Galiba 6 aylık sevgilim tarafından dolandırıldım.

Sen olmasan ne yapacaktı? Bi de üste çıkıp sinirlenmeler had bildirmeler falan? Hayırdır koçum kime neyin hesabını soruyosun? Jigolo resmen
ben de onu merak ediyorum konu sahibi olmasaydı bu anneyi ölüme mi terk edeceklerdi ?
kadın gözleri önünde fenalaşıyor o an kalp krizi mi beyin kanaması mı başka bi sorun mu var belli değil, bilmiyorsun çünkü
bir saniyenin bile önemli olduğu bir anda bunlar oturup acıbademe mi gitsek memorial'a mı gitsek modunda mı gezdiler anlamadım
o an ararsın ambulansı, zaten en yakın devlet hastanesine götürürler

Merhabalar,
Salak ilan edileceğimi düşünüyorum ama yine de hemcinslerimle konuşmaya çok ihtiyacım var:)

6 aydır dolu dizgin devam eden çevrenin evliliğe gideceği konusunda neredeyse hemfikir olduğu bir ilişkim var. Daha doğrusu belki de vardı...

İlk aylarda maddiyat konusu aramızda asla problem olmadı. Genelde hesap öderdi ama arada ben de jestler yapardım. İkimiz de 30a yakınız. İşi gücü maddi durumu yerinde bir insan fakat ben ondan daha iyi kazanıyorum, ailemin maddi durumu da daha iyi o da bunu başından beri biliyor herhangi bir kompleks vs de olmadı, bu konu aramızda doğru dürüst açılmadı bile.

Geçtiğimiz ay acil bir alışveriş ihtiyacı oldu o dönem borcu da olduğundan kredi kartında limit yoktu, benimkini kullanmak istedi ben de tamam dedim. Aramızda böyle şeylerin hiç lafı olmamıştı 6 ay boyunca hesapları vs o öderdi, ben de ondan ufak tefek şeyler aldım anlık olarak vs derken haliyle bu durumdan hiç şüphelenmedim ben, onu cidden hayat arkadaşım gibi görmeye başlamıştım. Kartımı verdim kullanması için fakat sonradan beklediğimin çok üstünde bir meblağ harcandığını gördüm, bankaya ulaşıp taksitlendirmeye çalıştım fakat bir şey yapamayacaklarını söylediler ve cidden bu durum karşısında endişeye kapıldım nasıl ödenecek diye, onu aradım ve açıkça konuştum banka taksit yapamayız dedi benim elimde de bu kadar bir meblağ yoktu napacağız şimdi panik oldum diye. Ve kendisi bana sinirlendi... O zaman baştan söyleseydin şimdi yaptığın yardımı yüzüme mi vuruyorsun, rencide ettin beni diye. Ben de neyse tamam en kötü asgarisini ödeyeceğiz artık yapacak bir şey yok dedim konuyu kapattım.

