evlilikte güven sorunu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bunu görünce bı arkadasının boşanmak uzere oldugunu bunaldıgını dertleşmek için yazdgını söyledi sohbetlerı silmiş tabi hiç bir şey yok. Yanlış anlayacagımı düşünmüş müş..
Son silinenlerden onları gerı yukluyorken bı kadın fotosu dıkkatımı çekti.
Burada dertleştiğini iddia ettiği kişi bir erkek mi kadın mı? Yoksa eşinden boşanmayı düşünen bir erkek mi? Gerçi erkek olsa konuştuğu kişiye tutupta henüz nikahında olan karısının resmini atmazdi herhalde. 🙄

Evliliklerde bir taraf aşırı tutucu ya da sorgulayıcı olunca devamlı irdeleyen taraf olunca maalesef yalan oluyor. Bazı erkeklerin bu davranışı yapıyor olduğuna çok şahit oldum çevremden. Sonuç ise tabiki boşanma.
Yani alkol alıyorsa bunu sizinle gayet doğal paylaşabilir. Kafalar uymuyorsa ayrılırsınız olur biter.
Lâkin yalan bütün kötülüklerin başı.
Sizde hepsini geçtim sadakatsizlik de var.
Uğraşarak düzeltemediğinden vazgeçerek kurtulursun.
peki nasıl vazgeçilir etrafım hep onu mukemmel gördüğünden aman sakın boşanma lafları ile dolu annem bıle ölür biter ona . Kendını oyle bı sevdırır kı. bu süreç bile korkutuyor benı kendımı sureklı ıfade etmek zorunda kalmak lafan

Yalan sizin kırmızı çizginizmiş. Adamda bu varken devam etmeniz zor. Böyle ömür geçer mi? Kaldı ki zaten sizdeki güven tüketilmiş, ondaki tahammül de öyle (ilk kavgalardaki ikna cümleleri ile sonuncudaki çok farklı, buna dayanarak söylüyorum.)
Bu adam içki içiyor, belki hap da... Gözü de dışarda. Siz de kendinize sormuşsunuz zaten ayrılacak mısın diye? Ben de sorayım size, başka bir kadınla ilişkisi varsa ayrılacak mısınız? Ayrılmayacaksanız neden didikliyorsunuz.

Naçizane tavsiyem ayrılmayacaksanız çocuk yapmayın bir müddet. Maddi sorunlar da varmış zaten. Düze çıkın önce. Ayrılacaksanız da delil toplayın diyeceğim de adam zaten telefonu her fırsatta karıştırdığınızı biliyor. Nasıl olacak bilmiyorum.

Bu arada ailesinin alkol aldığından haberi var mı? Muhafazakarlar demiştiniz.

aslında şöyle uyumlu olmak ıcın çabaladım ama sadece ben çabalıyormusum gibi geldi. eşime dönüp baktığımda yalanlarının altında başka bı hayat yasıyordu ve bunu benı uzuyordu . ya oldugun gıbı görün ya da gördündüğün gibi ol..
ben ona şunu yapar mısın bunu yapar mısın demedım kı çoğu içki muhabbetlerını de anlatıyordu geçmişte kaldı yapmam artık dıye kendı dıyordu yıne yapıp senden çekındım dedı. çekindiği ben değildim aslında söylediklerıne uymayan karakterıydı. Bu yuzden bocalıyorum onu yalana ben mı ıtıyorum yoksa yalan içinden mi gelıyor diye.
Hangi kararımdan vazgecme demiştiniz.
yani sizi haksız bulmuyorum kesinlikle. kabga çıkardığınız durumlar yaşam tarzını kabul edıp etmemekle ılgılı. kadın resimleri silinmiş konusmalar içki ortamları adam rahat değil böyle. bırakın rahat etsin. siz de kendinizi strese sokmayın. çunku ne kadar bır daha yapmıycam gecmişte kaldı dese de o an durumu kurtarmak için. guven problemınız varken ve sureklı yalan soyleyıp yapmayacagım dedıgı seylerı yapmaya devam edeceğini adınız gıbı bılıyorken huzurlu olabılecek misiniz.

