EVLİLİKTE PARA MEVZUSU

hastane cikiş seti de olabilir, ucuk markalar degil bi lcw veya e bebekten linkini atsin bakalim kocasina ne diyecek cok merak ediyorum. hani hastane cikis seti olmazsa olmazlar arasinda ya. adam ana kucagina ne gerek var diyebilir cunku🤣
Dogru, anami cagiririm o tutar kucaginda diyebilir 🥴🥴

Bazen buradaki konuları okurken ben mi çok fenayım bazı kadınlar çok mu pasif diye düşünüyorum. İş arama evresindeyim eşimin kartı bende. (Çalışırken de bendeydi. Evlendiğimiz ilk zamanlar vermişti yanında dursun) diye. Kartta olan parayı günlük mevduata koymuştuk. Belirli bir miktarda normal hesapta duruyordu para çekmemiz gerekmişti tüm parayı günlük mevduata eklemişiz yanlışlıkla. Alışverişe gittik eşimle kartımı uzattım bakiye yetersiz diyor. İnternet bankacılığından bi baktık tüm para günlük mevduatta. Eşime hemen ara düzelttir dedim diğer kartını uzattı bunu kullan diye (miktar daha az) hayır dedim bunu kullanıcam ara hallet. Konusu 2.kere açılmadı kartı düzelttirdi.
İşte eşiyle hava atmaya çalışan bir kadın düşmanı daha. 🥀

sevgi parayla ölçülmez ama bu adamın sevgisinden ben şüpheliyim. Don alacam lastikli bildiğin don desen adam sana fişini soracak biri sanki.. walla benim eşimde tek çalışıyor hemde 2 işte çalışıyor üstüne üstük borcumuz var ama maaşı geldiğinde bana verir sonuçta evin alışverişi felan hepsi bende kendisi yoğun ihtiyacımı almadığım zaman kendisi ısrarla aldırtır almadığım zaman gider alır. Çok şükür 🙏🏼🧿 Eşim benim ihtiyaçlarımı biliyor atıyorum cebimde param olmaz eşim afedersiniz pedime kadar gider alır getirir üstüne de para verir. Ruj bile kendime alışverişte bakmadığım zaman hayatım bu renk güzel alsana kendine dediğinde dünyanın en mutlu insanı oluyorum :) mesela bu ay almayayım bidahakine makyaj çantamı yenileyim olurmu diyorum öyle de yaparım her ay bişey almasam da iki üç ayda bir bazen alıyorum eşin düşünmesi lazım karşımdaki bir kadın sonuçta diye akıl etmesi lazım. Yani bence eşin abartıyor biraz 70 tl ne onu batırır ne de onu zengin eder. Düşünüp tartması gerek sende akıllı ol annenin babanın yolladığından kuruş yedirme ona sakla kenarda biriksin. Yarın birgün ne olacağı belli olmaz..
Sen de kocanla hava atıyorsun. Tiz kellen vurula.

Aklı başında bir insansınız hem iyi hem kötü yönleri görebildiğimiz gerçekten çok sevindim, kötü yönleri düzeltmek için güzelce konuşmayı deneyin baktınız olmuyor gerekirse bir kavga çıkarın gözü korksun sonra inşallah düzelir, benim yazdıklarıma hiç alakasız yorum yapanlar var yok kocası çanta almış yok kendine taki almış sizin konunuz onların mükemmel kocaları değil hiç birini takmayın hâlâ da hava atma derdindeler... evlilik kutsaldir oyle bir sorunda hemen, kestirip atmayın, düzeltmeye çalışın, inşallah her şey istediğiniz gibi olur 🤲🏻🤲🏻🤲🏻🤲🏻🤲🏻🤲🏻🤲🏻🤲🏻🤲🏻
Tavsiyeye gel, kavga çıkar diyor bir de :KK70:
Sizin eğitim yönteminiz kavga demek ki.
Bizler eş olarak öğrenci almıyoruz ki eğitmeye lüzum olmasın. "Yetişkin", kendi kararlarını alabilen, oturmasını kalkmasını bilen adamlarla evleniyoruz.
25+ yaşa kadar eğitimini tamamlamayan adamlardan da bir şey olmaz ayrıca. Annesinin eğitemediğini kimse eğitemez.

Yabancı bir kadın vardı ilişki videoları çeken

Ortadoğu erkekleriyle sevgili olmanın artıları eksilerini anlatırken ‘ sizden hesap ödemenizi beklemezler, bu konuda çok iyiler’ diyordu.

Hakikaten hangi türk aile yapısı 2 tl lik emzik için dövüşüyor 😁
Ay evet gerçekten bide çürük elma kocalarını yere göğe koyamıyolar başkasına gelince bu adamların eli öyle bi açılır ki, kendileri görmediğine kanıyor işte ben kadınların bu hale düşmesine üzülüyorum ya. Bari kocana de iletişim kur, ben çalıştığım halde alıyorum yüzsüzlüğün kaçıncı seviyesindeyim o zaman😂😂 evlendiğimiz ilk zamanlar eşime cüzdanımda bozuk vardı demiştim (madeni para kasiyer sormuştu) bi açtı 50tl şok oldu, sen 50 lirayla mı geziyosun neden nakit çekmiyosun dedi😂😂 unutuyorum dedim, ki üşengeçim kart kullanıyorum hep o gün bugün huyumu bildiği için her maaşından nakit çeker koyar 1000tl falan, yani mesele çalışan çalışmayan olmakta değil

. Forumda çalışmayan bayanlar konuya girerken kpss çalışıyorum, işten yeni çıktım gibi bahaneler öne sürüyor. Eminim ki çoğunun çalıştığı da yok 🥴... Size de o nedenle ön yargı ile yaklaştı bir çok üye... Bende dahil. Kpss ciddi emek istiyor. Hamile olup, ev işi ve evde tek başına kpss çok zor. Kurs lazım, ilave bir sürü kaynak lazım... Mümkün ama zor...