Bundan 1-2 hafta sonra ise annesi ciddi bir rahatsızlık geçirdi ve hastaneye kaldırmak durumunda kaldık bu süreçte ben de yanlarındaydım. Doktorlar operasyon dedi ve ailesi şu anda kardeşinin masrafları sebebiyle sıfır noktasında. Erkek arkadaşım ciddi bir bunalıma girdi napıcaz diye ve yine benden çekinerek epey yüklü bir miktarda yardım istedi. Bunu kabul ettim sağlık söz konusu olduğu için. Ama bu ciddi bir borç, bundan sonra ölüm kalım olmadıkça Allah korusun harcama yapmamalıyız, daha benim elimde avucumda bir şey kalmadı diyerek de onu uyardım. Tamam dedi. Onun elindeki avucundaki de hep muayene ücretlerine gittiği için yine kartımdan belli bir miktar nakit avans çekebileceğini söyledim harçlık bağbında, sonra bir baktım benim söylediğimin neredeyse iki katı çekmiş... Bunu sorduğumda da hastaneden ekstra masraflar çıkardılar zaten bunalımdayım annem için korkuyorum bir an sana sormayı düşünemeden çektim özür dilerim dedi. Ben de bu durumdan rahatsız olduğumu, aramızda benim param senin paran mevzusu tabi ki de olmadığını ama benden habersiz bizim konuştuğumuz şeyler dışında bir şey yapmasını istemediğimi söyledim. Bu kez sert bir tonda konuştum. Ben sert tonda konuşunca o özür dileyen hali gitti o da sertleşti ve bana yine epey kızdı, annem bu haldeyken hala para lafı yapıyorsun ne kadar bencilsin diye... Ben yine neyse dedim konuyu kapattım annesinin operasyonu iyi geçti ama olsun yine de korktu yıprandı sonuçta üzerine gitmeyeyim dedim ama yüzbinlerce lira bir borçla da kalakaldım. Yine de söz konusu sağlık olduğu için bir daha asla sesimi çıkarmadım aksine sıcak davrandım. O ise bana günlerdir soğuk... Ben onun kalbini çok kırmışım, sağlık söz konusuyken bencillik etmişim bu yüzden ilişkimiz bir evliliğe gider mi diye düşünüyormuş şu anda....
Ben bu şoku daha yeni atlatırken dün de bana yeni bir mesaj gelmesin mi...
İş yeri önemli bir davete gönderiyormuş ve ciddi bir dress code varmış. Takım elbise alması gerekiyormuş yöneticisi özellikle belirtmiş. Napıcam ben diye derde düşmüş... Ben yine sesimi çıkarmadım uygun fiyatlı bir şeyler bakabileceğimizi söyledim. Kendisi bir tane beğendiği ürünü attı binlerce liralık en pahalısından bir takım... Ben de gayet tatlı bir dille şu an böyle bir bütçemiz olmadığını daha uygun fiyatlı şeyler bakabileceğimizi söyledim. Ve bana yine tripli... İşinde terfi aşamasında olduğunu, imajın ve yöneticilerle görüşeceği bu davetin çok çok önemli olduğunu bildiğim halde yine bencillik edip daha az para ödemek için onu ucuz bir takımla göndermeye çalışıyormuşum... Bana "bencil ve şımarık dünyadan biraz uzaklaş artık" yazmış.

Ve şöyle bir detay da var ben daha önce bir kez farklı bir sebepten anlık olarak sinirlenip ayrılalım o zaman demiştim. Ve geçen haftalarda bu annesinin sağlık sorunu yaşadığı dönemde de bu benden habersiz fazla para çekmesini tartışırken yine benzer bir imam oldu bu kez direkt söylemesem de. Bunu benim yüzüme vuruyor, sana güvenmiyorum, senin elin hep kapıda hep gidicisin hep beni bırakmayı düşünüyorsun, bunu annemin sağlık sorunu yaşadığı dönemde bile yaptın bu hareketini ben unutamıyorum diyor. Bazı arkadaşlarım bu sebeple şu anda ben acaba onun ne kadar yanında olacağım diye beni test ettiğini düşünüyorlar. Ama ben açıkça paramı yedirdiğimi düşünüyorum polyanna olmaya gerek yok gibi geliyor. Siz ne düşünüyorsunuz?
Adamı tebrik ediyorum.Seni banka yapıp üstüne bencilikle suçlayacak kadar arsızlasmış ve sen tüm bunları yemişsin..Sen ne munasebet onun annesının saglık gıderlerını odeyeceksın..Hasta ise hasta..Sen yokken napıyordu..Siz iyimisiniz adam soyguncu..Aman tanrım kusacagım

Bu arada aradaki sayfaları okumadım ama bizzat hastaneye gitmediyseniz bence sağlık olayı yalan. Dolandırıcıların en klasik numarası sağlık hassasiyetini bildikleri için. Benim yok mesela sağlık hassasiyetim 😂 üstte de dediğim gibi kenara para atanlar, sigorta yaptıranlar eşşek değil.

