nasıl böyle bir gaflete düştün, basiretin mi bağlandı anlamak güç? Çok mu yakışıklı , körkütük aşık mı oldun , 6 ayda ne evliliğe gitmesi, konu nerden tutarsan tut elinde kalıyor. Şu saatten sonra adamı kendi silahıyla vurup tatlı dille paranı geri almaktan başka çaren yok. Çünkü ortada dolandırıcılık yok. Adam çalmamış çırpmamış. Bayağı bile isteye vermişsin

Çok özel durumlar olmadığı sürece erkeğe para verilmez kızlar. öyle çaydır çorbadır demiyorum ama yok kartı verip yüksek meblağlar yok kredi çektirmeler aman aman aman...

koca adam gitsin bulsun siz olmasanız ne yapacaktı?
yani daha 6 aydır tanıdığın biriyle bu kadar para alışverişi neden?
hiç mi tanıdığı akrabası bişeyi yok da henüz 6 aydır tanıdığı bir kadına kalıyor..

konuyu okuyan kızlara ders olsun. erkekler toplumda para bulma konusunda bizden daha avantajlılar o yüzden kadın olarak bu konuda hamle yapmamalıyız. sonra bakın dolandırıcılıklar çıkıyor. öyle destek olayım yanında olayım 6 aylık bir sevgilinin ne yanında olması ne beraberliği.. durun hele..

aaah ah..
erkekler 2 yemek ısmarladı diye mirasa çökmüş gibi pozlara girince kızlarımız da para konusunda açık olmayı seçiyor ama siz gene yemek ısmarlayın ama takım elbise nedir ya..

Hanımlar desteğiniz için çok teşekkür ederim. Avukatla görüştüm. Bu paraları borç olarak aldığı ve ödeme yapacağını söylediği birkaç mesajını da buldum. Bir şey çıkmasa bile hiç değilse başını ağrıtmak ve yanına bırakmamak için iş yargıya taşınabilir. Onunla da iletişime geçtim, süre verdim ödeme yapmasını yoksa farklı yollara başvuracağımı belirttim. Şimdilik geri adım attı gibi ama bakalım. Desteğiniz için teşekkürler

Hanımlar desteğiniz için çok teşekkür ederim. Avukatla görüştüm. Bu paraları borç olarak aldığı ve ödeme yapacağını söylediği birkaç mesajını da buldum. Bir şey çıkmasa bile hiç değilse başını ağrıtmak ve yanına bırakmamak için iş yargıya taşınabilir. Onunla da iletişime geçtim, süre verdim ödeme yapmasını yoksa farklı yollara başvuracağımı belirttim. Şimdilik geri adım attı gibi ama bakalım. Desteğiniz için teşekkürler
Nasıl bir geri adım attı, yardım diyordu verdiği paralara. Borç olduğunu ve ödeyeceğini mi kabul etti? Takım elbise almadığınız için küsmüştü en son. Hala düşünüyorum takım elbiseyi sizin alacağınıza nasıl geldi konu? 😂😂

Lütfen seni deniyordur dien sevgi pıtırcığı arkadaşlarınız açısından da bir aksiyon alın

Nasıl bir geri adım attı, yardım diyordu verdiği paralara. Borç olduğunu ve ödeyeceğini mi kabul etti? Takım elbise almadığınız için küsmüştü en son. Hala düşünüyorum takım elbiseyi sizin alacağınıza nasıl geldi konu? 😂😂
Tamam para atacağım dedi ben bu konuşmayı yapınca sadece o...

Yanlışım varsa düzeltin fakat benim bildiğim bu gibi acil durumlarda gelen ambulans sizi en yakınınızda bulunan ve hasta kabulü açısından da müsaitliği bulunan hastaneye götürür.
Bu durumda hastanın özel hastaneye götürülme ihtimali olsa dahi acilden girişi yapılan ve acil müdahale edilmesi gereken hastadan ücret talep edilmez.
evet doğru söylüyorsunuz
türkiye’de acil sağlık hizmetleriyle ilgili yasal düzenlemelere göre
acil müdahale gerektiren ve hayati tehlikesi olan bir hastanın özel hastaneye 112 ambulansı ile getirilmesi durumunda
özel hastane ilk aşamada hastadan ücret talep edemez. bunun temel düzenlemesi 2010 sağlık uygulama tebliği (sut) diye bişey var onunla yapılmış durumda

yani özel hastaneler de acil durumda gelen hastaya müdahale etmek zorundadırlar
hayati tehlikesi olan ve acil müdahale gerektiren hastalara ilk müdahale yapılırken hiçbir şekilde ücret alınamaz
hatta hasta stabilize olana kadar veya hayati tehlike ortadan kalkana kadar hastaneye başvuru sırasında herhangi bir ücret talebi olmamalı
stabil hale geldikten sonra ise hasta özel hastanede kalmaya devam ederse, o aşamada özel sağlık hizmetleri için ücret talep edilebilir