gitsin kendine içemesine haplanmasına karışmayacak telefonunu karıştırmayacak birisini bulsun o da rahat etsin. asıl kızdıgım madem boyle muhafazakar görunup zıt bır hayat yasayacaksın eyvallah ama o zaman bunu senınle yasayacak bır eş ile yoluna devam et. ne diye elin kızının gunahına gırıyorsun.

boşan ayrıl demek kolay tabı ama bu durumda senin yoluna bakman daha iyi.

peki nasıl vazgeçilir etrafım hep onu mukemmel gördüğünden aman sakın boşanma lafları ile dolu annem bıle ölür biter ona . Kendını oyle bı sevdırır kı. bu süreç bile korkutuyor benı kendımı sureklı ıfade etmek zorunda kalmak lafan

Yahu biraz kaba gelecek bu yazdığım ama koynuna giren sensin. Bizim sülalede de vardı böyle. Ay adam çok iyi kadın mı nankör falan dediler. Bende o ortamda iyiyse al koynuna sen yat o zaman dedim.
Toplumca ne zaman birilerinin işine karışmamayı öğrenicez acaba. Adamın yemediği nane kalmamış. Kırdığı cevizden 2 tepsi baklava açarsın hala yok şöle yok böle 🤦‍♀️ iyiyse cennete gitsin canım.

Alkol ya da alkol ortamları size ters mi ?
Adam arkadaşları ile bir yerlerde birşeyler içerken arkadaşları ile oyun oynayamaz mı ?
Bunlar bana ters değil.
Ama hap olsun ya da sadakatsizlik içeren davranışları olsun tahammül edemem.

Burada dertleştiğini iddia ettiği kişi bir erkek mi kadın mı? Yoksa eşinden boşanmayı düşünen bir erkek mi? Gerçi erkek olsa konuştuğu kişiye tutupta henüz nikahında olan karısının resmini atmazdi herhalde. 🙄
dertleştiği kadın.
ilk bi napıyosun nasılsın demış kadın. sonrada ben de oturuyorum parktayım deyıp selfie atmıs. eşimin dedğine göre. sonra dertleşmişler bu sohbetler sılınmış. galerısine whatsaaptan gonderılenler otomatık ındıgı ıcın bır de kadının fotosunu oradan silmiş ki görmiyim diye. o ana kadar son silinenlere hıc bakmadığım ıcın oradan sılmekte aklına gelmemıs sanırım. ben bakınca mal oldu. bakmasam kocamın boş zamanlarında tesellıye muhtaç kadınlara tesellı verdiğini bilemeyecektim...

Adamın hobilerinin arasında yalan konuşmak var. E sizde de şüphe var.
Şüphe elmaya giren kurt gibidir içten içe yer bitirir.
Kimseye birşeyi kanıtlamak zorunda değilsiniz

dertleştiği kadın.
ilk bi napıyosun nasılsın demış kadın. sonrada ben de oturuyorum parktayım deyıp selfie atmıs. eşimin dedğine göre. sonra dertleşmişler bu sohbetler sılınmış. galerısine whatsaaptan gonderılenler otomatık ındıgı ıcın bır de kadının fotosunu oradan silmiş ki görmiyim diye. o ana kadar son silinenlere hıc bakmadığım ıcın oradan sılmekte aklına gelmemıs sanırım. ben bakınca mal oldu. bakmasam kocamın boş zamanlarında tesellıye muhtaç kadınlara tesellı verdiğini bilemeyecektim...
Sosyal medyada bu şekil sırtlan erkekler var. Evdeki eşinin derdini çözmez ama sosyal medyadaki kadınların sorunlarına çözümler bulur. Tabi ki bu yapılan iyi niyetli bir şey değil. İnanmadın inşAllah sende?

Yahu biraz kaba gelecek bu yazdığım ama koynuna giren sensin. Bizim sülalede de vardı böyle. Ay adam çok iyi kadın mı nankör falan dediler. Bende o ortamda iyiyse al koynuna sen yat o zaman dedim.
Toplumca ne zaman birilerinin işine karışmamayı öğrenicez acaba. Adamın yemediği nane kalmamış. Kırdığı cevizden 2 tepsi baklava açarsın hala yok şöle yok böle 🤦‍♀️ iyiyse cennete gitsin canım.
doğru, iyiyse sen gir koynuna dıyeceksın kapatacak çenesini aslında

