EVLİLİKTE PARA MEVZUSU

İsteseniz düzelebilir o zaman. Sadece isteyin. Israrla defalarca... Bütçe ayırsın. Konuşun. Ama iletişime geçin... Susarak anlamaz...

Ben bu kafayı anlamıyorum evlenmeden önce insanlar neden çalışıp evlendiklerinde işi bırakıp kpss ye hazırlanır ? Yani en azından baba evinde yapsaydınız bunu eminim babanız 70lira için kalbinizi kırmazdı. Sınavı kazanamazsanız ne yapacaksınız ? Zaten 1 senelik evlilikte 3aylık hamile kalmışsınız hemen.

Ya %100 atanma garantim mi var ya atanamazsam ne olacak artık alım mı kaldı okuduk çalıştık sınavlara girdik elimizden geleni yaptık ama atanamayınca ne yapacaz evlenmeden önce de çalışıyordum zaten hala da çalışıyorum işten çıkmak zorunda kaldım evet çünkü başka şehire taşındım bir süre çıkmak zorunda kaldım 70tl lik şeye gelince defalarca konuştum bu konuyu o zaman neden öyle dedim başka bir şeye mi sinirliydim bilmiyorum defalarca özür dilerim dedi cebimde para var sanıyordu belki düşünemedi diye düşünüyorum belki de iyimser bakıyorum veya bakmak istiyorum ama hemen kestirip atmak da gelmiyor içimden çalışma kpss konusunda yaptığınız yorumlar çok değişik ne diyeceğimi bilemiyorum

Bebek bu evliliğin tek eksiğiymiş, çok seviyor çok! Memur olunca mı söz hakkına sahip olacaksınız ?

İlk yazdığınız mesaj ve bu mesajınızı tekrar okur musunuz? Bir çok tutarsızlık var.

Bazen buradaki konuları okurken ben mi çok fenayım bazı kadınlar çok mu pasif diye düşünüyorum. İş arama evresindeyim eşimin kartı bende. (Çalışırken de bendeydi. Evlendiğimiz ilk zamanlar vermişti yanında dursun) diye. Kartta olan parayı günlük mevduata koymuştuk. Belirli bir miktarda normal hesapta duruyordu para çekmemiz gerekmişti tüm parayı günlük mevduata eklemişiz yanlışlıkla. Alışverişe gittik eşimle kartımı uzattım bakiye yetersiz diyor. İnternet bankacılığından bi baktık tüm para günlük mevduatta. Eşime hemen ara düzelttir dedim diğer kartını uzattı bunu kullan diye (miktar daha az) hayır dedim bunu kullanıcam ara hallet. Konusu 2.kere açılmadı kartı düzelttirdi.

Yabancı bir kadın vardı ilişki videoları çeken

Ortadoğu erkekleriyle sevgili olmanın artıları eksilerini anlatırken ‘ sizden hesap ödemenizi beklemezler, bu konuda çok iyiler’ diyordu.

Hakikaten hangi türk aile yapısı 2 tl lik emzik için dövüşüyor

2 tl icin gunlerce kavga ettiginiz adamdan neyin sevgisini beklediniz yahuu. Geçen gunlerinize yazik degil miydi

sevgi parayla ölçülmez ama bu adamın sevgisinden ben şüpheliyim. Don alacam lastikli bildiğin don desen adam sana fişini soracak biri sanki.. walla benim eşimde tek çalışıyor hemde 2 işte çalışıyor üstüne üstük borcumuz var ama maaşı geldiğinde bana verir sonuçta evin alışverişi felan hepsi bende kendisi yoğun ihtiyacımı almadığım zaman kendisi ısrarla aldırtır almadığım zaman gider alır. Çok şükür Eşim benim ihtiyaçlarımı biliyor atıyorum cebimde param olmaz eşim afedersiniz pedime kadar gider alır getirir üstüne de para verir. Ruj bile kendime alışverişte bakmadığım zaman hayatım bu renk güzel alsana kendine dediğinde dünyanın en mutlu insanı oluyorum :) mesela bu ay almayayım bidahakine makyaj çantamı yenileyim olurmu diyorum öyle de yaparım her ay bişey almasam da iki üç ayda bir bazen alıyorum eşin düşünmesi lazım karşımdaki bir kadın sonuçta diye akıl etmesi lazım. Yani bence eşin abartıyor biraz 70 tl ne onu batırır ne de onu zengin eder. Düşünüp tartması gerek sende akıllı ol annenin babanın yolladığından kuruş yedirme ona sakla kenarda biriksin. Yarın birgün ne olacağı belli olmaz..

Size sizi çok sevdiğini düşündüren ne?

. Forumda çalışmayan bayanlar konuya girerken kpss çalışıyorum, işten yeni çıktım gibi bahaneler öne sürüyor. Eminim ki çoğunun çalıştığı da yok ... Size de o nedenle ön yargı ile yaklaştı bir çok üye... Bende dahil. Kpss ciddi emek istiyor. Hamile olup, ev işi ve evde tek başına kpss çok zor. Kurs lazım, ilave bir sürü kaynak lazım... Mümkün ama zor...

Yüksek lisansımı evlendikten sonra tamamladım. Tez aşamasındaydım onda bile adepte olmayıp 1 sene uzattım... Hem ev hem iş hem yüksek lisans zor olmuştu

eşiniz devlet memuru mu?

Tamam madem o zaman münferit bir durumdu artık rahatça para isteyebiliyor olmanız gerekmez mi? Aylık şu kadar bana gönder diyin olsun bitsin. Çalışsanız bile para isteyebilirsiniz eşinizden. Büyük bir harcama yaparsınız, yetiremezsiniz destek istersiniz. O sizden ister yeri gelir. Yani aile olmuşsunuz artık. Adam o rahatlığı size vermemiş belli ki.

