Eylül Ayı Gebelik Planlayanlar 👩‍🍼🤰

Bir çizgi görünüyor canım kaç dakika içinde belirdi? İnşallah bebeğinizin seninledir ❤️❤️
5-8 arası şu nokta çıktı ben ona odaklanmışken yanındaki gölge belirdi.bende birgebenin günlüğüne attım test hatalı mı diye ama dedi ki iki gün sonra tekrarla dedi bakalım iki güne kalacak mı testler çok hassas olunca küçük değerleri algılıyor tabi ozaman da kimyasal gebelik olacaksa bile odu da görmüş oluyoruz sonra üzülüyoruz falan.ama inşallah bu sefer güçlü bir döllenmediyse tutar

Hayırlı olsun insallah cnm hayrlsiyla kucağına da almayı nasip eder Allah❤️
İnşallah yüreğim elimde zamanın geçmesini bekleyeceğiz sabır gerek heyecan yok kortizon salgılamamak gerekli çünkü düşürür kısmet varsa bizimle yoksa devam

Ben de sabah predictor early yaptım negatif çıktı. D.kontrol hapını bırakalı 3 ayı geçti. İlk aylarda 28 de bir oldum geçen ay 24 te bir oldum benim normalim 22 de bir. Bugün döngümün 24. Günü birşey çıkmadı ama bakalım. Ateşim de 36.5 tu sabah, düşene kadar umut var 🤭 adet günü ateşim 36.2 oluyor hep. Bir de çok sık acikiyorum 2 saate bir birşeyler yemek istiyorum adet öncesi semptomu da olabilir bekliciiim

Ben de sabah predictor early yaptım negatif çıktı. D.kontrol hapını bırakalı 3 ayı geçti. İlk aylarda 28 de bir oldum geçen ay 24 te bir oldum benim normalim 22 de bir. Bugün döngümün 24. Günü birşey çıkmadı ama bakalım. Ateşim de 36.5 tu sabah, düşene kadar umut var 🤭 adet günü ateşim 36.2 oluyor hep. Bir de çok sık acikiyorum 2 saate bir birşeyler yemek istiyorum adet öncesi semptomu da olabilir bekliciiim
Adet günü ateş takibi gerçekten işe yariyor mu nasıl yapılıyor bana anlatabilir misiniz

Bende yarıyor. 2. oğlumda ölçtüm bekledim gittim test verdim pozitifti :)
Sabah ayagını yataktan yere basmadan uyanınca dil altından çubuk termometre ile ölç kaydet. Adete yakın ateş düşüyor. ben dikkat ettim her adette 36.2 oluyor biliyorum geliyor. Teste gerek kalmıyor. Ama giderek artar ve sabitlenirse gebe oluyorsun :) mesela oğlumda 37.2 de sabitlenmişti.
Yumurtlamadan önce ısı düşüşü oluyor sonra yükselişe geçiyor diye biliyorum ben. Yumurta çatladığı gün 0.3 derece falan düşüyor ateş orda ve ateş ondan önce yükseliyor mesela orda birliktelik gerekiyor. Sitede ateş takibi ile gebe kalanlar ve başlıklar var takip edebilirsiniz.
Adet günü ateş takibi gerçekten işe yariyor mu nasıl yapılıyor bana anlatabilir misiniz

Diğer yöntemde de diyorki;
Hergün aynı saatte yataktan kalkmadan dijital termometre ile ateş dil altından ölçülür.
Ateşin seyrine göre yumurtlama günlerini tespit edebilir ve regl derecenizi öğrenebilirsiniz.
Örneğin yumurtlama gününden bir gün önce ateş normal seyrinden 0.2 derece gibi bir düşüş gösterir.
O zaman yarın yumurtlama gününüz olduğu anlaşılır. ve ateşin düşüş gösterdiği gece ilişki olmalı ki yumurta çatladığında spermle buluşursa hamile kalma olasılığı da artar.
Ateşin düşüşünden sonraki gün yumurtladığımızı ateşimizin bariz yükselmesinden anlarız.
Örneğin regl olduğun derecen 36.0 dır. eğer regl olacaksan regline yakın ısın düşüş gösterir ve 36.0 olduğunda regl olunacağı bilinir.
Eğer düşüş değilde ısı artış gösterip sabit kalıp düşmüyorsa büyük ihtimalle bu bebişin olduğunu işaret eder ALLAHIN İZNİYLE.

Kızlar merhaba, 5 yıldır mirena spiral kullanıyordum. Çocuk istediğimiz için spirali 29 ağustos tarihinde çıkarttırdım. Mirena regl olmamı engellediği için yaklaşık 4 yıldır da regl olmuyordum zaten. Şimdi ben 4 yıldır regl olmadığım için ne zaman ilişki yaşamalıyım bilemiyorum. Bu arada spiral çıkarıldığında4-5 gün kanamam oldu ama şu an yok. Fikriniz varsa yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim. 3 gündür yaptığım ovülasyon testlerini ekledim. Yardımınızı rica ediyorum.

