EVLİLİKTE PARA MEVZUSU

Kapının kulpuna, süpürgenin sapına ne bileyim mutfaktaki tezgaha falan anlat bunları, daha çok verim alırsın. Biz uzun uzun anlattık, hiçbir etkisi olmadı. 😁
Vallahi insanın kendine yaptığı kötülüğü başkası yapmıyor. Ezile ezile üç kuruş için kavga ede ede adamı yola getirmiş bide ders veriyor. Türk aile yapısı demiş bide şaka gibi. Yahu Türk erkeği dediğin eli bol olur karısını çoluğunu çocuğunu muhtaç etmez evine harcar, bu yüzden sen çalışma ben size bakarım kafasını aşamayan ataerkil bi toplumuz biz. Dedelerimiz bile günün günü olur ben yokken başkasının kapısını para için çalmayın der eve para bırakmadan çıkmazmış. Hangi Türk aile yapısını koruyor bunlar anlamadım ben😄 bide çocuk yetiştirecekler aynı kafada sonra toplumda bir sürü saçma insan türü

Bu yazdiklarinizi esinize de soylemelisiniz. Siz zaten hesabinizi yapan birisiniz anladigim kadariyla. Ek kart isteyin ve harcamalariniza tek laf ederse gereken cevabi verin.

Size bir tavsiyemde kendinize nasil davranilmasini istiyorsaniz ,belirtin her zaman. Cunku bunlari bilmiyor. Sadece siz ona uyum saglamayin, o da size uyum saglamaya calissin.
Her seyi yapmaya da calismayin.

Evlenip hamile kalmadan kpssye almiyorlar diye biliyorum 🥴🥴
Ya nasıl konuşuyorsunuz böyle hayatta her şey planlı programlı istediğin gibi mi oluyor yıllardır tanıdığın bir insan yeri geliyor başka bir insana dönüşüyor bu kadar acımasız yorumlar neden anlamıyorum. Çalışıyorum elimden geleni yapıyorum atanmak için, her şey zorlaştı zaten bunun farkındayım, atanmak çok zor artık ne zaman atanırım bilemediğim için evliliği ertelemek istemedim belki yanlış yaptım belki doğru bilmiyorum çalışıyordum ayrılmak zorunda kaldım tekrar bir işe girerim diye düşünüyordum zaten bundan asla gocunacak bir insan değilim çalışmayı kendi paramı kazanmayı çok seven bir insanım ama hamile olduğumu öğrendim erteledim herkesin hayatı dört dörtlük mü sorunlarla başa çıkmanın formülünü arıyorum yardım istiyorum gelen yorumlar çok güzel

Siz kafayimi yediniz bir senedir size harclik vermiyor bir ihtiyaciniz varmi diye dusunmuyor keza cocugunuda düşünmüyor kosarak hamile kalmissiniz ama ailesi e yagdiriyor sizce siz aile olabilmismisiniz? Ayrica utanmasi gereken o boyle agzinizi acip para vermeai gerektigini yada ek kart yada aylik sabit 5 bin en azindan vermeai gerektigini soylemezseniz bu adam duzelmez igrenc bir adam ya ne sevmesi deger vermesi kafaniz iyi degil

Bu yazdiklarinizi esinize de soylemelisiniz. Siz zaten hesabinizi yapan birisiniz anladigim kadariyla. Ek kart isteyin ve harcamalariniza tek laf ederse gereken cevabi verin.

Size bir tavsiyemde kendinize nasil davranilmasini istiyorsaniz ,belirtin her zaman. Cunku bunlari bilmiyor. Sadece siz ona uyum saglamayin, o da size uyum saglamaya calissin.
Her seyi yapmaya da calismayin.
İşte ben evli olmadan önce de babamdan para istemediğim için bana çok zor geliyor istemek de harcamakta bunu nasıl aşacağım bilmiyorum bana der bebeğe alışveriş yapacaksan yap al diye ama başka bir zaman pahalı olanı almaya gerek yok veya bu ürünü almaya ne gerek var gibi şeyler söyleyince kendimi çok fazla geri çekiyorum ve kafama takıyorum sonra al dese de alamıyorum zaten