Ya paranın lafını yapmayıp neyin lafını yapacağız. Böyle acitasyonlarla yolunu bulan yiyici tiplerden bıktım usandım artık. Ben de zamanında eski yakın arkadaşlarıma çok fazla geri gelmeyecek borç verdim çünkü. Sağlık acitasyonuna da artık gelemiyorum, kötü günleri düşünüp kenara para atmak, sigortanı yaptırmak bir zahmet akıllarına gelseydi yeyip içip gezerken. Sizinki zaten artık sağlık acitasyonunu geçtim takım elbise istemiş, hep söylediğinizden fazlasını çekmiş vs. Yiyici köpek okurken ben utandım.
çok güzel söylemişsin paranın lafını yapmayıp neyin lafını yapıcaz
günde 8 saat onun bunun ağız kokusunu çekerek kazandığımız binbir zorlukla her kuruşunu hak ettiğimiz paranın lafını tabi ki yapacağız
ben yeri geldi yememden içmemden gezmemden kıstım kenara para attım keza annem falan da öyledir
ben bunu akıl edebiliyorsam herkes akıl edebilir, etsin bi zahmet

Aldığı elektronik eşyalar karttan geçirildiyse fatura sizin adınızadır. Eşyaları alın vermezse çalıntı ihbarı yapın, 2. Elde bişe satsanız zararınızın birazını karşılar. Anası hasta diye yardım etmeye kalkış adam gitsin kendine bilgisayar telefon alsın. Bu da güzel bak.

Merhabalar,
Salak ilan edileceğimi düşünüyorum ama yine de hemcinslerimle konuşmaya çok ihtiyacım var:)

6 aydır dolu dizgin devam eden çevrenin evliliğe gideceği konusunda neredeyse hemfikir olduğu bir ilişkim var. Daha doğrusu belki de vardı...

İlk aylarda maddiyat konusu aramızda asla problem olmadı. Genelde hesap öderdi ama arada ben de jestler yapardım. İkimiz de 30a yakınız. İşi gücü maddi durumu yerinde bir insan fakat ben ondan daha iyi kazanıyorum, ailemin maddi durumu da daha iyi o da bunu başından beri biliyor herhangi bir kompleks vs de olmadı, bu konu aramızda doğru dürüst açılmadı bile.

Geçtiğimiz ay acil bir alışveriş ihtiyacı oldu o dönem borcu da olduğundan kredi kartında limit yoktu, benimkini kullanmak istedi ben de tamam dedim. Aramızda böyle şeylerin hiç lafı olmamıştı 6 ay boyunca hesapları vs o öderdi, ben de ondan ufak tefek şeyler aldım anlık olarak vs derken haliyle bu durumdan hiç şüphelenmedim ben, onu cidden hayat arkadaşım gibi görmeye başlamıştım. Kartımı verdim kullanması için fakat sonradan beklediğimin çok üstünde bir meblağ harcandığını gördüm, bankaya ulaşıp taksitlendirmeye çalıştım fakat bir şey yapamayacaklarını söylediler ve cidden bu durum karşısında endişeye kapıldım nasıl ödenecek diye, onu aradım ve açıkça konuştum banka taksit yapamayız dedi benim elimde de bu kadar bir meblağ yoktu napacağız şimdi panik oldum diye. Ve kendisi bana sinirlendi... O zaman baştan söyleseydin şimdi yaptığın yardımı yüzüme mi vuruyorsun, rencide ettin beni diye. Ben de neyse tamam en kötü asgarisini ödeyeceğiz artık yapacak bir şey yok dedim konuyu kapattım.

