Gebeliğe Hazırlık Eylül Ayının Anne Adayları !

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Selam 11 Eylül Bat. 6 yaşında bir kızım var, kardeş çok istediği için 9 ay önce korunmayı bıraktık, her ay acaba mı diye bekledim ama nedense bu ay başka bir umutluyum. Tabii Allah bilir zamanını ama daha 10 gün olmasına rağmen adetime, göğüs uçları inanılmaz acıyor, ishal oldum, alt karın ve kasıklara sancı giriyor çıkıyor. Ve bugün çok değişik bir şey oldu, ağzımın içi pas gibi, metal tadı var. Yumurtlama zamanımı bir gün arayla değerlendirdik. Beni de ekleyin bekleme listesine ❤️
hoşgeldin canım.
bol bol belirti ile gelmişsin. maşAllah..
göbüşler dolsun inşAllah :anneadayı:

Ben de geldim kızlar. Çok yoğun bir gün geçirdim:KK43: yormamaya çalıştım kendimi ama yoruldum haliyle :) yumurtalıklarımda hafif ağrılar hissediyorum ara ara, iğneden sanırım. Bir de sizlere bir şey sormak istiyorum. İnofolic kullanıp da iştahsizlık yaşayan var mı? Benim canım hiç bir şey yemek istemiyor. Kilo veriyorum o güzel bişey de :) :) ilaçtan mı yoksa bal çörek otu tarçından mı pek anlamayadım.

Arminch adet sancin icin erken degilmi. Bencede iyi calismissin insallah gebesindir
Benim ne yazikki bir hafta oncesinden basliyor alttan vuruyorsa biliyorum ki adet olucam şaşmıyor. Keskeeee şaşsaaaaaa be canim. İnsallahhhhhh sende gebesindir:)

Ben de geldim kızlar. Çok yoğun bir gün geçirdim:KK43: yormamaya çalıştım kendimi ama yoruldum haliyle :) yumurtalıklarımda hafif ağrılar hissediyorum ara ara, iğneden sanırım. Bir de sizlere bir şey sormak istiyorum. İnofolic kullanıp da iştahsizlık yaşayan var mı? Benim canım hiç bir şey yemek istemiyor. Kilo veriyorum o güzel bişey de :) :) ilaçtan mı yoksa bal çörek otu tarçından mı pek anlamayadım.
valla pek bilgim yok ama bilgisi olan vardır belkii..

Iğne agri yapiyor malesef tatlim bide adet dönemine yakin baya akintim olmustu benim ama istahsizlik olmamisti bende

sigara içeniniz var mı aranızda ?
ne güzel ilk gebeliğimde içmiyordum. ağzıma sürmemiştim.
sonra nerden basladıysam alıştım.
bırakmak ıstıyorum aslında ama can sıkıntısı mıdır nedır bırakamıyorum.
hamile kalınca mecbur bırakmam lazım ama inşallah becerebilirim.

Ben de sıkıntıdan içiyorum ara ara

Ben içiyorum .ilk hamileligimde de canım isteyince içtim. Bazen 10 gün canım istemedi hatta midem bulandı .Bazen 3 tane içtim günde .Bırakmam lazım diye kendimi hiç şartlamadım ama içsem nolur bee de demedim.Frenledim diyelim.
Düşük yaptığım bebekte öğrenmeden 1 gün önce hiç canım istemedi.Dusukten 2 saat sonra ağlaya ağlaya yaktım hemen.Sinirliydim üzgündüm .Tekrar hamile kalabilirsem inşallah yine tiksinirim.

X