Sosyal medyada bu şekil sırtlan erkekler var. Evdeki eşinin derdini çözmez ama sosyal medyadaki kadınların sorunlarına çözümler bulur. Tabi ki bu yapılan iyi niyetli bir şey değil. İnanmadın inşAllah sende?
inanmadım ama aptal gibi barıştırdıkları zaman kabul ettım silelim her seyı yenıden başlayalım senın guven duygunu tekrar kazanacagım dedı ne kaybederım kı dedım . inanmamıştım ama şans vermezsem de içimde keşke kalacagını düşündüm. bu şeklde olmuştu :110:

Adamın hobilerinin arasında yalan konuşmak var. E sizde de şüphe var.
Şüphe elmaya giren kurt gibidir içten içe yer bitirir.
Kimseye birşeyi kanıtlamak zorunda değilsiniz
doğru ama kendimi bi kapanda hıssedıyorum. aldıgım hormonların etkısı ıle mı bılmıyorum çok duygusal düşünüyorum sanırım.

inanmadım ama aptal gibi barıştırdıkları zaman kabul ettım silelim her seyı yenıden başlayalım senın guven duygunu tekrar kazanacagım dedı ne kaybederım kı dedım . inanmamıştım ama şans vermezsem de içimde keşke kalacagını düşündüm. bu şeklde olmuştu :110:
Güven tek kullanımlıktır. Sen düşün eşinle aranın bozuk olduğu bir zamanda sosyal medyada karşı cins ile sohbet etsen sana ne yapardı bu herif?

doğru, iyiyse sen gir koynuna dıyeceksın kapatacak çenesini aslında
doğru ama kendimi bi kapanda hıssedıyorum. aldıgım hormonların etkısı ıle mı bılmıyorum çok duygusal düşünüyorum sanırım.

Valla ben onu bunu bilmem, ama bildiğim tek birşey var eğer ilerde çocuk olursa şuankinden daha kötü hissedeceğin.

yani sizi haksız bulmuyorum kesinlikle. kabga çıkardığınız durumlar yaşam tarzını kabul edıp etmemekle ılgılı. kadın resimleri silinmiş konusmalar içki ortamları adam rahat değil böyle. bırakın rahat etsin. siz de kendinizi strese sokmayın. çunku ne kadar bır daha yapmıycam gecmişte kaldı dese de o an durumu kurtarmak için. guven problemınız varken ve sureklı yalan soyleyıp yapmayacagım dedıgı seylerı yapmaya devam edeceğini adınız gıbı bılıyorken huzurlu olabılecek misiniz.

gitsin kendine içemesine haplanmasına karışmayacak telefonunu karıştırmayacak birisini bulsun o da rahat etsin. asıl kızdıgım madem boyle muhafazakar görunup zıt bır hayat yasayacaksın eyvallah ama o zaman bunu senınle yasayacak bır eş ile yoluna devam et. ne diye elin kızının gunahına gırıyorsun.

boşan ayrıl demek kolay tabı ama bu durumda senin yoluna bakman daha iyi.
konumda da yazdığım gıbı ben uzaktayım ailemden. iş yerıme çıkış verirsem bı daha giremem. sizce benım durumumda yapmam gereken ney . istifa mı verıp aılemın yanına gerı donmek mı. ihbar sürem vs de oldugu ıcın istifamı verıp 1 ay daha çalışmam gerekecek o surede de aıleme soyleyeyım mı. onlara fıkır almak ıcın arasam araya gırıp eşimi sarıp sarmalayacaklar. hırpalanan ve üzülen eşim gibi. gerçeği bilirlerse arkamda olurlar ama butun gercekliği ile anlatyım mı her seyı kafam çok karısık yönlendırıcı konususanız benım ıcımde çok ıyı olur çok tesekkur ederım sımdıden

Güven tek kullanımlıktır. Sen düşün eşinle aranın bozuk olduğu bir zamanda sosyal medyada karşı cins ile sohbet etsen sana ne yapardı bu herif?
aynını söyledim doğru söylüyorsun gider bulurdum o adamı dedı. bunu diyen adamın bır de yaşattığına bak..

tamda bundan bahsedıyorum aslında yaptııkları ıle soyledikleri bırbırınden uç noktalarda.

ağzından çıkana baksan sadakat timsali dersin. yaptığına baksan şerefsiz dersin..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X