Bundan 1-2 hafta sonra ise annesi ciddi bir rahatsızlık geçirdi ve hastaneye kaldırmak durumunda kaldık bu süreçte ben de yanlarındaydım. Doktorlar operasyon dedi ve ailesi şu anda kardeşinin masrafları sebebiyle sıfır noktasında. Erkek arkadaşım ciddi bir bunalıma girdi napıcaz diye ve yine benden çekinerek epey yüklü bir miktarda yardım istedi. Bunu kabul ettim sağlık söz konusu olduğu için. Ama bu ciddi bir borç, bundan sonra ölüm kalım olmadıkça Allah korusun harcama yapmamalıyız, daha benim elimde avucumda bir şey kalmadı diyerek de onu uyardım. Tamam dedi. Onun elindeki avucundaki de hep muayene ücretlerine gittiği için yine kartımdan belli bir miktar nakit avans çekebileceğini söyledim harçlık bağbında, sonra bir baktım benim söylediğimin neredeyse iki katı çekmiş... Bunu sorduğumda da hastaneden ekstra masraflar çıkardılar zaten bunalımdayım annem için korkuyorum bir an sana sormayı düşünemeden çektim özür dilerim dedi. Ben de bu durumdan rahatsız olduğumu, aramızda benim param senin paran mevzusu tabi ki de olmadığını ama benden habersiz bizim konuştuğumuz şeyler dışında bir şey yapmasını istemediğimi söyledim. Bu kez sert bir tonda konuştum. Ben sert tonda konuşunca o özür dileyen hali gitti o da sertleşti ve bana yine epey kızdı, annem bu haldeyken hala para lafı yapıyorsun ne kadar bencilsin diye... Ben yine neyse dedim konuyu kapattım annesinin operasyonu iyi geçti ama olsun yine de korktu yıprandı sonuçta üzerine gitmeyeyim dedim ama yüzbinlerce lira bir borçla da kalakaldım. Yine de söz konusu sağlık olduğu için bir daha asla sesimi çıkarmadım aksine sıcak davrandım. O ise bana günlerdir soğuk... Ben onun kalbini çok kırmışım, sağlık söz konusuyken bencillik etmişim bu yüzden ilişkimiz bir evliliğe gider mi diye düşünüyormuş şu anda....
Ben bu şoku daha yeni atlatırken dün de bana yeni bir mesaj gelmesin mi...
İş yeri önemli bir davete gönderiyormuş ve ciddi bir dress code varmış. Takım elbise alması gerekiyormuş yöneticisi özellikle belirtmiş. Napıcam ben diye derde düşmüş... Ben yine sesimi çıkarmadım uygun fiyatlı bir şeyler bakabileceğimizi söyledim. Kendisi bir tane beğendiği ürünü attı binlerce liralık en pahalısından bir takım... Ben de gayet tatlı bir dille şu an böyle bir bütçemiz olmadığını daha uygun fiyatlı şeyler bakabileceğimizi söyledim. Ve bana yine tripli... İşinde terfi aşamasında olduğunu, imajın ve yöneticilerle görüşeceği bu davetin çok çok önemli olduğunu bildiğim halde yine bencillik edip daha az para ödemek için onu ucuz bir takımla göndermeye çalışıyormuşum... Bana "bencil ve şımarık dünyadan biraz uzaklaş artık" yazmış.

Ve şöyle bir detay da var ben daha önce bir kez farklı bir sebepten anlık olarak sinirlenip ayrılalım o zaman demiştim. Ve geçen haftalarda bu annesinin sağlık sorunu yaşadığı dönemde de bu benden habersiz fazla para çekmesini tartışırken yine benzer bir imam oldu bu kez direkt söylemesem de. Bunu benim yüzüme vuruyor, sana güvenmiyorum, senin elin hep kapıda hep gidicisin hep beni bırakmayı düşünüyorsun, bunu annemin sağlık sorunu yaşadığı dönemde bile yaptın bu hareketini ben unutamıyorum diyor. Bazı arkadaşlarım bu sebeple şu anda ben acaba onun ne kadar yanında olacağım diye beni test ettiğini düşünüyorlar. Ama ben açıkça paramı yedirdiğimi düşünüyorum polyanna olmaya gerek yok gibi geliyor. Siz ne düşünüyorsunuz?
adam senin sırtından geçiniyor lütfen ama lütfen görüşme dolandırıcı resmen sürekli almış almış almış vermeyınce bencilsin manipülede ediyor bir güzel oh mis drees code sanane takım elbisesinden gitsin nerden alırsa alsın ne kadar harcadın toplamda ?