Yüksek lisansımı evlendikten sonra tamamladım. Tez aşamasındaydım onda bile adepte olmayıp 1 sene uzattım... Hem ev hem iş hem yüksek lisans zor olmuştu 🙄
Bir KPSS kitabı şimdi kaç tl olmuştur Allah bilir. Çikolata alamayan onu mu al diyecek. Sjsjsjw

Ya nasıl konuşuyorsunuz böyle hayatta her şey planlı programlı istediğin gibi mi oluyor yıllardır tanıdığın bir insan yeri geliyor başka bir insana dönüşüyor bu kadar acımasız yorumlar neden anlamıyorum. Çalışıyorum elimden geleni yapıyorum atanmak için, her şey zorlaştı zaten bunun farkındayım, atanmak çok zor artık ne zaman atanırım bilemediğim için evliliği ertelemek istemedim belki yanlış yaptım belki doğru bilmiyorum çalışıyordum ayrılmak zorunda kaldım tekrar bir işe girerim diye düşünüyordum zaten bundan asla gocunacak bir insan değilim çalışmayı kendi paramı kazanmayı çok seven bir insanım ama hamile olduğumu öğrendim erteledim herkesin hayatı dört dörtlük mü sorunlarla başa çıkmanın formülünü arıyorum yardım istiyorum gelen yorumlar çok güzel
valla bebegi ve evliligi gayet planli yaptik . kpss caliscaksiniz babanizin evinde iki uc bes yil denersin olmadi evlenirsin hadi olmadi cocuk yapmadan denersin yine sinavi .hem kpss hem cocuk cok cok cok zor .bir de kpss ye kac yil calisiliyor onu anlamadim 22 de universiteyi bitirende 35 yas ev hanimi da kpss calisiyor . 22 de bitirdin 4 yil denesen sonra nasip degilmis der birakir insan bu forumda herkes kpss calisiyor

Bu arada sevgi gayet de parayla ölçülür. :KK53:
Bir adam size para harcamıyorsa sizi sevmiyordur, nokta.
Kendinizden pay biçin, sevmediğiniz birine bir lira bile olsa veresiniz gelir mi? Gelmez di mi?
O zaman hiç eğip bükmeyin. Cimriliği de kutsal evlilik diye yutturmaya çalışmayın.
İyi bir aile babası, karısını seven adam elinden geleni yapar, yağdırır o kadına çocuğa.
Kocaman kadınım babama dün aldığın kavun güzel dedim, gitmiş 4 tane daha almış. Kuru yemiş, meyve falan alır; yemediysem unuttuysam falan tabağa koyar getirir. Çünkü kızını seviyor, anneme de aynı şekildedir. Ne isterse alır.
Sevgilim de bir gün hesap ödetmedi. Ne istersem alır. Normali de budur.

Ya %100 atanma garantim mi var ya atanamazsam ne olacak artık alım mı kaldı okuduk çalıştık sınavlara girdik elimizden geleni yaptık ama atanamayınca ne yapacaz evlenmeden önce de çalışıyordum zaten hala da çalışıyorum işten çıkmak zorunda kaldım evet çünkü başka şehire taşındım bir süre çıkmak zorunda kaldım 70tl lik şeye gelince defalarca konuştum bu konuyu o zaman neden öyle dedim başka bir şeye mi sinirliydim bilmiyorum defalarca özür dilerim dedi cebimde para var sanıyordu belki düşünemedi diye düşünüyorum belki de iyimser bakıyorum veya bakmak istiyorum ama hemen kestirip atmak da gelmiyor içimden çalışma kpss konusunda yaptığınız yorumlar çok değişik ne diyeceğimi bilemiyorum

Atansan ne olacak ki böyle esirgeyen kocan varken maaşının hayrını göreceğini mi zannediyorsun?

Maaş kartını isteyecek, kredi çektirecek, her ay düzenli maaşından isteyecek.

Seç beğen al

İşte ben evli olmadan önce de babamdan para istemediğim için bana çok zor geliyor istemek de harcamakta bunu nasıl aşacağım bilmiyorum bana der bebeğe alışveriş yapacaksan yap al diye ama başka bir zaman pahalı olanı almaya gerek yok veya bu ürünü almaya ne gerek var gibi şeyler söyleyince kendimi çok fazla geri çekiyorum ve kafama takıyorum sonra al dese de alamıyorum zaten
Alacaksiniz yapacak bir sey yok. Ama esiniz de kabahatli.
Bakin ben calismiyorum. Ben de simde para ver demiyorum. Getiriyor, nakit koyuyor cekmeceme , kartlarimi hemen cikarip verdi. Bazen sunu alsam mi diye dusunurken, bir kere bile alma demedi.
Yani bu sadece siz kaynakli degil, esinizle de alakali. Calismadiginizi biliyor sonucta.
Dusuncesizlere ,siz ogreteceksiniz malesef

İyi de siz niye bu kadar pasif kaldınız ki resmen sizi bastırmış adam.
Aylık bana şu kadar para gondereceksin iban no da bu diye söyleyin.
O paradan siz ihtiyaçlarınızı karşılayın.
Bebek için de açıkça söyleyin istediğimi alacağım diye.
Kira odemiyorsaniz maaşı ne yapıyor mesela ailesine gönderiyor olabilir mi ?

X