Duygusalım nasıl davranacağımı bilmiyorum çok üzüldüm geceden beri ne yapacağımı da bilmiyorum eşim evin ihtiyaçlarını ikiletmeden karşılar dışarıdan gelirken sevdiğim şeyleri almaya çalışır ev işlerine yardım eder süpürür çamaşır serer doğum günümde bana güzel bir hediye aldı çiçek alır fakat benim kişisel bir ihtiyacım olabileceğini bir şeyi görüp beğenebileceğimi düşünmüyor ya da düşünemiyor biz hep birlikteyiz evden çalışıyor yemek yiyelim birlikte der canın ne istiyor diye sorar bana, ben böyle yazdığım için herkes hemen boşan iğrenç bir insan demiş ama ben en kötü şeyleri sorunları yazdım her şeyi de görmezden gelemem yapacağım bir şeyin sonunda pişman olmak istemiyorum böyle yorumlar beni biraz olsun rahatlatıyor teşekkür ederim eşimle sorunlarımız var tabii ki, tartışmalarımız da oluyor her evlilikte oluyordur ama fevri kararlar vermek istemiyorum
Biz de diyoruz ki buraya yazdığınız gibi eşinize anlatın. Ama siz hayatını belli ki kocasından para koparabilmeye adamış ve buna gerek görmeden normal standartlarda yaşayan kadınları kocasıyla hava atan tipler olarak kodlamış ataerkil kafa yapısındaki hanımefendiyi almışsınız rahatlamak için. Kendinize uygun gördüğünüz buysa yapacak bir şey yok 🤷‍♀️ size boşanın demiyoruz konuşun ve hayatınızı olması gereken düzene göre devam ettirin diyoruz

Ya nasıl konuşuyorsunuz böyle hayatta her şey planlı programlı istediğin gibi mi oluyor yıllardır tanıdığın bir insan yeri geliyor başka bir insana dönüşüyor bu kadar acımasız yorumlar neden anlamıyorum. Çalışıyorum elimden geleni yapıyorum atanmak için, her şey zorlaştı zaten bunun farkındayım, atanmak çok zor artık ne zaman atanırım bilemediğim için evliliği ertelemek istemedim belki yanlış yaptım belki doğru bilmiyorum çalışıyordum ayrılmak zorunda kaldım tekrar bir işe girerim diye düşünüyordum zaten bundan asla gocunacak bir insan değilim çalışmayı kendi paramı kazanmayı çok seven bir insanım ama hamile olduğumu öğrendim erteledim herkesin hayatı dört dörtlük mü sorunlarla başa çıkmanın formülünü arıyorum yardım istiyorum gelen yorumlar çok güzel
Ben genel olarak yazdim bu aralar konular hep es sorunlu, hamile ve kpss calisani o yuzden🙄

Bu kadar cimri birinden çocuk yapılır mı ya, çocuğun da hayatını dar edecek gözü hep bir şeylerde kalacak. Neyse inşallah ders çalışmışsındır bari, ama başlıktan anlaşılacağı üzere sanmıyorum
Yanlış anlamissin arkadaşım asla cimri değil Bak iyi oku ailesi gelince yağdırıyor adam
Cimri insan bin lira verip baklava almaz ölür ama gene almaz
Bu resmen konu sahibini para harcamaya değer görmemek üzgünüm ama olay bu
Kusura bakma konu sahibi size bunu biri soylemeliydi geç olmadan gemileri yakın derim iki lafınızı birinde beni seviyor demişsiniz de nerden anladınız çünkü ben göremedim
Lütfen kendinizi kandırmayı bırakın gözünüzü açın
Birde demişsiniz ya atanıp maaşa geçince söz hakkim olacak o zaman konuşacağım diye
22 yillik evliyim 1 gün çalışmadım söz hakkim yok mu yani bu nasıl mantık tabii ki söz hakkim var hep vardı cebindeki son parasıyla bile istediğim şeyi aldirdigimi bilirim çünkü öyle alıştırdım size de tavsiye ederim acımayın çekinmeyin ailenizden bir kuruş almayın a dan z ye her şeyinizi karşılamak zorunda
Nasil başlarsanız öyle gider bu gidisati değiştirin geç olmadan
Emin olun harcamayan kadın makbul değildir bir erkeğe öyle parasını harcamayarak falan değerli olmazsınız

Vallahi insanın kendine yaptığı kötülüğü başkası yapmıyor. Ezile ezile üç kuruş için kavga ede ede adamı yola getirmiş bide ders veriyor. Türk aile yapısı demiş bide şaka gibi. Yahu Türk erkeği dediğin eli bol olur karısını çoluğunu çocuğunu muhtaç etmez evine harcar, bu yüzden sen çalışma ben size bakarım kafasını aşamayan ataerkil bi toplumuz biz. Dedelerimiz bile günün günü olur ben yokken başkasının kapısını para için çalmayın der eve para bırakmadan çıkmazmış. Hangi Türk aile yapısını koruyor bunlar anlamadım ben😄 bide çocuk yetiştirecekler aynı kafada sonra toplumda bir sürü saçma insan türü
Bence ben çektim, başkaları da çeksin diyor. Bu saçmalığın başka bir izahı yok. 😂