Bu adam soyguncu,arsız,dolandırıcı, ve her seyden önce kişiliksiz..Sizle tüm alışverişi para üzerinden..Takım elbisesini bile senden talep edecek kadar utanmaz..Pahalısını sececek kadar arzıs..Talep etmesi bile mide bulandırıcı..Annesi hastaymıs..Amcası,dayısı,teyzesi,halası,kuzenlerı bunca yaşına kadar edindiği arkadasları tükenmiş a komsuları unuttum sana mı düştü saglık giderlerini karşilamak..Senın param benım param lafı olmaz dıyorsun ama ortada kı hep senın paran..Adam 6 ay yatırım yapmış sana meyvelerı topluyor..Bu adamla evlenılır mı allah askına..Bu adam bagımlı ama ne bagımlısı bılemem..Bir erkek sızden para ıstıyorsa kacın cumlesını hıcmı duymadınız.

Kartı kapattığımı ona söylemedim. Şu anda kullanmaya kalksa kullanamaz. Ama muhtemelen yolunacak kazı elden kaçırmamak için şu anda benden habersiz bir işlem yapmıyor. Zaten gidip kendisi bana söylemeden kendine kartla takım vs almamış, bana konuyu açtı istedi. Göz korkutmamaya çalışıyor işte manipülatif ikna yoluyla işini halletmeye çalışıyor. Bir işlem yapmadı karttan anlamadı kapandığını ya da denedi belki bana söylemiyor. Kısacası bu konu konuşulmadı aramızda
Asgari ödeme yüzünden bloke olmuş ya da son ödemesi geçti ödeyemedim gibi bir şey uydur bence ki elini eteğini hemen çekemesin, kapattırdığını anlarsa kırıldım, onurumu zedeledin deyip kaçar.

Konu sahibi sessiz kalmayın, pısmayın, zaten aileyi tanıdığınızı söylüyosunuz, herkese anlatın rezil rüsva edin, duymayan kalmasın, zaten paranızı geri alabilir misiniz o kısım sıkıntılı ama başka tanıdıkların canı yanmasın, bu dolandırıcılar sizden sonra hangi kapıya gitse geri çevrilsin, itibarları iki paralık olsun ki yeni kurban bulmada sıkıntı çeksinler. Atabileceğiniz en büyük kazık bu olur onlara. Pazarlarını daraltırsanız canları iyi yanar.

Evet kesinlikle ben de böyle düşünüyorum. Bahsettiğim çevrenin referansla tanıştırdığı biriydi, çok da manipülatif biri herkes onu çok seviyor, gerçekten zor durumda olmasa böyle şeyler olmazdı kafasındalar ama ben böyle düşünmüyorum açıkçası
Nasıl yani..Referansı iyi 6 aylık sevgılıye kredı kartı vermek..Yaşlı kadın jigolo tutsa nakıt bellı mıktar verır kredı kartı vermez.Bu ilişkide sen erkeksin adam kadın olmuş..Yer değiştirmişsiniz..