yani bu durumda bunlar özele koştu, müdahale edildi ve hayati tehlike ortadan kalktı sonrasındaki operasyon için özelde kalmak yerine devlete gidebilirlerdi
ben en azından böyle anladım durumu
bunların şunu demesi gerekirdi tamam müdahele özelde yapıldı ama bizde para yok pul yok, işin operasyon kısmına devlette devam edilsin
kuzu kuzu elin kadınının masrafı karşılamasını nasıl kabul edebilirsin
ya da hani çok mu mecburiyet oldu hemen acil müdahele edildi evet bu ücretsiz olan kısım, arkasından hemen acil operasyon yapalım zaman kaybetmeden dediler de onun üzerine mi özelde devam edildi
hiç mi borç istenecek eş dost yok bu ailede kimsede kredi kartı da mı yok
tamam çok mecbur kaldın o zaman bu kızdan sadece bir kısmını kabul et kalanı başkalarından bul veya en azından borç olarak kabul ediyorum falan de
basmadı kafam ne bileyim

Gerekli olanı yapmışsınız ama bir etkili yöntemde aile akraba değil iş yeri varsa müdürü ve üstleri ile tahdit edin
hepsini tek tek arar ve elimdeki dekontları da sunarım diyin
Çok geçmiş olsun umarım kurtarırsınız size de ders olur

ben takım elbise olayına da ayrı takıldım
işi gücü maddi durumu yerinde olan bir insanın dolabında en kötü ihtimal 2 çift düzgün kaliteli takım elbise olur
etkinlik var kaliteli takım elbisem yok bana ucuz takım mı alacaksın şimdi ağlayıp zırlayan bi erkek öff ya gerçekten nesi erkek bunun? erkek mi sizce bu, hanımlar? siz buna erkek der misiniz ya?

Ay burda delirdim resmen enayi misiniz siz ya?millet kocası için böyle borcun altına girmez.size ne annesinin sağlığından siz olmasanız ameliyat olmayacak mıydı?şu saatten sonra yapacak bişey yok o paranın üstüne soğuk bı su için

A Aslii222 lütfen gelişmelerden bizi haberdar edin

eski konularınızdan görülen bir nişan atma olayınız falan olmuş sanırım bikaç kötü deneyiminiz aşkta
ondan mı bu kadar yapıştınız bu adama?
yok paramız yok kesemiz.. lütfen ama

Merhabalar,
Salak ilan edileceğimi düşünüyorum ama yine de hemcinslerimle konuşmaya çok ihtiyacım var:)

6 aydır dolu dizgin devam eden çevrenin evliliğe gideceği konusunda neredeyse hemfikir olduğu bir ilişkim var. Daha doğrusu belki de vardı...

İlk aylarda maddiyat konusu aramızda asla problem olmadı. Genelde hesap öderdi ama arada ben de jestler yapardım. İkimiz de 30a yakınız. İşi gücü maddi durumu yerinde bir insan fakat ben ondan daha iyi kazanıyorum, ailemin maddi durumu da daha iyi o da bunu başından beri biliyor herhangi bir kompleks vs de olmadı, bu konu aramızda doğru dürüst açılmadı bile.

Geçtiğimiz ay acil bir alışveriş ihtiyacı oldu o dönem borcu da olduğundan kredi kartında limit yoktu, benimkini kullanmak istedi ben de tamam dedim. Aramızda böyle şeylerin hiç lafı olmamıştı 6 ay boyunca hesapları vs o öderdi, ben de ondan ufak tefek şeyler aldım anlık olarak vs derken haliyle bu durumdan hiç şüphelenmedim ben, onu cidden hayat arkadaşım gibi görmeye başlamıştım. Kartımı verdim kullanması için fakat sonradan beklediğimin çok üstünde bir meblağ harcandığını gördüm, bankaya ulaşıp taksitlendirmeye çalıştım fakat bir şey yapamayacaklarını söylediler ve cidden bu durum karşısında endişeye kapıldım nasıl ödenecek diye, onu aradım ve açıkça konuştum banka taksit yapamayız dedi benim elimde de bu kadar bir meblağ yoktu napacağız şimdi panik oldum diye. Ve kendisi bana sinirlendi... O zaman baştan söyleseydin şimdi yaptığın yardımı yüzüme mi vuruyorsun, rencide ettin beni diye. Ben de neyse tamam en kötü asgarisini ödeyeceğiz artık yapacak bir şey yok dedim konuyu kapattım.