Bir de şunu merak ettim. Eşiniz neye para harcıyor?
Eşimin tek sıkıntısı benim kişisel ihtiyacım görüp beğendiğim bir şeyim olabileceğini düşünmüyor eve her şeyi alır yemeğe gidelim der bana hediye de alır beraber gezeriz şu elbise sana yakışır dene hadi diye ısrar eder ama ben kendim bir şey alamıyorum sanki benim de gördüğüm beğendiğim veya eşime söyleyemediğim ihtiyaçlarım oluyor bu durumu düzeltemiyorum

Duygusalım nasıl davranacağımı bilmiyorum çok üzüldüm geceden beri ne yapacağımı da bilmiyorum eşim evin ihtiyaçlarını ikiletmeden karşılar dışarıdan gelirken sevdiğim şeyleri almaya çalışır ev işlerine yardım eder süpürür çamaşır serer doğum günümde bana güzel bir hediye aldı çiçek alır fakat benim kişisel bir ihtiyacım olabileceğini bir şeyi görüp beğenebileceğimi düşünmüyor ya da düşünemiyor biz hep birlikteyiz evden çalışıyor yemek yiyelim birlikte der canın ne istiyor diye sorar bana, ben böyle yazdığım için herkes hemen boşan iğrenç bir insan demiş ama ben en kötü şeyleri sorunları yazdım her şeyi de görmezden gelemem yapacağım bir şeyin sonunda pişman olmak istemiyorum böyle yorumlar beni biraz olsun rahatlatıyor teşekkür ederim eşimle sorunlarımız var tabii ki, tartışmalarımız da oluyor her evlilikte oluyordur ama fevri kararlar vermek istemiyorum
Size basit bir şey soracağım. Kocanız dışarıda 20 TL'yle gezebilir mi? Ya da siz ona, bu ay harcama yaptık 70 TL'lik şeyi alma der misiniz? 7.000 değil, 700 değil sadece 70 TL. Bu, lafı edilecek esirgenecek bir rakam mı, bir insan hangi borcu öder 70 TL ile? Dışarıda 20-30 TL'yle geziyorsunuz ya taksiye ihtiyaç duysanız? Tansiyonunuz düşse gebelikle ilgili bir rahatsızlık hissetseniz neye yetecek o 20-30 TL? Kendi ailesine gidince, ihtiyacınız var mı yok mu diye kimseye sormadan yağdırması, yemekleri gezmeleri vs ödemesi ama size gelince al şu 20-30'u demesi, siz eşinize bunu yapar mısınız? Bir kadının en ağrına zoruna gidecek şey ne biliyor musunuz? Çocuğuna alamamak verememek. Baban vermiyor o yüzden yok yavrum mu diyeceksiniz?

Açık açık konuşup sormak söylemek zorundasınız. Ben sokakta ilkokul çocuğuna verilmeyecek harçlıkla gezerken sen rahatsız olmuyor musun diye sormaktan niye çekiniyorsunuz? Hiç güzelleme yapmayın. Bahsettiğiniz özellikte bir erkeğin aklına gelmemesi düşünememesi mümkün değil.

Yüzüne çatır çatır içindekileri söyle. Kendini çektikçe rahata kavuşmuş bu ne biçim ilişki hamile eşinden para mı sakınılırmış. Yolda yorgun düşmüş hamile bi kadın görsem gider yemek içecek ısmarlarım. Insan tanımadığına bile yapar bunu nasıl bir eşiniz var insan değil resmen. Eşinden çocuğundan sakınılırmı para. İlk olarak düzgünce konuş çekinme sakın sonra kavga çıkarsa hamilelik hormonlarına bağlayabilirsin böylece sınava kadar katlanılabilir belki ki çocuktan sonra daha çok güç gelir kadınlara. Ha hamileliğin kötü geçicekse bu adamla. Ozmn annen ile konuş, ayrılmaya karar ver, ailesine de açık açık anlat herşeyi, sonra ayrıl. Cidden normal değil.