Ben kocama kartimi vermiyorum😉 üstelik hesabima para atmasina ragmen... kocami cok severim sen ben yoktur aramizda ama maddi konularda ayarszdir bilirim bu yuzden vermem... burda benim gibi bircok kadin sizin bu yaptiginiz harcamayi kocalarimiza yapmayiz. Evlatlik mi aldinz bu ne bicim is insan biraz utanir sevgilisinden maddi bi sey isterken bu kisi birakin utanmayi ustune yuzsuzlesiyor. Bence cok itici ben yapamazdim. Yani 6 ay once hic mi cevresi yoktu 6 aydir sizden geciniyor baskasindan hiç borç istemiyor gozunuzu açin lutfen...

Zaten aramızda böyle bir konuşma geçti. Bu borç çok oldu, nasıl ödeyeceğiz ben çok endişelendim, çok zor duruma düştüm ben de falan diye. Yaptığın yardımı yüzüme vuruyorsun diye yine üste çıktı
Adam profosyonel bu işte.Aynı eski kocam..O EN AZINDAN KOCA İDİ..Dolandırıcı ahlaksız koca

Bu konuda bir yanlış anlaşılma oldu. Teknoloji alışverişini nakit avansla yapmadı normal bir şekilde karttan yaptı. + Hastane ödemesi yapıldı yine karttan. Sadece ekstra bir miktar nakit avans var
Anlamadım acıl ıhtıyacmı teknolojı alısverısı kı kartını bu amacla kullanabılıyor

Kartı kapattığımı ona söylemedim. Şu anda kullanmaya kalksa kullanamaz. Ama muhtemelen yolunacak kazı elden kaçırmamak için şu anda benden habersiz bir işlem yapmıyor. Zaten gidip kendisi bana söylemeden kendine kartla takım vs almamış, bana konuyu açtı istedi. Göz korkutmamaya çalışıyor işte manipülatif ikna yoluyla işini halletmeye çalışıyor. Bir işlem yapmadı karttan anlamadı kapandığını ya da denedi belki bana söylemiyor. Kısacası bu konu konuşulmadı aramızda
Lımıtı bıtırdıgı ıcın kullanılmyor sanmıstır

aile kesinlikle işin içinde
babaya bak hele. senin karın gözünün önünde düşüp bayılacak kendinden geçecek ki o esnada insan sadece acil bi durum olduğunun farkına varır, beyne pıhtı atıp atmadığını bilemez
sen kalkacaksın ay dur özele götürelim diyeceksin?
böyle bi dünya yok
o an telaşla yapacağın tek şey ambulansı arayıp en yakın hastaneye yetiştirtmek olur
ambulans da zaten en yakın devlet hastanesine acil biçimde giriş yaptırır
hemen müdahale edilir vs
böyle acil durumlarda devlet özel ayrımı yapamazsın ki kalkıp lüks özel hastaneye götüreceksin

Yanlışım varsa düzeltin fakat benim bildiğim bu gibi acil durumlarda gelen ambulans sizi en yakınınızda bulunan ve hasta kabulü açısından da müsaitliği bulunan hastaneye götürür.
Bu durumda hastanın özel hastaneye götürülme ihtimali olsa dahi acilden girişi yapılan ve acil müdahale edilmesi gereken hastadan ücret talep edilmez.

Büyüdüğümüz aynı mahalleden eski komşularımız ailesi, aşırı bir samimiyet yok iki aile arasında ama birbirlerini bilirler ailem de biliyor yani bu aileyi. Ben en çok annesiyle karşı karşıya geldim şimdiye kadar ama babasını ve iki kardeşini de görmüşlüğüm var. Halen görüştüğümüz bir ilkokul arkadaş grubu vesile oldu bir araya gelmemize. Anne hastaneye kaldırılırken ben de vardım operasyonun ödemesini ben yaptım bizzat orada "aslında bu operasyon olmadı" gibi bir şüphe yok yani ama sonradan çektiği nakit avansı yüksek meblağ çekmesinin sebebi sözde hastanenin ekstra masraf çıkarmasıymış, bu yalandır işte. Bu arada şimdi düşünüyorum da ben bir ailenin babası olsam eski komşu vs de olsa oğlumun altı aylık kız arkadaşı gelsin de karımın operasyonunu ödesin bunu hayatta kabul etmem. Adam gözümün önünde etti. Böyle bir rahatlık var yani ailede. Ben o an can havliyle ödemeyi kabul ettim resmen şimdi düşünüyorum bunları
Adamdan önce babası mı teklıf ettı yani.Baba dan ısteyın o zaman parayı hem baba hem cocuktan

