EVLİLİKTE PARA MEVZUSU

He evet bebege de anlatirlar artik oyuncak ister, muz ister, dondurma ister babasini egitir bebekte.
Farkindamisiniz sayfayi kapatir hayatimiza doneriz ama o adam ile yasayan adama muhtac olan 30 tl ile gezen konu sahibi.

Nedense sizin adınıza çok üzüldüm. Psikolojik, ekonomik şiddet görmüşsünüz bunu düzeltmek için ömrünüzden ömür gitmiş , bir şeyleri az buçuk yoluna koymuşsunuz ve şimdi de bununla övünüyorsunuz.
Hayat sizin anlattığınız kadar zor ve çetrefilli değil inanın.
Konu sahibine de ayrıca üzüldüm. Bebeğim var ve ona aldığım bir şişe su 50 tl, bu kadına 70 tl lik ürün çok görülüyor.

Az önce bebeğime alışveriş yaparken , kendimi şımartmak için bir takı da sepete ekledim, bunun için eşime fikrini bile sormadım.

Allah Türk kadınını , merhametli, cömert erkeklerle karşılaştırsın. Asıl o zaman Türk Aile yapısı korunur.

Rica ederim, kendinizden özür dilemeyin. Siz zor olanı başarmışsınız, emziğin parasını koparmışsınız. Eşinizle olan, para ver yok vermem kavgasında utanmamış seviyenizi düşürmemişsiniz ama bizim gibilerin seviye bu işte. Kocalarımızla hava atmıyoruz, saygı sevgi değer gördüğümüz için tüm hemcinslerimize aynısını istiyoruz. Para için kavga etmek herkesin yapabileceği bir şey değil.

Kocalarımızla hava atmıyoruz, saygı sevgi değer gördüğümüz için tüm hemcinslerimize aynısını istiyoruz.
Herkes kendinden biliyor ya işi, o hesap. O kadar yazılandan anladığı : kocalarıyla hava atıyorlar. Kadınlar kendine değer versin, eşleri tarafından değer görsün, maddi manevi kimseye muhtaç olmasın diye yazıyoruz, anlaşılansa bu. Neyse herkes tercihlerini yaşıyor bir yerde.

Nasil ugrastiniz duzeldi? 6 yil omrunuzu adamin eve para birakmasi icin mi harcadiniz yani? Ben boyle tipteki adamlarin tamamen alin harcayin moduna girecegini sanmiyorum
Yine para verirken bile alin 200 yeter idareli harcayin diyordur

Duygusalım nasıl davranacağımı bilmiyorum çok üzüldüm geceden beri ne yapacağımı da bilmiyorum eşim evin ihtiyaçlarını ikiletmeden karşılar dışarıdan gelirken sevdiğim şeyleri almaya çalışır ev işlerine yardım eder süpürür çamaşır serer doğum günümde bana güzel bir hediye aldı çiçek alır fakat benim kişisel bir ihtiyacım olabileceğini bir şeyi görüp beğenebileceğimi düşünmüyor ya da düşünemiyor biz hep birlikteyiz evden çalışıyor yemek yiyelim birlikte der canın ne istiyor diye sorar bana, ben böyle yazdığım için herkes hemen boşan iğrenç bir insan demiş ama ben en kötü şeyleri sorunları yazdım her şeyi de görmezden gelemem yapacağım bir şeyin sonunda pişman olmak istemiyorum böyle yorumlar beni biraz olsun rahatlatıyor teşekkür ederim eşimle sorunlarımız var tabii ki, tartışmalarımız da oluyor her evlilikte oluyordur ama fevri kararlar vermek istemiyorum

Sana 70 tlyi çok görüyor, bebeğin ihtiyaçları için lüzumsuz ucuzunu al diyor ama çok düşünceli. Bu mesaj bana hiç geçmiyor. Ne yaparsan yap bu hayatta kendini kandırma, gücünü eline al. Adama da adamakıllı bir konuşma yap hamile kadın parasız bırakılır mı? Bi sıkıntı yaşasan taksiyle hastaneye gidemezsin ya. Güzelleme yapma, boşanmayacaksan deveyi güdeceksen bari kendin için bir şeyler yap

Hanımlar, yine yuva yıkan kıskançlar olmuşsunuz.
Yani hep boşan boşan da denmez ki.
Biraz da kır dizini otur, yuvanı yıkma demek lazım di mi ama?
sen beni dinle erkekler eğitim ile evrim bile geçirirler sen ona öğretmenin yolunu bul
Çok şey yazacaktım ama değmez.
Eşiniz üzerinde nasıl bir eğitim metodu uyguladınız bilemem.
Ama koskoca herifleri eğitebileceğini düşünmek garip.
Ha, eğitilebilir desek bile enerji harcamaya, yıpranmaya değmez.
Onun yerine nişanlılıkta gözü açık olup bile bile lades olmamak lazım.
Konu sahibi de bile bile lades olanlardan anladığım kadarıyla.
Bu arada asıl olan eşek kadar herifleri eğitmeye çalışmak yerine kendinize değer verip karşınızdakinden de talep etmektir.
Ki tüm yorumları okumamış olmama rağmen buradaki kadınların anafikir olarak tam da bunu söylediklerinden eminim.
Konu sahibi, size de "kocamı nasıl eğitirim" konusunu bir kenara bırakıp kendine değer verme üzerinde biraz düşünmenizi tavsiye ederim.