Şimdi bu yazdıklarınıza göre adam aslında iyi ama düşüncesiz veya aklı ermiyor.
Neden sizinle 70 TL'lik şeyin kavgasını yaptı da sizi kişisel ihtiyaçlarınız olabileceğine dair konuşmaktan bu kadar çekinir hale getirdi?

Evlenip, bir de hamile kalıp sınava çalışma aşkı apayrı bir olay zaten. Neden zamanında bu işleri halledip evlenmediniz ki?
Ya da evlenince memur olma zorunluluğu mu var? Neden her evlenen mevcut işini bırakıyor bu sitede?

Heh kocişi aklama mesajı gelmiş bile. Bunları yapan adam sizi cebinizde 20 lirayla dışarı çıkarmaz yahu. Dışarıdan gelirken sevdiğiniz şeyleri alan bir adam olsa markette gezerken 10 liralık çikolatayı sepete atmaya çekinmezdiniz. Bizi geçin de, kendinizi kandıramazsınız bir kere.
hamileyim ilk çocuğun heyecanlıyım hevesliyim ama daha tek bir çöp almadan başladı o pahalı bu pahalı kaliteli alma ne gerek ucuzu olsun kendi kardeşleri hep özel hastaneye gidiyor ben ağzımı bile açamıyorum söz konusu olamaz bebek arabası bakıyoruz ucuzu olsun hiç bir şeye heves bırakmadı
Bebek o evin bireyi olmayacak mı, bebeğin ihtiyaçları o evin ihtiyacı değil mi? Hani ikiletmeden alıyordu? Kaliteli alma ne demek, o sizin canınız, tabii ki iyisini alacaksınız. Devlette sıra beklemek, randevu bulmada sıkıntı çekmek, millette aynı anda doktorun odasında olmak, özel olarak konuşamamak, doktorların hastaya ayırdığı sürenin kısıtlılığı vs. tüm bunları o düşünüp size özel hastaneyi teklif etmeli. Bu ihtiyaç değil mi, hani aksatmıyordu?

Her şeyi geçtim, daha önce de defalarca söylendi, adamın huyu bu olsa neyse. Başkalarına yağdırırken sizden basit şeyleri esirgiyorsa oturun bir düşünün. Ben cidden üzüldüm sizin adınıza. Umarım o diğer üye gibi eşinizle senelerce kavga etmek zorunda kalmazsınız sizi gerçekten sevip değer verebilmesi için.

Eee o zaman yaptığı temizliği yiyip doğum gününde aldığı hediye ile de çocuğunuzu büyütün. Canınıza da söyleyin canınız sadece evin ihtiyaçlarını çeksin. Neden canınız 70 liralık bir şey istiyor? Bu kadar iyi bir kocanız varsa canınız sadece onun aldığı ve alacağı şeyi istesin. Baklavayı da sadece kaynana evinde yiyorsanız söyleyin kocanıza da sık sık kaynanaya götürsün sizi.

Bende Türk aile yapısını anlatayım diyordum... Siz halletmişsiniz...

Müslüman ise de aynı. Kadının ve çocuğun tüm ihtiyaçlarını karşılamak zorunda. Kaldı ki kadın iş yapmam dese hizmetçi bulmalı, emziremem dese süt anne... İşlerine geldi mi Müslümanız... İşlerine geldi mi Türküz... Heee hee öyledir.

Çalışınca da değişmez daha önce de yazdım.

Tek sorunu cimrilik olan kocamdan bosanmayip adami düzelttim diye ONURSUZ ilan edildim 👏👏 ne diyim Allah Türk aile yapısını sizin gibilerden KORUSUN.
Buna cevap yazmadan duramicam. Hanımefendi sizin hayatınızı boşa harcama hakkınız var, kimse karışamaz. Ama bir başka kadına aynı tavsiyeyi veremezsiniz. Tecrübesiz kadınlara nasıl örnek olduğunuzun farkında mısınız? Hadi forumdakiler belki size gelen karşıt yanıtları okur da akılları karışmaz. Da siz çevrenizdeki kadınlara da aynı şeyleri söylüyorsunuzdur. Söyleyemezsiniz. O kişinin hakkına girersiniz. Sizin mantığınıza göre kadınlar erkek düzeltme merkezi olacak. Bazısının TEK SORUNU cimrilik olur bazısının kumar, birinin gözü dışarıdadır, biri ilgisizdir, biri de annemle yaşa der ama kadınlar bu TEK SORUNU gözardı edip adamı düzeltmeli, öyle mi?

X