Bundan 1-2 hafta sonra ise annesi ciddi bir rahatsızlık geçirdi ve hastaneye kaldırmak durumunda kaldık bu süreçte ben de yanlarındaydım. Doktorlar operasyon dedi ve ailesi şu anda kardeşinin masrafları sebebiyle sıfır noktasında. Erkek arkadaşım ciddi bir bunalıma girdi napıcaz diye ve yine benden çekinerek epey yüklü bir miktarda yardım istedi. Bunu kabul ettim sağlık söz konusu olduğu için. Ama bu ciddi bir borç, bundan sonra ölüm kalım olmadıkça Allah korusun harcama yapmamalıyız, daha benim elimde avucumda bir şey kalmadı diyerek de onu uyardım. Tamam dedi. Onun elindeki avucundaki de hep muayene ücretlerine gittiği için yine kartımdan belli bir miktar nakit avans çekebileceğini söyledim harçlık bağbında, sonra bir baktım benim söylediğimin neredeyse iki katı çekmiş... Bunu sorduğumda da hastaneden ekstra masraflar çıkardılar zaten bunalımdayım annem için korkuyorum bir an sana sormayı düşünemeden çektim özür dilerim dedi. Ben de bu durumdan rahatsız olduğumu, aramızda benim param senin paran mevzusu tabi ki de olmadığını ama benden habersiz bizim konuştuğumuz şeyler dışında bir şey yapmasını istemediğimi söyledim. Bu kez sert bir tonda konuştum. Ben sert tonda konuşunca o özür dileyen hali gitti o da sertleşti ve bana yine epey kızdı, annem bu haldeyken hala para lafı yapıyorsun ne kadar bencilsin diye... Ben yine neyse dedim konuyu kapattım annesinin operasyonu iyi geçti ama olsun yine de korktu yıprandı sonuçta üzerine gitmeyeyim dedim ama yüzbinlerce lira bir borçla da kalakaldım. Yine de söz konusu sağlık olduğu için bir daha asla sesimi çıkarmadım aksine sıcak davrandım. O ise bana günlerdir soğuk... Ben onun kalbini çok kırmışım, sağlık söz konusuyken bencillik etmişim bu yüzden ilişkimiz bir evliliğe gider mi diye düşünüyormuş şu anda....
Ben bu şoku daha yeni atlatırken dün de bana yeni bir mesaj gelmesin mi...
İş yeri önemli bir davete gönderiyormuş ve ciddi bir dress code varmış. Takım elbise alması gerekiyormuş yöneticisi özellikle belirtmiş. Napıcam ben diye derde düşmüş... Ben yine sesimi çıkarmadım uygun fiyatlı bir şeyler bakabileceğimizi söyledim. Kendisi bir tane beğendiği ürünü attı binlerce liralık en pahalısından bir takım... Ben de gayet tatlı bir dille şu an böyle bir bütçemiz olmadığını daha uygun fiyatlı şeyler bakabileceğimizi söyledim. Ve bana yine tripli... İşinde terfi aşamasında olduğunu, imajın ve yöneticilerle görüşeceği bu davetin çok çok önemli olduğunu bildiğim halde yine bencillik edip daha az para ödemek için onu ucuz bir takımla göndermeye çalışıyormuşum... Bana "bencil ve şımarık dünyadan biraz uzaklaş artık" yazmış.

Ve şöyle bir detay da var ben daha önce bir kez farklı bir sebepten anlık olarak sinirlenip ayrılalım o zaman demiştim. Ve geçen haftalarda bu annesinin sağlık sorunu yaşadığı dönemde de bu benden habersiz fazla para çekmesini tartışırken yine benzer bir imam oldu bu kez direkt söylemesem de. Bunu benim yüzüme vuruyor, sana güvenmiyorum, senin elin hep kapıda hep gidicisin hep beni bırakmayı düşünüyorsun, bunu annemin sağlık sorunu yaşadığı dönemde bile yaptın bu hareketini ben unutamıyorum diyor. Bazı arkadaşlarım bu sebeple şu anda ben acaba onun ne kadar yanında olacağım diye beni test ettiğini düşünüyorlar. Ama ben açıkça paramı yedirdiğimi düşünüyorum polyanna olmaya gerek yok gibi geliyor. Siz ne düşünüyorsunuz?
Bencede yediriyorsunuz farkındaysan adam seni öyle manüpüle etmişki bir erkek gibi alırız diyorsun o alsın onun sorunu bunun hiç dayısı babası yok mu bence belli etmeden sıkıştığını söyleyere yaptığın harcamanın çocuğunluğunu alarak ayrılmaya çalış başta vermiş çünkü Kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez dimi

Ben kocamın anası için bile o paraları vermem ya bu ne 😂 Galiba ben de duygusuz bir oduna dönüştüm 😂 Şahsen kayınvalidem bile olsa üzülmezdim ya Allah'ım affet 😂
Bizzat KV ise, zaten olsa da vermem valla, allah biliyor içimi, ne yalan söyleyeyim, sokağa atarım, ele veriririm yine ona vermem...Oğlu da vermez bence ama kendi bilir, bana olan borcu bittikten sonra varsa kalanını anasına versin, karişamam😁

Şimdi şöyle yapacaksın aşkım çok iyi bir araç buldum ama ... tl açığım var(senden aşdığı para kadar veya biraz fazla ki şüphelenmesin) bu parayı bulamıyorum aracı alırsak beraber kullanırız aramızda ayrı gayrı mı var diyeceksin. Parayı getirince de o üçkağıtçı kıçına tekmeyi basacaksn
Bu ev de olabilir. Adamın(!) neye zaafı varsa o
Bu herif aldığı parayı vermez. Daha da ister vermezsen de seni engeller
Bildiğin dolandırıcı asalak

X