Son düzenleme:
Aklı başında bir insansınız hem iyi hem kötü yönleri görebildiğimiz gerçekten çok sevindim, kötü yönleri düzeltmek için güzelce konuşmayı deneyin baktınız olmuyor gerekirse bir kavga çıkarın gözü korksun sonra inşallah düzelir, benim yazdıklarıma hiç alakasız yorum yapanlar var yok kocası çanta almış yok kendine taki almış sizin konunuz onların mükemmel kocaları değil hiç birini takmayın hâlâ da hava atma derdindeler... evlilik kutsaldir oyle bir sorunda hemen, kestirip atmayın, düzeltmeye çalışın, inşallah her şey istediğiniz gibi olur

Ben anlamadım sizi konu açarken yazdığınız farklı üstteki yorumunuz farklı
Madem eşiniz düşünemiyor o zaman çat çat isteyin bana 500 lira bırak anneme gideceğim deyin ya da öğlen dışarı çıkacağım yemek kahve şu kadar tutar versene deyin. Evlenip koynuna girdiğiniz çocuk yaptığınız adamla bu kadar konuşamamak iletişim kuramamak bana tuhaf geldi
Biriniz vermiyor biriniz istemiyor nasıl düzelecek sorun.

Evlilik kutsal da bir kadınlara kutsal sanırım, konu sahibinin kocası kendi ailesine para yedirip hamile karısından kısarken evliliği çok da takmıyor gibi ne dersiniz, yuvayı dişi kuş yapar muhabbetleri çok eskide kaldı

Normalde olması gerekenden farklı davranan kocalarınız olunca konu sahibinin gözünü açmaya çalışan üyeler hemen kötü, hava atıyor bakma sen onlara; bizim değer bilmez kocalarımız çok cici duyarı gelmiş hemen.

Siz eşinizin sevgisizliğini “cimrilik” olarak tanımlayıp onursuzca bi yaşam sürmüş olabilirsiniz. Konu sahibinin eşi cimri değil anasına danasına alırken nerde cimrilik? Karısını 20-30 lirayla sokakta gezdiren adamlar mı “örnek Türk aile babası” olacak. Siz çok yanlış anlamışsınız olayı. Kendinizi kandırarak devam edin eşini ele güne karşı mahcup bırakan beş parasız gezdiren adamları baş tacı edin. Sanıyosunuz ki buradaki tüm kadınlar boşansın, ayrılıklar olsun diye yazıyor, yahu kendinizi küçük düşürmeyin, güçlü onurlu olun diye yazıyor.

Eşleriyle hava mı atma ahsksjs idrak ederek okuyundan kastım buydu, edememişsiniz. Şaşırtmadınız. İnşallah bir kız çocuğu falan yetiştirmiyorsunuzdur. Tek dileğim bu sizin adınıza.

Yani bu bir tercih değil mi? Çalışıyormuşsunuz işi bırakmışsınız. Sonra sınava hazırlanmaya başlamışsınız. 1 senelik evlisiniz ama bebek bekliyorsunuz. Hepsi birbiriyle bağlantılı, hepsi de sizin tercihiniz. Ha eşiniz normal değil o ayrı. Ama eş seçimi dahil hayatınızı kendiniz inşa etmişsiniz.

Bu kadar atanma aşkınız varsa evlenmeden önce atanıp sonra evlensenize ya da evlendiniz bari bi durun çocuk yapmayın. Valla bazı kadınlar işin kolayını bulmuş erkek dışarda çalışsın sizde oturun kpssye çalışın bi de talepkar olun. Eve kuruş faydası olmayan kadının kv kp yapılana ne diye laf ediyo anlamadım. (Kişisel ihtiyaçlardan bahsetmiyorum)
Eşiniz ben çocuğa bakıyım İngilizce öğrenmek istiyorum evde oturup İngilizce çalışıcam sonra işe giricem sen git çalış dese hemen okey dermiydiniz
Biz çalışan kadınlar boşa mı çalışıyoruz biraz aklınızı başınıza toplayın. Girin bi işe kpssye de akşamları çalışın. Kimseye de eşiniz dahil olsa muhtaç olmayın.

Siz eşinizle açık açık konuştunuz mu? Karşınıza alıp size bütçe ayırması gerektiğini sokakta 20-30 lira ile gezdiğinizi, babanızdan para aldığınızı. Biraz utanır belki. Neyden korkuyosunuzda konuşamıyosunuz bu kadar

Kapının kulpuna, süpürgenin sapına ne bileyim mutfaktaki tezgaha falan anlat bunları, daha çok verim alırsın. Biz uzun uzun anlattık, hiçbir etkisi olmadı.

Sizi sevmeyen birini eş olarak seçmişsiniz işte onu diyoruz. Mevzu bugün para olur, yarın başka bir şey olur. Neyse inşallah en yakın zamanda ekonomik bağımsızlığınız olur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…