Yorumlarım değişik değil de siz anlamak istemiyorsunuz sanırım. Evlenip şehir değiştirmek, iş bırakmak büyük kararlar. Hep kadınlar fedakarlık yapıp sehir değiştiriyor ama sonu genelde hüsran oluyor böyle. Kira vermiyoruz dediğinize göre aile apartmanında veya oldukça yakınındasınızdır. Siz hem maddi hem manevi fedakarlık yapmışsınız ama adam bunları hakediyor mu belli değil. Eşiniz keşke sizin yanınıza gelseydi. İşinizden de olmazdınız.
Atanmanız evet söylediğiniz gibi garanti değil. Siz bunu eşinizle oturup konuşup karara bağladınız mı? Ben bu yıl çalışmayıp sınava hazırlanacağım dediğinizde eşiniz size destek oldu mu?
Alımların ne olacağı belli değil, yeni taşındığınız şehirde iş bakmak da bir seçenek. Adam belki bunu bekliyordu/istiyordu.
Bekarken özelde çalışıp evlenince memur olma perileri geliyor herkese. Ben de bunu anlamıyorum.

Ben de bunu diyecektim, bebeğe alışveriş yapıyorum kartının arkalı önlü fotoğrafını at dese keşke, inanın bu müthiş kocanın cevabını çok merak ediyorum

Hanımefendi sizi sevmiyor. 70tl için karısının kalbini kıran adam, hele bir de hamile eşini çoğu şeyden mahrum bırakan/özendiren adamda ne sevgisi Allah aşkına ya. Kurmuş bir düzen kendince o düzende gidiyor işte. Barınma ve yemek bunlar insanın hayatta kalması için ana unsurlardır. Size sadece bunları vermiş zaten bunlar da olmazsa nasıl yaşayacaksınız? Çok seviyor, seviyor da seviyor hayret bir şeysiniz gerçekten. Adamın kendi canı dışarda yemek istediği zaman sizi de yanında götürüyor işte, çocuk olunca onu da yapmaz.

Üzgünüm ama sizin için esas çile çocuktan sonra başlayacak. Allah yardımcınız olsun.

Eşiniz en basitinden sizin regl olduğunuzu düşünemiyor mu mesela? Bu kadın pedi neyle alıyor demiyor mu? Ya da istenmeyen kıllardan kurtulmak için kişisel bakım malzemeleri gibi şeyler kullandığınızı bilmiyor mu?
Şimdi doğurduktan sonra mesela göğüs pompası almanız gerekse eşinize nasıl açıklayacaksınız? Sütü de gelmez adamın ki nasıl bunun bir ihtiyaç olduğuna inancak? Olmazsa artık azcık aletle eşinizin memesini emcükletin de idrak etsin

bu adam, seni mutlu etmeye calismiyor, deger de vermiyor. sen sormadan bi ihtiyacin var mi diye sormasi gerekir. cimri olsa herkese cimri olur, adam sadece sana cimri bu da deger vermediginu gosteriyor. en bastan sen soylemeliydin ben para istemeye aliskin degilim ya bana para birak ya da ek kart cikar diye. kisisel ihtiyaclarin bile karsilanmiyoraa o evlilik sorgulanmali. bak cocuk olacakmis, adamakilli oturup konus, mutlaka sana kredi karti cikarttirmasi gerekir. ayrica cocuk icin harcama tapmasi gereken ve bu durumda harclik istemesi gereken durumda degilsin. sen ihtiyaclari yazacaksin o da babasi olarak alacak. cocuk buyudukten sonra şayet bu adamla evli kalirsan ve de calismaya baslarsan zirnik bile koklatmam senin yerinde olsam.atandiginda veya calistiginda ilk yapacagi sey maasini bana gonder veya maas kartini bana ver diyecek. bu tipler boyle hic sasmaz

Eski konunu da okudum. Adam biraz öküz ama sende de sorun var. Talep etmeyi bilmiyorsun. Sen bize yazdıklarından bu adama bahsettin mi. Markete gidip bir şey isteyince o pahalı diyormuş sen de bırakıyormuşsun. Pahalı olabilir ama benim canım istiyor demeyi bilmiyorsun. Bize ne yazdıysan aynılarını kocana söyleyeceksin bu kadar. Kişisel ihtiyaçlarını düşünmesini beklemeyeceksin. İhtiyaçlarını dile getireceksin. Ne gerek var derse de artık evinde bir kadınla beraber yaşadığını ve kendisinden farklı talepleri olabileceğini kafasına sokman gerekiyor. Benim eşim baklava seviyor ben dondurma seviyorum. her hafta gider en pahalı yerden baklava alır. Ben dondurma alınca dondurmanın kilosu 1000lira olmuş diyor. Ben almışım 300 gram yani sana ne. Ben senin baklavana karışıyor muyum diyorum car car car öteceksin konu buraya gelince. Sesinin içine kaçması lazım.
Çocukla ilgili canın ne istiyorsa al içinde kalmasın. Bugünlerin geri dönüşü yok.

Yukarıda bir arkadaş süt sağma makinesinden bahsetmiş. O kadar katıldım ki. O makine benim elim ayağımdı bir dönem. Eşin dese ki eskiden makine mi varmış icat çıkarma susup oturacaksın muhtemelen.

hastane cikiş seti de olabilir, ucuk markalar degil bi lcw veya e bebekten linkini atsin bakalim kocasina ne diyecek cok merak ediyorum. hani hastane cikis seti olmazsa olmazlar arasinda ya. adam ana kucagina ne gerek var diyebilir cunku

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…