142kusur bizzat ben çektirmişim hastane veznesinde şimdi baktım hesapözetindwn. Hastanede bu arada evet Türkiyenin en lüks hastanelerinden biri:) her ne hikmetse oraya gitmek istiyorlar bir eğitim araştırmanın acili yerine bak sen şu allahın işine bir anda o hastane geliyor akıllarına bak bak sen... resmen Müge anlılık olmuşum
Ben olmasam kım odeyecektı bana mı guvendınız dıyemedınız mı..Kartımda hıc lımıt yok dıyemedınız mı..Valla çölde erkeksiz mi kaldınız da serap mı gördünüz..

Acaba şu senaryoyu yer mi ve senin şartların bu senaryoya uyar mı?
Hayatim babam bana araba alacak yardimina ihtiyacim var piyasası düşmeyen, istedigimizde hemen elden cikarabilecegimiz 2-3 milyonluk bir sey ne alabiliriz fikir ver bana birlikte karar verelim. Hem evlenince satar ev alırız ya da belki is kurariz bu bizim icin buyuk bir firsat desen. 🤔
Arabaya karar verince de Ileride kardeşlerimle miras acisindan sorun yasamak istemiyorum.. Bu nedenle ödemenin arac sahibine direkt babamin degil de benim hesabimdan yapilmasi gerek ama odemelerimde aksama oldugu icin para yatar yatmaz banka hesabimdan 250 binlik tutarı cekecek ve arac parasi eksilecek bunu hemen odememiz lazim desen belki bir ihtimal yer.

Mantik hatası yada açık varsa el attın kizlar🤣
İlk etapta çok güzel dedim ama sonra düşününce emin olamadım. Dolandırıcı ruhlu adam, inanmaz anlar bence kızın parasını geri almaya çalıştığını.

Resmen bir dolandırıcının tuzağına düşmüşsünüz.Bakın dolandırıcılar aynen böyledir.Çok sevdirirler kendilerini çok tatlı dillidir şöyle böyle.Dolandırıcının özelliği bu zaten.Yıllar önce böyle birisi için onu iyi tanıyan demişti ki, gelsin şuraya seni bile dili ile dolandırır para verirsin demişti de şok olmuştum.
Baksanıza kartınızla dünyanın parasını kullanmış hala sizi dolandırma peşinde yok elbise alacağımda diyerek.Uyanın lütfen.Kartınızı iptal edin hemen.Verdiğinizi alacağınızı sanmam ama defedip gönderin.Etrafada anlatın bunları.Herkesi kandırmış işte.Yarın evlenirseniz sizden sonra ailenizide dolandıracak bu adam.Sizin maddi durum iyi ailenin iyi iyi yere kapak atmış.Sizin banka kartınız doldu çok olmuş vb laflarınız önemli değil ki onun için.Ailesi zengin onlardan alır çözer diyor.Elbise ayağına para istemesinden belli.Yazık ailenize size.Ama dolandırıcı olduğunu da bilsin yalnız.
Ailede garip.En pahalı özele gitmeyi parası yokken nasıl düşünüyorlar.Çok ilginç geldi bana.140 bin gibi bir parayı sizden nasıl alabilirler.Aileye iletin bunu.Burada bir düzenbazlık var.Parası yoksa devlete gitseydi.Size mi güvenmişler veya nasıl güveniyorlar.Kolay kolay olacak bir şey değil

X