Eklentiler

• test.png
    test.png
    680,8 KB · Görüntüleme: 39
Kızlar merhaba, 5 yıldır mirena spiral kullanıyordum. Çocuk istediğimiz için spirali 29 ağustos tarihinde çıkarttırdım. Mirena regl olmamı engellediği için yaklaşık 4 yıldır da regl olmuyordum zaten. Şimdi ben 4 yıldır regl olmadığım için ne zaman ilişki yaşamalıyım bilemiyorum. Bu arada spiral çıkarıldığında4-5 gün kanamam oldu ama şu an yok. Fikriniz varsa yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim. 3 gündür yaptığım ovülasyon testlerini ekledim. Yardımınızı rica ediyorum.
Henüz yumurtlama olmamış devam edin aynı saatlerde yapmaya ve 2 saat öncesinden sıvı alımını bırakmaya dikkat edin olur mu

Henüz yumurtlama olmamış devam edin aynı saatlerde yapmaya ve 2 saat öncesinden sıvı alımını bırakmaya dikkat edin olur mu
Aynen öyle yaptım her gün aynı saatte ve 2 saat önce sıvı almını bırakarak yaptım. Söylediğim gibi 4 senedir regl olmadığım için yumurtlama olmuyor olabilir mi?

Aynen öyle yaptım her gün aynı saatte ve 2 saat önce sıvı almını bırakarak yaptım. Söylediğim gibi 4 senedir regl olmadığım için yumurtlama olmuyor olabilir mi?
Alakası yok yumurtlama çok okuduğu için diyebilirim bazen regli olmazsın ama yumurtalama olur arkasına başka yumurta yetişirse yine regli gecikir böylece regli oluşmasına engel olur ama bun bebek oluşumuna engel değil çok gebe var bu şekilde olan.sen takibi yapmaya devam et ama eğer kan tahlilin varsa ona bi dikkat et fsh lh dan büyük olacak prolaktin düşük olacak falan onların dengesi var yumurta kalitesini oluşturuyor haberin olsun diye diyorum .onları dikkate alarak yumurtanı besle geliştir

Kızlar merhaba birşey soracaktım yumurta çatladığında şeffaf akıntı mı beyaz sarımtrak akıntı mı oluyor ?

Benim bildiğim şeffaf yumurta gebelik sarımtırak
Bende bilemedim normalde 22 Ağustos’ta hasta oldum 25. De bittti. Hamilelik uygulamasında 5 Eylül yumurtlama gösteriyor ama o gün yapmadım test aşırı akıntım vardı şeffaf ve değerlendirdik. Bugün yaptım bu çıktı acaba olmadı mı yumurtlamam pazartesi günü bilemedim. 2 gündürde sarıntrak oldu akıntım. Bu tersti yaptım sabah ve akşam üzeri

Eklentiler

• 26051FD4-BC64-48B0-BA52-76BDF0E3E5E6.jpeg
    26051FD4-BC64-48B0-BA52-76BDF0E3E5E6.jpeg
    89,8 KB · Görüntüleme: 45
  • 9613FE84-FCCA-4BEF-A91F-303006D20E68.jpeg
    9613FE84-FCCA-4BEF-A91F-303006D20E68.jpeg
    94,9 KB · Görüntüleme: 42
Bende bilemedim normalde 22 Ağustos’ta hasta oldum 25. De bittti. Hamilelik uygulamasında 5 Eylül yumurtlama gösteriyor ama o gün yapmadım test aşırı akıntım vardı şeffaf ve değerlendirdik. Bugün yaptım bu çıktı acaba olmadı mı yumurtlamam pazartesi günü bilemedim. 2 gündürde sarıntrak oldu akıntım. Bu tersti yaptım sabah ve akşam üzeri
Bu son test yumurtlama bence ya sen bilirsin bence bugün yarın ertesi gün değerlendir canım ama test devam et olur mu

Merhaba benim de buna benzer bir durumum var ovulasyon testi kullandım ve teste göre 4. Eylül de yumurtamın çatlamış olması lazım bugün (9 eylül) yani reglime 11 gün kala yumurtlama dönemime benzer akıntım ve ağrım var anlamadım 2. Kere mi yumurtluyorum veya gebe miyim gebeysem 11 gün önceden belirtiler başlar mı anlamadım

Merhaba benim de buna benzer bir durumum var ovulasyon testi kullandım ve teste göre 4. Eylül de yumurtamın çatlamış olması lazım bugün (9 eylül) yani reglime 11 gün kala yumurtlama dönemime benzer akıntım ve ağrım var anlamadım 2. Kere mi yumurtluyorum veya gebe miyim gebeysem 11 gün önceden belirtiler başlar mı anlamadım
Evet benimde 5 Eylül’de olması gerekiyor, bugünde böyle çıktı testim. 19 Eylül’de benimde regl zamanım. 7 gündür yoğun bir akıntı var 3 gündürde sarımtrak oldu rengi. Dün ve bugün diye foto ekledim. Bugün 2. Resimdeki sol çizgi çok koyu çıktı. Yumurtlama hala çatlamamış sanırım bakalım yarın ne olacak çatlayacak mı ?

Eklentiler

• 5F95E856-8A4D-492F-900E-DA2E81627FFD.jpeg
    5F95E856-8A4D-492F-900E-DA2E81627FFD.jpeg
    105,8 KB · Görüntüleme: 27
  • 67B1AFAF-6A13-4C8C-A779-07E2DDB0AB8C.jpeg
    67B1AFAF-6A13-4C8C-A779-07E2DDB0AB8C.jpeg
    81,2 KB · Görüntüleme: 37
X